To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
#78
matsuka napisał(a): Jeśli ISS lata na wysokości 450 km nad ziemią i ma wielkość dużego autobusu to nawet nie zakładam, że można w ogóle to dostrzec.
Do przeprowadzenia tego eksperymentu nie musisz czynić tego założenia.
Cytat:Może ktoś zobaczyć przelatującą kropkę i błędnie utożsamić ją z ISS.
Całe szczęście orbita butelki eteru dietylowego, która wyleciała z łemkowskiej stacji kosmicznej Komańcza II jest dobrze opisana i nie pokrywa się z orbitą ISS.
Cytat:Gdy miałem pięć lat
Nikogo nie obchodzi, co robiłeś, jak miałeś pięć lat. Dyskutujemy tutaj o płaskoziemstwie i geocentryzmie.
Cytat:Wyjaśnienia to nie dowody. Nauka wypracowała przez te pół tysiąca lat wiele zgrabnych wyjaśnień, ale bardzo mało solidnych dowodów, przynajmniej w sprawach astrofizyki.
A ja po raz kolejny pytam, jak sobie wyobrażasz dowód formalny w naukach przyrodniczych. I po raz kolejny nie dostanę odpowiedzi.
Cytat:Prawdopodobieństwo, żeby przypadkowo wyszło tak, że pozorny rozmiar Słońca i księżyca się pokrywą jest ekstremalnie małe. Tak małe, że powinno dać do myślenia. Nie daje.
Tzn konkretnie jak małe i jak to wyliczyłeś?
Cytat:Wyjaśnienia na temat "anomalii" grawitacyjnych też akurat do mnie nie przemawiają.
Czego?
Cytat:Wyjaśnienia na temat tego dlaczego zaćmienie Słońca wpływa na ta pomiar wahadła Foucaulta
Co?
Cytat:Wyjaśnienia dlaczego świat astrofizyki nie pokrywa się ze światem fizyki kwantowej? Brak.
No i to jest jedna z niewyjaśnionych tajemnic fizyki, nad którą się pracuje. Jeśli uważasz, że geocentryzm bądź płaskoziemstwo to wyjaśniają - zaproponuj jak. Jeśli nie - to dlaczego poruszasz tę kwestię w tej dyskusji?


Takich filmów z płaskim horyzontem na wysokości 38 km. widziałem bez lik na youtubie, ale teraz nie chce mi się szukać.
Masz tutaj 27 km. wysokości, pierwsze piwo w kosmosie. Nie ma tam zakrzywienia horyzontu.
Cytat:Doczekałeś się wielu odpowiedzi w tej kwestii, chociażby odpowiedzi z żyroskopem, z którym wsiadam do samolotu.
Czyli bardzo konkretną propozycją, której nie zrealizuję, bo mnie do samolotu z czymś takim nie wpuszczą. Ale brak konkretnych kryteriów, dlaczego akurat ten eksperyment by Cię zadowalał, a inne eksperymenty by Cię nie zadowalały. Ergo - nie ma dyskusji merytorycznej, tylko konkurs piękności - my coś zgłaszamy, a Ty arbitralnie oświadczasz, czy Ci się podoba, czy nie.
Cytat:Załóżmy, że mamy tylko dwa obiekty we wszechświecie, np. Ty i bryła lodu. Ruch między Tobą a bryłą lodu jest względny, tzn. nie można stwierdzić uczciwie, że ty stoisz a ona się porusza, albo Ty się poruszasz a ona stoi.
No owszem. Jeśli się poruszamy względem siebie z ruchem jednostajnym, prostoliniowym. Ale ja pisałem o przyspieszeniu. A Ty, swoim zwyczajem zignorowałeś to.
Cytat:Tak samo jest z Ziemią i Wszechświatem. Kto się względem kogo porusza? Kwestia perspektywy.
Czy Ziemia porusza się ruchem jednostanym prostoliniowaym?
Cytat:przedstawiam Ci mój punkt widzenia na temat geocentryzmu
Nikogo nie obchodzi Twój punkt widzenia na temat geocentryzmu.
Cytat:Co niby zmienia paralaksa?
To, że widzimy dzięki niej, że Słońce względem gwiazd porusza się przynajmniej mniej, niż Ziemia względem Słońca.
Cytat: Przepraszam, może jestem zbyt sceptyczny do świata i kogoś tym urażam.
Weź do jasnej cholery wstrzymaj się z takimi tekstami. Jak na razie to Ty jesteś jedynym uczestnikiem tej dyskusji, który ciągle się oburza, obraża i grozi, że sobie pójdzie. Więc przestań wmawiać własne emocje innym.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez zefciu - 03.08.2017, 09:38
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 30 gości