To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pozytywne wiadomości
Socjopapa napisał(a):
Mustafa Mond napisał(a):
lumberjack napisał(a): PiS jest niby prorosyjski, a tu zdecydowanie pozytywna, propolska i antyrosyjska akcja.

PiS jest prorosyjski głównie ze swej głupoty i "przypadkiem". PiS zapewne chciałby budowę jakiegoś polskiego Międzymorza z błogosławieństwem Ameryki Trumpa pod kątem geopolitycznym. No a jawnie i świadomie prorosyjscy to są, gdy trzeba walczyć z innym wrogiem (UE, Niemcy, USA Bidena itd.) na zasadzie "wróg mojego wroga..." albo na zasadzie "stanu wyższej konieczności". Dlatego na świadomy sojusz z Rosją pójdą wtedy, gdy będzie to dla nich jedyną opcją uniknięcia podporządkowania się Zachodowi i/lub straty władzy.
No i dziwnym trafem wszystko właśnie do tego zmierza...

Bo każda Górna Wolta rządzi się tymi samymi prawami. Toż Łunia patrzy złodziejom na ręce i palcem grozi, fundusze zabiera, a co wrażliwszym konta w Luksemburgu zamraża... Dlatego kierunek jest jeden i wynika on z praw fizyki.
Sebastian Flak
Odpowiedz
https://nauka.rocks/mlodzi-geniusze/?fbc...jvRuJDn_os

Ale mają łby łebki...
Sebastian Flak
Odpowiedz
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/sk...-player-pl

Mała rzecz a cieszy.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/sk...-player-pl

Mała rzecz a cieszy.

To teraz pisowcy nie mogą już zdjąć TVN-u z multipleksu. Zbyt duże koszty. Język Duży uśmiech
Odpowiedz
Próba rozwiązania pewnego problemu: https://www.globalgradshow.com/project/themis/

Pozytywna wiadomość? Skoro są na to finanse, to powinna być bardzo pozytywna, a nawet ważna.

Aczkolwiek ja bym to zintegrował z tym (w wersji dla ludzi, rzecz jasna i mocno "pokręconej"): 81-d_mute_INSTRUKCJA.pdf
Odpowiedz
Rowerex napisał(a): Próba rozwiązania pewnego problemu: https://www.globalgradshow.com/project/themis/

Ciekawi mnie jakie będą statystyki. Czy więcej hejtu jest od prawicowców czy od opowiadających się za tolerancją lewicowców.

---

https://www.onet.pl/informacje/onetwiado...s,79cfc278

Cytat:18-letni Kyle Rittenhouse, który zastrzelił dwóch uczestników zamieszek antypolicyjnych w Kenoshy w stanie Wisconsin, został w piątek uznany za niewinnego przez ławę przysięgłych. Wyrok ogłoszono po czterech dniach obrad ławników, a sam proces wywołał wielkie emocje w Stanach Zjednoczonych.

Sprawa dotyczyła zamieszek w Kenoshy w ubiegłym roku w reakcji na postrzelenie przez policję czarnoskórego Jacoba Blake'a, niedługo po zabójstwie George'a Floyda.

17-letni wówczas Rittenhouse, który mieszka w sąsiednim stanie Illinois, pojechał na miejsce z karabinem AR-15, chcąc - jak tłumaczył - bronić miejscowych biznesów przed uczestnikami zamieszek. Przedstawiony podczas procesu materiał wideo pokazał, że kiedy wymierzył karabin w grupę protestujących, ci zaczęli go gonić. W momencie, kiedy jeden z nich, Joseph Rosenbaum, był blisko, Rittenhouse oddał trzy strzały, zabijając go. Podczas późniejszych starć zabił jeszcze jednego mężczyznę i ranił kolejnego.

Bardzo mnie to cieszy. Wyraźny sygnał wysłany do lewackich rasistów uważających, że w ramach walki o prawa czarnych można "randomowo" - dowolnie - wszystkim wszystko rozwalać i wszystkich atakować w zamieszkach. Teraz każdy przedsiębiorca w ramach ochrony swojego sklepu, dobytku i rodziny będzie mógł bezkarnie odjebać napastników - Rycerzy Tolerancji i Czarnej Supremacji Uśmiech I każdy człowiek atakowany przez tłum tolerancjonistów będzie mógł się bronić bronią palną.

Miał farta, że odstrzelił akurat dwóch białasów. Jakby to byli czarni lewacy, to larum przybrałoby pewnie zupełnie inną skalę i charakter.

USA. "Muh freedom" Serce
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Bardzo mnie to cieszy. Wyraźny sygnał wysłany do lewackich rasistów uważających, że w ramach walki o prawa czarnych można "randomowo" - dowolnie - wszystkim wszystko rozwalać i wszystkich atakować w zamieszkach. Teraz każdy przedsiębiorca w ramach ochrony swojego sklepu, dobytku i rodziny będzie mógł bezkarnie odjebać napastników - Rycerzy Tolerancji i Czarnej Supremacji Uśmiech I każdy człowiek atakowany przez tłum tolerancjonistów będzie mógł się bronić bronią palną.

Miał farta, że odstrzelił akurat dwóch białasów. Jakby to byli czarni lewacy, to larum przybrałoby pewnie zupełnie inną skalę i charakter.

USA. "Muh freedom" Serce


A mnie tak do końca to nie cieszy, bo wg niektórych źródeł to nie był gość, którego ktoś napadł na jego terenie, tylko koleś, który wziął sobie karabin i poszedł na teren zamieszek szukać problemów. Nie wiem jak było w rzeczywistości - więc zdania wyrobionego nie posiadam - ale sprawa nie jest wcale czarno biała.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): A mnie tak do końca to nie cieszy, bo wg niektórych źródeł to nie był gość, którego ktoś napadł na jego terenie, tylko koleś, który wziął sobie karabin i poszedł na teren zamieszek szukać problemów.

A to lewactwo co tam wszystko w okolicy atakowało, rozwalało i kradło to lokalni mieszkańcy?

Zresztą - jeśli lewactwo domaga się "defundowania" policji, to natura nie lubiąca próżni zwiększy ilość lokalnych Kyleów Rittenhausów.

DziadBorowy napisał(a): Nie wiem jak było w rzeczywistości - więc zdania wyrobionego nie posiadam - ale sprawa nie jest wcale czarno biała.

Jasne, że nie jest. Ale nikt nie zmuszał tych BLMowców do tego by go próbować napaść, pobić, odebrać broń i prawdopodobnie zabić go jego własna bronią. Szedł se chłopak z karabinem, ale nikogo nie atakował. Duża grupa lewactwa zaczęła go gonić, to zaczął uciekać. Jak go pięciu czy sześciu gości praktycznie już dopadło, dogoniło, powaliło na ziemię, to zaczął się bronić. Jego wina - pójść z bronią w tłum uzbrojonego lewactwa to jak pójść w szaliku Wisły na trybuny Cracovii. Albo jak matador machający bykowi czerwoną płachtą przed oczami. Albo jak kobieta w miniówie prowokuje gwałciciela. Jasne, jest to jakaś prowokacja. Ale kurde, może liczył na to, że będą mieli na tyle oleju w głowie, żeby nie podchodzić. Nie wiem jak ty, ale ja jakbym widział gościa z karabinem, to bym nie biegł mu wpierdolić, nawet w grupie.

https://www.youtube.com/watch?v=Ch0qImlMpvQ - a lewactwo standardowo ze swoim bólem dupy wyszło na ulice wszystko rozwalać i kraść. Oczywiście na sztandarach walka z faszyzmem. Nie ma to jak rozwalić i okraść komuś sklep aby osłabić panujący faszyzm.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
4 razy w tak krótkiej wypowiedzi użyłeś słowo lewactwo. Powinieneś zaznaczać, czy chodzi Ci o lewactwo pokroju antify czy lewactwo pokroju Kaji Godek i biskupa Jędraszewskiego - bo nie wiem o jakim rodzaju lewactwa teraz akurat piszesz Uśmiech

A tak na serio. Tak jak pisałem - nie znam dokładnie sprawy. Ale normalny człowiek jak w sąsiedniej dzielnicy są zamieszki to nie bierze karabinu i nie idzie szukać przygód. Jakoś mi się to z naszymi rodzimymi "łowcami pedofilów" to kojarzy. I w jednym i w drugim przypadku z takiego domorosłego szeryfowania wychodzi ostatecznie więcej problemów niż korzyści (o ile w ogóle są jakieś).
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Spoko, zgadzam się, ale jak już dochodzi do takiej sytuacji to winni są ci którzy chcą dać wpierdol, a nie ci, którzy się przed nim bronią.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Spoko, ja też nie jestem przekonany czy gość powinien odpowiadać jak za morderstwo. Raczej nie. Nie znam też tamtejszego prawa. Ale wyrok całkowicie uniewinniający jakoś mi w tej sytuacji nie koliduje z moim poczuciem sprawiedliwości.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Spoko, zgadzam się, ale jak już dochodzi do takiej sytuacji to winni są ci którzy chcą dać wpierdol, a nie ci, którzy się przed nim bronią.

Trochę więcej szczegółów o okolicznościach wydarzenia: https://www.nytimes.com/2020/08/27/us/ky...video.html

Przysięgli wiedzieli zapewne jeszcze więcej - "łatwy" wyrok, prawda?
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Teraz każdy przedsiębiorca w ramach ochrony swojego sklepu, dobytku i rodziny będzie mógł bezkarnie odjebać napastników - Rycerzy Tolerancji i Czarnej Supremacji Uśmiech I każdy człowiek atakowany przez tłum tolerancjonistów będzie mógł się bronić bronią palną.

Musisz naprawdę głęboko tkwić w prawackiej bańce, żeby takie bzdury wypisywać. Strzelanie w obronie własnej, dobytku, mienia i posesji było dozwolone w USA zawsze i wszędzie, co do zasady masz prawo zastrzelić każdego intruza na własnym terenie (choć oczywiście i tu będą wyjątki). Opisywana sytuacja dotyczy faceta, który pojechał z jednego miasta do drugiego, bronić (?) tamtejszych sklepikarzy, przekraczając przy tym granicę stanu. To tak jakbyś Ty pojechał z Radomia do Warki z giwerą w ręce, bronić właścicieli Zabki i Biedronki.

Rowerex napisał(a): Trochę więcej szczegółów o okolicznościach wydarzenia:

U mnie za paywallem...
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
bert04 napisał(a): U mnie za paywallem...

Klawisz Esc - wciskaj wielokrotnie jak się strona zacznie ładować, potem można już czytać i oglądać - to działa przynajmniej u mnie w dwóch niezależnych miejscach (aha, w Firefoksie, nie wiem jak w innych przeglądarkach).
Odpowiedz
bert04 napisał(a): Opisywana sytuacja dotyczy faceta, który pojechał z jednego miasta do drugiego

Straszne przestępstwo.

bert04 napisał(a): bronić (?) tamtejszych sklepikarzy

Jak nie bronić, to niby co? Mając broń palną uciekał przed grupą tych, którzy go atakowali. Gdyby miał intencję zabicia kogoś, to od samego początku by to inaczej wyglądało.

A nie kurde strzelanie kiedy jest się już przewróconym na ziemię przez atakującą bandę.

bert04 napisał(a): przekraczając przy tym granicę stanu.

To jest jakieś następne przestępstwo?

bert04 napisał(a): To tak jakbyś Ty pojechał z Radomia do Warki z giwerą w ręce, bronić właścicieli Zabki i Biedronki.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stra%C5%BC...80%931915)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Stra%C5%BC...ka_(II_RP)

Czemu postawa, która przybiera skalę powszechną jest czymś zrozumiałym, tolerowanym i akceptowanym, a kiedy to samo praktykuje jednostka, to już się podnosi larum? Przecież w Kenoshy był chaos i rozpierducha, której policja nie ogarniała.

To podobne zjawisko jak z religiami. Jak jednostka gada jakieś dziwne rzeczy to uchodzi za dziwoląga lub za psychicznego a jeśli bardzo duża grupa to już się to nazywa religią.

bert04 napisał(a): Musisz naprawdę głęboko tkwić w prawackiej bańce, żeby takie bzdury wypisywać.

Ja nie lubię po prostu jak ktoś niszczy czyjeś mienie. Tacy ludzie niezależnie od poglądów powinni co najmniej dostawać bęcki. Ci co w ramach BLM rozwalają i okradają centra miast i ci od Trumpa, którzy atakowali kapitol. Wszystkich bym tłukł i pałował. Jeśli to jest prawacka bańka, to cóż... to że bańka to nie znaczy, że nie ma tu słuszności.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Straszne przestępstwo.

Może nie przestępstwo. Ale mała wskazówka, że Twoja retoryka rodem z prawa do obrony własnej jest, delikatnie mówiąc, nie na miejscu. To nie było self defense ale vigiliantyzm.

Cytat:Jak nie bronić, to niby co? Mając broń palną uciekał przed grupą tych, którzy go atakowali. Gdyby miał intencję zabicia kogoś, to od samego początku by to inaczej wyglądało.

No a znalazł się w tym miejscu przez jakiś teleporter, ktoś mu wcisnął tę broń w ręku i w ogóle, był przypadkowym przechodniem?

Cytat:Czemu postawa, która przybiera skalę powszechną jest czymś zrozumiałym, tolerowanym i akceptowanym, a kiedy to samo praktykuje jednostka, to już się podnosi larum? Przecież w Kenoshy był chaos i rozpierducha, której policja nie ogarniała.

Gdyby gostek, o którym mowa, spiknął się z innymi gostkami na wzór wspomnianej przez Ciebie straży miejskiej, to miałby przynajmniej teoretyczne szanse na to, że sam efekt zastraszający by wystarczył.

Cytat:https://pl.wikipedia.org/wiki/Stra%C5%BC...80%931915)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Stra%C5%BC...ka_(II_RP)

Ameryka ma swoje tradycje:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stra%C5%BC_obywatelska

"W 1862, podczas wojny secesyjnej w północnym Teksasie, Konfederaci aresztowali kilku sympatyków Unii. Siedmiu z nich osądzono i skazano za śmierć przez powieszenie, pozostałych 14 powieszono bez sądu. Kilka tygodni później powieszono kilkoro innych sympatyków Unii. Wydarzenia te przeszły do historii Stanów Zjednoczonych jako "Wielkie wieszanie w Gainesville" (The Great Hanging at Gainesville)[2].

W 1865 założono organizację o nazwie Ku Klux Klan, która pierwotnie miała pomagać wdowom oraz dzieciom zabitych żołnierzy Konfederacji. (...)"


Resztę sobie sam doczytasz.

Cytat:To podobne zjawisko jak z religiami. Jak jednostka gada jakieś dziwne rzeczy to uchodzi za dziwoląga lub za psychicznego a jeśli bardzo duża grupa to już się to nazywa religią.

Twoje skoki myślowo-skojarzeniowe powoli prześcigają te gąskowe. Oczywiście, że ani pojedyncza osoba nie ma prawa okradać sklepu, ani masa ludzi. Oczywiście, że ani pojedynczy człowiek nie ma prawa strzelać sobie do tłumu, ani masa ludzi. W sumie gdyby chłopak pojechał z jakąś paczką znajomych, to w zależności od okoliczności mogłoby być lepiej lub gorzej. Chłopak jadąc samotnie nie miał jednak szans na obronienie budki z piwem (gdyby takie tam były). I nie miał szans na jakiekolwiek działanie bez strzelania do ludzi. Jego pierwszym przestępstwem była bezdenna głupota. W połoczeniu z posiadaniem broni palnej.

Cytat:Ja nie lubię po prostu jak ktoś niszczy  czyjeś mienie. Tacy ludzie niezależnie od poglądów powinni co najmniej dostawać bęcki. Ci co w  ramach BLM rozwalają i okradają centra miast i ci od Trumpa, którzy atakowali kapitol. Wszystkich bym tłukł i pałował. Jeśli to jest prawacka bańka, to cóż... to że bańka to nie znaczy, że nie ma tu słuszności.

Cóż, ja jestem takim dziwakiem, że dla mnie własność jest ciut ciut mniej ważna niż życie. I że prawo do zabijania złodzieja powinno być wyjątkiem od normy. A co do skali zniszczeń:

https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art87892...i-pokojowe

Według wyliczeń, policja dokonywała zatrzymań w czasie 5 procent z 7305 demonstracji. Oficjalnie zatrzymano ponad 8,5 tys. osób. Policja użyła gazu łzawiącego lub podobnych substancji w przypadku 2,5 proc. protestów.

Osoby ranne (wśród uczestników demonstracji lub osób postronnych) zanotowano w przypadku 1,6 proc. protestów. Zginęły cztery osoby (trzej demonstranci Black Lives Matter i jedna inna osoba), podczas protestów w miastach Omaha (Nebraska), Austin (Teksas) i Kenosha (Wisconsin). Dodatkowo w Portland (Oregon) zginął prawicowy działacz, zabity przez antyfaszystowskiego aktywistę (kilka dni później sprawca został śmiertelnie postrzelony przez policję).


Podkreślmy, podczas protestów obejmujących całe Stany Zjednoczone zginęły cztery osoby. Z tego dwie idą na konto tego samozwańczego vigillianta. Połowa. Pięćdziesiąt procent. Jeden z dwóch. Jeżeli doliczymy to wydarzenie w Portland, to będzie w sumie sześć osób zabitych (łącznie z "aktywistą"), ale to nadal jedna ofiara na trzy na koncie tej jednej uniewinnionej osoby.

Polecam też przeczytanie dalszej części tekstu o zniszczeniach, ale takie rzeczy może jeszcze są kwestią interpretacji, liczby zmarłych są absolutne. A teraz jeszcze jedno porównanie:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Atak_na_Ka...ne_i_ranni

W trakcie zamieszek na Kapitolu śmierć poniosło 5 osób...

Należy przyznać, że z tych ofiar jedna była bezpośrednio stratowana przet tłum, jedna postrzelona przez policjanta, jeden to policjant poturbowany śmiertelnie przez demonstrantów, reszta to ofiary raczej przypadkowe, jakieś powikłania medyczne, może nie powinno się wliczać. No ale jednak proporcje są jakie są.

Dlatego wyjmij swój łeb z prawackiej bańki i skończ z tym symetryzmem. Zbyt bardzo Ciebie szanuję żeby zakładać, że nie jesteś w stanie wykonać taką operację myślową i po prostu skonfrontować swoje tezy z rzeczywistością. Więc to nie brak umiejętności a brak chęci sprawia, że reagujesz czysto emocjonalnie i bezrefleksyjnie w tym temacie.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Dwie uwagi na szybko.

bert04 napisał(a):Jego pierwszym przestępstwem była bezdenna głupota.
Czyli idziesz teraz przeciwko Erazmowi z Rotterdamu, za to pod rękę z Antonem Szandorem la Veyem. Zamienić jednego z większych myślicieli Europy na tresera dzikich zwierząt - karkołomność tej wolty docenić można dopiero, kiedy się dowiedzieć, że wykonuje ją katolik. Głęboko wierzący i regularnie praktykujący.

bert04 napisał(a):Dlatego wyjmij swój łeb z prawackiej bańki i skończ z tym symetryzmem.
Czyli radykalizujesz się i śnisz mokre sny o bezwarunkowej kapitulacji "prawactwa". Załóżmy więc, że faktycznie, symetryści poznikali jakoś i na widoku zostali sami radykałowie, nakręcający się nawzajem przeciwko tamtym radykałom. Proszę berta o wskazanie, jak w takiej sytuacji uniknąć kolejnej wojny sześćdziesięcioletniej.

Przy czym warto chyba powiedzieć głośno, że w rolę dostawcy uzbrojenia dla wyrzynających się wzajem Zapadników wejdą wtedy Chiny; to jest raczej oczywiste. Takoż warto przypomnieć, jak poznikali arabscy symetryści u zarania państwa Izrael.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
ErgoProxy napisał(a): Czyli idziesz teraz przeciwko Erazmowi z Rotterdamu, za to pod rękę z Antonem Szandorem la Veyem.

Zamiast rzucać nazwiskami, może uzasadnij? Znasz coś ponad tytuł satyry spisanej przez pierwszego? Myślisz, że ten drugi nie pochwaliłby bohatera naszej historyjki? Dziwnie myślisz.

Cytat:Czyli radykalizujesz się i śnisz mokre sny o bezwarunkowej kapitulacji "prawactwa". Załóżmy więc, że faktycznie, symetryści poznikali jakoś i na widoku zostali sami radykałowie, nakręcający się nawzajem przeciwko tamtym radykałom. Proszę berta o wskazanie, jak w takiej sytuacji uniknąć kolejnej wojny sześćdziesięcioletniej.

Symetryści bywają różni, ale ostatnimi czasy to właśnie symetryści stanowią gros radykałów. Symetryzm służy jako usprawiedliwienie własnego radykalizmu, no bo Tusk jechał za szybko a Sikorski ośmiorniczki wcinał. Symetryzm staje się stałym elementem nakręcania właśnie.

Cytat:Przy czym warto chyba powiedzieć głośno, że w rolę dostawcy uzbrojenia dla wyrzynających się wzajem Zapadników wejdą wtedy Chiny; to jest raczej oczywiste. Takoż warto przypomnieć, jak poznikali arabscy symetryści u zarania państwa Izrael.

Jak widać, gąskowe skoki asocjacyjne nie tylko na moderatora tego forum przeskakują. Widocznie jej popularność ma głębsze przyczyny niż myślałem. Czasy, kiedy w dyskusja stosowało się argumenty zamiast dzikiego bigosu skojarzeń i hasełek odchodzą w przeszłość. Ja nawet nie wiem, co autor powyższego poematu chciał przekazać, żeby to w jakikolwiek sposób skomentować.

Cóż, trzeba się zwijać.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
bert04 napisał(a):Ja nawet nie wiem, co autor powyższego poematu chciał przekazać, żeby to w jakikolwiek sposób skomentować.
Że polaryzacja społeczeństwa Zachodu jest na rękę Komunistycznej Partii Chin, w której dobrze rozumieją, jak Hameryka wyszarpała sobie pozycję hegemona tej planety. I z chęcią powtórzą ten manewr, jeśli będzie się dało. Może będzie się dało, bo na Zachodzie ultrabogacze uwierzyli widocznie w koniec historii i zdecydowali, że korzystniej dla siebie będzie utopić radykałów w dżęderach, niż pozwolić na dalszą działalność np. Naomi Klein. I nie widać, żeby zamierzali tę politykę uciąć.

bert04 napisał(a):Cóż, trzeba się zwijać.
Tyś rzekł.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
ErgoProxy napisał(a): Że polaryzacja społeczeństwa Zachodu jest na rękę Komunistycznej Partii Chin, w której dobrze rozumieją, jak Hameryka wyszarpała sobie pozycję hegemona tej planety. I z chęcią powtórzą ten manewr, jeśli będzie się dało.

A ja myślałem, że to Putin jest globalnym Palpatinem, który jednocześnie finansuje armie droidów i klonów. Cóż, zapomniałem, że zawsze we dwójkę Sithowie chodzą, jeden się ujawnił ale drugi w cieniu się kryje...

Cytat:Może będzie się dało, bo na Zachodzie ultrabogacze uwierzyli widocznie w koniec historii

Dygresja, dlaczego jak ktoś zaprorokuje koniec nauki, historii, wszystkich wojen, to rzeczywistość szybko zadaje temu kłam? A konkretnie, Fukuyama napisał swoje "wiekopomne" dzieło w 1992. Sam autor zdystansował się od tego dzieła w 2016 (jako chyba ostatni człowiek na planecie). Więc nie musisz wywyżać tych drzwi, bo one nie tylko otwarte na oścież co nawet wyjęte z framugi są.

Cytat:i zdecydowali, że korzystniej dla siebie będzie utopić radykałów w dżęderach, niż pozwolić na dalszą działalność np. Naomi Klein. I nie widać, żeby zamierzali tę politykę uciąć.

Co do zasady nie ma różnicy między rozchwianiem polityczno-społeczno-dżenderowym, a, przykładowo, złamaniem kompromisu aborcyjnego. Zyjemy w czasach, w których zgniłe kompromisy są usuwane przez wiatry historii, prądy zmian lub też burze gniewu. Choć tym razem paradoksalnie to konserwa uzurpuje sobie miano rewolucji, natomiast moderna rozwija się... ewolucyjnie nieomal. Właśnie porównanie legalnych demonstracji BLM i ataku na kapitol pokazało, jak odwróciły się tradycyjne role prawactwa i lewactwa.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości