To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pozytywne wiadomości
Sofeicz napisał(a): Moją zniczczył do cna - wszystko się zgadza Uśmiech

A mnie uczynił antyklerykałem, który cieszyłby się, jakby sobie od tak jakiś kościół spłonął (bez żadnych ofiar). Kolejny sukces Kościoła.
Niech jeszcze jakąś kolejną tanią działeczkę przekażą Morawieckim. Wtedy pewnie młodzież pokocha Kościół. Język
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Kościół zachowuje się tak że obrzydza ludziom wiarę.
Obrzydza wiarę, czy rodzaj wyznania? Bo to bardzo różne rzeczy.

Mało kto pyta ludzi "czy wierzą w istotę wszechmogącą nazywaną Bogiem", większość woli innych pytać o to "czy chodzą do kościoła".

Te dwa pytanie, to też bardzo różne rzeczy.
Odpowiedz
Mustafa Mond napisał(a): A mnie uczynił antyklerykałem, który cieszyłby się, jakby sobie od tak jakiś kościół spłonął (bez żadnych ofiar). Kolejny sukces Kościoła.
Taaak...W Edenie szatan "uczynił" ludzi buntownikami, Bóg "uczynił" Kaina bratobójcą a Kościół "uczynił" Mustafa Mond'a antyklerykałem...
"Kto nie zważa na karność, gardzi własnym życiem, lecz kto słucha napomnienia, nabywa rozumu.
Bojaźń Pana jest szkołą mądrości, a pokora poprzedza chwałę"
                            
"To głupota prowadzi człowieka na manowce, a potem jego serce wybucha gniewem na Pana"

          Prz. 15,32-33; 19,3
Odpowiedz
Rowerex napisał(a): Obrzydza wiarę, czy rodzaj wyznania? Bo to bardzo różne rzeczy.

Przede wszystkim - religię. Rzeczywiście najczęściej u ludzi wiara w Boga zostaje. Coś nowego to niechęć lub obojętność wobec katolicyzmu oraz innych alternatywnych wyznań.

Dużo rzadszym zjawiskiem jest całkowite odrzucenie wiary.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Ano właśnie, jak postawa polskiego kościoła z pewnością może zachęcać do antyklerykalizmu i odstraszać od praktyk religijnych zniechęcać do katolicyzmu i chrześcijaństwa w ogóle to już do samego odrzucenia wiary jako takiej nie jest to argument wystarczający. Więc jak z tezą, że kościół w Polsce masowo produkuje antyklerykalnych deistów się zgodzę to z tą, że produkuje ateistów już nie bardzo.
Co najwyżej taki antyklerykalny deizm przy zaprzestaniu praktyk religijnych może stoponiowo potem przeradzać się w angostycyzm lub ateizm.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): deizm przy zaprzestaniu praktyk religijnych może stoponiowo potem przeradzać się w angostycyzm lub ateizm.

Tak. W moim przypadku tak właśnie było.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
W gorącej Hiszpanii



Cytat:Zwierzęta są prawnymi członkami rodziny. Tak zdecydował rząd Hiszpanii
Kiedyś służyły ludziom głównie do pracy, ale dzisiaj większość osób traktuje zwierzęta jak pełnoprawnych członków rodziny i darzy je uczuciami porównywalnymi do tych w stosunku do dzieci. Aczkolwiek ich status prawny jest zupełnie inny. Dlatego też rząd Hiszpanii postanowił to zmienić. Od dzisiaj zwierzęta nie są już traktowane jak obiekty, tylko istoty czujące. Oznacza to, że sądy będą mogły decydować o opiece nad nimi i ich utrzymaniu po rozwodach.

5 stycznia 2022 r. w Hiszpanii w Dzienniku Ustaw opublikowano reformę, zgodnie z którą zwierzęta będą miały inny status niż dobra materialne. Nie będzie można już traktować ich jak przedmioty i dowolnie nimi zarządzać. W razie wątpliwości spory będą rozstrzygane sądownie.
Zobacz również

Dotyczyć to będzie sytuacji gdy para będzie się rozwodzić. Wówczas, jeżeli to tylko możliwe, przyznawana będzie wspólna opieka nad zwierzakiem. Wszystko oczywiście z uwzględnieniem nowych potrzeb czworonoga.
Dalszy ciąg artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Jeżeli para nie będzie w stanie dość do porozumienia, to sąd zdecyduje o kosztach utrzymania i z kim ma mieszkać zwierzę.
W przypadku, gdy osoba wcześniej była skazana za znęcanie się nad zwierzętami, można będzie odmówić jej prawa do opieki.
Zgodnie z prawem każdy, kto znajdzie zagubione zwierzę, zobowiązany jest przekazać je właścicielowi. A w przypadku oznak zaniedbania lub porzucenia, należy zgłosić sytuację władzom.
Zmiany te nie dotyczą zwierząt hodowlanych, przemysłowych i rekreacyjnych, ponieważ nie są one uznawana za zwierzęta towarzyszące.
Przepisy wchodzą w życie 20 dni po ich opublikowaniu.
To niewątpliwie ważny krok na rzecz ochrony praw zwierząt, ale nie brakuje głosów, że Hiszpania się spóźniła z taką decyzją. Portugalia wprowadziła takie przepisy w 2017 r., Francja w 2015 r., a Niemcy w 1990 r.


Ciekawe, co z hiszpańskimi bykami, świniami czy kurczakami?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Cytat:Zmiany te nie dotyczą zwierząt hodowlanych, przemysłowych i rekreacyjnych, ponieważ nie są one uznawana za zwierzęta towarzyszące.

Chyba ten akapit dotyczy całego fragmentu, a nie poprzedniego zdania - więc (nie)stety nie będą miały tyle szczęścia co pieseły i koteły Oczko
"Gdzie kończy się logika, tam zaczyna się administracja".
Nie cierpię administracji.
Jestem absolwentem administracji.
Chcę zmieniać administrację.
Odpowiedz
Ale właściwie jaka jest filozofia takiego myślenia?
Przecież ludzie trzymają sobie świnki czy drób ozdobny jako zwierzęta domowe.
Ale nawet nie o to chodzi - nie ma tu żadnej logiki dotyczącej stopnia odczuwania, inteligencji czy innych aspektów gatunkowych.
To jest typowa świętoszkowata hipokryzja.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Wybacz, chyba źle zrozumiałem Twoje pytanie Uśmiech

Chyba tego nie da się przeskoczyć. W świecie zwierząt zawsze będzie podział na te "do towarzystwa" i "do uboju", a przynajmniej do czasów, kiedy nastanie powszechny wegetarianizm.
"Gdzie kończy się logika, tam zaczyna się administracja".
Nie cierpię administracji.
Jestem absolwentem administracji.
Chcę zmieniać administrację.
Odpowiedz
To jest po prostu uwarunkowane kulturowo. Technicznie rzecz biorąc nie ma żadnej różnicy pomiędzy zjadaniem wszystkożernej świni a nie jedzeniem wszystkożernego psa. I faktycznie jedyną metodą na uniknięcie tej gatunkowej hipokryzji jest przejście na jakąś formę wegetarianizmu.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Ale właściwie jaka jest filozofia takiego myślenia?
Przecież ludzie trzymają sobie świnki czy drób ozdobny jako zwierzęta domowe.
Ale nawet nie o to chodzi - nie ma tu żadnej logiki dotyczącej stopnia odczuwania, inteligencji czy innych aspektów gatunkowych.
To jest typowa świętoszkowata hipokryzja.

Jakiś czas temu w jakimś tam kraju była wielka afera, bo w sklepie znalazły się zafoliowane ptaki z piórami - klientów widok opierzonego ptactwa w folii przerażał, a że na innym stoisku od zawsze były wypatroszone flaki tego samego gatunku, to cóż... Widok człowieka zmarłego w ubraniu dla wielu nie jest niczym szczególnym, ale gdyby zmarły był nagi, nie mówiąc już o przypadku, że byłby bez głowy i bez nóg jak kurczak w sklepowej lodówce...

Odnośnie przepisu - zapewne chodzi o co innego - zwierzęta tzw. towarzyszące są z natury rzeczy "uczłowieczane" (antropomorfizm), a często stają się substytutem "wiernego i kochającego człowieka", szczególnie dla dzieci, ale nie tylko - no i gdy ktoś, np. dziecko, widzi, że rodzic katuje jego "uczłowieczonego i kochającego" ulubieńca, tudzież rodzice widzą, że dziecko katuje ich ulubieńca, to pojawiają się wątpliwości i pytania dotyczące przenoszenia takich zachowań ze zwierząt na innych przedstawicieli Homo Sapiens...

A że każdy spacerując po parku "morduje i katuje" miażdżąc butami setki owadów, no to cóż, akurat owady trudno uczłowieczyć...

Ze świniami człowiek od dawna ma problem, ale wynika on wg mnie z wielu podobieństw - np. jak ktoś chce poznać anatomię wewnętrzną ciała ludzkiego, to powinien zacząć od wizyty w rzeźni, bo organy ludzkie i świńskie są bardzo do siebie zbliżone, a podobno na świniach kształci się np. chirurgów - zakładam, że tysiące lat temu ludzie takie podobieństwa zauważyli, stąd zwierzęta świniowate, mimo niezaprzeczalnie wysokiej inteligencji bijącej na głowę psy, są uznawane za "nieczyste", a raczej za wcielenie "nieczystych ludzi" co to będąc teraz świniami grzebiącymi w gównie i błocie ponoszą karę za swoje poprzednie ludzkie i grzeszne wcielenie...
Odpowiedz
Proszę bardzo:
https://tvn24.pl/polska/jaworze-maks-z-p...rZD_SdZGpA
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Iselin napisał(a): Proszę bardzo:
https://tvn24.pl/polska/jaworze-maks-z-p...rZD_SdZGpA

Jeżeli obok była szkoła (raczej nie zamknięta, skoro bohater wracał z treningu a ojciec jego kolegi akurat podjechał pod szkołę, zapewne po syna), to w szkole najprościej i najszybciej było uzyskać pomoc bez konieczności zwracania się do przechodniów lub przejeżdżających. Skoro w szkole uczono naszego bohatera pierwszej pomocy, to pierwszą myślą na temat opcji pomocy powinna być właśnie ta szkoła, a nie z założenia anonimowi i nieczuli przechodnie.

Wiem, że się czepiam, ale tak już mam.
Odpowiedz
https://swiatoze.pl/przydomowa-turbina-w...XRhnuCuWGI

Nawet ciekawa zajawka pokazująca jak ojciec z córką zmajstrowali ciekawą turbinę wiatrową.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Cytat:Patostreamer groził politykom. Wojciech O. tymczasowo aresztowany

61-letni patostreamer i antyszczepionkowiec Wojciech O., który podczas minionego weekendu na bydgoskim rynku zapowiedział chęć zabijania parlamentarzystów, został tymczasowo aresztowany przez Sąd Okręgowy w Bydgoszczy.

https://www.onet.pl/informacje/onetkujaw...v,79cfc278

Nareszcie tego debila aresztowano. Widziałem parę jego filmików na YT. Oby go ktoś tam w areszcie ostro w dupę wyłomotał.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Do pewnego momentu to było śmieszne. I myślałem że wszyscy tego pajaca biorą jako komedianta jak kiedyś Testovirona. Ale widocznie odpierdoliło mu do reszty
Odpowiedz
Gawain napisał(a): Nawet ciekawa zajawka pokazująca jak ojciec z córką zmajstrowali ciekawą turbinę wiatrową.

Uśmiech

Cytat:Prototyp generuje 10 – 15 watów mocy przy prędkości wiatru 2,5 m/s.


Przy 2m średnicy wirnika - normalnie kosmos.
Radzę się im zająć innym przełomowym 'wynalazkiem'.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Cytat:Sondaż: Polacy najbardziej euroentuzjastycznym narodem w Unii

82 proc. Polaków wyraża poparcie dla Unii Europejskiej - wynika z sondażu Kantar Public przeprowadzonego na zlecenie Parlamentu Europejskiego. To najlepszy wynik wśród obywateli wszystkich państw Wspólnoty.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiado...c,79cfc278

Coś chyba Konfa nie będzie miała dobrych żniw w czasie wyborów.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Od lutego żadnej pozytywnej wiadomości?

Jedna bardzo ważna:

Cytat:In the U.S. an experimental cancer drug showed 100% effectiveness in a trial on 12 volunteers

All study participants went into remission without use of chemotherapy and number of cancer cells in their bodies decreased to an undetectable level.

?New England Journal of Medicine

https://twitter.com/nexta_tv/status/1534586688508411904

Jest lekarstwo na raka (chodzi tu o jakiś jeden konkretny rodzaj raka) w 100% skuteczne. Ludzie nie będą musieli przechodzić chemioterapii.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości