To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
bombom napisał(a): Cholera spóźniłem się na dyskusję. Matsuka wróć. Chyba trochę rozumiem o co matsuce chodzi. Sam jestem przekonany, można powiedzieć, że wierzę iż Ziemia jest okrągła. Gdyby od tego zależało moje życie na pewno postawiłbym na kulistość Ziemi.

Witaj. Wycofałem się czasowo z twierdzenia, że Ziemia jest płaska, ale skoro tak Ci zależy możemy na chwilę powrócić do pryncypiów tej dyskusji.

bombom napisał(a):Najpierw matsuka musiałby podać jakie eksperymenty, czy też metody dochodzenia do prawdy uznaje za rozstrzygające albo chociaż jakie fakty uznaje za niepodważalne i na podstawie jakich metod je za takie uznaje.
Podałem wcześniej kilka przykładowych eksperymentów, które mogłyby dowieść wypukłości Ziemi. Były to m.in. eksperymenty z żyroskopem i geodezyjne. Przez 500 lat nie tylko nikt ich nie wykonał, ale nie wykonał też żadnych innych,  więc jej wypukłość pozostaje piękną teorią, a nie faktem naukowym.

Chodzi tu oczywiście o eksperymenty naukowe, mierzące wszystkie teorie równą miarą. Np. jeśli zdjęcia z kosmosu, dostarczone przez NASA dowodzą kulistości Ziemi, to zdjęcia zielonych ludzików w statkach kosmicznych dowodzą istnienia obcej cywilizacji.


Prawdziwa nauka nie opiera się na autorytetach. Jeśli twierdzi coś agencja Korei Północnej czy Byłego Związku Radzieckiego to nie wierzymy, ale jak twierdzi to agencja amerykańska (NASA i przyjaciele) to już wierzymy.

Tak właśnie działa dzisiaj "nauka" w sprawie kosmosu i jest to patologia do sześcianu.

bombom napisał(a):A teraz moje prostackie dowody na to że ziemia nie jest płaska, ale raczej wypukła, a nawet okrągłą.
a) nie znam nikogo kto dotarł by do krańca Ziemi;
b) dlaczego jak patrze przez morze to nie widzę Szwecji, skoro widzę przez teleskop obiekty bardzo odległe to dlaczego nie widzę Szwecji, która znajduje się o wiele bliżej;
c) zakładam, że gdybym miał dwa silne lasery, ustawił je daleko od siebie i wypoziomował to ich promienie powinny być pod kątem prostym, jeżeli oczywiście Ziemia jest płaska

ad a)
Ja nie znam nikogo, kto dotarłby do Burundi, co nie znaczy, że Burundi nie istnieje. Wokół Antarktydy istnieje strefa militarna, która reglamentuje kto ma prawo penetrować Antarktydę, gdzie i po co. Prawdopodobnie chodzi o to, żeby chronić pingwiny przed dokarmianiem, bo otyłość to poważny problem XXI wieku.
Teoretycznie Ziemia  mogłaby się też rozciągać w nieskończoność, jak kosmos, więc dotarcie do jej krańców nie jest warunkiem koniecznym dla twierdzenia, że Ziemia jest płaska.

ad b)
Gdybyś skierował teleskop z tafli wody na Rów Mariański to bez względu na to jak dobrze ocean byłby oświetlony nie dostrzegłbyś dna. A to tylko 11 km. Obraz rozmywa się i rozprasza na wszystkie strony. W atmosferze ziemskiej nie da się widzieć na nieskończone odległości. Jest to problem nie tylko rozmycia, ale i zagięcia światła w atmosferze, czyli refrakcji. Światło nie podróżuje po linii prostej w atmosferze, więc obraz z daleka nie dotrze do Twoich oczu, bo zdąży się zagiąć.

ad c)
Właśnie problem w tym, że wszyscy coś zakładają, zamiast dowodzić. Niedawno brazylijscy naukowcy wykonali podobne eksperymenty i wyszło im, że ziemia jest płaska.
http://convexearth.org/documentary/wypuk...-polish-hd


wroubelek napisał(a):Paliwem umysłowym trolla jest zdenerwowanie rozmówcy, zatem jeśli się jest spokojnym, dokładnym i precyzyjnym do obłędu, to można go łatwo rozwścieczyć. Wroubelek przetestował to na kilku trollach: antyszczepionkowych, narkotykowolegalizatorskich („heroina jest nielegalna, bo rząd na tym zarabia” etc.), oenerowskich, totolotkowych („12345 jest mniej prawdopodobne od innej kombinacji”) i innych Duży uśmiech Polecam.

Dzięki, zastosowałem Twoją radę w całej tej dyskusji i swoim rzetelnym i precyzyjnym do bólu argumentowaniem rozwścieczyłem kilku trolli, psychopatów.
Można powiedzieć, że zmiażdżyłem im kulki (heliocentryzm) i cienko zaczęli piskać.

Problem w tym, że nie wiadomo kto naprawdę jest trollem. Czy Mikołaj Kopernik był trollem bo twierdził coś innego niż większość?

Może jak Twoje dziecko dostanie, nie daj Boże, autyzmu na drugi dzień po przyjęciu przymusowej szczepionki to zmienisz zdanie w sprawie "antyszczepionkowych trolli" i przestaniesz wierzyć w to, że koncernom farmaceutycznym bardziej zależy na zdrowiu twojego dziecka niż na zyskach miliardów dolarów.

Jeśli kiedyś też, nie daj Boże, twoje dziecko zachoruje na padaczkę czy stwardnienie rozsiane i nie będziesz miał prawa leczyć go marihuaną mimo, że pomagałaby 100 razy bardziej niż drogie, toksyczne leki, to też może zmienisz zdanie na temat legalności podobnych narkotyków.

A kombinacja 12345 w totolotku naprawdę jest mniej prawdopodobna niż inne, gdyż zwykle losuje się sześć liczb, z tego co pamiętam, a nie pięć - więc radzę Ci nie skreślać takiej. Zresztą jeżeli przypadkiem losowania są ustawiane, to każda kombinacja daje Ci mniej więcej zerowe szanse zwycięstwa.


Żarłak napisał(a):Poniższe nagranie obala matsukowe mądrości. Jest też strona poświęcona takim idiotyzmom z całą bazą mitologii spiskowców obaloną  przez mrówczą pracę "obalaczy". Niestety tylko po angielsku.

Obejrzałem ten filmik i nie obala on dokładnie niczego co napisałem. On w ogóle nie odnosi się do moich twierdzeń. Strzelasz ślepakami, i to cudzymi niestety.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez matsuka - 28.04.2018, 18:47
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 33 gości