Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pan prezydent Donald Trump
Nie wiedziałem, gdzie dopisać, chyba tu pasuje najlepiej. NIEDAWNO pisałem o namiestniku USA w Niemczech. Nie byłem na bieżąco, że Polska też ma namiestnika, a raczej, namiestnik.

https://wiadomosci.wp.pl/departament-sta...048205953a

O tej hecy z Uber nie słyszałem jeszcze.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem

Jest czas rodzenia i czas umierania, czas sadzenia i czas wyrywania,
czas zabijania i czas leczenia, czas burzenia i czas budowania,
czas płaczu i czas śmiechu, czas zawodzenia i czas pląsania,
czas rzucania kamieni i czas ich zbierania, czas pieszczot i czas wstrzymania,
czas szukania i czas tracenia, czas zachowania i czas wyrzucania,
czas rozdzierania i czas zszywania, czas milczenia i czas mówienia,
czas miłości i czas nienawiści, czas wojny i czas pokoju.

Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
O, hegemon nam się zbiesił. Może chce mieć spokój na zapleczu, kiedy będzie się szarpał z Chińczykami? Ciekawe, czy oni tam, za wielką woda, studiują casus upadku Asyrii.

Morawiecki twardy jest (i pewno też przystojny), tylko żeby tylko nie doprowadził do zmiany na stanowisku namiestniczym. Im kto mniej zręczny, tym mniej niebezpieczny.

Tak w ogóle, w sąsiednim wątku pisałem coś o Hamerykanach rozpętujących wojnę na Bliskim Wschodzie na drugie przyjście Jezusa, ale czuję się w obowiązku przypomnieć, że to tylko Saddam chciał się rozliczać za ropę w ojro. Co prowadzi do niezbyt wesołej refleksji, że racją tego migracyjnego tzw. kryzysu mogło być po prostu to, że spacyfikowana mentalnie Europa chciała ściągnąć sobie trochę żołnierza. A że w efekcie się rozmiędlaryzowuje powoli, to tyż piknie.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
bert04 napisał(a): Nie wiedziałem, gdzie dopisać, chyba tu pasuje najlepiej. NIEDAWNO pisałem o namiestniku USA w Niemczech. Nie byłem na bieżąco, że Polska też ma namiestnika, a raczej, namiestnik.

https://wiadomosci.wp.pl/departament-sta...048205953a

O tej hecy z Uber nie słyszałem jeszcze.

A myślałeś, że o czym się rozprawia, o pogodzie?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Taka opinia, racjonalizuje postępowanie Trumpa.

Wydaliśmy 7 bilionów dolarów na Bliskim Wschodzie” – powiedział Trump na zakończenie spotkania – „a nie jesteśmy w stanie zebrać nawet 1 biliona dolarów na infrastrukturę krajową

Całość.

Czyli świat (w ważnej części) oczekuje od swojego żandarma  pax Americana, tylko USA nie bardzo mają z czego  i jak za to płacić. Do tego dochodzą problemy wewnętrzne. Stąd też nasza propozycja płacenia za "Fort Trump". Trump przeminie,  powody jego postępowania raczej nie. Przypomina się upadek ZSRR i wycofywanie się z Niemiec. Protesty w  Rosji były wówczas zwłaszcza w kręgach wojskowych olbrzymie. Mamy pewne podobieństwo.
Odpowiedz
Cytat:Trwa 19. dzień zawieszenia rządu federalnego USA. Prezydent Donald Trump spotkał się z przedstawicielami Izby Reprezentantów i Senatu, by omówić sporną kwestię budowy muru na granicy z Meksykiem. Rozmowy zakończyły się fiaskiem. Wściekły Trump wyszedł ze spotkania, mówiąc później, że to była "kompletna strata czasu".
Prezydent Donald Trump zakończył rozmowy po tym, jak spiker Izby Reprezentantów Nancy Pelosi i lider Demokratów Chuck Schumer odmówili po raz kolejny sfinansowania planowanego muru granicznego między USA a Meksykiem.

To jednak nie wszystko. Trump zagroził wprowadzeniem stanu wyjątkowego, jeśli Kongres nie zgodzi się na budowę muru.
"Właśnie opuściłem spotkanie z Chuckiem i Nancy, totalna strata czasu" - napisał Trump na Twitterze. Prezydent miał zapytać Pelosi, czy zamierza zatwierdzić powołanie straży granicznej, które objemie amerykańsko-meksykański mur. "Nancy powiedziała NIE. Powiedziałem do widzenia, nic innego nie działa!" - czytamy w internetowym wpisie.

Od 22 grudnia trwa tzw. shutdown, czyli częściowe zawieszenie rządu federalnego USA. Wtedy to Senatowi nie udało się zagłosować nad prowizorium budżetowym, ponieważ Republikanie nie mieli szans na przeforsowanie ustawy przewidującej środki finansowe na budowę muru na granicy z Meksykiem. Aby ustawy budżetowe zostały przyjęte, potrzeba było większości kwalifikowanej głosów (przynajmniej 60 w Senacie), podczas gdy Republikanie mieli w izbie wyższej przewagę zaledwie dwóch głosów.

Zara, zara - a czy nie przypadkiem to Meksykańcy nie mieli sfinansować tego trumpowskiego muru?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Zara, zara - a czy nie przypadkiem to Meksykańcy nie mieli sfinansować tego trumpowskiego muru?
Złośliwiec Uśmiech
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości