To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
#1
Uważam, że ze względu na to co się dzieje w internecie temat jest bardzo ważny i nie należy go lekceważyć.

Drugim swym zdaniem bardzo dosadnie zaznaczę, że absolutnie nie wierzę w płaskość Ziemi, lecz w tym momencie już miliony ludzi na świecie prawdopodobnie w to wierzą.
Nie spotkałem nigdy żadnego rozsądnego argumentu który wskazywałby na płaskość Ziemi, więc nie mam żadnego powodu w to wierzyć i podważać już niemal 500 lat prac i ustaleń na temat.

Zamiast jednak wyzywać ludzi od skończonych głąbów i idiotów wolałbym zrobić coś pozytywnego w ramach swoich skromnych możliwości, bo nie jest tak, że wszyscy ludzie wierzący w płaskość ziemi mają IQ na poziomie psa rasy husky.

Chciałbym coś pokazać, ciekawe czy mi się uda.


Otóż generalnie w okolicach 1514 roku niemal cały świat wierzył w to, że Ziemia jest płaska. Wtedy głowie Kopernika pojawiła się idea wręcz ezoteryczna, na podstawie wiedzy starożytnych religii utożsamiających Boga ze Słońcem, że to właśnie Słońce jest centrum wszechświata, a Ziemia tylko wokół niego krąży po okręgu.
W 1543 została ta idea opublikowana w książce "O obrotach sfer niebieskich" i rozwinięta dalej m.in. przez Keplera, który wykazał ruch eliptyczny planet, potem Newtona, który wytłumaczył skąd ten ruch się bierze i Einsteina, który zapoczątkował w pewnym sensie nowoczesną astrofizykę.


Jednak mam pytanie : czy po 500 latach odkrywania prawdy na temat ciał niebieskich, czy jesteście w stanie Wy, tutaj, wskazać jeden, ale tylko jeden swój najmocniejszy dowód naukowy na to, że Ziemia jest kulą.

Czy istnieje (co najmniej) jeden niepodważalny, niezawierający żadnych ukrytych niesprawdzonych założeń dowód, który udowadniałby kulistość Ziemi?

Proszę o jeden dowód na raz, a ja postaram się znaleźć i pokazać w nim, jeśli to możliwe ukryte, niesprawdzone, nieudowodnione założenia. A wszystko to wynika z tego, że do tej pory usłyszałem wiele fałszywych dowodów na kulistość Ziemi i zawsze mnie to drażniło.

Po co przytaczać fałszywe, jeśli można przytoczyć prawdziwe.
Podam przykład :

Wyprawa Magellana wokół Ziemi jest przykładem fałszywego dowodu, przecież na Ziemi, która byłaby plackiem mógłby tak naprawdę opłynąć Ziemię po okręgu nie zdając sobie zupełnie z tego sprawy, gdyż zachód wskazuje po prostu magnetyczna północ.

Drugim przykładem fałszywego dowodu jest to, że wody i statki spadłyby w przepaść, jeśli Ziemia byłaby płaska. W koncepcji płaskiej Ziemi nie istnieje biegun południowy, lecz Ziemia otoczona jest ze wszystkich stron okrągłą ścianą lodu i śniegu, którą zwiemy dziś Antarktydą, gdzie woda przyjmuje stały stan skupienia i nigdzie nie spada. Co jest za to ścianą ? Nie wiadomo.

Itd. itd.

Wydaje mi się, że fałszywe dowody na kulistość Ziemi tylko szkodzą i podsycają teorie spiskowe, więc chciałbym wypracować tu prawdziwy, niepodważalny dowód na kulistość Ziemi, żeby ukrócić tę w pewnym sensie sektę. Macie taki?

Mimo wszystko ciężar dowodowy spada na tego, kto twierdzi, że Ziemia jest kulą, gdyż jest to koncepcja, która przeczy zmysłom. Żądanie od biednych płaskoziemców rozsądnego dowodu jest odwróceniem kota ogonem.



Powtórzę : jaki jest jeden, jedyny, najmocniejszy jaki posiadasz, Twój osobisty, niepodważalny dowód na to, że Ziemia jest kulą. Odpowiedz w imię nauki i dla dobra ludzi mniej wykształconych. Ten temat może wyglądać na stworzony przez kryptopłaskoziemca, ale tak nie jest.

Ja po prostu nie znam niepodważalnego dowodu, choć znam wiele bardzo silnych przesłanek, które się kumulują w ilości dziesiątek co czyni prawdopodobieństwo bliskim 100%. Jednak przesłanki to nie dowód. Nie wierzę w żadne spiski naukowców przeciw ludzkości i niedobrze mi się robi, gdy słyszę takie rzeczy, lecz po prostu dowód to dowód a ja chcę dowód, jeśli taki jest.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 29 gości