To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pozytywne wiadomości
Cytat:Restrykcje wobec firm uczestniczących w budowie Nord Stream 2 wpisano do projektu amerykańskiej ustawy o budżecie resortu obrony na rok finansowy 2020 - przekazał przewodniczący komisji spraw zagranicznych Senatu USA Jim Risch. - Myślę, że jeśli sankcje zostaną przegłosowane, to firmy będą musiały zostać zamknięte, a Rosjanie będą musieli szukać innej drogi - oświadczył.

Powodem wpisania sankcji do ustawy jest to, że "zamyka się okno" i "znaczna część Nord Stream 2" już została zbudowana - powiedział Risch w kuluarach Forum Bezpieczeństwa Międzynarodowego w kanadyjskim Halifax. Dodał, że wierzy, iż sankcje będą tak poważne, że firmy zdecydują się nie uczestniczyć w tym projekcie. - To będzie drogo je kosztowało. Myślę, że jeśli sankcje zostaną przegłosowane, to firmy będą musiały zostać zamknięte, a Rosjanie będą musieli szukać innej drogi - oświadczył, cytowany przez portal Defense News.

By weszła w życie, ustawa o budżecie resortu obrony na rok 2020 musi być przegłosowana przez obie izby Kogresu USA - Izbę Reprezentantów i Senat.

Pełny tekst ustawy nie został opublikowany. Risch mówi jednak, że jej zapisy o Nord Stream 2 są bliskie ustawie "Ochrona Bezpieczeństwa Energetycznego Europy", którą komisja spraw zagranicznych Senatu USA przegłosowała w lipcu.

Senatorzy uznali wtedy, że Rosja posługuje się dostawami surowców jak narzędziem szantażu politycznego, a uruchomienie Nord Stream 2 jeszcze jej to ułatwi. Ustawa przewidywała sankcje przeciwko finansowym i biznesowym partnerom tego projektu z Europy Zachodniej.

[...]Niemiecki dziennik "Bild" oskarżył w sobotę rząd w Berlinie o prowadzenie działań dyplomatycznych w USA, których celem jest zapobieżenie nałożeniu sankcji na firmy biorące udział w budowie Nord Stream 2. Powoływał się przy tym na dokument "zachodnioeuropejskiej służby wywiadowczej".

Gdyby sankcje zostały wprowadzone przed 31 grudnia 2019 roku, "doprowadziłoby to do opóźnienia realizacji projektu o pięć lat" - cytuje "Bild" raport wywiadu. Chociaż projekt Nord Stream 2 znajduje się już w końcowej fazie, to - jak oceniają eksperci - wycofanie się z niego w tym momencie z powodu zagrożenia sankcjami specjalistycznych firm ze Szwajcarii i Włoch miałoby poważne konsekwencje.

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/sankcje...nu/yjhce2z
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): https://wiadomosci.onet.pl/swiat/sankcje...nu/yjhce2z
Obaczym. Jeśli przejdzie, to okaże się, że pisowski kurs antyunijny, a proamerykański ma jakiś tam sens.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Być może się narażę ale nie wiem, co mnie bardziej wk.... barani pęd Niemniaszków & Co. w ramiona Putina czy wp.... się Jankesów w sprawy, które ich nie dotyczą?
Wyobrażam sobie, jak by Amerykanie potraktowali żądania Europejczyków bojkotu jakiejś ich inwestycji na ich obszarze.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Być może się narażę ale nie wiem, co mnie bardziej wk.... barani pęd Niemniaszków & Co. w ramiona Putina czy wp.... się Jankesów w sprawy, które ich nie dotyczą?
Mnie wkurwia to pierwsze – bo jest, po pierwsze, krótkowzroczna prywata, a po drugie sprzeczne z interesem mojego kraju. Drugie mnie nie wkurwia w ogóle, bo nie oszukuję się, że Jankesi (czy w ogóle jacykolwiek politycy) wstrzymają się od działania „bo to ich nie dotyczy” (w sytuacji, w której ich oczywiście dotyczy), a działanie jest akurat z interesem Polski zbieżne.
Cytat:Wyobrażam sobie, jak by Amerykanie potraktowali żądania Europejczyków bojkotu jakiejś ich inwestycji na ich obszarze.
Tak samo, jak Europejczycy żądania Amerykanów. Tylko że proporcjonalnie do potencjału.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
No tak ale zważ, że jak Jankesi po uważaniu wpiszą jakąś firmę na swoją czarną listę, to firma ma szlaban na wszelkie kontakty z firmami i bankami amerykańskimi, co przy globalizacji równa się zaoraniu tejże firmy.
Przy szalonym Donaldzie i jego niezbornych ruchach strach się bać.

PS. Swoją drogą, to czy ktoś wie, jak naprawdę kształtują się poziomy cen gazu rosyjskiego w porównaniu do norweskiego, katarskiego czy amerykańskiego?
Bo każda sroczka swój ogon chwali i ciężko coś obiektywnego znaleźć?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Przy szalonym Donaldzie i jego niezbornych ruchach strach się bać.

Ale Donald nie ma uprawnień dyktatorskich, a polityka USA wobec Rosji "dzieje się" wbrew jego woli.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Ale Donald nie ma uprawnień dyktatorskich
Nie ma. Ale uprawnienia gałęzi wykonawczej są w amerykańskim systemie dużo większe, niż w systemach europejskich. I cały czas rosną.

Cytat:a polityka USA wobec Rosji "dzieje się" wbrew jego woli
A mnie ciekawi właśnie, jak Donald i jego partia odniosą się do tej propozycji. Bo stosunek Trumpa do Rosji to dla mnie zagadka. Kiedyś byłem przekonany, że to po prostu człowiek Kremla. Po zrzuceniu Matki Wszystkich Bomb na wojska Assada jestem jednak głęboko przekonany, że nie mam pojęcia.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
zefciu napisał(a): Po zrzuceniu Matki Wszystkich Bomb na wojska Assada jestem jednak głęboko przekonany, że nie mam pojęcia.

Jestem nieomal pewien, że Ci się mieszają dwie sprawy, bo Matkę Bomb zrzucono w Afganistanie, a wojska Assada zaatakowano nieco wcześniej, ale Tomahawkami. Zresztą, dawno to było.

https://polskatimes.pl/afganistan-usa-zr...r/11987380
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
bert04 napisał(a): Jestem nieomal pewien, że Ci się mieszają dwie sprawy, bo Matkę Bomb zrzucono w Afganistanie, a wojska Assada zaatakowano nieco wcześniej, ale Tomahawkami.
A rzeczywiście. Wymieszało mi się to jakoś w głowie. Tym niemniej atak na Assada był dla mnie czymś, co kazało mi zweryfikować, jaką politykę zagraniczną naprawdę prowadzi Trump. Obecnie uwierzyłbym nawet, że Trump to po prostu generator losowych działań.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Trump, Trump, to nie ten co ostatnio wepchnął w ramiona Assada ostatnią antyassadowską siłę w Syrii, która nie była lekarstwem gorszym od choroby?
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
kmat napisał(a): Trump, Trump, to nie ten co ostatnio wepchnął w ramiona Assada ostatnią antyassadowską siłę w Syrii, która nie była lekarstwem gorszym od choroby?
No właśnie ten. Ten co najpierw wycofał się z Syrii, a potem wysłał do Erdogana wybitnie niedyplomatyczną wiadomość, że nie po to się wycofywał, aby mu zrobić miejsce. To wszystko jest chaotyczne. Albo Trump gra w jakieś 5-wymiarowe szachy, albo sam nie wie co robi.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
zefciu napisał(a): No właśnie ten. Ten co najpierw wycofał się z Syrii, a potem wysłał do Erdogana wybitnie niedyplomatyczną wiadomość, że nie po to się wycofywał, aby mu zrobić miejsce. To wszystko jest chaotyczne. Albo Trump gra w jakieś 5-wymiarowe szachy, albo sam nie wie co robi.
Opcję szachów chyba można skreślić. To w końcu gość, który chwali się kumplom, że rucha ich żony. Pozostaje tylko spektrum między generatorem losowym i pacynką Kremla. Ale gdzie konkretnie..
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
kmat napisał(a): To w końcu gość, który chwali się kumplom, że rucha ich żony.
No i? Cokolwiek politycznie na tym stracił? Wiesz, ja też nie rozumiałem np. jak może poważnym politykiem brytyjskim być ktoś, kto się nie czesze. A potem się dowiedziałem, że pan premier celowo się targa, bo fryzura „piorun w miotłę” to jest element starannie wykalkulowanego wizerunku „swojego chłopaka”. Wizerunek Trumpa jest oczywiście inny. Trump to supersamiec. Wszelkie nadzieje, że Trump straci politycznie, bo się ujawniło jakieś seksualne afery z jego udziałem okazały się płonne. W końcu ci co podziwiają Trumpa właśnie za to go podziwiają, że za cipki łapie i rucha modelki. A mężowie muszą się jakoś pogodzić, że ich pan i władca (bo gdzie on ma kumpli?) rucha ich żony. Może się nawet po cichu cieszą, że heteroseksualny, bo z dwojga złego lepiej, że nie rucha ich samych.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
zefciu napisał(a): A mężowie muszą się jakoś pogodzić, że ich pan i władca (bo gdzie on ma kumpli?) rucha ich żony. Może się nawet po cichu cieszą, że heteroseksualny, bo z dwojga złego lepiej, że nie rucha ich samych.
W sumie..
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
zefciu napisał(a): Mnie wkurwia to pierwsze – bo jest, po pierwsze, krótkowzroczna prywata, a po drugie sprzeczne z interesem mojego kraju.

A dlaczego twój kraj nie chciał brać udziału jako strona projektu? W ten sposób RP pozbyła się jednej alternatywy (kontrakt na Jamał wygasa chyba w 2022 r.).
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Żarłak napisał(a): A dlaczego twój kraj nie chciał brać udziału jako strona projektu?
Prawdopodobnie dlatego, że pogłębianie uzależnienia Europy od węglowodorów z Rosji nie leży w interesie tegoż kraju.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
zefciu napisał(a): pogłębianie uzależnienia Europy od węglowodorów z Rosji nie leży w interesie tegoż kraju.
Ja właśnie nie rozumiem tego strachu przed uzależnieniem. Czy ktokolwiek uważa, że USA są uzależnione od Kanady, Meksyku i... Wenezueli, bo stamtąd sprowadzają ropę? Mnie się wydaje, że strach przed "zakręceniem kurka" to relikt PRL. Wtedy rzeczywiście mogłaby zaistnieć taka możliwość, że gaz i ropa z Rosji przestałaby płynąć, a mięso do Rosji płynąć by wcale nie przestało. To były jednak nieco inne stosunki handlowe. Obecnie "zakręcanie kurka" Unii byłoby równoznaczne z zakręcaniem garoty na szyi Putina.
Odpowiedz
Czy Kanada, Meksyk i Wenezuela to dyktatury o potencjale większym niż USA, które ostatnio rozpychają się łokciami i dokonują co chwila agresji na słabsze państwa ościenne?

Qrna, wcisło mi się"edytuj", zamiast "odpowiedz" - ZK
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
ZaKotem napisał(a): Ja właśnie nie rozumiem tego strachu przed uzależnieniem. Czy ktokolwiek uważa, że USA są uzależnione od Kanady, Meksyku i... Wenezueli, bo stamtąd sprowadzają ropę?

Dziwne porównanie. Czy Finlandia jest uzależniona od Rosji, Pribaltiki i Polski, bo importuje stamtąd drewno? Przecież powinno być powszechnie wiadome, że USA mają własne złoża, tylko je oszczędzają na "czarną godzinę".
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Wcale nie oszczedzaja, eksploatuja od jakiegos czasu tak jak zloza gazu.
Do tego ropa z Dakoty jest o wiele lzejsza i bardziej wydajna energetycznie niz nasza "ciezka" ropa z Alberty.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości