Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propaganda - demaskowanie
cobras napisał(a): Ja cię piździu, ale mnie taki bzdurny symetryzm wkurwia.

A wkurwiało Ciebie, jak PiS rozwalał TK powołując się na rozwalanie przez PO? Zyjemy w taki świecie, w którym każda akcja powoduje reakcję, a każda eskalacja "strony światła" powoduje odwet "strony ciemności".

Cytat:Pozwać tego trolla można cywilnie, i to nie jest rola GW. Plus tu nie chodzi o krytykę PO i reszty, tylko o sposób tej krytyki. Wyzywanie o rudych chujów to jednak inna skala niż po prostu krytykowanie rządu.

Owszem, ale ujawnianie danych osobowych "miastu i światu" to też inna skala, niż ujawnianie ich tylko organom ścigania. Sekielski jakoś potrafił realizować swój film współpracując z ofiarami pedofili, a tutaj nie dało się? Nikogo chętnego nie znaleźli, więc olali prawo do prywatności? Jeżeli nie, to jakie prawo mieli do publikacji człowieka z imienia i nazwiska?

Jeżeli nie rozumiesz, że prawo do prywatności jest dobrem chronionym, i że jego naruszanie powinno się odbywać tylko z zachowaniem największej ostrożności, to chyba dalsza rozmowa nie ma sensu. Dam Ci linka, choć nie sądzę, że to coś da.

https://www.arslege.pl/zasada-ochrony-zy...k15/a5278/

https://panoptykon.org/sites/default/fil...ntacja.pdf

Dodajmy, że prasa należy do kręgu osób korzystających z prawa do tajemnicy zawodowej. Jako taki powinna staranniej obchodzić się z danymi prywatnymi osób, nazwijmy to, trzecich.

Cytat:Więc ja nie miałbym nic przeciwko, żeby pisowskie szczekaczki ścigały typów, którzy przy 40 tys followersów publicznie bluzgają Kaczyńskiego. Oczywiście nic takiego się nie stanie, bo ci ludzie to żart, a nie dziennikarze. Jak im służby nie podadzą czegoś na tacy, to sami nic nie zrobią.

No to ja osobiście mam nadzieję, że się Gazecie do dupy dobiorą. Ale pewnie prędzej wykorzystają precedens i zaczną sami ujawniać. Środkami dysponują lepszymi, więc kto im zabroni?
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Cytat:A wkurwiało Ciebie, jak PiS rozwalał TK powołując się na rozwalanie przez PO? Zyjemy w taki świecie, w którym każda akcja powoduje reakcję, a każda eskalacja "strony światła" powoduje odwet "strony ciemności".

Cytat:No to ja osobiście mam nadzieję, że się Gazecie do dupy dobiorą. Ale pewnie prędzej wykorzystają precedens i zaczną sami ujawniać. Środkami dysponują lepszymi, więc kto im zabroni?

Zresztą już ujawniali, akcje z Sokiem z Buraka czy Mandarkiem były już od dawna, nic wielkiego się nie stało. A tu przynajmniej jednego trolla mniej, bo się obsrał i usunął.

Cytat:Owszem, ale ujawnianie danych osobowych "miastu i światu" to też inna skala, niż ujawnianie ich tylko organom ścigania. Sekielski jakoś potrafił realizować swój film współpracując z ofiarami pedofili, a tutaj nie dało się? Nikogo chętnego nie znaleźli, więc olali prawo do prywatności? Jeżeli nie, to jakie prawo mieli do publikacji człowieka z imienia i nazwiska?

Jakie organy ścigania, przy pozwie cywilnym? A waląc twitty przy 40 tys followersów, to ju imo spokojnie spełnia rolę bycia osobą publiczną. Więc typ gówno z tym robi, poza ucieczką i podkuleniem ogona. No i płaceniem kasy tym, którzy go pozwą.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Nie popieram linczów i owszem jest takie ryzyko (przynajmniej linczu werbalnego), ale jakoś gości mi nie żal. Kto sieje wiatr niech zbiera burzę.
W kwestii trollingu to jakoś forum Wyborczej nie wzbudza

O masz https://twitter.com/KrzysztofBorsuk/stat...52352?s=19
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
bert04 napisał(a): Zawsze, jak się pojawia jakaś moralnie niejednoznaczna kwestia, to pomyśl sobie, czy chciałbyś, żeby takie coś stało się normą, także dla osób, które popierasz, z którymi sympatyzujesz.

Ale ty jesteś krześcijanin i przemawia przez ciebie miłosierdzie, a myśmy ateisty i żeśmy to odrzucili na rzecz "oko za oko, ząb za ząb" Hammurabiego Język

Ja tam chciałbym, żeby branie odpowiedzialności za swoje słowa było normą. Ktoś się zachowuje jak dres, to go po dresiarsku należy traktować.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości