To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
matsuka napisał(a): Spokojnie. Wytłumaczę Ci o co mi chodzi raz jeszcze.
Przez cały wątek w ogóle nie twierdziłem, że Ziemia jest taka czy siaka, gdyż nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów.
Dopiero po wielu miesiącach, gdy pojawił się dokument Convex Earth, w którym badacze z Brazylii przeprowadzili chyba 7 eksperymentów naukowych potwierdzających płaskość Ziemi - dopiero wtedy odważyłem się napisać, że Ziemia jest płaska, moim zdaniem - opierając się właśnie na tych badaniach.
Przy czym nie opisałeś żadnego z tych eksperymentów, chowając się tylko za banalną bzdurotezą "naukowcy udowodnili".

Cytat:Nie ma analogicznych badań, które potwierdzałyby wypukłość Ziemi, więc czemu twierdzić, że jest wypukła? Bo wszyscy tak twierdzą ? Bo jest to w dobrym tonie? Żeby nikt nie mówił, że niedouczonym idiotą?
Eksperymenty potwierdzające wypukłość Ziemi przeprowadza się regularnie od jakichś 500 lat. Eksperyment wygląda tak: załóżmy, że model kuli jest prawidłowy, jeśli tak, to odległości między punktami na Ziemi będą zgadzać się z modelem kuli. Więc wyślijmy kartografów, niech mierzą. Odległości między punktami na Ziemi, mierzone przez kogokolwiek kiedykolwiek, zgadzają się z modelem kuli. Z innym modelem się nie zgadzają. To wszystko.

Cytat:Głoszenie niepopularnych opinii jest dla ludzi odważnych. Ty możesz chować się za autorytetami, ale ktoś musi się czasem wychylić i zacząć zadawać fundamentalne pytania o naturę rzeczywistości i podważać utarte schematy myślenia.
Odwagi ci nie odmawiam, ale terrorysta-samobójca też jest odważny. Odwaga jest pewną zaletą ducha, ale może lepiej by było, gdyby ludzie złej woli byli mniej odważni. Pragniesz nie prawdy, ale bycia kontrowersyjnym, bo wydaje ci się, że to cię czyni elytą. Fajna proteza.

Cytat:Nie ma naukowego dowodu na kulistość Ziemi - i tylko tyle chcę, żeby ludzie sobie uświadomili.
Twoja umiejętność ignorowania dowodów na zasadzie "bo spisek" oczywiście jest podziwu godna, ale zauważ, że w taki sposób można zignorować każdy dowód na cokolwiek. Dlaczego nie zastosowałeś go wobec twoich anonimowych tajemniczych naukowców z Brazylii? Czemu nie zastanowiło cię "ciekawe, kto im płaci za publikowanie takich bzdur"?

Cytat:Napisałem, że jestem w stanie wymyślić niejedną teorię o tym jak działają zaćmienia (nie jest to wielki wyczyn) - naukowcy wymyślają takie teorie cały czas. Np. teoria o tym, że istnieje jądro Ziemi nauczana jest w podręcznikach jako fakt. Czy jest jakieś naukowe badanie które udowodniłoby istnienie jądra Ziemi? Nie ma. Najgłębsza dziura w Ziemi ma 12 km. głębokości.
Rozumiem, że w świecie matsuki istnieje tylko to, czego matsuka sam dotknął. Istnienie jądra ziemi (chociaż co do jego dokładnej struktury może być spora doza niepewności) wynika z praw rządzących kosmosem.

Cytat:Ja mogę tłumaczyć jak moim zdaniem coś wygląda, tylko po co? Uwierzysz mi na słowo tak jak wierzysz na słowo agencji NASA?
Ale w ogóle zdajesz sobie sprawę, że NASA jest agencją amerykańską, a nie NWO, a wiele innych państw ma swoje własne kosmiczne instytucje? I tak samo Ruscy i Chińczycy potwierdzają, że z ich statków kosmicznych Ziemia wygląda na okrągłą? Więc twierdzisz na serio, że oni wszyscy się zmówili przeciwko tobie? Razem z wszystkimi liniami lotniczymi i armatorami, i tymi gośćmi z żaglówki, co opłynęli Antarktydę? Ale jesteś bardziej za hipotezą Reptilian, czy Nefilim?


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez ZaKotem - 30.04.2018, 07:19
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 25 gości