To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chrzest planety X
#1
Żarówka 
Podobno odkryto w Układzie Słonecznym kolejną planetę. Na razie nic nie wiadomo, nawet czy istnieje. Ale wiadomo że trzeba brać udział w kosmicznym wyścigu! Nie dysponujemy rakietami żeby tam dolecieć ale możemy przejść do historii! Możemy przyczynić się do chwały całej ludzkości i ochrzcić nowy byt w kosmicznej rodzinie planet! Zatem do dzieła!

Mój typ to Momus Uśmiech

Cytat: Momos (gr. Μῶμος Mō̂mos, łac. Momus, Querella) – w mitologii greckiej oraz
mitologii rzymskiej bóg i uosobienie sarkazmu, żartów, kpin, drwin, a także niezasłużonej krytyki. Syn Nyks . Z powodu ciągłego wyśmiewania i krytykowania innych bogów, został wygnany z Olimpu.
W sztuce przedstawiany zwykle jako starzec z maską w jednej ręce i laską błazna w drugiej.

Kpiarz, Syn Nocy i do tego wypędzony z Olimpu Uśmiech Czy istnieje lepszy kandydat do ofiarowania swego imienia?
Sebastian Flak
Odpowiedz
#2
Moje typy to Set(h) i Nergal-odpowiednio egipski i sumeryjski bóg śmierci i ciemności. Skoro Pluton został nazwany tak, a nie inaczej to planeta jeszcze ciemniejsza musi mieć jeszcze straszniejeszą nazwę Oczko

Tak wiem, planety nazywa się od bogów greckich i rzymskich.
Odpowiedz
#3
@Nerwo, ale fajny temat Uśmiech
Xeo95 napisał(a): Skoro Pluton został nazwany tak, a nie inaczej to planeta jeszcze ciemniejsza musi mieć jeszcze straszniejeszą nazwę Oczko

Tak wiem, planety nazywa się od bogów greckich i rzymskich.

To może Tanatos? Bardziej podoba mi się Mors, ale jest już w astronomii chyba zajęta?
Odpowiedz
#4
Xeo95 napisał(a): Moje typy to Set(h) i Nergal-odpowiednio egipski i sumeryjski bóg śmierci i ciemności. Skoro Pluton został nazwany tak, a nie inaczej to planeta jeszcze ciemniejsza musi mieć jeszcze straszniejeszą nazwę Oczko

Tak wiem, planety nazywa się od bogów greckich i rzymskich.

Ale inne ciała niebieskie dostają nazwy i z innych mitologii. U nas to bogiem podziemia będzie Weles?

białogłowa napisał(a): @Nerwo, ale fajny temat Uśmiech
To może Tanatos? Bardziej podoba mi się Mors, ale jest już w astronomii chyba zajęta?

Miło być docenionym Uśmiech Nie jestem pewien czy już Tanatos też nie jest zajęty.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#5
Ciekawe czy "nazwa tymczasowa" w astronomii oznacza to, co chłopski rozum podpowiada, to znaczy, że może zostać zmieniona Oczko Bo jeśli tak, to mogliby nazwać tego transneptunowca jakoś inaczej, a nową planetę ochrzcić Mors. Brzmi majestatycznie i mrocznie, mogłaby pod tym względem konkurować z samym Marsem.

Cytat:Nie jestem pewien czy już Tanatos też nie jest zajęty.

To może Skywalker będzie wiedział czy aby na pewno. Momus też mi się podoba.
Odpowiedz
#6
Na 90% Tanatos jest wolny, ja był bym za.
Odpowiedz
#7
A masz kogoś w Międzynarodowej Unii Astronomicznej? Oczko
Tutaj http://time.com/4186763/new-planet-9-dis...luto-poll/ prowadzi Terminus, pewnie głosują zwolennicy zamknięcia granic dla imigrantów.
Odpowiedz
#8
A może by tak poczekać aż ją odkryją faktycznie? Oczko

Na razie nie ma żadnej nowej planety, mimo sensacji w mediach. Wyliczono na podstawie pośrednich poszlak, że powinna być z dużą dozą pewności, ale na razie nikt nie widział żadnych bezpośrednich oznak jej obecności.
[Obrazek: style3,Fizyk.png]
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i ludzka głupota. Co do Wszechświata nie jestem pewien" - Albert Einstein
Odpowiedz
#9
Jak będziemy czekać to ktoś nas ubiegnie Duży uśmiech Nie chcesz chyba żeby forum taki splendor ominął...

El_C

Mi się Tanatos kojarzy z jakąś planetoidą. Chociaż może to nic poza skojarzeniem.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#10
Nerwomancjusz napisał(a): Jak będziemy czekać to ktoś nas ubiegnie

Duży uśmiech
Nie wiem czy już nie za późno Oczko jak net niesie Brown i Batygin nazywali ją Jozafatem, George'em lub między sobą... Fatty.
Gdyby doszło do potwierdzenia odkrycia to można przypuszczać, że obaj naukowcy mieliby coś dopowiedzenia w tej kwestii, ale nie sądzę by George miał tu jakieś szanse, więc pewnie zostałby Jozafat. Tak mi jeszcze przyszło do głowy, że dobrze brzmi po prostu Nona (dziewiąta).
Odpowiedz
#11
A nie mówiłem. Już wyrosła konkurencja Oczko Odkrywcy chcą nas splendoru pozbawić! Jak tak można?


No a Nona brzmi ładnie Duży uśmiech
Sebastian Flak
Odpowiedz
#12
Ja bym dał Nibiru.

A z bogów Hades lub Kronos.
Odpowiedz
#13
Skoro ma być "mroczna", mnie by najbardziej odpowiadała nazwa Hades.

A jeśli miałoby być nowocześnie, to Safona Uśmiech Pewna znana poetka z wyspy Lesbos.
Non ridere, non lugere, neque detestari, sed intelligere.
Odpowiedz
#14
Dupa Jaś
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#15
Hades? Przecież już jest Pluton...

Nick Eustachego mi podpowiedział-może Vader? Duży uśmiech
Pewien metalowy zespół z Polski będzie zadowolony Duży uśmiech
Odpowiedz
#16
Eliasz
Odpowiedz
#17
No to może Persefona-Kora? Porwana przez Hadesa do świata umarłych córka Gai. Zwłaszcza gdyby się okazało że jest to planeta skalista byłoby po drodze takiej nazwie Uśmiech Prozerpina jest już chyba zajęta więc odpada.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#18
Corvinus
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#19
Nerwomancjusz napisał(a): No to może Persefona-Kora? Porwana przez Hadesa do świata umarłych córka Gai. Zwłaszcza gdyby się okazało że jest to planeta skalista byłoby po drodze takiej nazwie Uśmiech Prozerpina jest już chyba zajęta więc odpada.

Musi być po łacinie. Nie ma przecież Afrodyty, tylko Wenus. Uśmiech
Odpowiedz
#20
Mustafa Mond napisał(a): ....
A z bogów Hades lub Kronos.

Sedes - bóg skupienia i dumania Uśmiech
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości