Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propaganda - demaskowanie
cobras napisał(a): Ja cię piździu, ale mnie taki bzdurny symetryzm wkurwia.

A wkurwiało Ciebie, jak PiS rozwalał TK powołując się na rozwalanie przez PO? Zyjemy w taki świecie, w którym każda akcja powoduje reakcję, a każda eskalacja "strony światła" powoduje odwet "strony ciemności".

Cytat:Pozwać tego trolla można cywilnie, i to nie jest rola GW. Plus tu nie chodzi o krytykę PO i reszty, tylko o sposób tej krytyki. Wyzywanie o rudych chujów to jednak inna skala niż po prostu krytykowanie rządu.

Owszem, ale ujawnianie danych osobowych "miastu i światu" to też inna skala, niż ujawnianie ich tylko organom ścigania. Sekielski jakoś potrafił realizować swój film współpracując z ofiarami pedofili, a tutaj nie dało się? Nikogo chętnego nie znaleźli, więc olali prawo do prywatności? Jeżeli nie, to jakie prawo mieli do publikacji człowieka z imienia i nazwiska?

Jeżeli nie rozumiesz, że prawo do prywatności jest dobrem chronionym, i że jego naruszanie powinno się odbywać tylko z zachowaniem największej ostrożności, to chyba dalsza rozmowa nie ma sensu. Dam Ci linka, choć nie sądzę, że to coś da.

https://www.arslege.pl/zasada-ochrony-zy...k15/a5278/

https://panoptykon.org/sites/default/fil...ntacja.pdf

Dodajmy, że prasa należy do kręgu osób korzystających z prawa do tajemnicy zawodowej. Jako taki powinna staranniej obchodzić się z danymi prywatnymi osób, nazwijmy to, trzecich.

Cytat:Więc ja nie miałbym nic przeciwko, żeby pisowskie szczekaczki ścigały typów, którzy przy 40 tys followersów publicznie bluzgają Kaczyńskiego. Oczywiście nic takiego się nie stanie, bo ci ludzie to żart, a nie dziennikarze. Jak im służby nie podadzą czegoś na tacy, to sami nic nie zrobią.

No to ja osobiście mam nadzieję, że się Gazecie do dupy dobiorą. Ale pewnie prędzej wykorzystają precedens i zaczną sami ujawniać. Środkami dysponują lepszymi, więc kto im zabroni?
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Cytat:A wkurwiało Ciebie, jak PiS rozwalał TK powołując się na rozwalanie przez PO? Zyjemy w taki świecie, w którym każda akcja powoduje reakcję, a każda eskalacja "strony światła" powoduje odwet "strony ciemności".

Cytat:No to ja osobiście mam nadzieję, że się Gazecie do dupy dobiorą. Ale pewnie prędzej wykorzystają precedens i zaczną sami ujawniać. Środkami dysponują lepszymi, więc kto im zabroni?

Zresztą już ujawniali, akcje z Sokiem z Buraka czy Mandarkiem były już od dawna, nic wielkiego się nie stało. A tu przynajmniej jednego trolla mniej, bo się obsrał i usunął.


Cytat:Owszem, ale ujawnianie danych osobowych "miastu i światu" to też inna skala, niż ujawnianie ich tylko organom ścigania. Sekielski jakoś potrafił realizować swój film współpracując z ofiarami pedofili, a tutaj nie dało się? Nikogo chętnego nie znaleźli, więc olali prawo do prywatności? Jeżeli nie, to jakie prawo mieli do publikacji człowieka z imienia i nazwiska?

Jakie organy ścigania, przy pozwie cywilnym? A waląc twitty przy 40 tys followersów, to ju imo spokojnie spełnia rolę bycia osobą publiczną. Więc typ gówno z tym robi, poza ucieczką i podkuleniem ogona. No i płaceniem kasy tym, którzy go pozwą.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Nie popieram linczów i owszem jest takie ryzyko (przynajmniej linczu werbalnego), ale jakoś gości mi nie żal. Kto sieje wiatr niech zbiera burzę.
W kwestii trollingu to jakoś forum Wyborczej nie wzbudza

O masz https://twitter.com/KrzysztofBorsuk/stat...52352?s=19
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
bert04 napisał(a): Zawsze, jak się pojawia jakaś moralnie niejednoznaczna kwestia, to pomyśl sobie, czy chciałbyś, żeby takie coś stało się normą, także dla osób, które popierasz, z którymi sympatyzujesz.

Ale ty jesteś krześcijanin i przemawia przez ciebie miłosierdzie, a myśmy ateisty i żeśmy to odrzucili na rzecz "oko za oko, ząb za ząb" Hammurabiego Język

Ja tam chciałbym, żeby branie odpowiedzialności za swoje słowa było normą. Ktoś się zachowuje jak dres, to go po dresiarsku należy traktować.
---
Kochaj sztukę, której się nauczyłeś, i w niej znajdź spokój.
Marek Aureliusz
Odpowiedz
https://www.facebook.com/partiarazem/vid...=2&theater

Rachoń już naprawdę przekracza wszelkie normy.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
cobras napisał(a): https://www.facebook.com/partiarazem/vid...=2&theater

Rachoń już naprawdę przekracza wszelkie normy.

Na tym forum preferuje się raczej teksty pismem, a nie jutubki lub inne wideła, których nie ma czasu ani możliwości oglądać (hasło: prokrastynacja). Możesz streścić powody Twojego nie-świętego oburzenia?
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Cytat:Na tym forum preferuje się raczej teksty pismem, a nie jutubki lub inne wideła, których nie ma czasu ani możliwości oglądać (hasło: prokrastynacja).

Ok boomer.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
bert04 napisał(a): Na tym forum preferuje się raczej teksty pismem, a nie jutubki lub inne wideła, których nie ma czasu ani możliwości oglądać (hasło: prokrastynacja). Możesz streścić powody Twojego nie-świętego oburzenia?

Nic nie straciłeś. Nagranie ukazuje denny poziom dziennikarzyny, i kiepski poziom Zandberga. Niestety, taki poziom będzie słyszany z mównicy sejmowej i może nawet współrządzić w następnej kadencji.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
W następnej kadencji będziemy mieli Chjeno-Piasta i tego się trzymajmy.
Odpowiedz
Nie wiem o czym mówisz.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
Konfederaści z ludowcami?
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Tak jest.
Odpowiedz
Gdyby Rachon nie przerywal Zandbergowi kazdego wypowiedzianego zdania, to moze ten pierwzys lepiej by wypadl.
Nie wiem skad te zwyczaje przerywania wypowiedzi odpowiadajacych w koncu na zadane przez dziennikarza pytanie, czy wszyscy brali lekcje u Moniki Olejnik?
Odpowiedz
Dawno już minęły czasy, kiedy dziennikarz był czymś w rodzaju koparki, wydobywającej wypowiedzi ze swoich rozmówców. Wywiad z X oglądało się, żeby się dowiedzieć, co ma do powiedzenia X. Teraz dziennikarz jest matadorem, łomoczącym zaproszonego na arenę byka, a wywiady prowadzone przez Y ogląda się, żeby zobaczyć, jak Y łomocze różnych hudefaków. Też zabawne dla widowni (jeśli nie jest się stronnikiem byka), ale nie jestem w stanie pojąć motywacji byków.
Odpowiedz
Widać, że Onet należy do Niemców. Na stronie głównej nie ma dziś ani jednej wzmianki o tym, że Merkel pojechała do Moskwy na rozmowy z Putinem. Tymczasem na RT ruscy się podniecają dzisiejszą jednomyślnością Angeli i Wladimira:

https://www.rt.com/news/477995-merkel-pu...ng-moscow/
---
Kochaj sztukę, której się nauczyłeś, i w niej znajdź spokój.
Marek Aureliusz
Odpowiedz
Aktualizacja - dziś jest już o tym info. W każdym razie dziwne, że z opóźnieniem. Wczoraj już było na zagranicznych portalach.

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/angela-...ow/f0mew7l

Cytat:"Była to pierwsza wizyta kanclerz Angeli Merkel na Kremlu od 2015 r. To, co się podczas niej stało, ma historyczne znaczenie: po trzyipółgodzinnej rozmowie szefowa rządu RFN znalazła zaskakująco przyjazne słowa dla rosyjskiego prezydenta. Putin otrzymał same pochwały" - zauważa w komentarzu zamieszczonym na stronie internetowej dziennik "Bild" i podkreśla, że ton wypowiedzi Merkel był znacznie chłodniejszy, gdy chodziło o USA. Waszyngton był tylko "sojusznikiem". O partnerstwie transatlantyckim - ani słowa.

Podobnie jak o zabójstwie obywatela Gruzji pod koniec sierpnia w Berlinie, o którego wykonanie są podejrzewane rosyjskie tajne służby - przypomina tabloid.

Z kolei dziennik "Die Welt" zwraca uwagę, że podczas wizyty Merkel zademonstrowała jednomyślność z Putinem w kilku punktach. "I wystąpiła przy tym również przeciwko USA" - dodaje.

Kwestie, w których kanclerz i prezydent mówili jednym głosem, to przede wszystkim budowa gazociągu Nord Stream 2, którą Rosjanie mają zamiar dokończyć na własną rękę mimo amerykańskich sankcji. Merkel i Putin są też zgodni, że należy zachować porozumienie atomowe z Iranem. Mimo że USA z niego wystąpiły. Oboje przywódcy ostrzegli wreszcie przed otwartym konfliktem między Waszyngtonem a Teheranem.

Podsumowując cel wizyty Merkel w Moskwie, ekonomiczny dziennik "Handelsblatt" konstatuje: "Kanclerz chodziło o coś dużo więcej niż uzyskanie zapewnienia gospodarza Kremla, że mimo trudności Rosja nadal trzyma się projektu Nord Stream 2. Dużo bardziej chodziło o uzyskanie zabezpieczenia dla niemieckich i europejskich inicjatyw politycznych na Bliskim Wschodzie, które nie zawsze pokrywają się z (pomysłami) USA".
---
Kochaj sztukę, której się nauczyłeś, i w niej znajdź spokój.
Marek Aureliusz
Odpowiedz
https://wydarzenia.interia.pl/polska/new...Id,5202731

Cytat:Nowe przepisy wchodzą w życie. E-papierosy z banderolami
(...)

"Wprowadzenie obowiązku banderolowego to ważna informacja zarówno dla konsumentów, jak i handlowców, ponieważ teraz bez najmniejszych kłopotów można będzie odróżnić wyroby legalne od tych, które pochodzą z przemytu lub zostały podrobione.

Jan Sarnowski, wiceminister finansów odpowiadający za politykę podatkową podkreślił w komunikacie, że wprowadzenie takiego obowiązku to krok w kierunku lepszej ochrony legalnego biznesu - wytwórców liquidów do e-papierosów i produktów nowatorskich - przed nieuczciwą konkurencją. Według Sarnowskiego skorzystają również konsumenci, którym łatwiej będzie zidentyfikować wyroby pochodzące z legalnych źródeł. Banderola daje bowiem pewność, że produkt, który kupują nie jest podróbką o nieznanym składzie."

Jeżeli byłby konkurs na propagandową bzdurę roku to to jest z pewnością podium.

W rzeczywistości wprowadzenie obowiązku banderolowego to zwyczajny skok na kasę i ukłon w stronę koncernów tytoniowych. Konsumenci nie skorzystają tylko się wkurwią, że za te produkty będą musieli płacić nawet trzy razy więcej niż wcześniej. A legalne biznesy są przerażone ryzykiem bankructwa bo nie trzeba być geniuszem, aby przewidzieć, że tak drastyczna podwyżka cen wypchnie klientów w szarą strefę, zwłaszcza, że samodzielne skomponowanie sobie takiego płynu do e-papierosa z ogólnie dostępnych składników to nie jest jakaś fizyka kwantowa.
Nie dajcie sobie wmówić mediom, że wsadzanie widelca do kontaktu jest niebezpieczne. Przecież z powodu grypy umiera znacznie więcej osób.  


Odpowiedz
No i trza też pamiętać o podatku cukrowym - podatek cukrowy i od małpek został wprowadzony w celu ratowania zdrowia Polaków Uśmiech

DziadBorowy napisał(a): nie trzeba być geniuszem, aby przewidzieć, że tak drastyczna podwyżka cen wypchnie klientów w szarą strefę, zwłaszcza, że samodzielne skomponowanie sobie takiego płynu do e-papierosa z ogólnie dostępnych składników to nie jest jakaś fizyka kwantowa.

Ale po co w ogóle tytoń i e-papierosy? To są takie"jałowe" pseudoużywki; nic nie dają. Polecam waporyzator i marihuanę CBD. Wszystko można legalnie kupić i bardzo fajnie się to pali - jak prawdziwą gandzię tylko bez uczucia wywoływanego przez THC. Zostaje uczucie relaksu i odprężenia.

https://biokonopia.pl/blog/post/2-wlasci...idiolu-cbd

Jak już jesteśmy w wątku propagandowym, to chociaż warto rozpropagandować Język coś pozytywnego Uśmiech
---
Kochaj sztukę, której się nauczyłeś, i w niej znajdź spokój.
Marek Aureliusz
Odpowiedz
Nie wnikam po co - ktoś lubi to sobie stosuje. Wkurzyła mnie jedynie narracja, że drastyczna podwyżka cen jest tak na prawdę korzystna dla branży i jej klientów bo to jest traktowanie ludzi jak totalnych idiotów.
Nie dajcie sobie wmówić mediom, że wsadzanie widelca do kontaktu jest niebezpieczne. Przecież z powodu grypy umiera znacznie więcej osób.  


Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości