To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Oto kluczowe! bardzo istotne zdanie magicvortexa ... szanuję!
magicvortex napisał(a):
matsuka napisał(a): Przed chwilą wymyśliłem wzór na dowolną liczbę pierwszą. Oto wzór : Dla każdej liczby naturalnej n liczbą pierwszą jest liczba 2n + 1 pod warunkiem, że n nie leży na wykresie funkcji [latex]y = 7.142954435·10^{-3}  x^7 - 2.166697376·10^{-1} x^6 + 2.666706269 x^5 - 17.12526843 x^4 + 61.43435613 x^3 - 122.1604933 x^2 + 126.3951472 x - 47.00091569[/latex]

co może ładnie zgadzać się dla wszystkich wartości jakie sprawdzisz, np dla. pierwszych 20-stu (sprawdzałem - zgadza się)

mówiąc wulgarnie (za co przepraszam) : jeśli jeszcze zwinę ten wzór w piękną funkcję trygonometryczną to się chyba zesrasz .. i będziesz głosił, że taka jest prawda o liczbach pierwszych, a jednocześnie dla 99% ludzkości będzie to za trudne, by w ogóle zadawali pytania.

matematyka tak nie działa że sobie wysysasz wzór z palca i nie przedstawiasz dowodu Duży uśmiech nie kompromituj się


I widzisz rybko - połknęłaś haczyk. Napisałeś tutaj prawdę - dokładnie to co chciałem byś napisał. Generalnie wyraziłeś i potwierdziłeś jednym pięknym zdaniem całą esencję mojej postawy w tym wątku.
Nie widzisz tego? Poprowadzę Cię :
Jeżeli zastąpisz słowo "matematyka" słowem "nauka", a następnie zastąpisz wyrażeniem "Ziemia kula" mój wyjątkowo złożony wzór (który bardzo dobrze się sprawdza na ten moment)

to otrzymasz : "Nauka nie działa w ten sposób, że wysysasz z dupy teorię o Ziemi kuli i nie przedstawisz dowodu Duży uśmiech - nie kompromituj się."

Dokładnie to twierdzę od początku do końca - konsekwentnie - tę prostą prawdę, której nikt tu nie raczy zauważać, że :

Wyssaliście za przeproszeniem z koziego odbytu teorię o Ziemi kuli i się kompromitujecie nie przedstawiając na nią dowodu. Chociaż to nie Wy - wy jesteście tylko ofiarami tej sekty założonej 500 lat temu.

Oto znamienne motto tej kuloziemskiej sekty, wyrażone słowami użytkownika ZaKotem :

ZaKotem napisał(a):Zasadniczo, samodzielnie myśli tylko wariat i po tym poznajemy wariata.


Ludzie wierzący w Ziemię kulistą zasadniczo mają nie myśleć na ten temat. Od tego mają naukowców - mają się tylko nauczyć na pamięć obowiązującej obecnie prawdy wprost ze świat Orwella :

1. Ziemia jest kulą
2. Wolność myślenia to niewola
3. Ignorancja to siła


Generalnie obowiązuje Was jeszcze kilka dodatkowych punktów, wprost od Waszych Guru np.
4. Jeżeli przypadkowo natkniesz się na dowód, że Ziemia jest płaska to patrz punkt pierwszy
5. Pamiętaj nikt nie ma prawa pytać o dowód na kulistość Ziemi, gdyż każdy jako dziecko ma mieć to wbite do głowy (gdy jest bezbronne)
6. Jeżeli ktoś pyta o dowód na kulistość Ziemi to jest naszym wrogiem i należy go zniszczyć, a jeśli się nie da to najmocniej wyśmiać i przestać z nim rozmawiać.
7. Masz wierzyć we wszystko co Ci mówimy i pokazujemy, nawet jeśli zdjęcia wyglądają jak grafiki tworzone pędzlem w programie Paint. Tak widocznie jest. Kim jesteś, żeby to podważać?
8. Wszelkie wątpliwości są grzechem ciężkim
9. Nie będziesz miał innych Bogów przed NASA
10. Jesteś nic nie znaczącym pyłkiem we wszechświecie - pierdem kosmosu i pamiętaj o tym. Znaj swoje miejsce śmieciu.


Żarłak napisał(a):Nie uwierzę Ci dopóki nie udasz się i nie sfotografujesz samego siebie na tle krawędzi dysku.

Cóż, widziałem zdjęcia z Antarktydy i przyznam, że trochę się obawiam, że możecie mieć rację :


[Obrazek: funny-picture-meanwhile-on-the-south-pole.jpg]


Fizyk napisał(a):I wiesz, te zdjęcia naprawdę wymagają mniej żonglerki umysłowej w modelu kulistej Ziemi, żeby je wyjaśnić - przede wszystkim nie wymagają reformowania całej optyki.

Nie rozumiesz prostej rzeczy i swojej w sumie beznadziejnej pozycji w tym temacie z punktu widzenia logiki. Zobacz :
jeśli wymyślisz sobie Wróżkę Zębuszkę, która powoduje znikanie statku (ta Wróżka Zębuszka to oczywiście krzywizna Ziemi) to i tak mimo tego musisz użyć, tak jak w tym wypadku ze zdjęciem które Ci podałem, zjawiska refrakcji, żeby wyjaśnić znikanie statku (miraż). Co sam przyznałeś.

Natomiast ja używam tylko i wyłącznie zjawiska refrakcji żeby wyjaśnić to samo zjawisko (znikanie statku).

Ten Twój jeden dodatkowy byt (nienaukowy, nieudowodniony) to ta krzywizna Ziemi, ale wpychasz ją na siłę niepotrzebnie, bezcelowo z powodu przekonań religijnych.
Przykro mi, ale tak właśnie jest.

Równie dobrze możesz wyjaśniać ruch Słońca w ten sposób, że dmucha na niego niewidzialny nosorożec... hmm. w sumie dokładnie tak robisz, tylko nazywasz go grawitacją (gdy istnieją inne siły udowodnione, które tłumaczyłyby to samo zjawisko lepiej).


I wszystkie te Twoje nieudowodnione, zmyślone, bajkowe byty są legitne, ponieważ Twoje autorytety tak mówią i nazywają to nauką, zostałeś podobnie jak inni "wytresowany" by w nie wierzyć i nie widzisz w tym nic sprośnego, pomimo braku na nie dowodu.

Gdyby Twoja 7-letnia córka mówiła, że w jej pokoju jest potwór, rozmowa mogłaby wyglądać tak (z tłumaczeniem na kulistość Ziemi dla mniej rozgarniętych) :
Córka -  "Tato, tato w moim pokoju jest potwór!" (tłumaczenie :  Wy - "Matsuka,Matsuka - Ziemia jest kulą i istnieje krzywizna Ziemi")
Ty - "Co ty opowiadasz dziecko, nie ma czegoś takiego jak potwory" (tłumaczenie Matsuka: "co Wy pitolicie Panowie, nie ma czegoś takiego jak krzywizna Ziemi")
C - "Ależ ty jesteś głuptasem tato, jest potwór, w szkole wszyscy mówili, że jest, nawet Maciek" (tłum. Wy -  " Matsuka, nie chodziłeś do szkoły? Nie słuchałeś naukowców")
Ty - "No ale widziałaś tego potwora?" (tłum. M "Czy ktoś z Was widział tę rzekomą krzywiznę Ziemi")
C - "Tak, na zdjęciach i filmach ... jest straszny!" (tłum. Wy : "Tak na zdjęciach i filmach z kosmosu, jest wyraźna i niepodważalna")
Ty - "No ale dziecko, to nie jest naprawdę, to są filmy - nie powinnaś ich oglądać" (tłum. M : "No ale to nie jest naprawdę, to są filmy - nie wolno im bezgranicznie wierzyć")
C - "Czyli jelonek Bambi też nie istnieje?! Kłamiesz!" (tłum. Wy : " Czyli co? Grawitacja też nie istnieje, kłamiesz!")
Ty - "Nie, no jelonek istnieje, tylko trochę inaczej wygląda" (tłum. M : "Nie no, coś nas przyciąga do Ziemi, tylko jest to coś innego niż magiczna grawitacja")
C - "Więc potwory też istnieją i jeden jest w moim pokoju!" (tłum. Wy : "Płaskoziemski trollu - kulistość Ziemi to nasza rzeczywistość!")
Ty - "Córeczko - chodźmy tam i pokaż mi potwora w takim razie" (tłum. M. "Pokażcie mi tę Waszą krzywiznę")
C - "On tak naprawdę jest niewidzialny" (tłum. Wy : "Krzywizna Ziemi jest, ale niedostrzegalna gołymi oczami, a ruch Ziemi niewyczuwalny")
Ty - "Kochanie, to skąd wiesz, że on istnieje tak naprawdę?" (tłum. M : "skoro jest niewidzialna, to skąd macie pewność, że jest prawdziwa?")
C - "Czasami znikają mi ciasteczka w nocy" (tłum. Wy : "Statki znikają na horyzontem")
Ty - "Aha, a jesteś pewna, że to nie Twój piesek Pimpuś Ci je podkrada?" (tłum. M : "A jesteście pewni, że to nie refrakcja powoduje znikanie statków za horyzontem")
C - "Nie! Pimpuś nigdy by tego nie zrobił!" (tłum. Wy : "Nie, refrakcja takich rzeczy nie robi!)
Ty - "No ale przyznasz, że Pimpuś zjada czasem ciastka, prawda?" (tłum. M : "No ale refrakcja powoduje, że znikają czasem statki, prawda?")
C - "Tak, ale tylko jak go karmię, a to potwór kradnie" (tłum. Wy : "Tak, ale to zjawisko nazywa się mirażem i nie powoduje znikania całych statków, to krzywizna".)
C - "A poza tym to raz czy dwa widziałam jakby ruchomy cień w nocy i słyszałam stukanie" (Wy : "A tak poza tym to można zobaczyć krzywiznę przez okno, jak się leci samolotem")
Ty - "A jesteś pewna, że to nie były krzaki stukające o okno gdy jest ostry wiatr?" (M "a jesteście pewni, że to nie była tylko formacja chmur albo wypukłość okna (rybie oko) ?")
C  - "Nie bądź gluptaskiem tatuś, poza tym skąd brałyby się dzieci, gdyby nie potwory? (Wy : "bzdura, poza tym bez krzywizny jak mogłaby działać nawigacja na świecie?")
Ty - "Co?! " (tłum. M :  "Co, kurwa?!")
C - "Potworzy przecież przynoszą dzieci, skąd by się inaczej dzieci brały?" (tłum. Wy : "Nawigacja na świecie działa tylko na Ziemi kuli, na płaskiej narzędzia nie mogłyby działać")
Ty - "Zapewniam Cię, że to nie potwory przynoszą dzieci" (tłum. M : "Zapewniam Was, że to nie krzywizna powoduje, że nawigacja działa")
C - "W takim razie pokaż mi skąd się biorą dzieci" (tłumacz. Wy : "haha, w takim razie plaskaczu zbuduj nawigację, która nie uwzględnia krzywizny, zobaczy gdzie dolecisz"
Ty - "Yyy... yyy" (tłum. M : "yyy...yyy)
C : "Widzisz tatusiu, potwory istnieją" (tłum. Wy : "Widzisz Matsuka, potrafisz tylko się dziwić, wątpić, sam nic nie umiesz zrobić, Ziemia jest kulą",


Panowie, gdybyście mieli po 7 lat to rozumiałbym, że wierzycie w to, że Ziemia jest kulą, ale teraz, w dorosłości, bez dowodów? Bądźmy poważni!


Ale jedną rzecz muszę wyjaśnić, bo z powodu ignorancji wyciągacie te same, błędne wnioski . Istnieje wiele alternatywnych map płaskiej Ziemi na świecie, ale jest jedna, szczególna, bardzo słynna mapa płaskiej Ziemi, na której pasują ścieżki lotów (nie wiem jak na innych), nawet na półkuli południowej, przynajmniej te, które sam sprawdzałem (choć robiłem to na oko).

Jest to mapa słynnego kartografa Aleksandra Gleasona z 1892 roku.


[Obrazek: content]


Obecnie obok globusa powiesiłem jedną taką olbrzymią na mojej ścianie, globus chyba spalę.



Gdy już się widzi tę mapę, to automatycznie wiele pytań które, zadaliście wydaje się głupiutkich - bo po prostu często wynika z wielkiej ignorancji zdającego pytanie i z jego małej wyobraźni.
Mapę można znaleźć w dużej rozdzielczości w sieci, albo kupić np. na Amazonie.



Na resztę pytań odpowiem później.

Pozdrawiam
Matsuka


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez matsuka - 07.04.2018, 15:18
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 26 gości