To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teologiczny eksperyment myślowy.
#1
Jako katolik wierzę, że istnieje jeden Bóg - Trójca Święta, łącze wiarę z przekonaniem, że inne religie nie mogą prowadzić do Boga. Postanowiłem zrobić bardzo ciekawy eksperyment i porównać dwie religie: chrześcijaństwo i islam. Z porównania tylko tych dwóch religi można wyciągnąć pewne ciekawe wnioski, które można ekstrapolować na inne religie.

Opis:
Postanowiłem porównać ilość odnotowanych w internecie "niezwykłych zdarzeń" związanych z chrześcijaństwem i islamem. Zdarzenia należą do dwóch klas:
a) wizje/odwiedziny Jezusa lub Mahometa (nie we snach ale na jawie, przy pełnej świadomości) osób wyzających odpowiednie religie.
b) cudowne uzdrowienia dokonane przez Jezusa lub Mahometa (za przyczyną/wstawiennictwem) w odpowiednich religiach

"Niezwykłe zdarzenia" w założeniu mają dotyczyć osób żyjących współcześnie, więc wszelkie cuda opisywane w Biblii i Koranie pomijam. Celem jest porównanie ilości osób twierdzących, że otrzymali nadnaturalny kontakt z tym, w którego wierzą i wyciągnięcie wniosków.

Metoda:
Dane o "niezwykłych zdarzeniach" postanowiłem wziąść z pięciu pierwszych stron wyszukiwania w yt i google. Przeskanowałem pierwsze 5 stron pod kątem haseł: "Jesus healed me", "Muhammad healed me", "Jesus visited me", "Muhammad visited me".

Statystyki:

Youtube:

"Jesus healed me" - 34 (w tym jeden przypadek muzułmanina uzdrowionego przez Jezusa)
"Muhammad healed me" - 0 (siedem przypadków uzdrowienia muzułmanina przez Jezusa przy tym haśle)
"Jesus visited me" - 26 (w tym 6 przypadków gdy Jezus odwiedza muzułmanina)
"Muhammad visited me" - 0

Google:

"Jesus healed me" - 15 (w tym 3 przypadki muzułmanina uzdrowionego przez Jezusa)
"Muhammad healed me" - 0 (3 przypadki muzułmanina uzdrowionego przez Jezusa przy tym haśle)
"Jesus visited me" - 16 (w tym 2 przypadki muzułmanina odwiedzonego/mającego wizję Jezusa)
"Muhammad visited me" - 0

Uzasadnienie przed wnioskami:
Chrześcijaństwo i islam mają swoich proroków, swoje księgi, podobny jest czas ich istnienia, mają elementy wspólne, podobna liczba wyznawców - generalnie są to religie podobne w wielu aspektach co uprawnia do porównań. Jeśli zadać pytanie, która z nich bardziej nawiązuje do swojego fundamentalizmu to raczej nikt nie będzie zaskoczony odpowiedzią, że islam - mamy terrorystów, surowe prawo szariatu, karą za odstępstwo jest śmierć itd. Można odnieść wrażenie, że w obecnych czasach wyznawcy islamu bardziej emocjonalnie podchodzą do swojej religii i chyba każdy się z tym zgodzi, psychika wyznawców islamu powinna być bardziej narażona na wpływy islamu.

Wnioski:
Gdy popatrzymy na powyższe statystyki, łatwo można zauważyć bardzo ciekawą rzecz! Muzułmanie nie mają widzeń swojego Mahometa... nie ma w islamie (w zgodzie z moją metodologią) uzdrowień czy generalnie "niezwykłych zdarzeń". Inaczej sprawa ma się z chrześcijaństwem istnieją relacje osób, które twierdzą, że Jezus je odwiedził np. w wizjach, istnieją relacje osób, które twierdzą, że Jezus uleczył je z choroby nowotworowej i innych chorób. Co bardzo interesujące Jezus często dokonuje "niezwykłego zdarzenia" w życiu muzułmanina a Mahomet nigdy!

Czy to dowodzi, że chrześcijaństwo jest "prawdziwą religią" a islam nie? Czy to dowodzi, że Bóg istnieje tylko w chrześcijaństwie a w islamie nie? NIE to tych tez nie dowodzi! Jednak wyraźnie widać, z ateistycznego punktu widzenia (z którym się oczywiście nie zgadzam Uśmiech ), że muzułmanie mają nieproporcjonalnie mniej "halucynacji" w stosunku do chrześcijan, muzułmanie nie dostępują "efektu placebo" tak jak chrześcijanie, którzy jak twierdzą dzięki Jezusowi odzyskują zdrowie! A przecierz to muzułmanie, powinni przodować w tych statystykach - ze względu na to, że islam jest bardziej "mózgo-piorący" Skoro w islamie, który powinien przodować w "niezwykłych zdarzeniach" brak jest tego zjawiska to z tego można wyciągnąć wniosek stwierdzający, że "niezwykłe zdarzenia" w chrześcijaństwie nie mogą być nieistotne a zatem muszą być dzielem Boga, którego w islamie brak.
Odpowiedz
#2
Muzułmanie nie wierzą, że Mahomet był Synem Bożym. Sprawdź raczej "Allah healed me".
Odpowiedz
#3
Porównałem Mahometa z Panem Jezusem ponieważ Mahomet pełni analogiczną rolę w islamie. Pan Jezus najważniejszy prorok chrześcijaństwa (Mahomet najważniejszy prorok islamu), Pan Jezus Wniebowstąpił (Mahomet niby wzięty do nieba na rumaku), Pan Jezus działa ku chwale Boga Ojca (Mahomet działa ku chwale Allaha), itp..

Allah też nie jest jakimś wielkim cudotwórcą. Wystarczy szybka wędrówka po necie by przekonać się jak jego cuda wyglądają.

https://www.youtube.com/watch?v=YTQBZJi06jo
https://www.youtube.com/watch?v=F2LZYbzDPAg

Podczas pisania pierwszego posta jakieś pół godziny próbowałem w necie znaleźć jakikolwiek islamski cud uzdrowienia i nic. Z drugiej strony Zakon Paulinów na Jasnej Górze tonie w kulach i wózkach inwalidzkich zostawionych tam przez osoby uzdrowione za wstawiennictwem Matki Bożej...

[Obrazek: 53538058b7c13_p.jpg?1413851591]
Odpowiedz
#4
Cytat:ze względu na to, że islam jest bardziej "mózgo-piorący"
Made my day
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
#5
Cytat:Porównałem Mahometa z Panem Jezusem ponieważ Mahomet pełni analogiczną rolę w islamie.

Nie, nie pełni.
Odpowiedz
#6
Christoff napisał(a):
Cytat:Porównałem Mahometa z Panem Jezusem ponieważ Mahomet pełni analogiczną rolę w islamie.

Nie, nie pełni.

A możesz mi powiedzieć jaka jest ścisła definicja obiektu/osoby analogicznej, tzn. jaki procent cech musi być identyczny by coś było analogiczne ??? Bo jak długo ten procent jest kwestią subiektywnego odczucia tak długo pozostanę przy swoim Uśmiech Jeśli chciałeś powiedzieć, że Mahomet jest podróbką Pana Jezusa to jak najbardziej się zgadzam.
Odpowiedz
#7
Różnica pomiędzy Bogiem a prorokiem jest raczej dość fundamentalna.
Odpowiedz
#8
Christoff napisał(a): Różnica pomiędzy Bogiem a prorokiem jest raczej dość fundamentalna.

Co nie zmienia faktu, że Mahomet mimo, że był tylko człowiekiem stylizował się na Syna Bożego a fakt takiego działania jest jasno widoczny. W każdym bądź razie największą postacią w chrześcijaństwie po Bogu jest Matka Boża skoro za jej przyczyną mają miejsce cuda i znana jest ona z objawień w wielu miejscach świata a Bogiem nie jest to kwestia poruszona w pierwszym poście pozostaje otwarta.
Odpowiedz
#9
No dobra, ale porównania cudów Jezus - Allah nie zrobisz?
Odpowiedz
#10
Powinieneś raczej wpisać "Muhammad healed me" po arabsku. Poza tym można by określić średnią liczbę użytkowników internetu w krajach w których główną religią jest chrześcijaństwo i w tych w których przeważa islam. Podzielić większą liczbę przez mniejszą i na końcu pomnożyć ją przez liczbę cudów o których wzmiankę można znaleźć w internecie.
Odpowiedz
#11
Łukasz napisał(a): Z drugiej strony Zakon Paulinów na Jasnej Górze tonie w kulach i wózkach inwalidzkich zostawionych tam przez osoby uzdrowione za wstawiennictwem Matki Bożej...

Dlaczego nie eksponują tam żadnych protez pielgrzymów, którym za wiadomym wstawiennictwem odrosły kończyny lub choćby  zęby?   Szczęśliwy
Odpowiedz
#12
łowca napisał(a): Powinieneś raczej wpisać "Muhammad healed me" po arabsku. Poza tym można by określić średnią liczbę użytkowników internetu w krajach w których główną religią jest chrześcijaństwo i w tych w których przeważa islam. Podzielić większą liczbę przez mniejszą i na końcu pomnożyć ją przez liczbę cudów o których wzmiankę można znaleźć w internecie.

Można by wprowadzić kilka ulepszeń, twoje są całkiem interesujące.

Bardzo ciekawe zjawisko jakie można zaobserwować polega na tym, że ile by nie szukać jednego przypadku uzdrowienia związanego z islamem nic takiego się nie znajdzie (ja mam z tym problem). Przecież oszustów w islamie powinno trochę być, chociażby ze względu na islamskie prawo "takija" sankcjonujące kłamstwo w imię allaha jako środek szerzenia islamu wśród niewiernych, tymczasem nic... Pomijając fakt przeszukiwania tylko anglojęzycznych stron jeśli muzułmanie uznają za cud gejzer lub kurczaka... do tego stopnia by w języku angielskim robić na ten temat filmy to przypadek cudownego uzdrowienia powinien być wyniesiony pod niebiosa.
Odpowiedz
#13
Po prostu muzułmanie nie wierzą w cuda w takim sensie, w jakim podchodzą do tego chrześcijanie. Nie zajęło mi dużo czasu wyszukanie informacji na ten temat.

https://answers.yahoo.com/question/index...646AAzELwY
Odpowiedz
#14
Ja uważam że religia, każda religia zamyka umysł..
Sama się o tym przekonałam
Odpowiedz
#15
black reptile napisał(a): Ja uważam że religia, każda religia zamyka umysł..
Sama się o tym przekonałam
(podkreślenie własne)

To znaczy wypróbowałaś każdą religię? Respect...
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
#16
black reptile napisał(a): Ja uważam że religia, każda religia zamyka umysł..
Sama się o tym przekonałam

Opowiedz nam o tym szerzej. Co zamyka? Czakry, czy może umiejętności naukowe?
Jesteś może naukowcem?
Odpowiedz
#17
black reptile:

Jeśli masz coś do powiedzenia, to po prostu nam to przekaż, a jeśli nie masz, to może lepiej milcz. Po co męczysz się, stukając w klawiaturę, jeśli wychodzi ci z tego niewiele więcej ponad zwykły bełkot?
Odpowiedz
#18
black reptile napisał(a): Ja uważam że religia, każda religia zamyka umysł..
Sama się o tym przekonałam

Dołączam się do pytania Elisa. W jaki sposób religia zamyka umysł? Czy uniemożliwia ona jakieś procesy intelektualne? Uniemożliwia realizację dla dobra ludzkości? Tym ludziom w niczym nie przeszkadzała... a jak przeczytasz dokładnie cały artykuł to dowiesz się, że 65% laureatów Nagrody Nobla od początku tego wyróżnienia do roku 2000 to chrześcijanie Uśmiech

Istnieje na wikipedi jeszcze jeden artykuł z którego dowiesz się, że 10.5% laureatow Nagrody Nobla to ateiści Język ... nooo wstyd panowie, ciemnogród was wyprzedza. W świetle powyższego prosiłbym black reptile o sprecyzowanie co dokładnie miałaś na myśli, bo wydaje mi się, że religia raczej otwiera umysł...
Odpowiedz
#19
Na tej samej wikipedii jest napisane, że 2,5 procenta światowej ludności to ateiści. Jak widać sięganie po Noble`a wychodzi im lepiej.

Cytat:Czy uniemożliwia ona jakieś procesy intelektualne?
Zapytał facet przekonany o tym, że dinozaury nie istniały. Cała twoja obecność na tym forum udziela odpowiedzi na to pytanie
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
#20
Dragula napisał(a): Na tej samej wikipedii jest napisane, że 2,5 procenta światowej ludności to ateiści.

A chrześcijanie to 1/3, około. Więc i tak jest spoko.

A procenty ateistów to są zaniżane lub zawyżane w zależności od chiwlowych potrzeb danej statystyki. Jak ktoś się uprze, to całe Chiny hurtem wrzuci do wora ateizmu. A wtedy...
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości