To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Adam i Ewa oraz Mojżesz współistnieli z dinozaurami?
#41
Czy ta Arka z Kentucky jest na wiosła lub na wiosła i żagle bo na fotce nie widać wioseł? Mi się wydaje, że statek bez wioseł i żagli byłby rzucany o skały i pagórki i by się rozbił lub wywrócił.

Czy dawniej budowano żaglowce bez wioseł, bo nie jestem wilkiem morskim?
Mi się wydaje, że statek na wiosła nie może być duży bo siła galerników lub niewolników do wioseł nie wystarczy żeby czymś takim dużym pływać. Statki drewniane z dawnych czasów na wiosła (oglądałam na filmach) były raczej małe i wąskie - galernicy na prawej i lewej burcie nie byli zbyt mocno oddaleni.
Odpowiedz
#42
Odnośnie tematu wątku.Gdyby starożytni ludzie nie współistnieli z dinozaurami, to należałoby oczekiwać, że w ich sztuce nie będzie żadnych motywów tych zwierząt, no bo niby skąd mieliby o nich wiedzieć?
"Kto nie zważa na karność, gardzi własnym życiem, lecz kto słucha napomnienia, nabywa rozumu.
Bojaźń Pana jest szkołą mądrości, a pokora poprzedza chwałę"
                            
"To głupota prowadzi człowieka na manowce, a potem jego serce wybucha gniewem na Pana"

          Prz. 15,32-33; 19,3
Odpowiedz
#43
No i nie było, prawda freeman? (Się pytam, bo z tobą nigdy nic nie wiadomo)
Odpowiedz
#44
Ależ oczywiście, że nie.Gdybyś jednak zechciał obejrzeć pewien film i podzielić się swoimi uwagami na wiadomy temat, to byłbym wdzięczny.You Tube: "Zakazana archeologia dinozaury i ludzie".
"Kto nie zważa na karność, gardzi własnym życiem, lecz kto słucha napomnienia, nabywa rozumu.
Bojaźń Pana jest szkołą mądrości, a pokora poprzedza chwałę"
                            
"To głupota prowadzi człowieka na manowce, a potem jego serce wybucha gniewem na Pana"

          Prz. 15,32-33; 19,3
Odpowiedz
#45
Wybacz freeman, ale się nie skuszę. Tytuł stanowczo nie budzi zaufania.
Odpowiedz
#46
A po miałby ktoś miałby oglądać filmiki "dowodzące" kompletnych idiotyzmów, sprzecznych ze wszystkim, co oparte na rzetelnej wiedzy i rozumie?

Jeśli ktoś chce sobie wyciągnąć mózg przez nos, już dawno wynaleziono do tego lepsze narzędzia.
Non ridere, non lugere, neque detestari, sed intelligere.
Odpowiedz
#47
Soul33 napisał(a): A po miałby ktoś miałby oglądać filmiki "dowodzące" kompletnych idiotyzmów, sprzecznych ze wszystkim, co oparte na rzetelnej wiedzy i rozumie?

Rozumiem,że obejrzałeś.I co, ucierpiałeś z tego powodu?A mógłbyś wymienić kilka "idiotyzmów", które ten film przedstawia?
"Kto nie zważa na karność, gardzi własnym życiem, lecz kto słucha napomnienia, nabywa rozumu.
Bojaźń Pana jest szkołą mądrości, a pokora poprzedza chwałę"
                            
"To głupota prowadzi człowieka na manowce, a potem jego serce wybucha gniewem na Pana"

          Prz. 15,32-33; 19,3
Odpowiedz
#48
Jako nastolatek oglądałem takie programy tv o kosmitach.

Ale dziś nawet czegoś takiego nie włączam. Ty mnie natomiast chcesz namówić na oglądanie filmików o kolejnych kilka rzędów wielkości bardziej debilnych.

Sam sobie oglądaj takie głupoty (jak rzekome dowody na płaskość Ziemi itp.). Po co wciągać w to innych?
Non ridere, non lugere, neque detestari, sed intelligere.
Odpowiedz
#49
Widzisz freeman, czas to pieniądz. Może dla ciebie to dziwne, ale bywają jeszcze na tym świecie ludzie oszczędni.
Odpowiedz
#50
Ale dlaczego sekujecie freemana?
Ludzie żyli, żyją i będą żyli z dinozaurami. Wg uczonych w piśmie ptaki są w linii prostej dinozaurami.
Ja na co dzień widzę ich całkiem sporo. Niektóre nawet dokarmiam.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#51
Soul33 napisał(a): Jako nastolatek oglądałem takie programy tv o kosmitach.

Ale dziś nawet czegoś takiego nie włączam. Ty mnie natomiast chcesz namówić na oglądanie filmików o kolejnych kilka rzędów wielkości bardziej debilnych.

Sam sobie oglądaj takie głupoty (jak rzekome dowody na płaskość Ziemi itp.). Po co wciągać w to innych?

A jednak nie obejrzałeś...Kiedy byłem małym dzieckiem, to nic nie wiedząc o Lutrze uważałem go za diabła wcielonego. Uśmiech
"Kto nie zważa na karność, gardzi własnym życiem, lecz kto słucha napomnienia, nabywa rozumu.
Bojaźń Pana jest szkołą mądrości, a pokora poprzedza chwałę"
                            
"To głupota prowadzi człowieka na manowce, a potem jego serce wybucha gniewem na Pana"

          Prz. 15,32-33; 19,3
Odpowiedz
#52
Sofeicz:
No zgadza się, ale czy ten filmik jest o ptakach? Jakoś mi się nie wydaje.
Może freeman mi powie?
Odpowiedz
#53
Chyba Flintstonów nie widzieliście
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
#54
freeman napisał(a): A jednak nie obejrzałeś...Kiedy byłem małym dzieckiem, to nic nie wiedząc o Lutrze uważałem go za diabła wcielonego. :
To Luter był dinozaurem?
Ptasio- czy gadziomiedniczym?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#55
kuriozuś napisał(a): Sofeicz:
No zgadza się, ale czy ten filmik jest o ptakach? Jakoś mi się nie wydaje.
Może freeman mi powie?

Zdecydowanie nie jest to film przyrodniczy. Uśmiech Moim zdaniem, posiada on  wiele walorów poznawczych.Traktuje głównie  o starożytnych cywilizacjach i ich osiągnięciach, a motyw dinozaurów stanowi pewną ciekawostkę i zarazem zagadkę, opartą jednak na udokumentowanych faktach.Tylko 44 min.
"Kto nie zważa na karność, gardzi własnym życiem, lecz kto słucha napomnienia, nabywa rozumu.
Bojaźń Pana jest szkołą mądrości, a pokora poprzedza chwałę"
                            
"To głupota prowadzi człowieka na manowce, a potem jego serce wybucha gniewem na Pana"

          Prz. 15,32-33; 19,3
Odpowiedz
#56
Jedynym udokumentowanym faktem, dotyczącym kamieni z Ica, jest ich fałszerstwo. Zgaduję, że nie pojawia się wzmianka o tym.

Walory poznawcze to może znajdzie tam religioznawca albo student psychologii

Niestety, aż czterdzieści cztery minuty debilizmu
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
#57
Dzięki, kolego.Dobrze się spisałeś UśmiechNiestety, oszustów nigdy nie brakowało.
"Kto nie zważa na karność, gardzi własnym życiem, lecz kto słucha napomnienia, nabywa rozumu.
Bojaźń Pana jest szkołą mądrości, a pokora poprzedza chwałę"
                            
"To głupota prowadzi człowieka na manowce, a potem jego serce wybucha gniewem na Pana"

          Prz. 15,32-33; 19,3
Odpowiedz
#58
Z tego co wiem Biblia nie wspomina o dinozaurach więc nigdy ich nie było Uśmiech
Odpowiedz
#59
...a kości dizonajrów odlał z gipsu dioboł.
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
#60
Elis napisał(a): Własny rękopis ze średniowiecza... Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Idź do psychiatry, koniecznie!

Albo chociaż do szkoły, najlepiej zacznij od zerówki, może ktoś Ci wytłumaczy, że starożytni za "cały świat" uważali jego fragment, mniej więcej od obszaru dzisiejszej Grecji po Afganistan. Wytłumaczą Ci też, że dinozaury nie wyginęły 6 mln lat temu, jak raczyłaś bredzić, tylko jeszcze 60 milionów lat wcześniej.
jesteś bezczelnym i chamskim nieukiem.

Dlaczego odsyłasz mnie do psychiatry? Nie sądzisz, że do psychiatry powinni się udać wierzący w te bzdury oraz w rzeczy wzajemnie sprzeczne?

Właśnie sobie uświadomiłam, że gdyby jednak ktoś wierzył, że miał miejsce taki ogromny potop, że zakryło czubki gór Himalajów to musiałby jeszcze wierzyć, że potem jak wody opadały to deszcz padał "do góry" - czyli od oceanu do chmur i woda padająca do góry (zauważ: łamanie prawa grawitacji!) napełniała spowrotem chmury a z chmur woda była odprowadzana rurociągiem "wiara w Jedynego" do innej galaktyki albo woda z chmur cudownie znikała.
Istotne jest zjawisko padania deszczu "do góry" bo szybkość normalnego odparowywania wody nawet jakby temperatura powietrza wynosiła 40 stopni celcjusza byłaby za mała, żeby tyle wody opadło=wyparowało w 40 dni a nawet chyba 40 lat.
Jak ktoś się uczy termodynamiki w szkole to może policzyć ile lat musiałaby wyparowywać taka ilość wody przy temperaturze powietrza 40 stopni Celcjusza...

Jak ktoś nie kuma, to jak ma miejsce lokalna powódź np. taka jak w 1997r jak wylały rzeki w wyniku dużych opadów deszczu, to lokalne powodzie były związane z falą powodziową która "szła na rzece", po przejściu takiej fali wody spływały do morza.
Opadanie wody jakby załało Himalaje i na Ziemi byłby jeden duży Ocean mogłoby następowac tylko w wyniku parowania wody do chmur lub "cudownego" padania deszczu "do góry" do chmur.


A jaki sens ma dla religiantów lokalna powódź z przygodami Noego na małej łódce?
Przecież jak powódź była tylko lokalna to gdzie indziej zwierzątka i ludzie żyli sobie po staremu i Noe nie musiał ocalać żadnych gatunków ani nawet komarów?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości