Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
#94
matsuka napisał(a):
bert04 napisał(a): Minęła północ, więc jest "jutro". Owszem, widzę, że napisałeś dokładnie to co chciałeś, od poczatku to zakładałem. Wiem, że Twoje liczne "przeoczenia" nie wynikają ani ze słabości zmysłu wzroku, ani tym bardziej z pomieszania zmysłów.

Przyznam, że w tej dyskusji czuję się odrobinkę osaczony i osamotniony, w pewnym sensie rzuca się na mnie 20 chłopa i wszyscy chcą mnie zmieszać z błotem. To co nazywasz przeoczeniami jest niemożnością odpowiadania wszystkim na wszystko, w rozsądnym czasie. Wybierałem to co moim zdaniem najmocniej wymaga uwagi, ale każdemu starałem się coś odpisać, Tobie nawet bardzo dużo.
Moja litość do Ciebie po tym wyznaniu jest mocno ograniczona. Może przez to, że kiedyś byłem modem na innym forum i dlatego wszelakie formy trolingu budzą moją podskórną awersję. Nawet te bardziej wyrafinowane.

W każdym razie bądź jeżeli odpowiedziałeś co chciałeś, albo przeoczyłeś. Nie czas tu i miejsce na analizę Twoich wpisów, bo to by było dokarmianie, wiadomo. Ale nie można przeoczyć i nie-przeoczyć jednocześnie, a raz piszesz tak, jakbyś przeoczył, a inny raz, jakbyś nie przeoczył. Może piszę posty Schroedingera, które są widoczne i niewidoczne jednocześnie?

(...)


Cytat:
Cytat:Ale trol jest trol.

Zależy co nazywasz trollowaniem.
Jeśli trolowanie to bronienie tez  w które się nie wierzy, to tak.. mogę nim być (bo nie wierzę w płaskość Ziemi). Jeśli trollowanie to stawanie w opozycji do przytłaczającej większości ... tak, to mogę nim być.
No i właśnie tu zaczyna się problem. Odwrotnie od paru kolegów (i koleżanki) uważam, że istotnie nie wierzysz w plaskatość Ziemi. To Ciebie różni od przykładowo kreacjonistów, którzy w dużej części wierzą w swoje tezy, dla których są one ważne, bo ratują im światopogląd (konkretnie literalne czytanie Biblii). U Ciebie tej motywacji nie ma. Więc co zostaje? Sztuka dla sztuki, dyskutowanie dla samej dyskusji. Co jest jej celem? Mogą być dwa: ćwiczenie warsztatu naukowego. Albo ćwiczenie warsztatu erystycznego. To drugie można porównać do adwokata, który będzie bronił interesów klienta, który więcej zapłaci, niezależnie od tego, czy wierzy w jego niewinność. To znaczy u Ciebie nie zakładam interesu finansowego, raczej pewne ćwiczenia.

Cytat:Jeśli trollowanie to wzbudzanie emocji ... tak to mogę nim być. Tylko jest jeden problem :

Za moim tak zwanym trollowaniem nie stoi po prostu chęć wzbudzenia emocji i karmienie się nimi. To jest kluczowa sprawa, która odróżnia mnie od trolla. Zwróć uwagę, że nie jestem tu częstym gościem.
Nie wiem, co nieczęste bytowanie ma wspólnego z zarzutem. Wpisujesz się na forum ateistów, które gromadzi w większości osoby sceptyczne do świata i opierające się na materializmie (filozoficznym). Wrzucasz różne tematy, które mają podważać kolejne teorie naukowe, stosując przy tym naprzemiennie argumenty rzeczowe, pseudo-naukowe i różne uniki czy wybiegi. A jeżeli nie wierzysz w to, że wzbudzasz emocje, to policz sobie minusy, które dostałeś w tak krótkim czasie. Nawet o wiele bardzie irytujący krystkon dłużej pracował na to.

Parafrazując Orlińskiego: "Nie chcę wywoływać świętej wojny, ale co wy jajogłowi kuloziemcy macie z tymi globusami, siedzę sobie przed mapą świata i ona jest płaska, więc o co chodzi?"

Cytat:Za moim trollowaniem stoi  :
1. chęć poznania prawdy o otaczającym nas świecie, bez względu na to, jaka by ona nie była.
2. chęć zwrócenia uwagi ludziom na rzeczy ważne, o których być może nie myśleli
3. chęć szkolenia się w radzeniu sobie z ludźmi, którzy nie są względem Ciebie uczciwi, sprawiedliwi i próbują Cię zniszczyć
4. chęć poznania i wymieniania się poglądami filozoficznymi z różnymi wartościowymi ludźmi, bez względu na wyznawaną wiarę czy poglądy
5. chęć dowiedzenia się czegoś od ludzi, którzy mają specjalistyczną wiedzę w określonej dziedzinie, jak np. Fizyk w fizyce.

Nie jesteś tutaj żadnym nowoczesnym Sokratesem, akurat na tym forum ludzie potrafią krytycznie podchodzić do własnych tez i teorii. Owszem, są fora, gdzie ateizm,  racjonalizm i chumanizm* stają się nową doktryną, erzacem religii i dogmatyką jasnogrodzian. Ale ja przykładowo na tym forum tego nie widzę, poza nielicznymi przypadkami; być może dlatego też tutaj jestem, choć wierzę.

Inaczej mówiąc Twoja postawa nikogo nie ubogaca. A czy Ty na tym wiedzę rozszerzasz, czy tylko rozrywki intelektualnej szukasz... cóż, moją opinię znasz.

*pisownia według Lema
Cytat:Jestem z natury sceptyczny do wszelkiej wiedzy i pewników, które nie pochodzą z mojego serca i umysłu, ale jestem daleki od teorii spiskowych i środowisk alternatywnych.
Stawiam sprawy tak, że pewnych ludzi na forum mogę wkurzać i jestem tego świadomy.

Dlaczego mogę wkurzać ? Bo podważam pewniki, które są fundamentem ich zdrowia psychicznego i ktoś może myśleć, że sobie z niego dworuję. Tak nie jest.
Naprawdę darzę szacunkiem każdego, kto wykazuje się co najmniej jedną z następujących cech :
1. umiejętnością myślenia logicznego i abstrakcyjnego
2. jakimś rodzajem empatii, zrozumienia, szlachetności, spokoju
A poza tym nie chcesz wywoływać świętej wojny, ale... znam to.

Jednak przyznaję, że po ostatnich stronach mniej widzę u Ciebie erystyki, więcej konkretów. Być może to tylko taktyka, nie wiem, w każdym bądź razie taka atmosfera bardziej mi odpowiada. A jeżeli nie komentuję od razu, to z braku czasu, a czasem też i ochoty. Może później się dołączę.

Cytat:Ciebie więc również darzę szacunkiem pomimo, że waliłeś we mnie minusami jak Kliczko pięściami w Adamka, ale zaimponowałeś mi swoją wiedzą i inteligencją. Nie przeszkadza mi to zbytnio hejt na mnie, bo znam swoją wartość, wiem kim jestem i nie przywiązuję się do emocjonalnych gierek, zazwyczaj. Przynajmniej staram się.
Widocznie przydały się minusy. Płytki trol by się zaperzył i odszedł, nerwowy by zaczął bluzgać i zarobił na opeery. Ty wprawdzie focha strzelałeś, ale jeszcze jesteś. I nie bluzgasz. Wiem, nie jest to miła metoda, ale w internetach skuteczna, więc nie będę przepraszał. Jak w moich oczach napiszesz coś konstruktywnego, to i plus się znajdzie.

Cytat:Jednak mimo wszystko nie podoba mi się, że mam same minusy i nikt nie potrafi docenić tego co wniosłem na forum poza tym, że kogoś wkurzyłem swoją postawą sceptyka. Mój foch jest szczery, jestem tylko człowiekiem.
Nie boli mnie jednak gdy ktoś zarzuca mi kłamstwo, bo nie ma w tym cienia prawdy.  Poczyniłem sobie za punkt honoru nigdy nikogo nie okłamywać. Wtedy mam spokój ducha w każdej sytuacji i jak ktoś mi je zarzuca to wiem, że musi się mylić. Nie boli mnie też, gdy ktoś mówi, że jestem głupi czy mało inteligentny, bo wiem, że tak znowu bardzo głupi to nie jestem, choć zdarzały mi się zaćmienia umysłu (jak np. w temacie jak mogą podawać na wiki, że prędkość liniowa na biegunie wynosi 0, skoro Ziemia się kręci, nie mogłem tego ogarnąć w pierwszym momencie, a powinienem był )
Z tego co wiem dostałeś dwa plusy, jeden nawet za temat około-naukowy.

Cytat:
Cytat:A moja wiara każe mi przebaczać 77 razy, więc, mimo powyższego, przyjmuję. I tym pozytywnym akcentem zakończmy tę bezcelową polemikę.

A co każe Ci zrobić serce i umysł? Coś innego?

Pozdro, mimo wszystko było miło. Może kiedyś się jeszcze spotkamy.

Umysł każe mi nadal uważać i nie ufać zbyt szybko, mimo pewnej zmiany tonu. Serce nie ma zdania.

PS: Nie zdziw się, jeżeli tym razem ja przerwę na tym tę dyskusję. Odczekam na dalszy rozwój wypadków.

PPS:

Cytat:Tzn. nie ma jednego filmu, przynajmniej ja o nim nie słyszałem, który pokazywałby niecięty, od startu do mety lot na orbitę i powolne obniżanie się horyzontu.

Jest coś innego, podobnego:

https://www.youtube.com/watch?v=dYw4meRWGd4

Niejako  drugą stronę. Nie chodzi teraz o kształt horyzontu (argument "rybiego oka", znam), ale o jego zasięg, o którym wspominała białogłowa.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez bert04 - 03.08.2017, 15:27
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości