To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świat bez Unii
#1
Cześć Uśmiech
Mój pierwszy wątek chciałbym poświęcić możliwemu rozpadowi UE.

W tym roku w Europie będą miały miejsce wydarzenia które mogą nieodwracalnie zmienić losy świata.


Wymyśliłem jeden z prawdopodobnych scenariuszy:

ROSJA - całkowite przejęcie władzy w Europie Środkowo-Wschodniej i krajach bałtyckich oraz budowa z Chinami nowego super mocarstwa.

AMERYKA - dzięki Trumpowi traci kolejnych wasali i wpływy na świecie. Do układu z Rosją raczej nie dojdzie, Amerykanie są zbyt rusofobicznym narodem żeby na to pozwolić (to tak jakby Trump dogadał się z Bin Ladenem), oczywiście z naszego punktu widzenia "Układ Rosja-USA" byłby najlepszym rozwiązaniem. Zacieśnia stare sojusze (zwłaszcza z Wielką Brytanią i Izraelem, antyglobalistka Le Pen raczej nie wchodzi w grę).

Jeżeli chodzi o Europę Zachodnią to nie mam jeszcze gotowego scenariusza.

Oczywiście to tylko moje domysły Cwaniak
Odpowiedz
#2
To co? Zakład o flaszeczkę? A może o 1000 złotych? O czym mamy dyskutować, jeśli podajesz tylko swoje domysły bez żadnych argumentów?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#3
babsfanatic87 napisał(a): Wymyśliłem jeden z prawdopodobnych scenariuszy:

A ja wymyśliłem inny, bardziej realny.

- Polska, dzięki mądrej polityce Jarosława Mądrego II staje się lokalnym mocarstwem zbierając pod swoje sztandary całą postsowiecką demospuściznę.
Organizuje I Krucjatę Na Smoleńsk w celu odzyskania wraku Tupolewa. Przy okazji zdobywa Kreml i osadza tam swojego Wołodię-samozwańca.
- Zachód się starzeje i wymiera. Pozostają tylko muzułmanie, którzy szturmują mur postawiony wzdłuż Odry. Jest wiele ofiar.
- Amerykanie zapatrzeni w Fejsa i Snapa nie zauważają Indian, którzy zdobywają Kapitol i instalują tam prezydenta Łajno Bizona.
- Chinole ulegają masowemu zatruciu smogiem i podrabianym ryżem z Konga. Próbują uciekać ale mylą kierunki i prą na północ. Powstrzymuje ich Mur Chiński zresztą. Tratują się w panice.

Może na razie starczy.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#4
Dobra zejdźmy na ziemie Duży uśmiech

Scenariusz numer 2:

Francja odchodzi, a Niemcy tworzą Unie Dwóch Prędkości, pozostałe kraje zacieśniają więzi. Wydatki na budżet zostają mocno uszczuplone. Unia mocno bierze się za kryzys imigrancki i zaostrzą kontrole na granicach.
Odpowiedz
#5
Ja ostatnio wymyśliłem sobie taki scenariusz sci fi.

Otóż w USA za kilka lat dochodzi do największego kryzysu w dziejach, który ciągnie się wiele lat i kończy wreszcie schizmą, w której wschodnie i zachodnie wybrzeże odłączają się od Stanów Zjednoczonych. Kalifornia zostaje przewodniczką nowego tworu politycznego, który w konstytucję ma wpisane rządy technokratów i ekspertów. Reszta USA, dla odmiany, rezygnuje z edukacji społeczeństwa, na rzecz propagandy. Media społecznościowe zostają opanowane tam przez armie trolli opłacanych by szerzyć dezinformacje, utrudniać wyłuskanie prawdy i wykorzystać przyzwolenie ogłupionych mas do wykonywania swojej woli.

Równocześnie zacieśnia się współpraca między USA i Wielką Brytanią, a także uwalniana zostaje Arktyka. Pakt Północnoatlantycki zostaje zastąpiony Paktem Arktycznym, między tymi trzema państwami, a jedną z pierwszych wojen wywołanych przezeń jest Rozbiór Kanady oraz Rosji. Kanada została podzielona między członków ATO i Ligę Kalifornijską, zaś Rosja między ATO i Chiny. Państwa ATO stają się autorytarne, przypominają dzisiejszą Rosję w łagodniejszej wersi. Są potęgami kontynentalno-arktycznymi. Kalifornijczycy mają natomiast kolonię na Marsie i silną pozycję na orbicie okołoziemskiej, a także o wiele lepiej rozwiniętą technologię. Mają liberalną politykę imigracyjną, jednak ATO ściśle kontroluje granice stawiając mury na granicy z Kalifornią oraz miastami Ligi na wschodnim wybrzeżu.

Unia Europejska trwa tymczasem w stanie wiecznego kryzysu, do którego większość zdążyła się przyzwyczaić i nazwać nową normą. UE używana jest przez ATO i Chiny jako narzędzie do walki o strefy wpływów. Raz jedni, raz drudzy odwołują się do jej dziedzictwa, tudzież jej wypaczeń, kiedy chcą osiągnąć swoje cele na Starym Kontynencie. Szwajcaria pozostaje neutralna, lecz silne są w niej wpływy Ligi Kalifornijskiej. Polska rozwija się lub nie, a jej wysiłki dyplomatyczne nakierowane są na przesuwanie strefy wpływów ATO na wschód i wypieranie jej z Europy ku wybrzeżom Arktyki.
Odpowiedz
#6
Autor tego wątku wyjeżdża na wakacje do Soczi, gdzie zostaje otruty przez Rosjan próbujących wrobić Amerykanów we wrobienie Rosjan we wrabianie Chińczyków. Koniec scenariusza.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości