To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Spójrz na post wyżej, bo edytowałem go w czasie, gdy Ty pisałeś ten. Wtedy możemy pogadać dalej.

matsuka napisał(a): Czy ty rozumiesz, że tu nie chodzi o żadne promocje i wybór połączeń, typu o... będzie taniej to sobie polecę o 4 tyś km. więcej. Tutaj chodzi o to, że nie ma żadnego wyboru.
Pretensje proszę do linii lotniczych. To one wybierają, między jakimi miastami latają.

Z Modlina też nie ma bezpośrednich połączeń do Rio, podejrzewam. Ani z Radomia.

matsuka napisał(a): Napisałem wyraźnie, że jest to minimum kilkanaście godzin podróży w modelu Ziemi kulistej, gdy powinno być koło 8.5 godziny i że nie ma żadnych połączeń z Luandy do Rio, a nie że są tańsze i droższe.
I jest to idiotyczny argument. No nie ma połączeń. Są do Sao Paulo. Ile lecą do Sao Paulo, a jaka byłaby odległość na płaskiej Ziemi?

matsuka napisał(a): Ale chyba rozumiem Twoje nerwowe, agresywne zachowanie - zaatakowałem nie tyle jakiś abstrakcyjny model Ziemi kulistej lecz 30 lat Twojej edukacji, wiary, nadzieli i dumy z poczucia rozumienia rzeczywistości lepiej niż inni.
Na psychologii widzę znasz się podobnie, jak na geografii i na transporcie lotniczym.

matsuka napisał(a): Ja nie stosuję podwójnych standardów w ocenie eksperymentów na płaskość i kulistość ich po prostu nie ma.
O cholera, to muszę mieć ostre haluny, bo widzę tu dużo postów autorów innych niż Ty, zawierających całkiem sporo solidnych dowodów.
Zasłaniaj uszy i krzycz dalej, a potem dziw się, że się inni wkurzają. Tak, rozmowa ze ścianą jest frustrująca. Nie, nie dlatego, że ściana burzy mój światopogląd.

matsuka napisał(a): dołożyłem wszelkich starań, żeby przedstawić obraz podróży międzykontynentalnych rzetelnie.
Nie, nie dołożyłeś. Jakbyś dołożył, to znalazłbyś połączenie Sao Paulo - Johannesburg, i pewnie wiele innych bezpośrednich połączeń między innymi miastami.
Argumentowanie, że wybrałeś sobie dwa miasta i akurat między nimi nie ma bezpośredniego połączenia, to głupota. No czasem nie ma bezpośrednich połączeń, z każdego lotniska jest ich skończona liczba. Czasem opłaca się też przejechać kawałek autobusem albo pociągiem, czego strona typu Skyscanner nie pokaże. Rzetelność wymagałaby zrozumienia tego faktu i sprawdzenia różnych par miast, tak żeby znaleźć jakieś, między którymi bezpośrednie połączenie istnieje.

matsuka napisał(a): Nazywanie mnie idiotą bo nie podobają Ci się wnioski jest trochę niepoważne.
Robię to z zupełnie innych, bardziej poważnych powodów.
[Obrazek: style3,Fizyk.png]
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i ludzka głupota. Co do Wszechświata nie jestem pewien" - Albert Einstein


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez Fizyk - 10.04.2018, 00:47
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 37 gości