To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Sofeicz napisał(a): Dzisiaj akurat wypada zaćmienie Książyca przez Ziemię.
Możecie do północy podziwiać piękny, okrągły cień kulistej Ziemi (dopóki można).

Cień Ziemi powiadasz, to mam pytanie. Czy według Ciebie istnieje możliwość, że stojąc na ziemi będziesz widział jednocześnie na niebie pełne Słońce i częściowe zaćmienie księżyca, które jest rzucaniem cienia Ziemi na księżyc?

Swoją drogą gdyby Ziemia była okrągłym plackiem teoretycznie też mogłaby rzucać okrągły cień, prawda?

zefcio napisał(a):Statek nie jest przecięty przez smugę powietrza. W ogóle nie wiem, skąd to wziąłeś.

Są generalnie takie podstawowe możliwości :
a) albo rżniesz głupa bo trollujesz, nie znasz odpowiedzi
b) albo nastąpił mechanizm wyparcia
c) albo masz problemy z oczami
d) albo masz problemy intelektualne

Pewnie będziesz się za chwilę tłumaczył, że jakieś sformułowanie Tobie się nie spodobało, było nieprecyzyjne.
Zgaduję, że nie potrafisz Tego wytłumaczyć i po prostu nie masz na tyle odwagi, żeby się do tego przyznać. Szkoda.

zefciu napisał(a):Już o tym pisałem. Gdyby tak było, to średnica horyzontu też by od tego wszystkiego zależała. A tymczasem zależy tylko od wysokości obserwatora.
Czysta spekulacja łamana na bzdurne rozumowanie. Na płaskiej Ziemi horyzont powinien zostawać niemal zawsze na wysokości oczu, nieważne z jak wysoka patrzysz. Natomiast na ziemi kulistej powinniśmy obserwować stałe obniżanie się linii horyzontu wraz ze wzrostem wysokości, a tego nie widać poza zdjęciami z agencji kosmicznych, gdy na dzień dobry mamy obniżenie horyzontu, widzimy Ziemię jako kulkę z oddali, ale ono nigdy nie jest pokazywane, ale cały proces wyjścia na orbitę nie jest pokazany.

zefciu napisał(a):To zdjęcie jest robione mózgiem? Ja myślałem, że aparatem.
Ok, to zrób sobie zdjęcie samego siebie w lustrze i odpowiedz sobie na pytanie czemu widzisz swoje odbicie lewa-prawa a nie góra-dół. Czemu to nie stopy są tam gdzie była głowa?


zefciu napisał(a):
matsuka napisał(a):Słońce ma naturę elektryczną
Tzn. gdzie ma zasilanie, gdzie ma żarnik? Z czego zbudowany jest żarnik, a jak jest zasilane? Jak takie Słońce powstało i jak to się ma w przypadku reszty gwiazd?

Elektryczne Słońce to proto-nauka, jego koncepty rozwijane są na kilku uczelniach na świecie. Tam otrzymasz swoje odpowiedzi. Np. zacznij od tego https://www.youtube.com/watch?v=kin9zqPMPaI



zefcio napisał(a):Dlaczego zatem ciała naładowane elektrostatycznie nie ulatują z Ziemi?
Bo znajdują się w układzie zamkniętym którym jest Ziemia?

zefciu napisał(a):No i znowu nie umiesz bez odwoływania się do spizgu. Słabo.
Nie rozśmieszaj mnie. Już teraz wymagasz ode mnie nie tylko tego, żebym przedstawił "swoją" teorię, która może konkurować z obecną, ale wprowadziłeś dodatkowy warunek : "przy założeniu, że wszystko co robią i mówią agencje kosmiczne to prawda".

Pewnie nawet dałbym radę, ale sądzę, że po prostu masz złą wolę i chcesz skompromitować wszystko co Tobie w dobrzej wierze podaję, więc nie zamierzam się wysilać.


zefciu napisał(a):
matsuka napisał(a):Skupcie się proszę na przedstawieniu jednego dowodu, który wykazałby istnienie grawitacji albo kulistość Ziemi. Sam przyznałeś, że takiego dowodu nie da się przedstawić z samej istoty poznania.
Sam przyznałeś, że takiego dowodu nie da się przedstawić z samej istoty poznania.

Ależ nie, przyznałem, że dowodu czysto formalnego, matematycznego nie da się przedstawić, a nie że nie da się nic logicznie udowodnić na świecie.
Cavendish teoretycznie przedstawił doświadczalnie przyciąganie się obiektów wiszących na sznurku.  Czy to udowadnia istnienie grawitacji? Być może, nie jestem pewien. Pytanie tylko dlaczego fizyka kwantowa jej nie wykrywa, skąd ta grawitacja się bierze i czy nie jest przypadkiem efektem ubocznym czegoś innego, jak to podejrzewają naukowcy, analogicznym do powiedzmy tzw. siły odśrodkowej.


Dragula napisał(a):Hoho matsuka wreszcie popełnił jakiś rysuneczek poglądowy. To teraz może mondrze wytłumaczy, dlaczego te promienie słoneczne, które odbijają się kolejno od wody, później od kadłuba statku już do obserwatora nie docierają. I jaki to ma związek z faktycznie obserwowanym zjawiskiem czyli mirażem. Gdyby żadne światło odbite od kadłuba nie docierało do obserwatora, ten wydawałby się zwyczajnie czarny. Tymczasem wcale go nie widać

Po pierwsze nie wiem czy wiesz mózg ma tendencje do uzupełniania sobie brakującego obrazu. Najlepszym przykładem jest to, gdy nie widzisz pająka na ścianie, który tam jest. Ale to zostawmy.
Myślę, że generalnie chodzi o to, że obraz morza dochodzi do obserwatora a nie brak jakiegokolwiek obrazu.

Może więcej zrozumiesz jeśli sam spróbujesz wyjaśnić zdjęcie które podałem i odpowiesz na pytanie dlaczego statek po lewej stronie wydaje się być przecięty dwukrotnie przez smugę powietrza (znikający w górnych partiach), a nie np. czarny w tych miejscach.

Może sam sobie słusznej odpowiedzi udzielisz i do czegoś dojdziesz.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez matsuka - 07.08.2017, 18:30
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 37 gości