To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Fizyk napisał(a): Ogólnie jak nie pasują Ci zdjęcia, bo fotoszop, nie pasują filmy, bo efekty specjalne, i nie zrobisz eksperymentów,  bo nie - dalsze domaganie się dowodów jest trollowaniem albo oszołomstwem. Sorry, rzadko przechodzę do takich wniosków, ale tu inaczej się nie da.

Dobrze, że jeszcze przyszedłem, bym mieć szansę to wyjaśnić, bo akurat argumenty od Ciebie więcej ważą i sprawiłyby mylne wrażenie, że staję do wszystkiego okoniem.

Zapewne rzadko dochodzisz do błędnych wniosków, ale tym razem tak się stało, dlaczego :

1. Piszesz, że nie pasują mi zdjęcia. To nieprawda. Pasują mi zdjęcia wykonane przez zwyczajnych ludzi. Np. tutaj : https://ateista.pl/showthread.php?tid=13...#pid670126
Białogłowa przedstawiła dwa zdjęcia statku. Czy twierdziłem, że nieprawda, że fotoszop? Nie, odniosłem się do nich i wyjaśniłem dlaczego moim zdaniem statek nie znajduje się za widnokręgiem, powołując się na brzytwę Ockhama.

Nie pasują mi zdjęcia tworzone przez agencje kosmiczne. Kropka. To wszystko, gdyż nie istnieje sposób potwierdzenia tego co produkują.
I tylko dlatego. Wcale nie staję, jak twierdzisz okoniem do wszystkich zdjęć, które ktoś mi podaje.


2. Piszesz, że nie pasują mi filmy. To nieprawda. Powoływałem się na filmy, ale robione przez zwykłych ludzi. Np. tutaj  https://ateista.pl/showthread.php?tid=13...#pid670039 o pierwszym piwie w kosmosie.
I wcale nie twierdziłem, ze wszystkie filmy są be, bo efekty specjalne.

Nie pasuje mi większość filmów tworzonych przez agencje kosmiczne, bo nie ma sposobu potwierdzenia tego, co wypuszczają.


Gdybym przyjmował za pewnik wszystko co wypuszczają agencje kosmiczne to byłaby to religia a nie nauka. Zgadza się ? Dlaczego nie ufanie tym materiałom miałoby być oszołomstwem?
Pamiętasz jak podrzucałem Tobie kiedyś film z konferencji prasowej, gdzie astronauci z misji Apollo nie potrafili sobie przypomnieć czy widzieli gwiazdy w drodze na księżyc i zamiast zachowywać się jak najwięksi bohaterowi w historii ludzkości pocili się i kręcili oczami?

Dlaczego mam ufać we wszystko co wypuści NASA ?
Pomimo np. takich filmów

https://www.youtube.com/watch?v=5xJyhkScXbQ

albo takich

https://www.youtube.com/watch?v=-tn7FB7irVk


3. Piszesz, że skoro filmy mi nie pasują (to nieprawda), że zdjęcia mi nie pasują (to nieprawda) i nie zrobiłem eksperymentów, to nie ma sposobu na udowodnienie. To też moim zdaniem nie do końca prawda.
Dlaczego nie istnieje żaden dowód geodezyjny na który można się powołać?
Dlaczego nie istnieje żaden dowód z laserami itd.
Dlaczego eksperymenty z żyroskopami byłby złe, które sam opisałem zresztą i zaproponowałem.

Może te wszystkie dowody istnieją, po prostu prosiłem o nie, ale nikt nie potrafił mi ich dostarczyć.


Pasuje mi każdy eksperyment naukowy, który może być powtórzony przez co najmniej setki ludzi na świecie, przez co najmniej naukowca z uniwersytetu i nie pasuje mi żaden, który jest zarezerwowany tylko i wyłącznie dla agencji kosmicznych.

Nie sądzę, żebym wymagał aż tak wiele, żeby mnie nazywać oszołomem.

4. Eksperymentów Twoich nie przeprowadziłem, co nie znaczy, że nie przeprowadzę. Byłoby to już coś, gdybym sam sobie udowodnił kulistość Ziemi, ale to nie byłoby wszystko.
Co do Twoich eksperymentów zgłosiłem uwagi tutaj : https://ateista.pl/showthread.php?tid=13...#pid670056


5. Sam powołałem się na dowód z odwrotnym ruchem nieba na biegunie północnym, względem południowego. Co udowadnia, że mam dobre intencje i chcę dojść prawdy


6. Ucieszyłem się na obietnicę dowodu Berta04, który nawiązywał do ortodromy i szukałem jej potwierdzenia i jak widać w dyskusji w żaden sposób jej nie torpedowałem, a wręcz przeciwnie


7. Wiele osób twierdzi, że jestem zwolennikiem płaskiej ziemi (co jest nieprawdą) i że pomijam argumenty które mi się dostarcza, ale nikt nie był w stanie wskazać nawet jednego, do którego bym się nie odniósł, a wielokrotnie o to prosiłem.


8. Przeczytaj sobie całą rozmowę, zobacz jak wyglądała i następnie odpowiedz sobie jeszcze raz na pytanie. W jaki sposób moja dobra wola, uczciwe podejście, moje propozycje eksperymentów, spokojne odpowiadanie na wszystkie zaczepki, określenie warunków dowodu, wytłumaczenie genezy moich wątpliwości i życzliwość do rozmówców (większości) czynią mnie oszołomem.

Zaatakowałem właściwie jedynie Sofeicza, ponieważ zaczął mnie po prostu obrażać, jawnie twierdził nieprawdę w tym poście (co można łatwo sprawdzić) https://ateista.pl/showthread.php?tid=13...#pid670045
i nie miał tyle odwagi cywilnej, żeby przeprosić i się do tego przyznać, wolał jednak ukryć wątek zakopując go, najwyraźniej po to żeby się nie wydało.
Gdyby po prostu odszedł z dyskusji to nawet bym go nie ruszał, ale on postanowił wrócić i torpedować rozmowy drwinami.


9. Żałuję, że nikt tego nie docenił w tym wątku co zrobiłem i nawet w kimś takim jak Ty nie doczekałem się sprawiedliwości. No trudno, jakoś to przeżyję.


10.
Fizyk napisał(a):Mam wręcz teraz ochotę sam je wykonać, tylko po to żeby sprawdzić, jak dokładne wyniki będę w stanie uzyskać

Bardzo mnie to cieszy. Cokolwiek Ci wyjdzie uwierzę Ci, ponieważ nie masz żadnego interesu w tym, żeby kłamać i masz kompetencje, aby taki eksperyment wykonać.
Będę czekał na wyniki.

Pozdrawiam.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez matsuka - 05.08.2017, 05:03
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 25 gości