To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Synestezja
#21
Jestem synestetką. Smak kojarzy mi sie z muzyką, osoby z kolorami, kolory mają smak itp. zawsze wydawało mi się, że każdy tak ma Uśmiech
GOTT IST TOT
Odpowiedz
#22
Śmiesznie to wygląda jak czyjś kolor zupełnie nie pasuje do koloru imienia .

Martwy- Jakie kolory mają rzeczy z mojego postu dla Ciebie? Porównamy.

Albo dawaj jakies Twoje.

W radiu leci Cesaria Evora - ciemna, kleista, taka lepka jakś, fee
Odpowiedz
#23
Twój post jest dla mnie biały jeśli o to Ci chodzi Uśmiech

A Twoja ksywa kojarzy mi się z watą Uśmiech
GOTT IST TOT
Odpowiedz
#24
Rzeczy z mojego postu, wynienione rzeczy, Biskupie.

Ergo: Sting, Marek Niedźwiecki, Metallica, zespoły grające metal, De Bussy, Jazz, Pat Matheny Group, Chick Corria

Dla mnie "Hannya" jako taka jest miękka i biała (całkiem podobnie). Według legendy utopiła się w jeziorze, powstaje z wody i zabija. :twisted:

Dla mnie, do tej pory Twoje posty sa jak woda mineralna.
Odpowiedz
#25
Ze Niedzwiecki glos czekolady? W sensie ze taki rozmemłany? Matko, sluchac na kwasie Niedzwieckiego, niezla kara... Duży uśmiech

Mam na jezyku w ogole kilka cierpkich uwag, ale twardo powstrzymuje moje szalejace ego Uśmiech

edit: aaa chyba nie gadamy o LSD? Szkoda Oczko
To przepraszam.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#26
O! Następny synestetyk! Zrozumieć określenie "kolor czekolady" jak "coś rozmemłanego". Ciekawe. Albo za bardzo pokojarzyłeś z dzieckiem umazanym czekoladą.

Biskup zaczęła to pokontynuuję. Twój post jest w kolorze nieprzezroczystej wody, szarawy, popielaty, jakby kurz czy coś takiego.
Odpowiedz
#27
Hannya napisał(a):O! Następny synestetyk! Zrozumieć określenie "kolor czekolady" jak "coś rozmemłanego". Ciekawe. Albo za bardzo pokojarzyłeś z dzieckiem umazanym czekoladą.

Zapewne, poza tym lato jest i czekolada sie "memła" strasznie Język

Posluchaj Shpongle - mieni sie wszystkimi mozliwymi kolorami Uśmiech
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#28
Wrota do synestezji 8-) 8-) 8-)

[Obrazek: Thc.gif]
Null pointer exception
Odpowiedz
#29
hehehe ja to bym stworzyla takiego czlowieka .. poprzez tortury, pieszczoty, smaki etc Wywolywalabym (pozniej juz) odruchy bezwarunkowe zaszczepione np... jak to jest u przecietnego czlowieka jesli wspomni sie o cytrynie od razu slina zbiera sie w ustach... takze mojemu "ziwrzadku" synestezja nie bylaby potrzebna.. tylko odpowiednie przydotowanie .. Duży uśmiech kto chce zostac mym zwierzakiem ? Język prosze sie nie bac ... Duży uśmiech hahaha stworze potwora Język

Athei Overlord napisał(a):Wrota do synestezji

nie omieszkalabym tego rowniez uzyc.. ale w malym stopniu by nmie odbierac sobie przyjemnosci zabawy Język
Odpowiedz
#30
Ghost.666 napisał(a):hehehe ja to bym stworzyla takiego czlowieka .. poprzez tortury, pieszczoty, smaki etc Wywolywalabym (pozniej juz) odruchy bezwarunkowe zaszczepione np... jak to jest u przecietnego czlowieka jesli wspomni sie o cytrynie od razu slina zbiera sie w ustach... takze mojemu "ziwrzadku" synestezja nie bylaby potrzebna.. tylko odpowiednie przydotowanie .. Duży uśmiech kto chce zostac mym zwierzakiem ? Język prosze sie nie bac ... Duży uśmiech hahaha stworze potwora Język


Probowalem w zyciu roznych rzeczy :roll: Mysle, ze jedna w ta, druga w ta... bede mial zaprawe przed pieklem. To gdzie, kiedy i dlaczego tak daleko :>
Null pointer exception
Odpowiedz
#31
Cytat:Probowalem w zyciu roznych rzeczy :roll: , ze jedna w ta, druga w ta... bede mial zaprawe przed pieklem. To gdzie, kiedy i dlaczego tak daleko :>

hehehe pieklo to ja zapewnie ... Duży uśmiech hmmm i coz ja widze sosnowiec... katowice to nie tak daleko ;P mentalnie juz sie nad toba znecam Duży uśmiech ech ... cholerne laleczki voodoo nie zawsze sie sprawdzaja a ja nawet nie mam twojego DNA Język boisz sie juz? :twisted:
Odpowiedz
#32
Czuje Twoj mruczacy zaklecia glos i slysze Twoja wsciekla wole tortur 8-) A patrzac na avatar ..... ekhm.... ja musze do toalety Duży uśmiechDuży uśmiechDuży uśmiech

PS: Katowice = Arbeit, Sosnowiec = Haus Szczęśliwy
Null pointer exception
Odpowiedz
#33
Athei Overlord napisał(a):PS: Katowice = Arbeit, Sosnowiec = Haus
a coz to ja widze RASIZM? ;P nieladnie... oj bede sie znecac... kazde kolory zasmakujesz , kazdy dzwiek poczujesz istne PIEKLO :twisted: hehee

Athei Overlord napisał(a):ja musze do toalety

hehehe tego tez nie bedziesz mogl Język
Odpowiedz
#34
O, to widze perwersje w najlepszym wydaniu 8-) Jak na hedoniste przystalo, prosze mnie zapisac do kolejki 8-)
Null pointer exception
Odpowiedz
#35
Athei Overlord napisał(a):prosze mnie zapisac do kolejk


jakiej kolejki :roll: moze reszte bardziej przestraszylam albo... sa tacy niesmiali Język :oops:
Odpowiedz
#36
ta dzisiejsza niesmiala mlodziez Duży uśmiech
Null pointer exception
Odpowiedz
#37
<niesmialo podnosi reke i zglasza sie do kolejki> :roll: :oops: :oops:
[Obrazek: zerotr8.gif]
Odpowiedz
#38
Zostaje nam to z dzieciństwa. Popatrzcie jak dzieci "smakują" nowo poznany przedmiot. Wszyscy jesteśmy do pewnego stopnia synestetykami.
Chcecie się przekonać? Krótki test. Są dwa stworki-potworki. Jeden kolczsty niby jeż, drugi kulisty z obłymi wypustaki niczym ameba. Który to Buba, a który Kiki? Większośc z Was zna odpowiedż.
Odpowiedz
#39
U mnie występuje coś co na angielskiej wikipedii nazwali "Ordinal linguistic personification". Sporadycznie występują również inne formy synestezji.
Najdziwniejsze to jednak wydobywające się opary z muzyki, które mają swój kolor, zapach i smak. Nie wiem czy to synestezja, ponieważ te "opary" tworzą się na zawołanie i nie zawsze wychodzą, około w połowie przypadków. Najczęściej w muzyce skrzypiec.
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#40
http://portalwiedzy.onet.pl/0,11125,1431...pisma.html

Cytat:Jest autystyczny, ale prawie nie ma trudności w komunikowaniu się z otoczeniem. Jest obdarzony niespotykanymi zdolnościami intelektualnymi. Włada 10 językami, pisze książki i fascynuje go liczba π.

Jest w nim coś z Rimbauda. Podobnie jak poeta-wizjoner, który w sonecie "Samogłoski" pisał: "A czerń, E biel, I czerwień, U zieleń, O błękity", ten młody Anglik łączy w pary litery z kolorami. Jednak jego wizja jest nieskończenie bogatsza. Każdej cyfrze, każdej literze, każdemu słowu przypisuje kolor, formę, fakturę. A często także dźwięk lub odczucie.

Liczby, jego przyjaciółki, tańczą mu w głowie. "Jeden" błyszczy świetlaną bielą, "dwa" kołysze się powoli, pulchna "trójka" rozpościera się szeroko, "pięć" rezonuje jak fale rozbijające się o skały, zaś "dziewiątka" wznosi się na wyżyny, błękitna i onieśmielająca. Liczby mają swoją strukturę, są twarde lub miękkie, ciemne lub świetliste. 37 jest grudkowate jak owsianka, a 89 wygląda jak świeżo spadły śnieg.

(...)
Drewniak szkarłatny - Hypoxylon fragiforme
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości