To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiedza katolików
#1
Witam!
Niedawno natrafiłem na sondę uliczną sprawdzającą wiedzę z zakresu katolicyzmu. Pytania banalne i o ile dzieci jakoś odpowiedziały, mimo, iż czuć, że to wyuczone formułki, tak dorośli... szkoda gadać. Przy niektórych typach to wręcz polałem się ze śmiechu, jakie cuda stworzyli... Najśmieszniejsze jest w tym to, że niby tacy święci, każdego by chcieli prostować, ateiści to zmora społeczeństwa... ale podstaw swojej religii nie znają. I weź tu bądź mądry... Jakby ktoś był ciekaw: 




Powiedzcie, jak myślicie, co tego może być przyczyną? Tego, że od szkoły nie odświeżają sobie tej wiedzy, która zanika? Czy z ignoranckiego podejścia...? 
Pozdrawiam! Uśmiech
Odpowiedz
#2
Interesuja sie innymi rzeczami niz religia. Ale to nic odkrywczego. To jest czesto spotykana rzecz, ze u ludzi sa rozbieznosci miedzy deklarowanym swiatopogladem a tym co robia i co wiedza w praktyce.

Na przyklad antyklerykalowie najczesciej nie maja zadnego pojecia o epoce sredniowiecza, a glownie oniej wygaduja swoje bzdury.

Dalej - demokraci bedacy za PO zachowuja sie tak jakby demokracja byla zarezerwowana wylacznie dla nich i ich pogladow. W porywach swej ignorancji odmawiaja ludziom o innych pogladach racji bytu w demokratycznym systemie.

Ignorancja to czesto wystepujaca cecha - niezalezna od pogladow jakie sie ma.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#3
Przeciętnego człowieka w niewielkim stopniu obchodzą takie skomplikowane teologiczne zagadnienia. Gdyby wiara wymagałaby przyswojenia sobie jakiejś wiedzy, to praktycznie nikt by nie wierzył. Ludzie po prostu uznaliby, że za dużo z tym zachodu.

Mam rodzinę w niewielkiej wsi na Podkarpaciu w której to mają jednocześnie kościół i cerkiew. Wiara tam wygląda tak, że ludzie w jeden tydzień idą do kościoła, w drugi do cerkwi a w trzeci do pijalni. Według mnie nie ma w tym nic złego ważne, że ludzie wierzą w Boga.
Odpowiedz
#4
Czemu ważne, że wierzą w Boga? To właśnie często spotykane przekonanie z którym się spotykam i którego nie rozumiem.

"Nie ważne czy wierzy w Boga, Jehowę czy Buddę, ważne, że wierzy w Boga, bo wszystkie religie mówią o tym samym!"

("Tylko Ci od Allaha są źli!")
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#5
"To jest czesto spotykana rzecz, ze u ludzi sa rozbieznosci miedzy deklarowanym swiatopogladem a tym co robia i co wiedza w praktyce."

To jest akurat wymóg funkcjonowania w społeczeństwie. Jak ktoś się restrykcyjnie trzyma tego co mówi to kończy tak jak np. Jezus tj. ginie śmiercią tragiczną.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#6
Pytania są.. głupie. Po co komu wiedzieć ile było ksiąg? To kontynuacja do wymagań idiotycznego nauczania Polskiego które największa uwagę zwraca na zapamiętywanie nikomu niepotrzebnych danych.



Prawdziwe pytania powinny opierać sie na kojarzeniach przedstawionych w PŚ opowiadań. O czym jest to a o co chodziło w tamtym. Pytanie o Arkę przymierza jest trafne.
Poza tym przypuszczam że ponad połowa uważających sie za wierzących nie przeczytała żadnego z testamentów a większośc z tych co przeczytała ma problemy z ich zrozumieniem i interpretacją.

ps. ciesze sie że dekalog im tak słabo idzie. Znaczy że ich mózg ie został do końca wyprany. Bo właśnie od tego on służy.
Za ewidentne offtopy wlepiam minusy. Minus zwrotny świadczy o tobie :-) Nie dokarmiam też trolli. Szczególnie Zefcia.
W pierwszych kilku minutach często edytuje swoje wypowiedzi uzupełniając je lub w celu poprawienia błędów.
__________________
Agnostyk, Ignostyk, Ateista
Odpowiedz
#7
Gpr, to jedna z najsmutniejszych rzeczy jakie widziałem. Sam jestem ofiarą systemu edukacji. Uczyć się zacząłem dopiero na studiach ale nie na uczelni. W grupce paru znajomych siedzieliśmy któregoś wieczoru na takich ławkach przy sklepie i skończyły się nam tematy do rozmowy. Wtedy stwierdzilismy dopiero, że gówno wiemy o świecie i trzeba coś z tym zrobić
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
#8
Dragula napisał(a): Wtedy stwierdzilismy dopiero, że gówno wiemy o świecie i trzeba coś z tym zrobić

Każda okazja jest dobra, żeby się napić.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#9
Ja nie piję Duży uśmiech
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
#10
Brawo Ty!
Sebastian Flak
Odpowiedz
#11
Efekt religijnego ogłupiania gawiedzi.
Z radiomaryjnego spędu jasnogórskiego
Przyjechała z pielgrzymką na Jasną Grę aby podziękować Maryji że dostała się do liceum.
+++++++++++++
Tysiąc+50 lat wiary w cud...
Biedny kraj, ciemny lud...
Religia jest obrazą godności człowieka! I dlatego olewam punktację_reputację.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości