Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Manifest
Ehh, skoro nie można "robic sobie rzeźby, i się jej skłaniać..." to dlaczego Jozue oddał pokłon arce?
Katolicy(i chyba prawosławni. Dokładnie to nie wiem) nie oddają czci obrazom, a osobom które przedstawiają. Ponadto jest to cześć niezrwónująca się z czcią należną Bogu. A taką możesz oddawać komukolwiek, nawet w dekalogu masz "czcij ojca swego i matkę swoją..."

Btw, czemu zarzucasz Zefciowi iż za autorytety ma dekrety soborowe, skoro on nawet nie jest katolikiem. No chyba że mówisz o soborach powszechnych

Powtarzasz jakieś prostestanckie idiotyzmy o "usuniętym II przykazaniu" czy teraz o obrazach. Mógłbyś przestać?
[i]"Jeden pindol był cieniutki, a drugi gruby jak świnia. Może ukąszenie świni boli, lecz to rany po leszczynie goją się dłużej"[/i]

[i]~Kutang Pan z Klasztoru Kutang[/i]
Odpowiedz
(31.03.2018, 02:14)Quinque napisał(a): Ehh, skoro nie można "robic sobie rzeźby, i się jej skłaniać..." to dlaczego Jozue oddał pokłon arce?

Bo Arka to nie rzeźba, tylko pudełko. Nie ma nic w prawie Mojżeszowym o kłanianiu się pudełkom, a co nie jest zabronione, jest dozwolone.

Wprawdzie nad Arką były umieszczone rzeźby "cherubów", ale cherub jest fantastyczną istotą o twarzy człowieka i ptasich skrzydłach. Cheruby nie istnieją w naturze, nie są więc "tym, co na ziemi nisko i na niebie wysoko", czyli można je rzeźbić, a rzeźbom ich się kłaniać. Tak samo jak np. rzeźbom przedstawiającym smoka, albo diaboła.
Odpowiedz
(31.03.2018, 09:10)ZaKotem napisał(a): Bo Arka to nie rzeźba,  tylko pudełko. Nie ma nic w prawie Mojżeszowym o kłanianiu się pudełkom, a co nie jest zabronione, jest dozwolone.

Wprawdzie nad Arką były umieszczone rzeźby "cherubów", ale cherub jest fantastyczną istotą o twarzy człowieka i ptasich skrzydłach. Cheruby nie istnieją w naturze, nie są więc "tym, co na ziemi nisko i na niebie wysoko", czyli można je rzeźbić,  a rzeźbom ich się kłaniać. Tak samo jak np. rzeźbom przedstawiającym smoka, albo diaboła.

Wymyśl prawo a polak je ominie Oczko ba dum tsss
Odpowiedz
(30.03.2018, 22:19)Teista napisał(a): W odpowiedzi potwierdzam, że Jezus nie namawiał mnie do ścigania i mordowania, więc z automatu jestem zwolniony z uzasadnienia. Taka sprawiedliwość.
A mnie Jezus nie namawiał do ikonoklazmu. Więc uzasadnienie do kultu ikon mam takie samo jak Ty do niemordowania Amalekitów.
Cytat:dekrety soborowych autorytetów KK
Co to KK?
Cytat:Jezus potwierdził: …ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie
Czyli albo jota dotycząca Amalekitów się zmieniła, albo nie masz prawa oskarżać ikonoduli, że znoszą prawo, skoro sam je znosisz.

Cytat:Od dawna wszyscy wiedzieli, że ojcowie kościoła są nieomylni i w końcu wszyscy  jednogłośnie przyjęli ( poza Bismarckiem i paroma innymi) dogmat o nieomylności w sprawach wiary i obyczajów przenajwyższego autorytetu Kościoła Świętego.
Co Ty znowu bredzisz? Po pierwsze – pijesz do nieomylności papieża. A przecież wiesz, że jej nie uznaję. Po drugie – przecież Bismarck nie był biskupem, ani tym bardziej Ojcem Kościoła.

Cytat:Zawartość arki, arka i namiot spotkania stanowiły system metrologiczny. Zdeponowane przedmioty w arce to wzorzec wagi, długości i praw moralnych jako etalon podstawowy. Arka to etalon świadek. Namiot spotkania i później świątynia Salomona to etalon odniesienia i etalon kontrolny. Izraelita, późniejszy żyd miał obowiązek odwiedzić świątynię by złożyć ofiarę - żarcie dla kapłanów oraz skalibrować swoje wzorce wagi, długości i moralności względem etalonu kontrolnego.
Po pierwsze – nie ma takiej informacji w Biblii, aby w Arce był wzorzec długości i wagi. Różne są listy przedmiotów tam zawartych, ale o tych wzorcach – cisza. Po drugie – spłycasz strasznie. Arka była przedmiotem kultu, a tańcząc przed Arką Dawid mówił, że tańczy „przed Panem” i szukał schronienia w cieniu „Twych” skrzydeł.

Cytat: Wprawdzie nad Arką były umieszczone rzeźby "cherubów", ale cherub jest fantastyczną istotą o twarzy człowieka i ptasich skrzydłach. Cheruby nie istnieją w naturze, nie są więc "tym, co na ziemi nisko i na niebie wysoko", czyli można je rzeźbić, a rzeźbom ich się kłaniać. Tak samo jak np. rzeźbom przedstawiającym smoka, albo diaboła.
Jezusy też po ziemi stadami nie chodzą...
Szymon PyżalskiPrzybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu
Odpowiedz
KK to Kościół Katolicki
[i]"Jeden pindol był cieniutki, a drugi gruby jak świnia. Może ukąszenie świni boli, lecz to rany po leszczynie goją się dłużej"[/i]

[i]~Kutang Pan z Klasztoru Kutang[/i]
Odpowiedz
(12.04.2018, 14:43)Quinque napisał(a): KK to Kościół Katolicki
Domyślam się. Ale nie wiem, jaką konkretnie instytucję ma na myśli Quinque. Bo przecież nie należę do KRK. Z drugiej strony cerkiew uważa się za Kościół Katolicki. Ale czemu taką nazwę używa Teista. Chciałbym zatem, aby wyjaśnił, o co mu chodziło.
Szymon PyżalskiPrzybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu
Odpowiedz
Cerkiew uważa się za Kościół katolicki w sensie powszechny? Z sukcesją apostolską? No ale prawosławia katolicyzmem nie można nazwać. I na odwrót

Tamtemu panu pewnie chodziło o Kościół katolicki(podlegający jurysdykcji papieża)...

Tak btw, Warto też zaznaczyć że określenie rzymski-katolicyzm odnosi się tylko do części łacińskiej KK(tego podleglemu papieżowi). Jest też sporo innych "denominacji" np. greko-katolickie, koptyjskie, wschodnie itd. Ktore mogą się różnić w liturgii, ubiorze księży ale doktrynę i wiarę muszą mieć te samą(ustaloną np. na soborach czy w oficjalnym nauczanii kościoła)

To tak żeby Teista, nie pisał że "KRK coś tam". Tylko Kościół Katolicki jako całość
[i]"Jeden pindol był cieniutki, a drugi gruby jak świnia. Może ukąszenie świni boli, lecz to rany po leszczynie goją się dłużej"[/i]

[i]~Kutang Pan z Klasztoru Kutang[/i]
Odpowiedz
(12.04.2018, 18:20)Quinque napisał(a): Cerkiew uważa się za Kościół katolicki w sensie powszechny?
Tak.
Cytat:Z sukcesją apostolską?
Przecież nawet rzymscy katolicy nie negują istnienia sukcesji w Cerkwi Prawosławnej.
Cytat:No ale prawosławia katolicyzmem nie można nazwać. I na odwrót
Obydwie strony uważają się za katolickie i za ortodoksyjne. Natomiast historycznie jedna nazwa przylgnęła do jednych, a druga do drugich.
Cytat:Tamtemu panu pewnie chodziło o Kościół katolicki(podlegający jurysdykcji papieża)...
Pewnie tak. Ale po co to pisał do mnie – jurysdykcji papieża niepodlegającemu?
Cytat:Tak btw, Warto też zaznaczyć że określenie rzymski-katolicyzm odnosi się tylko do części łacińskiej KK
Niby tak. Ale przyjęło się mówić KRK na całą organizację podlegającą rzymskiemu papie.
Szymon PyżalskiPrzybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu
Odpowiedz
Mam ciekawą informację. Teraz wszystkim wam ją przedstawię, a w sobotę lub w niedzielę odniosę się do meritum. Otóż dziś dowiedziałem się, iż za niekwestionowane zasługi w temacie rozwoju nauki oraz wybitne osiągnięcia naukowe w ramach unifikacji praw fizyki, na które wszyscy ze zniecierpliwieniem czekamy od czasów Einsteina, Ojciec Rydzyk przeszedł rygorystyczny proces wyboru kandydatów i będzie nominowany do Nagrody Nobla przez Królewską Szwedzką Akademię Nauk  za empiryczne wykazanie zależności i opis funkcjonowania mechanizmów praw natury związany z oddziaływaniem fal radiowych na zachowanie ciemnej masy. Nie wiem tylko czy rzeczywiście chodzi o ciemną masę czy o ciemną materię, czy o energię. Do sprawdzenia.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości