To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
#98
białogłowa napisał(a): @matsuka, te setki eksperymentów z youtube'a, w których ktoś gołym okiem nie widział całego statku, zaś po użyciu przyrządu optycznego (jakiego?) i przybliżeniu lunetą stwierdził, że widzi cały statek... Jaką ci eksperymentatorzy dają gwarancję, że obiekt w międzyczasie się nie poruszył? Gdzie się podział Twój sceptycyzm.

Mój sceptycyzm ma się dobrze. Nie ufam eksperymentom płaskoziemców w żadnej sprawie. Dlatego podkreśliłem w tym eksperymencie "jeśli to prawda".
Natomiast biorę pod uwagę gdy ktoś twierdzi coś takiego i pokazuje filmy z tego typu eksperymentów, bo pytałaś jak ludzie od płaskiej ziemi to sobie tłumaczą. Jeśli tak jest jak pokazują to mają jakieś przynajmniej podstawy i to całkiem logiczne tym bardziej, że ten zoom optyczny następuje od razu a nie po 5 minutach.

Nie wiem tylko dlaczego miałbym a priori przyjąć, że takie coś, gdy statek wyłania się jakby od dołu zza horyzontu nie może się zdarzyć na płaskiej ziemi?


ZaKotem napisał(a):No dobra, kończmy tę zabawę i przedstawmy mu wreszcie ten jeden oczywisty dowód. Sprawa jest prosta. Ziemia jest kulą, bo to wynika z Biblii.

Przydałyby się fragmenty, które to potwierdzają. Nawet gdybyś jakiś znalazł można by było uznać poetyckość takiego cytatu. Jeśli natomiast serio powołujesz się na Biblię to musisz zapewne wierzyć w istnienie firmamentu - szklanego nieba otaczającego Ziemię.

Jest fragment w Biblii o tym, że Bóg rozpiął firmament nieba nad Ziemią jak namiot, na czterech krańcach Ziemi, go umocował. Jeżeli natomiast włączymy jeszcze apokryfy w dyskusję o Biblii, to mamy legendarną już Księgę Henocha, która sugeruje albo płaskość Ziemi, albo jej wklęsłość i dokładnie opisuje ruchy wiatrów ziemi, które sterują ruchami Słońca. Bardzo ciekawe swoją drogą, serdecznie polecam.

Nie będę jednak na razie częstował Cię cytatami bo nie widzę abyś podchodził do sprawy poważnie. Twój argument traktuję jako żart. Chociaż podałeś link do nawiedzonego biblijnego pastora geocentryka, więc jednak po takich stronach łazisz.

A może powinienem pisać "podałaś". Nie znam Twojej płci, przepraszam, jeśli się pomyliłem.

zefciu napisał(a):OK, poprawiłem. Możesz już skończyć matsuko z uwagami osobistymi i odnieść się merytorycznie do moich argumentów.

Nie bardzo widzę do czego mam się odnosić. Do pojedynczych zdań, które są kąśliwymi uwagami na temat moich zdań?

zefciu napisał(a):Wystarczy wspiąć się na wyższy budynek. Albo na bocianie gniazdo na statku. Uważasz, że bocianie gniazda konstruowano też w ramach spizgu?

Bocianie gniazdo udowadnia kulistość Ziemi? W jaki sposób?

zefciu napisał(a):Ile już razy widziałem tę żałosną zagrywkę - powiedz przeciwnikowi, że przegrywa i to magicznie sprawi, żę przegrywa.

Przecież to szczegółowo uzasadniłem prawda?

Takie rzeczy mam komentować? Nic nowego nie wniosłeś. Twierdzisz, że nie da się podać formalnego dowodu (to już wiemy), starasz się to w jakiś sposób potwierdzać, że masz taką opinię.

Szanuję Twój pogląd, powiedzmy że mamy tu linię sporu, ale spróbuj wnieść coś nowego zamiast próbować się odszczekiwać.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez matsuka - 03.08.2017, 16:38
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 28 gości