Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kogo finansuje Rosja
kmat napisał(a): Merkel za bardzo fikała. Nie zasłużyła se.

Nie wiem czy by chciała. Ta kobieta mogła robić kokosy, a była Żelazną Kanclerz i żyła dość skromnie. Ja tam babkę szanuję. Polityczna UberFrau jak się patrzy. Jedna taka na polskiej scenie i mamy Emilię Plater z happy endem.

Sebastian Flak
Odpowiedz
Cytat:Władimir Putin i jego przyjaciel Gerhard Schroeder działali, jakby się umówili. Putin wysłał kolejne oddziały nad granicę z Ukrainą, Schroeder wezwał władze w Kijowie do rezygnacji z wymachiwania szabelką — pisze "FAS".

"Były kanclerz jest dla Putina ważną osobą. Kieruje radami nadzorczymi zdominowanych przez Rosję koncernów energetycznych Nord Stream, Nord Stream 2 i Rosnef. Schroeder pełni rolę centrum rosyjskiej siatki wpływu w Niemczech" — ocenia Konrad Schuller w niedzielnym wydaniu "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Ośrodek rosyjskich wpływów znajduje się w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie. Na terenie tego landu biegnące przez Bałtyk gazociągi Nord Stream i Nord Stream 2 stykają się z lądem, skąd gaz przesyłany jest do odbiorców.

Premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego Manuela Schwesig z SPD utrzymuje bliskie kontakty ze swoim poprzednikiem Erwinem Selleringem oraz oficerem Stasi Matthiasem Warnigiem, obecnie dyrektorem wykonawczym Nord Stream 2. Ten ostatni należy, podobnie jak Schroeder, do osobistych przyjaciół Putina.

Wszyscy spotykają się regularnie na sponsorowanym przez Nord Stream 2 festiwalu muzycznym na Wyspie Uznam. Podczas tych spotkań panuje "rodzinna" atmosfera — podkreśla Konrad Schuller.

Schroeder ma swoich ludzi w najbliższym otoczeniu premier Schwesig. Jej minister finansów Heiko Geue pisał dla niego przemówienia. Kierownik referatu w urzędzie kanclerskim z czasów, gdy Schroeder kierował niemieckim rządem, Dieter Haller, został powołany na stanowisko szefa rady nadzorczej spółki "Gas for Europe", spółki córki Nord Stream 2. (Pod naciskiem MSZ Haller zrezygnował niedawno ze stanowiska — przyp. red.).

Nord Stream 2 finansuje dwie organizacje odgrywające kluczową rolę dla rosyjskich wpływów w Niemczech — Fundację Ochrony Klimatu i Środowiska Meklemburgii-Pomorza Przedniego oraz Niemiecko-Rosyjskie Partnerstwo. Jak ujawnił w 2014 r. zastępca ambasadora Rosji Andriej Zwerew, ze względu na trudności w prowadzeniu dialogu z władzami centralnymi w Berlinie, Moskwa postawiła na rozwój kontaktów na szczeblu landów.

Cykliczną imprezą w Meklemburgii-Pomorzu Przednim adresowanym do zwolenników Putina jest "Rosyjski dzień". Sellering wykorzystuje tę okazję do krytykowania sankcji nałożonych na Rosję.

Do kręgu Schroedera należał też zmarły w 2020 r. były niemiecki minister gospodarki Wolfgang Clement. W 2005 r., już po porażce Schroedera w wyborach parlamentarnych, niemiecki rząd przyznał opiewające na wiele miliardów poręczenie kredytowe na budowę Nord Stream. Gdy okazało się, że po porażce Schroeder dostanie posadę w Nord Stream, pojawiły się zarzuty o korupcję.

Clement zapewnił, że Schroeder nic nie wiedział o poręczeniu i uratował mu skórę — czytamy w "FAS". Clement założył Instytut Wschodni Wismar zajmujący się prawem i gospodarką w Rosji. W zarządzie instytutu zasiada… Sellering. Ten sam polityk jest w zarządzie stowarzyszenia Niemiecko-Rosyjskie Partnerstwo. Ta organizacja pomaga w transportowaniu rosyjskich pieniędzy do najdalszych zakątków Meklemburgii.

Kluczowe zadanie z punktu widzenia Rosji przypada utworzonej w 2021 r. Fundacji Ochrony Klimatu i Środowiska, której celem jest wspieranie budowy Nord Stream 2. Władze Meklemburgii wyasygnowały 200 tys. euro w formie kapitału założycielskiego. Nord Stream 2 dał 20 mln euro.

Fundacja kupuje i przechowuje komponenty dla gazociągu, chroniąc dostawców przed amerykańskimi sankcjami. Finansowana jest przez władze landu i Nord Stream 2. W zarządzie zasiadają Sellering, europoseł CDU Werner Kuhn oraz Katja Enderlein. Enderlein jest dyrektorem firmy Medigreif-Parkklinik in Greifswald, która należy do jej ojca, byłego pułkownika armii NRD i jak wynika z akt — tajnego współpracownika Stasi.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiado...m,79cfc278
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Cytat:Prowokator Arciom Dubski uciekł z Polski i wystąpił na antenie reżimowej białoruskiej telewizji BELTA, gdzie przyznał się do współpracy z KGB

Przez ostatnie 3 lata Dubski współtworzył ruch antyszczepionkowców i Kamratów w Polsce

https://twitter.com/OmzRi/status/1642608...-2s8g&s=19
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Dupskiemu życzę losu śniętej pamięci Emila Czeczki.

[Obrazek: f448e64d61a43.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości