To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Imigranci a gospodarka
#1
Jak waszym zdaniem napływ imigrantów (muzułmanów) wpłynie na gospodarkę takich krajów jak Niemcy czy Francja?

Czynniki jakie mi przychodzą do głowy na chwilę obecną:

1. Kieszonkowe dla imigrantów
2. Obciążenie dla niemieckiej służby zdrowia
3. Obciążenie dla służb bezpieczeństwa
4. Koszt utrzymania ośrodków dla uchodźców
5. Straty w branży turystycznej (strach ludzi do podróżowania do krajów zagrożonych prawdopodobieństwem wystąpienia zamachu/masakry/egzotycznej choroby)
6. Straty w branży gastronomicznej i w sferze kulturowej (w paryskich restauracjach w sylwestra bawiło się 50% mniej ludzi niż w ubiegłym roku)
7. Straty w branży ubezpieczeniowej (wysokie stawki ubezpieczeniowe z racji ilości podpalanych samochodów)
8. Czy ludzie będą chcieli prowadzić firmy w krajach, w których w każdej chwili ktoś może im podpalić samochód lub zniszczyć inny dobytek?
9. Jaka jest efektywność pracy ludzi, którzy będąc w pracy ciągle myślą o tym czy żonie i dzieciom nic się nie dzieje (z powodu takich zajść jak w Paryżu i w Kolonii)?

Parę ciekawostek na temat życiowej wydajności muzułmanów: https://wikiislam.net/wiki/Muslim_Statis...Employment

Czy Exeter lub jacyś inni zwolennicy przyjmowania islamskich imigrantów mogliby wytłumaczyć w oparciu o jakieś dane (a nie o slogany, hasełka i wyświechtane frazesy), że jestem w błędzie?

Korwin słynie z różnych ekscentrycznych wypowiedzi. Jedną z nich jest stwierdzenie, że "Imigranci to zalew Europy śmieciem ludzkim, który nie chce pracować". Akurat w tym przypadku Korwin ma rację, ale jest zbyt łagodny w swej ocenie. Nie dość, że są śmieciem ludzkim, bo nie chcą pracować - są ścierwem ludzkim, bo szkodzą całemu ogółowi ludzkości w sferach ważniejszych niż sfera gospodarcza. Są pierwiastkiem niszczycielskim w kulturach w których się pojawiają.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#2
Cytat: Nie dość, że są śmieciem ludzkim, bo nie chcą pracować - są ścierwem ludzkim...
Pojechałeś, nie ma co?
Też przesadnie ich nie kocham ale wstrzymałbym się z takim etykietowaniem.
A wszyscy Polacy to złodzieje i oszuści.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#3
Sofeicz napisał(a):
Cytat: Nie dość, że są śmieciem ludzkim, bo nie chcą pracować - są ścierwem ludzkim...
Pojechałeś, nie ma co?
Też przesadnie ich nie kocham ale wstrzymałbym się z takim etykietowaniem.
A wszyscy Polacy to złodzieje i oszuści.

Tu się mogę zgodzić. Z tych statystyk wynika, że minimalnie około połowa z nich jednak jakoś pracuje, zazwyczaj nawet więcej. Więc jak zwykle chujowa mniejszość robi opinię przyzwoitej większości. Niemniej jednak odsetek pasożytów jest zadziwiająco wysoki. Chociaż z drugiej strony jak popatrzymy na statystyki aktywaności zawodowej Polaków to też nie są jakieś różowe. Sądzę, że kraje przyjmujące muzułmanów wychodzą na tym gospodarczo na minus - jednak główną przyczyną tutaj jest to, że biorą każdego jak leci, bez mechanizmów, które pozwalałyby osiewać tych, których interesuje wyłącznie socjal i gwałcenie kobiet Oczko

Nie jestem zdecydowanie miłośnikiem tej grupy kulturowej, czuję tak do nich jako ogółu jak i ich barbarzyńskiej otoczki kulturowej niechęć, myślę, że dość uzasadnioną, ale skala nastrojów antymuzułmańskich tak w naszym społeczeństwie*  (gdzie praktycznie ich nie ma a jak są to ci "pożądni") jak i na zachodzie zaczyna mnie nieco martwić, mimo, że rozumiem jej przyczyny. Tylko czekać jak ktoś zacznie urządzać jakieś pogromy czy inne kryształowe noce.


* heheh ostatnio rozwaliło mnie jak podsłuchałem niechcący kilku januszowatych żuli sprzed sklepu, którzy głośno się martwili jaką wartość dla naszego społeczeństwa będą mieli imigranci co ich mamy przyjąć Duży uśmiech
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
#4
Co do produktywności mniejszości pochodzących z krajów arabskich to zacznę od zacytowania samej siebie:
kkap napisał(a): Imigranci z krajów niezachodnich pracują tak bardzo, że bezrobocie wśród tej grupy jest jedynie trzy razy wyższe niż w przypadku rodzimych mieszkańców Holandii (16% do 5%, w tym Marokańczycy - 20%). Różnice są jeszcze większe w przypadku osób młodych (28% do 10%, Marokańczycy znowu na prowadzeniu - 37%). Większość kobiet muzułmańskich przestaje być aktywnych zawodowo po urodzeniu pierwszego dziecka i do aktywności nie wraca. Z dodatkowych smaczków - bezrobocie wśród kolejnych pokoleń wzrasta, a nie maleje (18% bezrobotnych wśród drugiego pokolenia urodzonego w Holandii, czyli osób będących natywnymi użytkownikami języka i mającymi dostęp do tutejszej edukacji). 

Bezrobotni według ww statystyk to osoby niemające pracy w wymiarze min. 12h tygodniowo, ale aktywnie jej poszukujące. Do tego należy doliczyć osoby niemające pracy i niezainteresowane jej znalezieniem. Patrząc na ogół społeczeństwa w wieku oznaczającym możliwość podjęcia pracy (15-64): 70% Holendrów w tym przedziale wiekowym pracuje; Marokańczyków kolejno 56% (mężczyźni) i 35% (kobiety). Na koniec: 12% migrantów spoza państw Zachodu żyje z zasiłków (34% Afgańczyków, 49% Somalijczyków); to samo dotyczy 2% Holendrów. 

Dane stąd www.scp.nl/dsresource?objectid=36326&type=org]Sociaal en Cultureel Planbureau - Jaarrapport Integratie 2013][/color]

Przy czym w powyższym poście mowa o "starych" imigrantach, znających holenderski biegle (no, w sumie większość z nich w tym kraju się urodziła i wychowała) i "zasymilowanych" (cudzysłów, bo nadal powtarzają swój wzorzec kulturowy, choćby jeśli chodzi o rolę kobiet). I nawet dla nich, z jakiegoś powodu często bardziej atrakcyjne jest otrzymanie pensji minimalnej od państwa (bijstanduitkering, drugie podkreślone zdanie  Uśmiech  a do tego są jeszcze inne zasiłki i zasiłeczki), niż ruszenie dupy do pracy - bo chęć podjęcia pracy jest generalnie jedynym wymogiem żeby mieć trochę grosza więcej niż tę minimalną...

Co do uchodźców i "uchodźców", tak na już trzeba liczyć koszty mieszkań (przerzucone na gminy, a jak gmina nie ma, to u obecnych mieszkańców przecież znajdzie), kieszonkowego i zasiłków, darmowych kursów językowych, wyrównywania poziomu językowego w szkołach (ale spokojnie, rodzimym dzieciakom urwie się trochę zajęć dodatkowych i pieniędzy starczy Wywracanie oczami ). 

Tyle, że to "na już" to jest pikuś, na jednorazową darowiznę to może i państwa Zachodu stać, ale co będzie no... no jakby potem? Import poprzednich arabskich imigrantów ekonomicznych to może był jakiś eksperyment na żywym organizmie, test dla szczytnej idei integracji i - jak widać we wszystkich danych - test rasowo oblany; kolejne pokolenia są mniej chętne do nauki i pracy niż poprzednie, acz dalej wierne swoim wzorcom kulturowym. Więc nie bardzo wiem, na jakiej podstawie mam wierzyć, że obecni imigranci radośnie ruszą do pracy, porzucając narodową tradycję wysysania socjalu? Znaczy wiem, bo w mądrych gazetach mi tak napisali   Duży uśmiech
Odpowiedz
#5
DziadBorowy napisał(a): Tu się mogę zgodzić. Z tych statystyk wynika, że minimalnie około połowa z nich jednak jakoś pracuje, zazwyczaj nawet więcej. Więc jak zwykle chujowa mniejszość robi opinię przyzwoitej większości. Niemniej jednak odsetek pasożytów jest zadziwiająco wysoki. Chociaż z drugiej strony jak popatrzymy na statystyki aktywaności zawodowej Polaków to też nie są jakieś różowe. Sądzę, że kraje przyjmujące muzułmanów wychodzą na tym gospodarczo na minus - jednak główną przyczyną tutaj jest to, że biorą każdego jak leci, bez mechanizmów, które pozwalałyby osiewać tych, których interesuje wyłącznie socjal i gwałcenie kobiet Oczko
Częściowo wynika to zapewne z tego, że z reguły trudniej jest znaleźć pracę, jeśli jest się obcym i to jeszcze w sposób rzucający się w oczy: wyraźnie inny wygląd, akcent, dziwnie brzmiące nazwisko. Polakom też zdarza się na tym ucierpieć w Europie Zachodniej, chociaż mniej różnią się od miejscowych. 
Istnieje też taka tendencja, że jeśli przybywają większe grupy, nieważne czy z kraju europejskiego czy pozaeuropejskiego, trzymają się razem, tworząc własne społeczności, co w dużym stopniu utrudnia integrację, a co za tym idzie dostęp do zawodów wymagających wyższych kwalifikacji.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#6
Sofeicz napisał(a):
Cytat: Nie dość, że są śmieciem ludzkim, bo nie chcą pracować - są ścierwem ludzkim...
Pojechałeś, nie ma co?
Też przesadnie ich nie kocham ale wstrzymałbym się z takim etykietowaniem.
A wszyscy Polacy to złodzieje i oszuści.

Potrafię tolerować różnych ludzi o różnych poglądach, ale do muzułmanów nie mam ani krztyny szacunku, współczucia czy cierpliwości. Mieli swoją szansę na normalne życie w Europie, ale pomimo tego kolejne pokolenia nie wykazują dobrej woli. Teraz co gorsza idzie do UE permanentna dostawa śmiecia ludzkiego. Jak tu się nie irytować kiedy wszystko dzieje się na naszych oczach przy jednoczesnej apatii i głupocie władz różnych krajów UE?

DziadBorowy napisał(a):
Sofeicz napisał(a):
Cytat: Nie dość, że są śmieciem ludzkim, bo nie chcą pracować - są ścierwem ludzkim...
Pojechałeś, nie ma co?
Też przesadnie ich nie kocham ale wstrzymałbym się z takim etykietowaniem.
A wszyscy Polacy to złodzieje i oszuści.

Tu się mogę zgodzić. Z tych statystyk wynika, że minimalnie około połowa z nich jednak jakoś pracuje, zazwyczaj nawet więcej. Więc jak zwykle chujowa mniejszość robi opinię przyzwoitej większości.

To teraz jeszcze dopowiedz sobie, że owa "przyzwoita większość" dzieli się na umiarkowanych muzułmanów, którzy karaliby za homoseksualizm więzieniem oraz na bardziej radykalnych, którzy karaliby za to śmiercią. Przyzwoita większość, która chce żyć według prawa koranicznego; przyzwoita większość, która toleruje honorowe morderstwa.

Cytat:
Nie jestem zdecydowanie miłośnikiem tej grupy kulturowej, czuję tak do nich jako ogółu jak i ich barbarzyńskiej otoczki kulturowej niechęć, myślę, że dość uzasadnioną, ale skala nastrojów antymuzułmańskich tak w naszym społeczeństwie*  (gdzie praktycznie ich nie ma a jak są to ci "porządni") jak i na zachodzie zaczyna mnie nieco martwić, mimo, że rozumiem jej przyczyny. Tylko czekać jak ktoś zacznie urządzać jakieś pogromy czy inne kryształowe noce.

Pogromy będą potrzebne jeśli służby państwowe nie będą sobie radziły z takimi sytuacjami jak w Kolonii.

Cytat:* heheh ostatnio rozwaliło mnie jak podsłuchałem niechcący kilku januszowatych żuli sprzed sklepu, którzy głośno się martwili jaką wartość dla naszego społeczeństwa będą mieli imigranci co ich mamy przyjąć Duży uśmiech

Bo nawet żul jest na wyższym poziomie etycznym niż muzułmanin. Żul nie wysadza się i nie strzela z kałacha do tłumu. Żul nie zajmuje się nawracaniem innych ludzi na żulerstwo. Żul wiedzie swoje żałosne życie nie wtrącając się w życie innych ludzi.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#7
Bez przesady. Znajdzie się trochę muzułmanów, którzy nie robią niczego, z tego co opisałeś. Problem polega na tym, że kiedy robi się ich dużo, ci radykalni "nawracają" mniej radykalnych, a ci naprawdę normalni maja chyba niewiele do powiedzenia lub są na celowniku jako pierwsi.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#8
Trochę pro i kontra
http://blogs.ft.com/the-world/2015/10/wi...open-door/
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#9
Sofeicz napisał(a): Trochę pro i kontra
http://blogs.ft.com/the-world/2015/10/wi...open-door/

Możesz zacytować to na forum? Na zalinkowanej stronie nie chce się włączyć.

---

List Pudzianowskiego

Cytat:W połowie stycznia zamieściłem na facebooku zdjęcie z kijem baseballowym i w ostrych słowach skomentowałem bandyckie zachowanie imigrantów, napadających na moich kierowców i ciężarówki w Calais.

Na swoim profilu napisałem stanowczo, że będę czekał na imigrantów, próbujących łamać prawo, poprzez niszczenie oraz włamywanie się na moje ciężarówki. Zamieściłem też kilka filmików nagranych w pobliżu terminali w Calais. Teraz prokuratura ma sprawdzić, czy nie nawoływałem do nienawiści - bo manifestowałem chęć swojej obrony przed bandytami.

Dowiedziałem się o tym wszystkim od moich pracowników, że prokuratura ma mnie ścigać. Jeżeli te informacje się potwierdzą, to będzie to jakaś kompletna paranoja. Mam zamiar pilnować swojego mienia. Jak mi ktoś się do domu włamie, to będę bronić swojego dobytku. Tak samo jest z moimi pracownikami oraz ciężarówkami w Mariusz Pudzianowski Transport

Moje zdanie nadal podtrzymuję, bo wiem co się dzieje wśród imigrantów w Calais, którzy zagrażają moim pracownikom oraz niszczą powierzony mi towar! Imigrantów z Calais nigdy nie nazwę uchodźcami, ponieważ oni już są we Francji i uciekli już przecież przed wojną... dlaczego więc tak ich nazywamy? Tym bardziej, że większość z tych uchodźców atakuje tiry, wybija szyby, grozi nożami. To przed nimi chcę się bronić kijem, bo zignorowanie problemu wiążę się konsekwencjami w stylu: mandaty lub oskarżenia o szmuglowanie imigrantów po brytyjskiej stronie! Mój komentarz do całej sprawy z bejsbolem tutaj: http://tv.se.pl/sport/pudzian-komentuje-...je-,13361/

Znam imigrantów, uchodźców, którzy mieszkają w Polsce. Są to normalni ludzie, oni zachowają się jak cywilizowani ludzie. Jeżeli ktoś zachowuje się jak bydło, czy to będzie w Polsce, czy to będzie za granicą, na pewno odezwę się i nie przejdę obojętnie obok takiego zdarzenia.

W żadnym momencie nie nawołuję do jakiejkolwiek nienawiści czy ataków na tle narodowościowym, wyznaniowym itp. Istnieje różnica pomiędzy nawoływaniem do agresji, a przeciwdziałaniem, gdy zostaje się zaatakowanym. Nie pozwolę na kolejne nieświadome próby przewozu imigrantów - nie chcę po prostu narażać moich pracowników, a wy mi tutaj znowu piszecie o atakowaniu, to moi kierowcy są atakowani przez biednych uchodźców (często uzbrojonych w noże)!

Zawiadomienie do prokuratury zostało złożone przez jedno ze stowarzyszeń (którego twarzą jest pewien Jarek). Nazwę tego stowarzyszenia łatwo znajdziecie w Internecie, niemalże każda gazeta podaje jego nazwę - ja nie zamierzam.

Stowarzyszenie to poinformowało w pierwszym momencie radio i gazety (tuż po złożeniu zawiadomienia). Ciekawe w jakim celu... niemalże w każdym artykule podają nazwę tego stowarzyszenia... niezła promocja. Wybraliście źle i dobraliście zły obiekt do promocji.

Skierowaliście w moją stronę topór wojenny, ale moja artyleria jest o wiele cięższa. Tanio skóry nie sprzedam. Polska górą!


https://www.facebook.com/TransportPudzia...=3&fref=nf

Zdjęcia tira ze zniszczonym towarem z firmy Pudziana: https://www.facebook.com/TransportPudzia...1705879155

Czy jakaś agencja ratingowa obniży Francji noty ze względu na niemożność normalnego prowadzenia biznesu na terenie tegoż kraju? Dałoby radę za takie coś pozwać państwo francuskie? Może gdyby żabojady dostali ileś razy kary, to zrobiliby tam porządek.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#10
Coś się link zbiesił i żąda subskrypcji Smutny
Tu coś o chrześcijańskim podglebiu postawy Św, Angeli wobec nachodźców.
Cytat:Socjaldemokrata Klaus von Dohnanyi, dawny burmistrz Hamburga, który znal rodziców Angeli Merkel, uważa, że jej obecna polityka jest odbiciem chrześcijańskiego wychowania. – Ojciec był pastorem w czasach socjalizmu, a matka bardzo pobożną kobietą. Coś takiego pozostaje w człowieku na zawsze, nie można się tego pozbyć.

Wpojono jej zasadę: kiedy obcy ludzie stoją na deszczu przed drzwiami, należy ich wpuścić i im pomóc. – A kiedy się ich wpuści, nie można robić złej miny – dodaje Dohnanyi. – Chrześcijanie tak nie postępują.

Sama Merkel niedawno wyraziła to w podobny sposób. - Jestem przewodniczącą chrześcijańskiej partii – stwierdziła. – Przybywają do nas ludzie, którzy pokonali dwa tysiące kilometrów i mamy im powiedzieć: nie możemy już przyjąć was z życzliwością?.

(…) Niemiecka kanclerz sama doświadczyła tego, jak brutalna jest sytuacja, gdy reżim decyduje o naszym losie. Z początku nie chciano przyjąć jej na studia, choć była najlepszą uczennicą w klasie. Potrafi więc zrozumieć, co czują ludzie uciekający przed tzw. Państwem Islamskim lub dyktatorem Asadem.

Najważniejsze było jednak jej ewangelickie wychowanie – podkreśla Eppelmann, który sam był pastorem w ówczesnej NRD. W ten sposób zyskuje się "etyczne aspiracje co do kształtu własnego życia". Zawiera się w tym przekonanie, że nie jest się ważniejszym i bardziej wartościowym niż inni ludzie, niezależnie od tego, z jakiego kraju pochodzą.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#11
Cytat:Socjaldemokrata Klaus von Dohnanyi, dawny burmistrz Hamburga, który znal rodziców Angeli Merkel, uważa, że jej obecna polityka jest odbiciem chrześcijańskiego wychowania. – Ojciec był pastorem w czasach socjalizmu, a matka bardzo pobożną kobietą. Coś takiego pozostaje w człowieku na zawsze, nie można się tego pozbyć.

Moim zdaniem bycie chrześcijaninem nie powinno być synonimem bycia naiwnym.

Cytat:Wpojono jej zasadę: kiedy obcy ludzie stoją na deszczu przed drzwiami, należy ich wpuścić i im pomóc. – A kiedy się ich wpuści, nie można robić złej miny – dodaje Dohnanyi. – Chrześcijanie tak nie postępują.

Ciekawe co by na to powiedział Karol Młot

[Obrazek: Poitiers.gif]

Po lewej Karol, po prawej szmaciane łby.

Cytat:Sama Merkel niedawno wyraziła to w podobny sposób. - Jestem przewodniczącą chrześcijańskiej partii – stwierdziła. – Przybywają do nas ludzie, którzy pokonali dwa tysiące kilometrów i mamy im powiedzieć: nie możemy już przyjąć was z życzliwością?.

A czy to jest już aż tak wielki wyczyn, że należy go nagradzać życzliwością? Oni pokonali 2 tysiące kilometrów, ale nie ze strefy wojny tylko z ośrodków w Turcji, w których wojna im nie zagrażała. I nie szanują tych, którzy przyjęli ich z życzliwością.


Cytat:(…) Niemiecka kanclerz sama doświadczyła tego, jak brutalna jest sytuacja, gdy reżim decyduje o naszym losie. Z początku nie chciano przyjąć jej na studia, choć była najlepszą uczennicą w klasie. Potrafi więc zrozumieć, co czują ludzie uciekający przed tzw. Państwem Islamskim lub dyktatorem Asadem

Dziwne, że uciekają aż do Niemiec mając po drodze tyle różnych państw, w których też jest pokój.

Cytat:Najważniejsze było jednak jej ewangelickie wychowanie – podkreśla Eppelmann, który sam był pastorem w ówczesnej NRD. W ten sposób zyskuje się "etyczne aspiracje co do kształtu własnego życia". Zawiera się w tym przekonanie, że nie jest się ważniejszym i bardziej wartościowym niż inni ludzie, niezależnie od tego, z jakiego kraju pochodzą.

Oczywiście, że tak. Wartość człowieka nie jest zależna od tego czy jest on Niemcem, Polakiem, Syryjczykiem czy Eskimosem. Wartość człowieka jest zależna od posiadanego poziomu etycznego oraz od tego czy ów człowiek przybywa po to by coś tworzyć, budować coś pozytywnego, wspierać lokalne społeczeństwo w walce o lepszy byt.

Jeśli przybywa, by pasożytować na lokalnym społeczeństwie, by prześladować członków lokalnego społeczeństwa, by gardzić kulturą lokalnego społeczeństwa, by zaczepiać kobiety i dzieci z lokalnego społeczeństwa, to niech wypierdala z powrotem tam skąd przybył, bo jak sam tego nie zrobi, to rzeczywiście przy bierności i nieudaczności władz Niemiec całe zjawisko fali imigrantów zakończy się prawdziwymi pogromami, zemstą i linczami za obecne krzywdy. To jest tylko kwestia czasu kiedy części Niemców skończy się cierpliwość. Jeszcze niech ISIS zrobi ze dwie, trzy masakry i się zacznie.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#12
Cytat:Chrześcijanie tak nie postępują.

Tak, znam ten namaszczony ton po chrześcijańsku wykluczający wszystkich uważających inaczej.
Niestety bezmyślne nadstawianie drugiego policzka wpojono też wielu katolikom, takie podejście bierze się w mojej opinii z traktowania Biblii jak książki pt."Cytat na każdy dzień". Wyrywanie z kontekstu historyczno-kulturowego ma niestety swoje poważne konsekwencje.
Odpowiedz
#13
Według PewResarch ponad połowa muzułmanów na świecie jest za prawem szariatu a więc obca jest im idea rozdziału religii od państwa. Ponad połowa uważa, że kobieta musi być posłuszna mężczyźnie.

[Obrazek: gsi2-overview-11.png]

To nie jest mniejszość, to jest większość.

Ten mit złej mniejszości i przyzwoitej większości jest cholernie szkodliwy. Gdyby tylko mniejszość była porąbana to łatwiej znaleźć byłoby jakiś normalny muzułmański kraj na świecie.

Jedyne w miarę normalne muzułmańskie kraje to ktaje postsowieckie jak Albania czy Kazachstan.
"Nie można powiedzieć, która masa ludowa ma więcej źródeł piękna. Są wieki całe, że jakiś naród przoduje drugim, są znów wieki, że idzie za drugim. Kto tępi narody, ten jakby zrywał struny z harfy świata. Cóż komu przyjdzie, że będzie miał harfę o jednej tylko strunie? Nie tępić, lecz rozwijać należy narodowości. A rozwijać je może wolność narodów, niepodległość i poszanowanie ich odrębności…"

Ignacy Daszyński
Odpowiedz
#14
...ale południowi sąsiedzi Kazachstanu już nie.
Odpowiedz
#15
białogłowa napisał(a):
Cytat:Chrześcijanie tak nie postępują.

Tak, znam ten namaszczony ton po chrześcijańsku wykluczający wszystkich uważających inaczej.
Niestety bezmyślne nadstawianie drugiego policzka wpojono też wielu katolikom, takie podejście bierze się w mojej opinii z traktowania Biblii jak książki pt."Cytat na każdy dzień". Wyrywanie z kontekstu historyczno-kulturowego ma niestety swoje poważne konsekwencje.

A czy to nie sam Mistrz tak bezmyślnie chlapnął?
"Jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi (Mt 5,39)"
KK powinien to wykreślić z kanonu - po co mieszać w głowach barankom bożym.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#16
Sofeicz napisał(a): A czy to nie sam Mistrz tak bezmyślnie chlapnął?
"Jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi (Mt 5,39)"
KK powinien to wykreślić z kanonu - po co mieszać w głowach barankom bożym.

Sofeicz, co jest napisane w 5 rozdz. Mateusza to ja wiem, naprawdę. Kłopot z takim nastawieniem jakie prezentujesz jest taki, że nie patrzysz zupełnie w jakiej sytuacji dane słowa padły, czyli w zasadzie pięknie zilustrowałeś to co wyżej napisałam Oczko

Nie ma w tym piątym rozdziale nic co by wskazywało, że jest to rada uniwersalna. Przeciwnie, raczej wszystko wskazuje na to, że Jezus zwracał się do osób, które znalazły się w jakiejś (bo przykładów oprócz tego spoliczkowania jest jeszcze parę) niesymetrycznej relacji sił.
Które stały się ofiarami jakiejś niesprawiedliwości, ale nawet w świetle obowiązującego prawa nie mają możliwości wykazać że dzieje im się krzywda, czy też dochodzić sprawiedliwości.

L. Novakovic napisała o tym tak:
 
Jesus' examples can be therefore understood as illustrative suggestions "of how to take on the entire system in a way that unmasks its essential cruelty and to burlesque its pretensions to justice, law and order." There is no ther way to recognize and eventually correct injustices when they become embedded into the economic and political system, because those who perpetrate them can no longer recognize them as such. Even the victims of injustices could internalize them to such a degree that they start develloping both servile actions and servile mentality."

Skąd wiadomo, że o takie właśnie sytuacje chodzi? Bo w Mat 18, 15-17 podaje z kolei, jak postępować gdy możemy dochodzić sprawiedliwości, czyli gdy te relacje pomiędzy ofiarą a krzywdzicielem są równe, symetryczne (sprawdź Oczko )
Można oczywiście założyć, że Jezus przeczył sam sobie, raz doradził tak, innym razem inaczej. Jak na złość jednak wszystko czego nauczał nieznośnie trzyma się kupy, więc nie ma powodu by zakładać, że tym razem było inaczej.
Odpowiedz
#17
Kontestator napisał(a): Jedyne w miarę normalne muzułmańskie kraje to ktaje postsowieckie jak Albania czy Kazachstan.

Jeszcze jako tako ujdzie Turcja. Ataturk latami walczył z islamem o świecką Turcję i na siłę wdrażał w swoim kraju różne europejskie elementy przez co jest to jeden z niewielu krajów zamieszkanych przez szmaciane łby, który sobie dobrze radzi mimo iż gospodarka nie bazuje na eksporcie ropy.

How Mustafa Kemal Atatürk Destroyed Islam in Turkey

Cytat:Today 98% of Turkey’s population is officially Muslim but the proportion of practicing Muslims is as low as 20%. However unlike in Europe where church attendance gradually fell in Turkey it is the result of a systematic attempt to constrain and weaken Islam by successive Kemalist secular governments and the military.

Sofeicz napisał(a):
białogłowa napisał(a):
Cytat:Chrześcijanie tak nie postępują.

Tak, znam ten namaszczony ton po chrześcijańsku wykluczający wszystkich uważających inaczej.
Niestety bezmyślne nadstawianie drugiego policzka wpojono też wielu katolikom, takie podejście bierze się w mojej opinii z traktowania Biblii jak książki pt."Cytat na każdy dzień". Wyrywanie z kontekstu historyczno-kulturowego ma niestety swoje poważne konsekwencje.

A czy to nie sam Mistrz tak bezmyślnie chlapnął?
"Jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi (Mt 5,39)"
KK powinien to wykreślić z kanonu - po co mieszać w głowach barankom bożym.

[Obrazek: 12644925_983127528434767_889536436200255...e=572AF6AA]
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#18
Dzisiaj ogladałem na TVN24 film o grupie imigrantów z Afganistanu. Sami młodzi mężczyźni. Koszt przemytu za osobę to 7000 tyś dolarów.  W tym były Talib. Myśleli że w Paryżu rozpyla się perfumy z helikoptera. Po przyjeździe do Paryża spali w parkach i przytułkach.
Jeżeli naprawdę chcemy pomóc Arabom itp to zróbmy coś żeby mogli normalnie żyć w ojczyźnie. Niech Amerykanie przyjmą uchodzców. To  oni narobili bałaganu na bliskim wschodzie. |Jeszcze sami się nie dorobiliśmy a już mamy pomagać innym. Podobno jest demokracja. Niech gazeta Wyborcza wybuduje schroniska dla imigrantów i łoży  na nich ze swoich zysków. Dlaczego zwykły obywatel ma ponosić koszty otwartych granic? Jak zwykle z powodu niefrasobliwej polityki ucierpią najbiedniejsi i najsłabiej przystosowani.
Odpowiedz
#19
białogłowa napisał(a): Można oczywiście założyć, że Jezus przeczył sam sobie, raz doradził tak, innym razem inaczej. Jak na złość jednak wszystko czego nauczał nieznośnie trzyma się kupy, więc nie ma powodu by zakładać, że tym razem było inaczej.

Wiesz, problem polega na tym, że nawet gdyby Jezus stwierdził, że kula jest trójkątna, to i tak znalazłby się usłużny uczony-jezuśnik, który by to jakoś objaśnił.
A tak w ogóle, to nie odbieraj mi, jako ateiście, przyjemności delektowania się tymi nieszablonowymi sentencjami, które czynią z niego ciekawą postać literacką i etyka-anarchistę.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#20
Sofeicz napisał(a): Wiesz, problem polega na tym, że nawet gdyby Jezus stwierdził, że kula jest trójkątna, to i tak znalazłby się usłużny uczony-jezuśnik, który by to jakoś objaśnił.
Nie wątpię że masz z tym problem. Zdecydowanie lepszy nieuczony, takiego łatwiej wyśmiać.
Cytat:A tak w ogóle, to nie odbieraj mi, jako ateiście, przyjemności delektowania się tymi nieszablonowymi sentencjami, które czynią z niego ciekawą postać literacką i etyka-anarchistę.

Nawet postaci literackiej należy się osadzenie w kontekście. Moja przyjemność w odbieraniu przyjemności tym, którzy chcą go zbanalizować i wtłoczyć w cukierkowe schematy kościółkowego Jezusicka, więc jak widać mamy konflikt interesów.

lumberjack napisał(a): Jak waszym zdaniem napływ imigrantów (muzułmanów) wpłynie na gospodarkę takich krajów jak Niemcy czy Francja?

Czynniki jakie mi przychodzą do głowy na chwilę obecną:

1. Kieszonkowe dla imigrantów

Trzeba się przygotować na wysoką dżizję, to na pewno.

"New statistics released by a senior German academic confirm previous forecasts suggesting the majority of so-called Syrian refugees coming to Europe are functionally illiterate and have no hope of joining the job market.

That almost two thirds of Syrian refugees are illiterate is a major stumbling block to integration in their new homes in Europe, and the majority will never enter the labour market, according to the “harsh” claims of professor Ludger Wößmann of the University of Munich."

https://muslimstatistics.wordpress.com/2...ever-work/
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości