Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O co chodziło inkubatorom? [spoilery]
#1
Hej! Przede wszystkim będą spoilery, więc kto nie widział PMMM niech idzie obejrzeć. Po drugie - widziałem oryginalną historię i "Rebellion". Nie czytałem "Different story", "Kazumi" ani "Oriko". Jeśli tam są jakieś wskazówki, to chętnie przeczytam.

A więc:

Wersja oficjalna: Wszechświatowi grozi śmierć cieplna. Ludzie mają zdolność zmniejszania entropii. Więc inkubatory robią to co trzeba, aby wykorzystać tę zdolność. Amen. Kontrargument: działanie inkubatorów ograniczone jest do jednej planety. Przynajmniej w niektórych alternatywnych historiach ich działanie kończy się zniszczeniem Ziemi i ludzkości przez Kriemhildę (co Kyuubey ma w dupie). Energia wygenerowana w ten sposób nie jest znacząca w skali Wszechświata, a inkubatory nie robią niczego (o czym wiemy) aby uratować rzekomo unikalną ludzkość, skolonizować nią inne planety etc.

Jak można więc wyjaśnić tę sprzeczność? Nie będę wymieniał wszystkich koncepcji, które całkowicie zaprzeczają opowieści Kyuubeya, bo nie ma to sensu. Zakładamy, że nie kłamie on otwarcie, a co najwyżej przemilcza fakty.

Eksperyment pilotażowy: Ludzie są wyjątkowi, ale nie jedyni. Eksperyment na Ziemi będzie potem powtarzany na innych planetach dla innych gatunków. Zniszczenie ludzkości to po prostu możliwy wynik tego eksperymentu.

Jednak kolonizacja: Mimo że Kyuubey o tym nie mówi, to jednak kolonizacja innych planet na wypadek zniszczenia Ziemi przez silną wiedźmę jest planowana.

Czarnobyl: Zaczynając projekt nie udało się przewidzieć, że może powstać tak silna wiedźma jak Kriemhilda. Jej powstanie było katastrofą projektu. Kontrargument: mimo że Kyuubey wie, jaki jest potencjał Madoki, to napiera on na zawarcie kontraktu.

Multiwersum: Inkubatory są świadome istnienia multiwersum i zniszczenie Ziemi w kilku alternatywnych historiach nie jest dla nich tragedią. Kontrargument: Kyuubey przyznaje, że nie wiedział, skąd wziął się potencjał Madoki.

Ktoś ma jeszcze pomysły?
„Przybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu”

– Spięty
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości