Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Manifest
Ehh, skoro nie można "robic sobie rzeźby, i się jej skłaniać..." to dlaczego Jozue oddał pokłon arce?
Katolicy(i chyba prawosławni. Dokładnie to nie wiem) nie oddają czci obrazom, a osobom które przedstawiają. Ponadto jest to cześć niezrwónująca się z czcią należną Bogu. A taką możesz oddawać komukolwiek, nawet w dekalogu masz "czcij ojca swego i matkę swoją..."

Btw, czemu zarzucasz Zefciowi iż za autorytety ma dekrety soborowe, skoro on nawet nie jest katolikiem. No chyba że mówisz o soborach powszechnych

Powtarzasz jakieś prostestanckie idiotyzmy o "usuniętym II przykazaniu" czy teraz o obrazach. Mógłbyś przestać?
[i]"Jeden pindol był cieniutki, a drugi gruby jak świnia. Może ukąszenie świni boli, lecz to rany po leszczynie goją się dłużej"[/i]

[i]~Kutang Pan z Klasztoru Kutang[/i]
Odpowiedz
(31.03.2018, 02:14)Quinque napisał(a): Ehh, skoro nie można "robic sobie rzeźby, i się jej skłaniać..." to dlaczego Jozue oddał pokłon arce?

Bo Arka to nie rzeźba, tylko pudełko. Nie ma nic w prawie Mojżeszowym o kłanianiu się pudełkom, a co nie jest zabronione, jest dozwolone.

Wprawdzie nad Arką były umieszczone rzeźby "cherubów", ale cherub jest fantastyczną istotą o twarzy człowieka i ptasich skrzydłach. Cheruby nie istnieją w naturze, nie są więc "tym, co na ziemi nisko i na niebie wysoko", czyli można je rzeźbić, a rzeźbom ich się kłaniać. Tak samo jak np. rzeźbom przedstawiającym smoka, albo diaboła.
Odpowiedz
(31.03.2018, 09:10)ZaKotem napisał(a): Bo Arka to nie rzeźba,  tylko pudełko. Nie ma nic w prawie Mojżeszowym o kłanianiu się pudełkom, a co nie jest zabronione, jest dozwolone.

Wprawdzie nad Arką były umieszczone rzeźby "cherubów", ale cherub jest fantastyczną istotą o twarzy człowieka i ptasich skrzydłach. Cheruby nie istnieją w naturze, nie są więc "tym, co na ziemi nisko i na niebie wysoko", czyli można je rzeźbić,  a rzeźbom ich się kłaniać. Tak samo jak np. rzeźbom przedstawiającym smoka, albo diaboła.

Wymyśl prawo a polak je ominie Oczko ba dum tsss
Odpowiedz
(30.03.2018, 22:19)Teista napisał(a): W odpowiedzi potwierdzam, że Jezus nie namawiał mnie do ścigania i mordowania, więc z automatu jestem zwolniony z uzasadnienia. Taka sprawiedliwość.
A mnie Jezus nie namawiał do ikonoklazmu. Więc uzasadnienie do kultu ikon mam takie samo jak Ty do niemordowania Amalekitów.
Cytat:dekrety soborowych autorytetów KK
Co to KK?
Cytat:Jezus potwierdził: …ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie
Czyli albo jota dotycząca Amalekitów się zmieniła, albo nie masz prawa oskarżać ikonoduli, że znoszą prawo, skoro sam je znosisz.

Cytat:Od dawna wszyscy wiedzieli, że ojcowie kościoła są nieomylni i w końcu wszyscy  jednogłośnie przyjęli ( poza Bismarckiem i paroma innymi) dogmat o nieomylności w sprawach wiary i obyczajów przenajwyższego autorytetu Kościoła Świętego.
Co Ty znowu bredzisz? Po pierwsze – pijesz do nieomylności papieża. A przecież wiesz, że jej nie uznaję. Po drugie – przecież Bismarck nie był biskupem, ani tym bardziej Ojcem Kościoła.

Cytat:Zawartość arki, arka i namiot spotkania stanowiły system metrologiczny. Zdeponowane przedmioty w arce to wzorzec wagi, długości i praw moralnych jako etalon podstawowy. Arka to etalon świadek. Namiot spotkania i później świątynia Salomona to etalon odniesienia i etalon kontrolny. Izraelita, późniejszy żyd miał obowiązek odwiedzić świątynię by złożyć ofiarę - żarcie dla kapłanów oraz skalibrować swoje wzorce wagi, długości i moralności względem etalonu kontrolnego.
Po pierwsze – nie ma takiej informacji w Biblii, aby w Arce był wzorzec długości i wagi. Różne są listy przedmiotów tam zawartych, ale o tych wzorcach – cisza. Po drugie – spłycasz strasznie. Arka była przedmiotem kultu, a tańcząc przed Arką Dawid mówił, że tańczy „przed Panem” i szukał schronienia w cieniu „Twych” skrzydeł.

Cytat: Wprawdzie nad Arką były umieszczone rzeźby "cherubów", ale cherub jest fantastyczną istotą o twarzy człowieka i ptasich skrzydłach. Cheruby nie istnieją w naturze, nie są więc "tym, co na ziemi nisko i na niebie wysoko", czyli można je rzeźbić, a rzeźbom ich się kłaniać. Tak samo jak np. rzeźbom przedstawiającym smoka, albo diaboła.
Jezusy też po ziemi stadami nie chodzą...
Szymon Pyżalski

Przybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu
Odpowiedz
KK to Kościół Katolicki
[i]"Jeden pindol był cieniutki, a drugi gruby jak świnia. Może ukąszenie świni boli, lecz to rany po leszczynie goją się dłużej"[/i]

Odpowiedz
(12.04.2018, 14:43)Quinque napisał(a): KK to Kościół Katolicki
Domyślam się. Ale nie wiem, jaką konkretnie instytucję ma na myśli Quinque. Bo przecież nie należę do KRK. Z drugiej strony cerkiew uważa się za Kościół Katolicki. Ale czemu taką nazwę używa Teista. Chciałbym zatem, aby wyjaśnił, o co mu chodziło.
Szymon Pyżalski

Odpowiedz
Cerkiew uważa się za Kościół katolicki w sensie powszechny? Z sukcesją apostolską? No ale prawosławia katolicyzmem nie można nazwać. I na odwrót

Tamtemu panu pewnie chodziło o Kościół katolicki(podlegający jurysdykcji papieża)...

Tak btw, Warto też zaznaczyć że określenie rzymski-katolicyzm odnosi się tylko do części łacińskiej KK(tego podleglemu papieżowi). Jest też sporo innych "denominacji" np. greko-katolickie, koptyjskie, wschodnie itd. Ktore mogą się różnić w liturgii, ubiorze księży ale doktrynę i wiarę muszą mieć te samą(ustaloną np. na soborach czy w oficjalnym nauczanii kościoła)

To tak żeby Teista, nie pisał że "KRK coś tam". Tylko Kościół Katolicki jako całość

Odpowiedz
(12.04.2018, 18:20)Quinque napisał(a): Cerkiew uważa się za Kościół katolicki w sensie powszechny?
Tak.
Cytat:Z sukcesją apostolską?
Przecież nawet rzymscy katolicy nie negują istnienia sukcesji w Cerkwi Prawosławnej.
Cytat:No ale prawosławia katolicyzmem nie można nazwać. I na odwrót
Obydwie strony uważają się za katolickie i za ortodoksyjne. Natomiast historycznie jedna nazwa przylgnęła do jednych, a druga do drugich.
Cytat:Tamtemu panu pewnie chodziło o Kościół katolicki(podlegający jurysdykcji papieża)...
Pewnie tak. Ale po co to pisał do mnie – jurysdykcji papieża niepodlegającemu?
Cytat:Tak btw, Warto też zaznaczyć że określenie rzymski-katolicyzm odnosi się tylko do części łacińskiej KK
Niby tak. Ale przyjęło się mówić KRK na całą organizację podlegającą rzymskiemu papie.
Szymon Pyżalski

Odpowiedz
Mam ciekawą informację. Teraz wszystkim wam ją przedstawię, a w sobotę lub w niedzielę odniosę się do meritum. Otóż dziś dowiedziałem się, iż za niekwestionowane zasługi w temacie rozwoju nauki oraz wybitne osiągnięcia naukowe w ramach unifikacji praw fizyki, na które wszyscy ze zniecierpliwieniem czekamy od czasów Einsteina, Ojciec Rydzyk przeszedł rygorystyczny proces wyboru kandydatów i będzie nominowany do Nagrody Nobla przez Królewską Szwedzką Akademię Nauk  za empiryczne wykazanie zależności i opis funkcjonowania mechanizmów praw natury związany z oddziaływaniem fal radiowych na zachowanie ciemnej masy. Nie wiem tylko czy rzeczywiście chodzi o ciemną masę czy o ciemną materię, czy o energię. Do sprawdzenia.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości