To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
zefciu napisał(a): Trzecia możliwość – Twoje zdanie jest puste logicznie. Bo nie wiadomo, jaki dowód by Cię zadowolił.

Tłumaczyłem Ci już wielokrotnie, że jest wiele dowodów, które by mnie zadowoliło. Nawet dawałem opis takich kilku hipotetycznych dowodów.
Był to opis dowodu geodezyjnego, był też opis dowodu żyroskopowego, w którym wsiadasz do samolotu i lecisz do Brazylii czy Japonii i porównujesz wychylenie tego żyroskopu.


zefcio napisał(a):Ani Krzystof Kolumb, ani Galileusz nie głosili żadnych odosobnionych, nieuzasadnionych nijak poglądów.

Jest dokładnie odwrotnie - oni głosili odosobnione, niepoparte dowodami poglądy a ja nie.

zefciu napisał(a):Podtrzymuję moją prośbę. Napisałeś, że jam coś pół lat. Albo ZaKotem coś pół lat. Nie wiem, do kogo odnosiło się „tyś”. Zatem wyjaśnij, co miałeś na myśli. No chyba, że piszesz całkowicie od rzeczy i sam nie rozumiesz swoich wypowiedzi.

Jaki masz problem w zamianie sformułowania 500 lat na pół tysiąca lat? To zadam Ci inne pytanie. Asia ma 10 lat, a Krzyś ma 13 lat. Ile oboje średnio mają lat?
Skoro walczysz o czystość języka polskiego to rób to z głową.

zefciu napisał(a):Generalnie prosiłem już, żebyś sobie te straw-many w dupę wsadził.

Przepraszam, co mam strawić?

zefciu napisał(a):Podtrzymuję moją prośbę. Naprawdę – czytanie Twoich tyrad, jaki Ty jesteś niezależny, a jacy my jesteśmy dogmatyczni jest nudne i nie wnosi niczego do dyskusji.

Kiedy pisałem o tym, że ludzie wierzą w kulistość ziemi na mocy autorytetów to liczyłeś na to, że akurat Ciebie nie mam na myśli, prawda? Nie lubisz być wkładany z innymi do wspólnego worka. To dobrze o Tobie świadczy. Gorzej świadczy o Tobie samo zachowanie, niekiedy wyjątkowo chamskie.

Sofeicz napisał(a):..
Ale można cierpliwie chlastać idiotę.
Mnie wystarczą dwa tematy.
A. Jak wielki trzeba mieć teleskop, żeby zobaczyć z Pacyfiku (powiedzmy u wybrzeży Japonii) statek płynący po Pacyfiku (powiedzmy u wybrzeży Kalifornii)?
B. Dlaczego suma kątów trójkąta (np. równobocznego) wyznaczonego na Ziemi nie ma 180o (a powinny na płaskiej Ziemi), a co więcej, im większa odległość miedzy punktami tym niezgodność rośnie.
Ale oczywiście debil albo oleje (tak jak niewygodne pytania Zefcia) albo zrobi kolejna wrzutkę o brazylijskich naukowcach stosujących najnowsze metody.


Nazwałeś mnie w jednym poście idiotą i debilem nie uzasadniając tego w ogóle. Kulturą osobistą, intelektem i szacunkiem do prawdy reprezentujesz poziom mułu na dnie oceanu. W sam raz jak na super moderatora.
Nie jesteś jednak ani pierwszym, ani ostatnim, który umoczony w gównie po uszy obgaduje drugiego, że ponoć śmierdzi mu z buzi cebulą.

Nie jestem w stanie odpowiadać każdemu na wszystko, gdy 10 osób na raz zadaje mi mnóstwo pytań i ciągnie dyskusje na różne, sobie tylko znane strony.
Powiedz jakie to niewygodne pytania zadał mi zefciu, których rzekomo unikałem, albo skończ proszę te swoje nikczemne insynuacje.

Sofeicz napisał(a):A. Jak wielki trzeba mieć teleskop, żeby zobaczyć z Pacyfiku (powiedzmy u wybrzeży Japonii) statek płynący po Pacyfiku (powiedzmy u wybrzeży Kalifornii)?
Tłumaczyłem już to zagadnienie wczoraj i to wyjątkowo dokładnie, przytaczając również materiały wideo. Obraz w atmosferze wraz z odległością zanika, rozmywa się i nie ma możliwości zebrać żadnym teleskopem światła, które nie dochodzi do obserwatora. Natomiast można teleskopem czasem sięgnąć za rzekomą krzywiznę Ziemi.

Smutne, że muszę po pięć razy tłumaczyć niektórym to samo. Czy masz może wrodzony zespół niedoboru jodu ? To by wiele tłumaczyło.

Sofeicz napisał(a):B. Dlaczego suma kątów trójkąta (np. równobocznego) wyznaczonego na Ziemi nie ma 180o (a powinny na płaskiej Ziemi), a co więcej, im większa odległość miedzy punktami tym niezgodność rośnie.

Kiedy lata temu chodziłem do szkoły podstawowej i mierzyliśmy sumy kątów w trójkątach, to dałbym sobie głowę uciąć, że wychodziło nam wszystkim 180 stopni, za każdym razem. Ciekawe, co się zmieniło od tego czasu. My przecież też wyznaczaliśmy te kąty na Ziemi. Widocznie był to błąd pomiarów.

Pokaż jak mierzyłeś te kąty. Zrób zdjęcie z zeszytu, albo coś ...


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez matsuka - 05.04.2018, 20:59
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 27 gości