Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeludnienie
(13.08.2017, 10:11)lumberjack napisał(a): Ale etapów czego? Progresu czy regresu?

Możemy spróbować to zdefiniować w oparciu o jakieś czynniki. Korsarz woli wyrokować niczym delficka wieszczka, ale dla odparcia życzeniowego sposobu myślenia, my możemy spróbować coś ocenić o mierzalne parametry.


(13.08.2017, 10:11)lumberjack napisał(a): Moim zdaniem Francja będzie miała teraz regres demograficzno-kulturowy, a za nim pójdzie regres gospodarczy i intelektualny.

Niemcy, największe w Europie siedlisko analfabetów, już mają regres intelektualny. A wydatki na walkę z terroryzmem jak i sama walka doprowadzą Niemcy i Francję do regresu gospodarczego. Ty to nazwiesz kolejnym etapem. Ok. Może i jest to kolejny etap... kolejny etap powolnego rozkładu tradycyjnych społeczeństw i państw Europy.

A jeśli Lumberjack zechce odsunąć "swoje zdanie" na bok i poprzeć to argumentami to co z tego wyniknie? Co oznacza "regres": demograficzny, kulturowy, gospodarczy i intelektualny; w wypowiedzi Lumbera?

Czym charakteryzuje się "rozkład tradycyjnych społeczeństw" i jak Lumber definiuje "społeczeństwo tradycyjne i nietradycyjne"?

(13.08.2017, 09:48)pitbbpl napisał(a): Lata mijają, a twardogłowi dalej to samo. Pilaster, Zefciu to osobnicy wyjątkowi o bardzo niskiej inteligencji.
Nie potrafią znaleźć prawdy nawet gdyby koło niej stanęli. A już Pilastrowy track rekord jeśli chodzi o przewidywania jak zauważył Korsarz mówi sam za siebie.

Daj sobie z nimi spokój Exeter bo szkoda czasu.
To tak jakbyś chciał uświadomić pijaka. Są pewni ludzie z którymi nic nie da się zrobić. Lepiej ich zostawić samemu sobie.
Życie ich samo naprostuje.


Się odezwał mądry... : ))
Różne exeteroidy nie rozumieją, że aby w ogóle zacząć o czymś sensownie rozmawiać to trzeba najpierw to zdefiniować, przedstawić metodologię badań, a potem zbierać argumenty. Nie tylko nie rozumieją, ale wręcz czują wstręt do takiej postawy, bo mogłoby się okazać, że nie mają racji. A poza tym, zdaje się, że zwyczajnie nie potrafią znaleźć argumentów popierających ich twierdzenia, więc po prostu paplą co im ślina na język przyniesie, by w ostateczności stwierdzić, że: dzieci z tej piaskownicy są głupie, bo nie robią tak jak my chcemy, a w ogóle to mają głupie zabawki, a ta piaskownica ma piasek w złym kolorze i jest go za mało, ale że nigdzie nie mogą znaleźć miejsca odpowiadającego im wydumanym wymaganiom, ani też nikogo kto chciałby się bawić z obrażalskimi dziećmi to wracają tam do tych wyrozumiałych dzieci, które chcą z nimi rozmawiać żeby znowu truć dupę jaka ta piaskownica jest...(13.08.2017, 09:48)pitbbpl napisał(a): Lepiej się skupić na własnym przetrwaniu i przygotowaniu bo nadchodzą ciężkie czasy.
Przeludnienie i AGW nie zostanie powstrzymane, nie za naszego życia. Sytuacja będzie się pogarszać, a koszty rosnąć.


Ble, ble, ble... Piszę coś sobie, bo mogę, nie ważne czy to prawda, ważne, że w to wierzę, jak nie wierzycie ze mną to jesteście głupi.(13.08.2017, 09:48)pitbbpl napisał(a): Lepiej się skupić na budowaniu poduszki finansowej bo przyda się mieć solidne zabezpieczenie.
Nie dawać wszystkich środków do banku ulokować część w monetach złotych, srebrnych. Nie zadłużać się.
I to radzę każdemu, kto posłucha będzie do przodu, kto nie to jego problem.

Tylko złoto i srebro wchodzi w grę? Nie można rozwiązać tego inaczej? Może są inne możliwości oszczędzania pieniędzy?
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
(12.08.2017, 22:56)exeter napisał(a): Nie. Przeludnienie wynika z negatywnych skutków oddziaływania danej populacji na środowisko.
To może zdefiniuj to "przeludnienie", bo dla mnie to przekręciłeś pojęcie o 180 stopni. To skutki mają wynikać z rzekomego przeludnienia przecież.
Cytat:Zefciu, nie musimy wracać do paleolitu
A kto pisze że musimy? Odniesiesz się do argumentu czy nie?
Cytat:tu i teraz wyniszczamy gatunki z szybkością właściwą tylko największym kryzysom w historii życia na Ziemi
A dowód na korelację tego wyniszczania z liczbą ludności będzie, czy nie będzie?
Cytat:nie robi to na Tobie wrażenia?
Nie. Wyobraź sobie, że istnieją ludzie, na których Twoje luźne bajania nie robią wirażenia.
Cytat:On popełnił, a ja zamieściłem - pamiętasz artykuł o piasku? Oczko
Pamiętam - odniosłem się do tego argumentu. A Ty moją wypowiedź jak zwykle olałeś. Tak jak olałeś, gdy odniosłem się do Twoich bajań o chromosobie Y. I tak jak w ogóle co do zasady olewasz wszelką polemikę.
Cytat:Zefciu, jesteś przecież inteligentnym chłopcem - czego w tej sytuacji nie rozumiesz?
A ja rozumiem wszystko. Ponieważ głównym punktem odniesienia politycznego dla exetera jest KRK w ten sposób, że zawsze stara się exeter ustawić w opozycji do KRK, to w sytuacji, gdy zdiagnozował on, że KRK robi pod górkę PzŻ, zaczął popierać PzŻ. Proste i zrozumiałe.
Cytat:W drugim, na podstawie danych statystycznych napisałem, że wygląda na to, iż program 500+ rzeczywiście przyczynił się do zwiększenia liczby urodzeń.
Stwierdziłeś coś znacznie więcej.
Cytat:Specjalista od marketingu politycznego - zefciu, twierdzi, że we współczesnej Polsce poparcie Kościoła nie ma wpływu na sukces wyborczy - a skoro tak twierdzi, to tak jest. Uśmiech
Łżesz. Niczego takiego nie pisałem.
Cytat:przed OjDyrem?
OjDyr to nie KRK.
Cytat:A skąd te liczby wziąłeś?
Z powietrza.[/quote]Cóż za szczerość Uśmiech
Cytat:Nie, to mi nawet nie przyszło do głowy
To niech Ci przyjdzie, rozważ i ustosunkuj się.

@pitbbpl - za reklamę się płaci. Chcesz reklamować złoto - skontaktuj się z administracją. Tutaj dyskutujemy o rzekomym przeludnieniu.
Szymon Pyżalski
Odpowiedz
Co to PzŻ? Pogoń za Żydokomuną?
Cytat:Czym charakteryzuje się "rozkład tradycyjnych społeczeństw" i jak Lumber definiuje "społeczeństwo tradycyjne i nietradycyjne"?
Nie wiadomo ale fajnie brzmi ksenofobom
"Obrońcy" życia = mordercy kobiet

"Sranie na meczet jako wyraz pogardy, który ma dotrzeć do świadomości innych takze jest przejawem patriotyzmu." - Krystkon
Odpowiedz
(13.08.2017, 15:03)Dragula napisał(a): Co to PzŻ? Pogoń za Żydokomuną?


A skoro już o wilkach mowa...

Artykuł o innym "przeludnionym" kraju i skutkach tamtejszej "dobrej zmiany".

Kto zgadnie o kim to i z jakiego kraju?

Cytat:Nawiasem mówiąc, posunięciom gospodarczym (...) towarzyszyła typowa dla socjalistów retoryka walki klasowej i poszukiwania wroga. Znalazł go. Byli to Żydzi. – Spadkobiercy tych, którzy ukrzyżowali Chrystusa, przejęli rządy nad bogactwem świata. Ta mniejszość wzięła we władanie światowe złoto, srebro, minerały, wodę, ziemie, paliwo, źródła – mówił (...).

Oto i link:

http://forsal.pl/swiat/aktualnosci/artyk...epasc.html
Sebastian Flak
Odpowiedz
(12.08.2017, 18:13)zefciu napisał(a):
(12.08.2017, 17:07)exeter napisał(a): Twoje modele, opisujące strategie populacyjne, też nie dotyczą przeludnienia, tylko wielkości ludzkiej populacji w danych warunkach.
A przeludnienie to nie jest wielkość ludzkiej populacji?

O tym co jest przeludnieniem decyduje osobiście ...no nie , wiemy przecież że nie exeter, ale ktoś w hierarchii partyjnej znacznie wyżej od exetera postawiony. Uśmiech  I ta zdecyzja zmienia się wraz z "mądrością etapu" i konkretnym zapotrzebowaniem propagandowym. Dlatego Syria z 93 os/km2 jest "przeludniona", a sąsiedni Izrael mający dokładnie te same warunki naturalne, ale za to gęstość zaludnienia czterokrotnie wyższą - nie jest. Cwaniak


Cytat: Cała megafauna np. wyginęła jeszcze w paleolicie, gdy ludzi było bardzo mało.

A od 1600 roku nie wymarł w Europie żaden gatunek kręgowca. (poza turem)


Cytat:
Cytat:jeśli statystyki mówią o wzroście dzietności, mogę go zacząć przypisywać także pisowskiej inżynierii społecznej.
Zasadniczo nikt Ci nie broni przypisywać go choćby i wpływom astrologicznym.

Przy czym zaznaczyć trzeba, że nie jest prawdą, jakoby "statystyki mówią", tylko że PIS (a zatem i exeter) mówi, że statystyki mówią.

Jak jest naprawdę to na dobrą sprawę nie wiadomo. Potrzeba wielu lat działania 500+, aby móc w ogóle jakiekolwiek efekty zaobserwować. Ponieważ jednak nigdzie na świecie ani takie, ani żadne inne metody "regulowania demografii" nigdy się nie sprawdziły, trudno oczekiwać, że w Polsce będzie inaczej.Cytat:
Cytat:Nie głoszę poglądów ludobójczych, z powodu strachu przed procesami, tylko dlatego, że odrzucam ludobójstwo jako metodę naprawiania świata. Nigdzie nie znajdziesz w moich postach takich propozycji. Natomiast uważam, że w dzisiejszych czasach posiadanie licznego potomstwa przez jedną rodzinę jest postawą moralnie podejrzaną i może być traktowane jako przejaw osobniczego egoizmu.
Ale nie chcesz przyjąć do wiadomości, że jedynym wyobrażalnym skutkiem działań wyłącznie propagandowych jest ten, że ludzie którzy myślą podobnie do Ciebie wyginą, a ludzie, którzy Cię nie popierają zasiedlą Ziemię. Dlatego oczywistym jest, że podejrzewa się Ciebie o skłónności ludobójcze, gdy alternatywą są skłonności samobójcze.


Przecież oni wcale nie chcą popełniać samobójstwa. Oni chcą, aby samobójstwo popełnili inni - my. Smutny

Proszę zwrócić uwagę, że jednym z celów exeterowej propagandy jest wybielenie wszelakich dyktatorów, tyranów, zamordystów i innych wodzików narodku ze skutków ich obłąkanej polityki. Jeżeli rządy Asada, czy Kadafiego doprowadziły ich kraje do zagłady i ruiny, to przecież nie oni są temu winni, tylko ...zmiany klimatyczne. A za zmiany klimatyczne mamy odpowiadać oczywiście my, społeczności wolnorynkowe i praworządne, bo to nam owe "zmiany klimatyczne" exetery usiłują przypisać.

Z typową dla siebie tchórzliwością (procesową?) twierdząc, że za wszelkie konflikty, wojny i rewolucje odpowiadają "przeludnienie" i "zmiany klimatyczne", exeter wije się jak może, żeby nie przyznać, że za napad Niemiec na Polskę w 1939 roku również one odpowiadają. Smutny

A przecież to właśnie naziści twierdzili. Że mają przeludnienie i muszą walczyć o lebensraum.  Smutny

Skoro Asad nie jest winny wojny w Syrii, to logicznie Hitler (ani Stalin) nie są winni wojny w 1939 roku. To były tylko zmiany klimatyczne Płacz

korsarz


Cytat:Pilaster nie obiecywał, ale pilastra proszono jakiś czas temu o to.

Podobnie jak o wiele innych rzeczy. Niestety, interesujących tematów jest wiele, a pilaster tylko jeden. Dlaczego korsarz sam sobie nie zrobi takiej analizy?

Cytat:w przeciągu kilku dekad taka np. Francja jaką znaliśmy przestanie istnieć

Otóż dlatego, że korsarz wcale nie jest zainteresowany jej wynikiem. Korsarz tylko chce, aby potwierdzała ona jego własne wyobrażenia, imaginacje, przesądy i fantasmagorie.

To niech sobie sam robi. Pilaster może się kiedyś zajmie tematem (tak btw rozpoczął on zbieranie informacji), a może nie. Na tym etapie niczego nie obiecuje.

Cytat:po wpadkach pilastra w jego przewidywaniach

Jakich wpadkach?

Jedyną prognozą, jaką pilaster przestrzelił był brak możliwości dojścia PIS do władzy - i pilaster dokładnie wyjaśnił dlaczego tak się stało - w wyniku nieprzewidywalnego wpływu ludzkiej głupoty w w połączeniu z wieloma innymi mało prawdopodobnymi zdarzeniami.


Cytat:(Rosja miała upaść,

No i upada
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Słownik pilastra
Odpowiedz
Nie wiem, do kogo konkretnie mam kierować ten post, więc niech będzie "pa wsiech".

Jeżeli dla Was istotniejsze jest doprecyzowanie pojęcia "przeludnienie", niż rozmowa o jego skutkach, to proszę bardzo. Według Wiki przeludnienie to:

Przeludnienie – sytuacja, w której liczba ludności przekracza znacząco pojemność środowiska. W przypadku innych organizmów mówi się o przegęszczeniu. (...) O ile oryginalna teoria Malthusa może być uznana za martwą, to wywodzi się z niej wiele nowych teorii – obejmowanych zbiorczą nazwą neomalthusianizmu – które również przewidują przeludnienie. Rozważane przez nie czynniki to m.in. erozja gleb (i zmniejszenie ilości dostępnego na lądzie fosforu), zanieczyszczenie środowiska, brak słodkiej wody i naturalne wypieranie populacji o niższym tempie przyrostu przez populacje o tempie wyższym.

Problem przeludnienia jest zazwyczaj rozpatrywany z punktu widzenia dostępności żywności. Jednakże niektóre obserwacje i badania zachowań zwierząt sugerują, że nadmierna gęstość zaludnienia ma negatywny wpływ na społeczeństwo i nasila zachowania dewiacyjne oraz zwiększa ogólny poziom stresu w populacji. Zoolog Desmond Morris (1969) tłumaczył ten fakt większą presją do walki o status społeczny, co jest szczególnie dobrze widoczne w dużych aglomeracjach miejskich[1].


Z kolei słownik PWN ten termin tłumaczy tak:

przeludnienie «nadmiar ludności na danym terytorium»

Inny słownik internetowy Glosbe definiuje przeludnienie w ten sposób:

gęstość populacji, która przekracza możliwości środowiskowe zapewnienia zdrowia indywidualnych osobników

Jak widać, żadna z przytoczonych definicji nie określa przeludnienia wyłącznie przez wielkość populacji, ale wiąże tę wielkość z zasobami i stanem środowiska. Są one w pełni zgodne z moim amatorskim i intuicyjnym pojmowaniem omawianego problemu. Dlatego uprzejmie proszę szanowne koleżeństwo, żeby koleżeństwo przestało wycierać sobie gęby moim nickiem, a także zaniechało żądania od exetera, by określił on konkretną wielkość populacji od której zaczyna się przeludnienie. Tego się nie da zrobić bez uwzględnienia s k u t k ó w środowiskowych.

Żarłak, z Dargulą do spółki, pojęliście, czy może to dla was za skomplikowane?


Pilaster,

definicja z Wiki omawia także ten skutek zagęszczenia populacji:

>Problem przeludnienia jest zazwyczaj rozpatrywany z punktu widzenia dostępności żywności. Jednakże niektóre obserwacje i badania zachowań zwierząt sugerują, że nadmierna gęstość zaludnienia ma negatywny wpływ na społeczeństwo i nasila zachowania dewiacyjne oraz zwiększa ogólny poziom stresu w populacji. Zoolog Desmond Morris (1969) tłumaczył ten fakt większą presją do walki o status społeczny, co jest szczególnie dobrze widoczne w dużych aglomeracjach miejskich[1].
Informacji na temat negatywnego wpływu nadmiernej gęstości osobników w populacji dostarczyły obserwacje jelenia wschodniego przeprowadzone w latach 1955–1960 na James Island przez etologa Johna Christiana[2]. Z obserwacji Christiana wynika, że gdy liczba zwierząt na określonym terenie nadmiernie wzrasta, pojawia się stres, który wywołuje reakcję hormonalną, prowadzącą do wygasania populacji, co miało miejsce na James Island przy dostępności żywności i braku naturalnych wrogów. Do podobnych wniosków doszedł etolog John Calhoun po kilkunastu latach obserwacji populacji szczura wędrownego, które rozpoczął w roku 1947. Szczury były odizolowane od naturalnych wrogów i miały dostęp do dowolnej ilości pożywienia, jednakże ich liczebność nigdy nie przekroczyła 200 osobników na obszarze 1000 m². Już przy populacji 150 sztuk zażarte walki uniemożliwiały macierzyńską opiekę nad młodymi. Stres wywołany przegęszczeniem nasilał furię u zwierząt i wypaczył ich normalne, społeczne zachowania, obejmujące zaburzenia w budowaniu gniazd, w zalotach, zachowaniu seksualnym, reprodukcji i organizacji społecznej, czemu towarzyszyły poważne zmiany fizjologii zwierząt[3].
Obserwacje ssaków i ptaków pozwalają wyciągnąć wniosek, że także w społecznościach ludzkich przegęszczenie może podnosić poziom stresu i poprzez wyzwalanie agresji prowadzić do większej liczby przestępstw oraz pogarszania stanu zdrowia jednostek.<

Pamiętasz jeszcze, co na ten temat pisałem?

zefciu,

Cytat:
exeter napisał(a): napisał(a):Nie. Przeludnienie wynika z negatywnych skutków oddziaływania danej populacji na środowisko.
To może zdefiniuj to "przeludnienie", bo dla mnie to przekręciłeś pojęcie o 180 stopni. To skutki mają wynikać z rzekomego przeludnienia przecież.
Patrz wyżej.
Cytat:
Cytat:tu i teraz wyniszczamy gatunki z szybkością właściwą tylko największym kryzysom w historii życia na Ziemi
A dowód na korelację tego wyniszczania z liczbą ludności będzie, czy nie będzie?
Muszę udowodnić, że więcej ludzi wpierdoli więcej mamutów? Albo jak wolisz, kurczaków, schabowych, rybich filetów? Masz co do tego jakieś wątpliwości?
Jeśli napiszę, że słońce wschodzi na Wschodzie, a zachodzi na Zachodzie, także będziesz domagał się potwierdzenia tych faktów dowodami?

Uciekłeś od zasadniczej kwestii, której dotyczyło moje stwierdzenie - masowej zagłady gatunków spowodowanej ludzką ekspansją. Pytałem, czy to ma dla Ciebie jakieś znaczenie?
Szósta katastrofa
według tych danych, jesteś współodpowiedzialny za masowe mordy. I tak to zefciu ocenią przyszłe pokolenia, o ile będą.
Cytat:OjDyr to nie KRK.
Jakżesz mogłem o tym zapomnieć, przecież to są wyznawcy hinduizmu. Duży uśmiech
Odpowiedz
(13.08.2017, 12:34)Żarłak napisał(a): A jeśli Lumberjack zechce odsunąć "swoje zdanie" na bok i poprzeć to argumentami to co z tego wyniknie? Co oznacza "regres": demograficzny, kulturowy, gospodarczy i intelektualny; w wypowiedzi Lumbera?

Czym charakteryzuje się "rozkład tradycyjnych społeczeństw" i jak Lumber definiuje "społeczeństwo tradycyjne i nietradycyjne"?

Jak tylko będę miał więcej czasu to obiecuję merytoryczną dyskusję na ten temat.

(13.08.2017, 15:03)Dragula napisał(a): Nie wiadomo ale fajnie brzmi ksenofobom

Jak ktoś jest za Ukraińcami, Chińczykami, Wietnamczykami i Żydami, to jest ksenofobem? Dobrze wiedzieć...
Między Wschodem a Zachodem odnajdziemy swoją drogę
Odpowiedz
Exeter

Cytat: Rozważane przez nie czynniki to m.in. erozja gleb (i zmniejszenie ilości dostępnego na lądzie fosforu), zanieczyszczenie środowiska, brak słodkiej wody i naturalne wypieranie populacji o niższym tempie przyrostu przez populacje o tempie wyższym.

Problem przeludnienia jest zazwyczaj rozpatrywany z punktu widzenia dostępności żywności.

Gdyby w tej chwili w naszym kraju najbardziej zaawansowana technologia produkcji żywności jaką mamy została wdrożona, to luzem leżałoby prawie 5,5 raza tyle ziemi ornej ile zostałoby wykorzystane do wykarmienia ludzkości a to w samej tylko Polsce. Cała reszta świata leżałaby odłogiem. Czyli Pi razy oko powierzchnia upraw na świecie zmniejszyłaby się jakieś 1400 razy. Przy zachowaniu powierzchni upraw i wdrażaniu technologii właśnie tyle, czyli 1400 razy więcej ludności moglibyśmy wyżywić.

Przy filtrach grafenowych ilość wody pitnej jest praktycznie nieograniczona, bo po stworzeniu filtrów to już nic tylko przepuszczać i do wodociągów.

Teoretycznie całą ludzkość można spokojnie zmieścić w połowie województwa świętokrzyskiego. Także sporo świata jeszcze zostanie.

To są suche fakty i wyliczenia. Technologia sprawia, że ludzie nie muszą chorować, głodować i marznąć! A skala możliwości jakie one nam dają są wystarczające do utrzymania tylu ludzi ilu się da.

I problemem nie są technologie, możliwości czy braki surowców. Problemem jest głupota, zachłanność i lenistwo.

Przeludnienie nam w żadnym wypadku nie grozi. Wielodzietność jest spoko, nie spoko jest bawienie się w twórców sprawiedliwości społecznej. To jest prawdziwy problem.

(13.08.2017, 21:40)lumberjack napisał(a): Jak ktoś jest za Ukraińcami, Chińczykami, Wietnamczykami i Żydami, to jest ksenofobem? Dobrze wiedzieć...

Nie. Wtedy jest Masonem. Cwaniak
Sebastian Flak
Odpowiedz
Cytat:Dlatego uprzejmie proszę szanowne koleżeństwo, żeby koleżeństwo przestało wycierać sobie gęby moim nickiem, a także zaniechało żądania od exetera, by określił on konkretną wielkość populacji od której zaczyna się przeludnienie. Tego się nie da zrobić bez uwzględnienia s k u t k ó w środowiskowych.
A co mnie obchodzą skutki środowiskowe w kontekście przeludnienia? Jak bobry stawiają tamę to cały zalany teren jest przebobrzony, czy może dopiero wtedy gdy bobry zdychają z głodu można mówić o przepełnieniu? Konsekwencje przeludnienia muszą się odnosić do ludzkości i być wywołane przez liczebność a nie bóg wie co
"Obrońcy" życia = mordercy kobiet

"Sranie na meczet jako wyraz pogardy, który ma dotrzeć do świadomości innych takze jest przejawem patriotyzmu." - Krystkon
Odpowiedz
(13.08.2017, 21:16)exeter napisał(a): Patrz wyżej.
Czy możemy zatem oczekiwać, że od tej pory będziesz trzymał się tej klasycznej definicji, a nie wymyślał jakieś bzdurne własne krystkonizmy? Proszę o jasną deklarację.
Cytat:Muszę udowodnić, że więcej ludzi wpierdoli więcej mamutów? Albo jak wolisz, kurczaków, schabowych, rybich filetów? Masz co do tego jakieś wątpliwości?
Nie mam. Ale nie o to pytałem.
Cytat:według tych danych, jesteś współodpowiedzialny za masowe mordy
I za koklusz. Tylko jakoś tego nie udowodniłeś.
Cytat:Jakżesz mogłem o tym zapomnieć, przecież to są wyznawcy hinduizmu. Duży uśmiech
Czyli KRK odpowiada za czyny każdego rzymskiego katolika? A czy za czyny każdego zwolennika religii przeludnieniowej również zbiorowo odpowiadają wszyscy wyznawcy?
Szymon Pyżalski
Odpowiedz
Sir Galahad,

Cytat:To są suche fakty i wyliczenia. Technologia sprawia, że ludzie nie muszą chorować, głodować i marznąć! A skala możliwości jakie one nam dają są wystarczające do utrzymania tylu ludzi ilu się da. 
Technologia to sprawia, ale ludzie jednak chorują, głodują i marzną - dziś, przy 7,5 mld osobników. Do tego zabijają się i niszczą wszystko dookoła siebie. Masz na to jakąś receptę?
Cytat:I problemem nie są technologie, możliwości czy braki surowców. Problemem jest głupota, zachłanność i lenistwo. 
Dziękuję Ci - właśnie o tym pisałem we wcześniejszych postach - to nie brak technologii stanowi problem, ale nasza mentalność.
Odpowiedz
(14.08.2017, 06:07)zefciu napisał(a): Czy możemy zatem oczekiwać, że od tej pory będziesz trzymał się tej klasycznej definicji, a nie wymyślał jakieś bzdurne własne krystkonizmy? Proszę o jasną deklarację.

(14.08.2017, 06:33)exeter napisał(a):  

Czyli exeter zastrzega sobie prawo do używania niejasnych krystkonizmów i ekwiwokacji. Jak widać bez tego nie da się uargumentować jego rewelacji.
Szymon Pyżalski
Odpowiedz
(14.08.2017, 06:33)exeter napisał(a): Technologia to sprawia, ale ludzie jednak chorują, głodują i marzną - dziś, przy 7,5 mld osobników. Do tego zabijają się i niszczą wszystko dookoła siebie. Masz na to jakąś receptę?

Niczego się nie przyspieszy, trzeba czekać aż technologia stanieje. Stanieje z pewnością dzięki rozwijającym się krajom Azji i Ameryki Południowej zapewne dopiero wtedy gdy już bogata północ i daleki wschód przeskoczą na kolejny szczebel technologiczny, cała reszta świata pójdzie ich śladem i się poziom biedy zredukuje. Na chwilę obecną trzeba po prostu lokować inwestycje np. w Afryce ażeby tamtejsze rynki stały się nieodłączną częścią światowej gospodarki. Trzeba zadbać aby dostęp do informacji i podstawowej infrastruktury się zwiększał.

Pierwsze zapewni Google czy Facebook z ich projektami darmowego i powszechnego internetu. Drugie już zapewniają Chińczycy tworząc z Afryki rezerwuar surowców i siły roboczej gdzie przy okazji dbania o własne interesy budując co się da i wiercąc studnie.

No i dobrym znakiem są takie przedsięwzięcia. Gdyby udało się stworzyć nawadnianie z rzeczonych już filtrów grafenowych to takie projekty:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_Zielony_Mur

pozwoliłyby zabezpieczyć byt milionów ludzi oraz w dalszej perspektywie doprowadzić do zagospodarowania terenów pustynnych. Jakby dodać do tego organizmy GMO to Sahara mogłaby się stać najbardziej pożądanym miejscem do zamieszkania w Afryce. Kilkadziesiąt lat i zamiast 9 000 000 km2 pustyni miałbyś zagłębie energetyczne (solary), rezerwuar żywności dla całej Afryki (zboża wieloletnie np., prace trwają od kilku lat), miejsca pracy, bo i pracownicy i turystyczna miejscówka świetna... Byłby tam obrazek ładniejszy niz ten sprzed paru tysiącleci, kiedy jeszcze było tam zielono.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Sir Galahad,

Cytat:
exeter napisał(a): napisał(a):Technologia to sprawia, ale ludzie jednak chorują, głodują i marzną - dziś, przy 7,5 mld osobników. Do tego zabijają się i niszczą wszystko dookoła siebie. Masz na to jakąś receptę?

Niczego się nie przyspieszy, trzeba czekać aż technologia stanieje. Stanieje z pewnością dzięki rozwijającym się krajom Azji i Ameryki Południowej zapewne dopiero wtedy gdy już bogata północ i daleki wschód przeskoczą na kolejny szczebel technologiczny, cała reszta świata pójdzie ich śladem i się poziom biedy zredukuje. Na chwilę obecną trzeba po prostu lokować inwestycje np. w Afryce ażeby tamtejsze rynki stały się nieodłączną częścią światowej gospodarki. Trzeba zadbać aby dostęp do informacji i podstawowej infrastruktury się zwiększał. 

Bez wątpienia trzeba i należy robić to wszystko o czym napisałeś. W mojej ocenie nie bierzesz pod uwagę podstawowej trudności w realizacji takich pomysłów - ludzi i ich mentalności. Skoro już jesteśmy przy Saharze, mógłbyś odpowiedzieć na kolejne pytanie - dlaczego Rajd Dakar od kilku lat rozgrywany jest w...Argentynie?
Twoje technologiczne patenty będą tak samo narażone na ataki ludzi wrogo nastawionych do jakichkolwiek zmian i będą wobec nich równie bezbronne, jak karawana samochodów Rajdu Dakar.
Cytat:Pierwsze zapewni Google czy Facebook z ich projektami darmowego i powszechnego internetu. Drugie już zapewniają Chińczycy tworząc z Afryki rezerwuar surowców i siły roboczej gdzie przy okazji dbania o własne interesy budując co się da i wiercąc studnie. 
Spróbuj przekonać radykałów z Boko Haram, że darmowy internet w każdej wiosce jest właśnie tym, czego potrzebują ich mieszkańcy. Oczko
Cytat:No i dobrym znakiem są takie przedsięwzięcia. Gdyby udało się stworzyć nawadnianie z rzeczonych już filtrów grafenowych to takie projekty:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_Zielony_Mur

pozwoliłyby zabezpieczyć byt milionów ludzi oraz w dalszej perspektywie doprowadzić do zagospodarowania terenów pustynnych. Jakby dodać do tego organizmy GMO to Sahara mogłaby się stać najbardziej pożądanym miejscem do zamieszkania w Afryce. Kilkadziesiąt lat i zamiast 9 000 000 km2 pustyni miałbyś zagłębie energetyczne (solary), rezerwuar żywności dla całej Afryki (zboża wieloletnie np., prace trwają od kilku lat), miejsca pracy, bo i pracownicy i turystyczna miejscówka świetna... Byłby tam obrazek ładniejszy niz ten sprzed paru tysiącleci, kiedy jeszcze było tam zielono.
Fantastyczna wizja, trzymajmy kciuki żeby udało się ją zrealizować. Musisz pamiętać, że będziemy próbowali stworzyć ów Zielony Mur w sytuacji gdy warunki pogodowe będą z roku na rok coraz gorsze. Nie wiem na ile ten projekt jest w związku z tym możliwy do zrealizowania, ale próbować należy.

Najskuteczniej pomoglibyśmy mieszkańcom Afryki odchodząc w całym cywilizowanym świecie od spalania węglowodorów. I to już, natychmiast. Moglibyśmy, gdyż stosowne technologie istnieją, istnieją też rozwiązania prawne ułatwiające tak drastyczną zmianę - podatek węglowy. Jak wiesz, choćby w naszym kraju jest to nie do zrobienia z powodów politycznych, co na krótką metę bardzo źle wróży Afrykanom a w dłuższej perspektywie, nam wszystkim.
Odpowiedz
(15.08.2017, 07:56)exeter napisał(a): Bez wątpienia trzeba i należy robić to wszystko o czym napisałeś. W mojej ocenie nie bierzesz pod uwagę podstawowej trudności w realizacji takich pomysłów - ludzi i ich mentalności. Skoro już jesteśmy przy Saharze, mógłbyś odpowiedzieć na kolejne pytanie - dlaczego Rajd Dakar od kilku lat rozgrywany jest w...Argentynie?
Twoje technologiczne patenty będą tak samo narażone na ataki ludzi wrogo nastawionych do jakichkolwiek zmian i będą wobec nich równie bezbronne, jak karawana samochodów Rajdu Dakar.

Trwać wiecznie nie będzie. W perspektywie dekady wzrost znaczenia ekonomicznego przełoży się na uspokojenie nastrojów społecznych i większa ilość środków pójdzie na walkę z terroryzmem. Gdyby w ten sposób myśleć to Wietnam do dziś by się nie rozwijał.Cytat:Spróbuj przekonać radykałów z Boko Haram, że darmowy internet w każdej wiosce jest właśnie tym, czego potrzebują ich mieszkańcy. Oczko

Nie mają nic do gadania. Internet z satelitów i balonów stratosferycznych jest poza zasięgiem ich działań. Co do odbierania go to już wyżej pisałem.


Cytat:Fantastyczna wizja, trzymajmy kciuki żeby udało się ją zrealizować. Musisz pamiętać, że będziemy próbowali stworzyć ów Zielony Mur w sytuacji gdy warunki pogodowe będą z roku na rok coraz gorsze. Nie wiem na ile ten projekt jest w związku z tym możliwy do zrealizowania, ale próbować należy.

Jeszcze jeden projekt zazielenienia Sahary:

http://gadzetomania.pl/48338,kierunek-zielona-sahara

Rosnąca wilgotność Afryki:

http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/114...to-oznacza

I specjał nad specjały, super drzewo do zielonego muru:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Oxytree

Rośnie do monstrualnych rozmiarów w 6 (sic!) lat!

Cytat:Najskuteczniej pomoglibyśmy mieszkańcom Afryki odchodząc w całym cywilizowanym świecie od spalania węglowodorów. I to już, natychmiast. Moglibyśmy, gdyż stosowne technologie istnieją, istnieją też rozwiązania prawne ułatwiające tak drastyczną zmianę - podatek węglowy. Jak wiesz, choćby w naszym kraju jest to nie do zrobienia z powodów politycznych, co na krótką metę bardzo źle wróży Afrykanom a w dłuższej perspektywie, nam wszystkim.

Wcale nie musimy. To tak jakby sobie rękę amputować, aby przestać palić papierosy.

To jest rozwiązanie:

http://www.geekweek.pl/aktualnosci/30839...2-w-paliwo

Pozbywasz się CO2 i zyskujesz energię. Poza tym "odpustynnianie" też pochłonie ogromne ilości CO2. Chińczycy też sadzą mur w okolicach Gobi.

A podobnych pomysłów jest więcej, nawet w Lublinie opracowano podobny projekt. Tu masz przegląd przez co ciekawsze projekty:

http://kopalniawiedzy.pl/szukaj/paliwo%20co2,0,1,0

No i dla zwieńczenia łap przegląd projektów baterii, część z nich właśnie wchodzi w ostatnie fazy przed wejściem na rynek:

http://kopalniawiedzy.pl/szukaj/BATERIA,0,2,0
Sebastian Flak
Odpowiedz
I specjalnie dla Exetera mapka ukazująca o ile zmniejszył się areał pól uprawnych w XXI wieku.

https://www.facebook.com/kartografiaekst...=3&theater

[Obrazek: 20799459_695927640593089_637282879456908...e=5A20F0F2]
Sebastian Flak
Odpowiedz
Globalna analiza danych przestrzennych oparta na biofizycznym modelowaniu scharakteryzowała duże połacie oceanów jako nadające się do rozwoju morskiej akwakultury.


Cytat:
A global spatial analysis based on biophysical modelling identifies that vast swathes of the ocean are suitable for marine aquaculture development.Wnioski z badania są takie:


Cytat:The work of Gentry and colleagues shows that space is currently not a limiting factor for the expansion of oceanic aquaculture. Climate change may alter this, but the big challenges facing the near-term expansion of the aquaculture sector lie in the development of sustainable feeds, and in better understanding how large-scale ocean farming systems interact with ecosystems and human well-being.
Całość artykułu

czyli powierzchnia nie jest czynnikiem decydującym. To co jest ważne to poszerzenie badań mających na celu opracowanie zrównoważonegp wzrostu oraz lepszego zrozumienia tego jak duże farmy oceaniczne oddziałują z ekosystemem i kondycją człowieka.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
Gorąco polecam. Największy przeludnieniowiec powinien przyswoić Duży uśmiech
Sebastian Flak
Odpowiedz
(Wczoraj, 12:51)Sir Galahad napisał(a): Gorąco polecam. Największy przeludnieniowiec powinien przyswoić Duży uśmiech
Już wklejałem. Niestety exeter nawet tak prostego filmiku nie obejrzy, jeśli wie, że sprzecza się on z jego poglądami.
Szymon Pyżalski
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości