Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Manifest
freeman

Cytat:A co jeśli popyt na usługę duży, a chętnych do jej świadczenia niewielu?

Akurat księży ci w Polsce nie brak. Na zachodzie jest ich mniej, a też sobie radzą.
Co do grabarzy zaś, nie sądzę, żeby dużo zarabiali. Dużo zarabiają administratorzy cmentarza, którymi często są proboszczowie.
I'll worship like a dog at the shrine of your lies
I'll tell you my sins so you can sharpen your knife
Offer me that deathless death

Odpowiedz
(23.12.2016, 16:21)znaLezczyni napisał(a): Co do grabarzy zaś, nie sądzę, żeby dużo zarabiali.
Zwykle istnieje jakaś uprzywilejowana przez miasto firma pogrzebowa (w Poznaniu np. jest to Universum), która zgarnia wszystkie trupy, po które ktoś się natychmiast nie zgłosi. Wydaje się, że o takie firmy chodziło lumberowi.
Szymon Pyżalski
Odpowiedz
(23.12.2016, 16:31)zefciu napisał(a): Zwykle istnieje jakaś uprzywilejowana przez miasto firma pogrzebowa (w Poznaniu np. jest to Universum), która zgarnia wszystkie trupy, po które ktoś się natychmiast nie zgłosi. Wydaje się, że o takie firmy chodziło lumberowi.

Też. Jak jest jebany monopol to ceny od razu wypierdalają w górę i są z dupy wzięte. Gdyby była konkurencja, to ceny byłyby normalne.

Ale też nie tylko o to chodzi. Kościelny na przykład. To też jest monopol, bo jest jeden kościelny i chuj, do innego pójść nie można. A ten co jest bierze kilka stów (nie pamiętam już dokładnie - albo 4 albo 5 ) za przygotowanie grobu (białkowanie + jakieś tam sprzątanie). Jeśli w jeden dzień przygotuje dwa groby (a da się to zrobić na luzach) to zarobi więcej niż ja zapierdalający przy remontach przez tydzień. Chodzi mi tu o kościelnego z całkiem sporej wsi.

Nie dość, że kogoś nieszczęście spotyka, że ktoś traci bliskiego, to jeszcze muszą się takie hieny cmentarne napatoczyć i orżnąć z kasy na dokładkę.
Wielki jest człowiek, który w bogactwie żyje tak, jakby był ubogi.
Odpowiedz
(23.12.2016, 09:55)lumberjack napisał(a): .... Jak tak sobie stoję i paczę na to wszystko z boku, to nie ukrywam, że odnoszę wrażenie jakby ludzie wierzyli nie w Jahwe tylko w Mammona.
Ile lat ci zajęło wyciągnięcie tego prostego wniosku o naturze ludzkiej?
Ostatni naiwny?

Cytat:Gdyby była konkurencja, to ceny byłyby normalne. 
Piszesz, masz

Cytat:Na wielkim moskiewskim Cmentarzu Chowańskim podczas pochówku doszło do bijatyki z użyciem kijów hokejowych i broni palnej. Zginęły trzy osoby, a 26 zostało rannych. Większość ciężko.
Prawdopodobna przyczyna, to konflikt interesów firm pogrzebowych. Według moskiewskiej policji w toku zajść, które trwały 15 minut, użyto m.in. łopat, kijów hokejowych i automatów Kałasznikowa.
 (http://www.tvn24.pl)

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata...43781.html
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Oni konkuruja zgodnie z zasadami swojej kultury. W Polsce konkurowanie jest na szczescie bardziej cywilizowane Uśmiech

Nie jestem naiwny. W naturze ludzkiej lezy pogon za bogactwem, ale tez na szczescie po zachowaniu czesci ludzi widac, ze w tej samej naturze lezy sklonnosc do dobroci oraz do poswiecenia sie lub swego bogactwa na rzecz wyzszych wartosci.

Co niestety nie zmienia faktu, ze pogon za mamona jest powszechnym zjawiskiem dotykajacym w wielu przypadkach praktycznie kazdy aspekt zycia.
Wielki jest człowiek, który w bogactwie żyje tak, jakby był ubogi.
Odpowiedz
Z tego co słyszałem to za samą przynależność do kk wszystkie sakramenty są bezpłatne tj - chrzest komunia,bierzmowanie. Problem problem częściej pojawi się ze ślubem i pogrzebem, ponieważ istnieją nieoficjalne cenniki.
Jeśli wiadomo już, że sakramenty są bezpłatne, wierni nie muszą za nie płacić ani grosza a duchowni nie powinni żądać pieniędzy.
Sprawa finansów kk jest tajemnicza. Pojawiły się ostatnio pogłoski z udziałem caritasu o zniknięciu pieniędzy które wypłacano ze środków unijnych, albo coś w stylu - k nie chce zapłacić za światowe dni młodzieży itp.
Odpowiedz
No nie wiem czy kościół powinien płacić za ŚDM. Według mnie miasto powinno płacić. Miasto miało z tego ogromny zysk.
.
Odpowiedz
A konkretnie jak ogromny?

Btw, nie jest przypadkiem tak, że organizatorzy czegoś ponoszą koszta?
Może obciążyć kosztami sklepikarzy,  bo mieli jakiś zysk? I PKP? I taksówkarzy? Itd.?
No i wszystkich mieszkańców, bo mieli ogromny zysk - duchowy, co prawda niewymierny w złotówkach, ale za to jaki.
I'll worship like a dog at the shrine of your lies
I'll tell you my sins so you can sharpen your knife
Offer me that deathless death

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości