To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Światowe Dni Młodzieży
#1
Ostatnio rząd w budżecie zagwarantował kolejno kilkomilionowe dofinansowanie ŚDM! Nie wiem jak Was, ale mnie to oburza! Jak Wy sądzicie - to dobra inwestycja? Uważacie, że dobrze, iż Kraków podjął się organizacji tego? Ale tak obiektywnie, bez zażyłości "bo to religijne wydarzenie, to nie!"? Ciekawy jest fakt, że w ogóle nie pyta się Krakowian o zdanie. To jedyna sonda z jaką się spotkałem na ten temat... a tak to nic. Może są tu jacyś Krakowianie - jak Wy to rozpatrujecie?

Odpowiedz
#2
Czy oburza Ciebie także wydawanie pieniędzy na różne inne imprezy masowe? To jedno z wielu wydarzeń w kraju, które promują Polskę w świecie. Też okazja dla służb do rozwijania efektywnych zabezpieczeń i ćwiczenia ich. Można je olać, ale wtedy należy olać też każdą inną inicjatywę. Może niegłupim podejściem byłoby wystawianie rachunku Watykanowi.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
#3
http://m.krakow.wyborcza.pl/krakow/1,106...egach.html

Czyli biada ci, jeśli udostępniłeś na ŚDM swoją łąkę. Musisz jeszcze zapłacić nawet kilka tysięcy złotych, żeby opłacić zrobioną tam meliorację. Nawet jeśli nie miałeś najmniejszej ochoty inwestować w ten teren. Dodam, że za pracowanie jako wolontariusz na ŚDM trzeba sobie najpierw zapłacić. Doprawdy żądza pieniądza jest święta w narodzie rzymskim. O ostatnie grosze będą się kłócić i na najszlachetniejszych ludzkich instynktach żerować.
Odpowiedz
#4
El Commediante napisał(a): http://m.krakow.wyborcza.pl/krakow/1,106...egach.html

Czyli biada ci, jeśli udostępniłeś na ŚDM swoją łąkę. Musisz jeszcze zapłacić nawet kilka tysięcy złotych, żeby opłacić zrobioną tam meliorację. Nawet jeśli nie miałeś najmniejszej ochoty inwestować w ten teren. Dodam, że za pracowanie jako wolontariusz na ŚDM trzeba sobie najpierw zapłacić. Doprawdy żądza pieniądza jest święta w narodzie rzymskim. O ostatnie grosze będą się kłócić i na najszlachetniejszych ludzkich instynktach żerować.

Przecież kasa za meliorację nie trafi do "narodu rzymskiego" i nie jest jego pomysłem. Kretynizm ten zafundowali posłowie.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
#5
To zapewne wymóg techniczny. Jeśli na takiej masowie stala by woda, ludzie by to rozdeptali w bloto o powierzchni Watykanu. Musieliby wtedy moze wyplacac jakies odszkodowania
Odpowiedz
#6
Może warto najpierw wyjaśnić co to sa te "Światowe Dni Młodzieży"
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiat...zie%C5%BCy
Będąc szczery nie interesuje sie tym i dopóki nie zajrzałem do Wiki to nie wiedziałem co to za zwierz.
Oczywiście jestem przeciwny dotowaniu tego. kościół ma na to środki. Poza tym...
http://www.wykop.pl/artykul/3097003/swia...ntariusze/
Za ewidentne offtopy wlepiam minusy. Minus zwrotny świadczy o tobie :-) Nie dokarmiam też trolli. Szczególnie Zefcia.
W pierwszych kilku minutach często edytuje swoje wypowiedzi uzupełniając je lub w celu poprawienia błędów.
__________________
Agnostyk, Ignostyk, Ateista
Odpowiedz
#7
Wszystko podlane chrześcijańskim sosem bezrefleksyjnej gościnności.
Skoro mają kasę żeby przyjechać do Polski to stać ich na pole namiotowe albo tani hostel.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
#8
[Obrazek: 730c1a936e.jpg]
Religia jest obrazą godności człowieka! I dlatego olewam punktację_reputację.
Odpowiedz
#9
Jeden znajomy mówił, że nigdzie tak nie grzeszył jak na pielgrzymce do Medżugorie. Wrócił stamtąd z dwiema dziewczynami, a żadna nie wiedziała o drugiej.
Odpowiedz
#10
El Commediante napisał(a): Jeden znajomy mówił, że nigdzie tak nie grzeszył jak na pielgrzymce do Medżugorie. Wrócił stamtąd z dwiema dziewczynami, a żadna nie wiedziała o drugiej.

Warto zwrócić uwagę, że Kościół do tej pory nie uznał objawień z Medziugorie, czyli według zasady po owocach ich poznacie, wygląda na to, że ta decyzja była słuszna.

Ciekawe, czy ktoś słyszał o podobnego rodzaju rozwiązłości występującej na pielgrzymkach do Fatimy?
Odpowiedz
#11
Czy ktoś słyszał? No jak nie jak tak, znajomy znajomego kuzyna opowiadał...
Przecież te opowiastki o rzekomych ekscesach pielgrzymkowych to jedna z najstarszych kalumni i propagandowych zagrywek antyklerykalnych. Zero oryginalności.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#12
Baptiste napisał(a): Czy ktoś słyszał? No jak nie jak tak, znajomy znajomego kuzyna opowiadał...
Przecież te opowiastki o rzekomych ekscesach pielgrzymkowych to jedna z najstarszych kalumni i propagandowych zagrywek antyklerykalnych. Zero oryginalności.
Oczywiście. Ludzie na pielgrzymki jadą, aby się uświęcić.
Ale dla knura i świętość będzie chlewem. Mnie to nie dziwi.
"Każdej nocy nawiedza mnie Yeszua i szarpie za kuśkę." /pisownia oryginalna/.
Komentarz pod jednym z filmów na youtube. Rozbawił mnie.
Odpowiedz
#13
Jeśli ktoś jest ciekawy, jak na całą sprawę zapatrują się mieszkańcy Krakowa...
Mamy problem, bardzo duży problem; nie wynika jednak z samej uroczystości ale z zupełnego braku organizacji i pomyślunku osób odpowiedzialnych. Mam tu na myśli głównie hierarchów, którzy do całej sprawy podeszli niefrasobliwym sposobem "jakoś to będzie".
Spodziewamy się więc paraliżu komunikacyjnego, bardzo (ale to naprawdę bardzo dużych) kłopotów z handlem i usługami, zupełnie zdezorganizowanej służby zdrowia a także trudności sanitarnych.
Najbardziej jednak obawiamy się o swoje bezpieczeństwo. Jest to idealna okazja do zamachów terrorystycznych... ale tak naprawdę nawet taka sobie salmonella może mieć katastrofalne skutki.
https://www.tygodnikpowszechny.pl/wezmy-...yscy-33247
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#14
Nie lękajcie się! "Państwo zda egzamin", znowu. Nawet, jeśli nie zda, to i tak zda.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
#15
Jakby ktoś chciał zobaczyć "przygotowanie"...
http://lovekrakow.pl/galeria/tak-wyglada..._2724.html
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#16
Mi się podoba. Zabawa w kaloszach słuchając chrześcijańskiego rocka to pełnia szczęścia na takich spędach.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
#17
Od rana trwam na Trwam!
Czy ktoś może mnie zapewnić, że to już ostatni dzień tego „podniosłego amoku” usakralnionych świętobliwie idiotów?
 +++++++++++++++
W Brzegach zebrał się ładny tłumek z ogłupionej religijnie gawiedzi i tzw klasy rządzącej na czele z piskupami. Przybył sam pierzasty książę z Żoliborza. Dwie Betki też widziałem (tempa Kempa i obrzydło Szydło). Antek jak zwykle na stanowisku tuż przy jego wysokości pierzastym pierdaczył mu coś na ucho. Nie wyglądało to na modlitwę, raczej nadawał o apelu smoleńskim czy ma w końcu być czy nie.
Religia jest obrazą godności człowieka! I dlatego olewam punktację_reputację.
Odpowiedz
#18
Gwardian napisał(a): Od rana trwam na Trwam!
Czy ktoś może mnie zapewnić, że to już ostatni dzień tego „podniosłego amoku” usakralnionych świętobliwie idiotów?
 +++++++++++++++
W Brzegach zebrał się ładny tłumek z ogłupionej religijnie gawiedzi i tzw klasy rządzącej na czele z piskupami. Przybył sam pierzasty książę z Żoliborza. Dwie Betki też widziałem (tempa Kempa i obrzydło Szydło). Antek jak zwykle na stanowisku tuż przy jego wysokości pierzastym pierdaczył mu coś na ucho. Nie wyglądało to na modlitwę, raczej nadawał o apelu smoleńskim czy ma w końcu być czy nie.

Szybko, dzwoń do lekarza!
Odpowiedz
#19
Gwardian napisał(a): Od rana trwam na Trwam!
Czy ktoś może mnie zapewnić, że to już ostatni dzień tego „podniosłego amoku” usakralnionych świętobliwie idiotów?
Żałosne. Skończyły się ŚDM i na co teraz będziesz się wkurwiał? Proponuję np. zostać myszą kościelną. Siedź w kościele od rana do wieczora i się wkurwiaj na architekturę i nabożeństwa.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#20
Umiłowani Siostry i Bracia!
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w związku z zarzutami o nietrafne prognozowania na czas ŚDM wydał urzędowe oświadczenie z treści którego wynika, że do czasu sfrunięcia z nieba Namiestnika Jezusa zwanego Chrystusem prognoza sprawdzała się w 100 procentach.
Z chwilą wylądowania jego przewielebnej świątobliwie watykańskiej szamanerii nastąpiło gwałtowne załamanie - nadeszły nieprzewidziane przez żadne aparatury oraz radary fronty burzowe ze zmiennym ciśnieniem atmosferycznym skutkiem których doszło do zakłócenia obchodów a w szczególności planowanego uroczystego pożegnania. Widocznie ich Bóg tak chciał - taka wola Wszechmogącej Opatrzności.
Religia jest obrazą godności człowieka! I dlatego olewam punktację_reputację.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości