To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
#70
matsuka napisał(a): Gdy miałem pięć lat wierzyłem w płaską ziemię, pamiętam jak siedziałem w żłobku i bałem się zapytać dorosłych, czy przypadkiem statki nie spadają w przepaść. Płaskość ziemi jest naturalna dla wszystkich ludzi, którzy nie przejdą w pewnym sensie "prania mózgów".
Nie znam nikogo, kto takiego nie przeszedł, ale jak mi pokażesz człowieka któremu nikt nie powiedział, że Ziemia jest okrągła - ANI nikt mu nie powiedział, że jest płaska - to chętnie sprawdzę twoją hipotezę.

Jeśli ktoś wierzy w płaską Ziemię, to jest to wynik pewnego rozumowania - niestety błędnego - a nie obserwacji, ponieważ nie będąc astronautą nie da się zaobserwować całej Ziemi. Rozumowanie jest takie: ta część Ziemi, którą widzę, jest płaska - a więc Ziemia jest płaska. Błąd jest takiej miary, jak w tym: atomy, z których jestem zbudowany, są martwe - a więc ja jestem martwy.
"Ludowa" płaskoziemność zakłada ponadto, że Słońce chowa się za horyzontem i nocą znajduje się pod Ziemią. I to jest ZGODNE z modelem kuli, bo nocą Słońce rzeczywiście znajduje się pod obserwatorem, zasłonięte Ziemią. JEST TO ZGODNE Z INTUICJĄ. Płaskoziemianie "nowocześni" musieli wymyśleć nową OPTYKĘ, na którą nie mają najmniejszych dowodów empirycznych, według której Słońce tak naprawdę nie zachodzi za płaską Ziemię (bo to byłoby niezgodne z obserwacjami jednoczesności dnia i nocy), lecz porusza się stale nad nią, a noc jest tam, gdzie jest za daleko, aby być widoczne. I nie są w stanie wyjaśnić, jak to możliwe, że Słońce wieczorem nie zmniejsza dla obserwatora swej wielkości, co jest normalne dla obiektu oddalającego się, a jedynie położenie i jasność.

Cytat:Jeśli ktoś przychodzi i jako pierwszy twierdzi coś, co jest absolutnie sprzeczne z ludzką intuicją to na nim spoczywa ciężar dowodu.

I to właśnie robią płaskoziemianie prezentując model Słońca, które NIGDY NIE ZACHODZI wbrew oczywistym obserwacjom, tylko oddala się, nie zmniejszając się, wbrew oczywistym obserwacjom każdego innego obiektu. Według płaskoziemian najkrótsza droga z Sydney do Santiago, wbrew oczywistym obserwacjom, przebiega przez Meksyk.

Cytat:Z tymi wyjaśnieniami też jest tak sobie, nawet dzisiaj : np. chciałbym wiedzieć dlaczego pozorny rozmiar Słońca i księżyca jest praktycznie taki sam. Pranie mózgu kazało mi dodać "pozorny" rozmiar. Nauka nie ma na to wyjaśnienia. Prawdopodobieństwo, żeby przypadkowo wyszło tak, że pozorny rozmiar Słońca i księżyca się pokrywą jest ekstremalnie małe. Tak małe, że powinno dać do myślenia. Nie daje.

A ja chciałbym wiedzieć dlaczego pozorny rozmiar Księżyca i monety jednogroszowej jest praktycznie taki sam, gdy wyciągnę rękę na odpowiednią odległość. PSZYPADEG? Rozmiar Księżyca na niebie zmienia się dość znacznie w ciągu miesiąca i czasem bywa większy, czasem mniejszy od Słońca.  Wielkość kątowa Księżyca wynosi od 29.4' do 33.5', a Słońca od  31.6' do 32.7'. To wielkość PODOBNA, owszem, ale nie "taka sama". A dlaczego tak, to pytanie jest równie mądre, jak pytanie, dlaczego krowa jest mniej więcej takiej samej wielkości jak koń i kto za tym stoi.

Cytat:Wyjaśnienia na temat tego dlaczego zaćmienie Słońca wpływa na ta pomiar wahadła Foucaulta i to nawet w ciemnych, podziemnych piwnicach - brak wyjaśnienia.

A dowody na istnienie tego zjawiska? Jakiekolwiek?

Cytat:Wyjaśnienia dlaczego świat astrofizyki nie pokrywa się ze światem fizyki kwantowej? Brak.

A jakby Ziemia była płaska, to już by się pokrywał?

Cytat:Tego jest więcej i więcej, a przesłanie jest ogólnie takie, że już wszystko wiemy jako ludzkość, a nasza teoria heliocentryzmu jest najlepszą z możliwych, praktycznie równą prawdzie.

Praktycznie dotyczy to każdej wiedzy dostępnej ludziom. Bo czysto teoretycznie nie sposób wykluczyć, że jestem wielbłądem jeżdżącym na rowerze, któremu się wydaje coś innego.

Cytat:Ciężar dowodu spoczywa jednak na naukowcach, którzy powinni służyć ludzkości. Skoro miliony ludzi domagają się takiego dowodu dzisiaj. Powinien zostać przedstawiony.
Wyjaśnienia to nie dowody.

Ja cię o jedno tylko proszę. Podaj jakiś dowód istnienia Warszawy. Tylko jakiś solidny, nie, że zdjęcia widziałeś, bo chyba jasne jest, jak łatwo je sfałszować. Coś, co byłoby niemożliwe do obalenia.

A tu masz stronę BIBLIJNEGO ŚWIRA I GEOCENTRYSTY, któremu zechciało się na kilkanaście sposobów obalić bzdury o płaskiej ziemi, w tym, rzecz jasna, na sposób biblijny i wykazać, że teoria płaskiej ziemi jest narzędziem Szatana.

http://flatearthdeception.com/


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez ZaKotem - 02.08.2017, 22:45
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 28 gości