To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
ErgoProxy napisał(a): No, chyba że doznajesz satysfakcji seksualnej wobec werbalnych upokorzeń.

Jasne, że tak.

matsuka napisał(a): Ponieważ wysyłanie rakiet na dużą wysokość wymaga pozwolenia rządu i setek milionów dolarów.

Ile wg ciebie wynosi "duża wysokość"? I dlaczego właśnie tyle?

matsuka napisał(a): Nie ma analogicznych badań, które potwierdzałyby wypukłość Ziemi, więc czemu twierdzić, że jest wypukła? Bo wszyscy tak twierdzą ? Bo jest to w dobrym tonie? Żeby nikt nie mówił, że niedouczonym idiotą?

Sprostowanie: nie ma badań, które byś był w stanie zrozumieć gdybyś faktycznie wierzył w to co wypisujesz. Doskonale jednak wiemy, ty, ja i reszta osób śledzących ten wątek, że jesteś tylko oszustem, który nie potrafi konstruktywnie zająć się swoim życiem, dlatego próbujesz skupić na sobie uwagę innych, aby to sobie skompensować. I nie piszę tego ze złośliwości czy potrzeby psychologizowania, ale jako zracjonalizowanie twojej działalności w tym wątku. Wydaje ci się, że my mamy problem z tobą, ale to ty masz problem, a nie my. Cała dyskusja o "braku dowodów" jest drugorzędna i już naprawdę możesz przestać udawać, że jest inaczej.  Oczko

matsuka napisał(a): Głoszenie niepopularnych opinii jest dla ludzi odważnych. Ty możesz chować się za autorytetami, ale ktoś musi się czasem wychylić i zacząć zadawać fundamentalne pytania o naturę rzeczywistości i podważać utarte schematy myślenia.

Nie ma naukowego dowodu na kulistość Ziemi - i tylko tyle chcę, żeby ludzie sobie uświadomili.

Wiesz, że "głoszenie niepopularnych opinii" nie przesądza niczego jeśli nie potrafi się ich poprzeć czymś sensownym? Powołujesz się na Kopernika, tylko, że on zaproponował model, który można obalić, a ty proponujesz tylko... "niepopularne opinie", którymi niczego nie osiągasz, ale przecież nie osiągnięcie czegokolwiek jest twoim celem, prawda? Bo gdybyś faktycznie próbował coś osiągnąć to nie angażowałbyś się w działanie nie przynoszące żadnego skutku, zatem, dlaczego kręcisz się jak bączek?

matsuka napisał(a): Napisałem, że jestem w stanie wymyślić niejedną teorię o tym jak działają zaćmienia (nie jest to wielki wyczyn) - naukowcy wymyślają takie teorie cały czas. Np. teoria o tym, że istnieje jądro Ziemi nauczana jest w podręcznikach jako fakt. Czy jest jakieś naukowe badanie które udowodniłoby istnienie jądra Ziemi? Nie ma. Najgłębsza dziura w Ziemi ma 12 km. głębokości.

Ja mogę tłumaczyć jak moim zdaniem coś wygląda, tylko po co? Uwierzysz mi na słowo tak jak wierzysz na słowo agencji NASA?

Po pierwsze, ja też mogę napisać, że jestem synem biskupa, ale co z tego? Udowodnij, że potrafisz wymyślić "niejedną teorię" oraz poprzeć ją merytorycznymi argumentami (obliczeniami i materiałami badawczymi) to wtedy zaczniemy cię traktować poważnie. Na razie sprowadzasz samego siebie do poziomu kiepa, który udaje, że coś potrafi. Wiem, że nie stanowi to dla ciebie żadnej różnicy, ale dla obserwatorów informacja co sobą reprezentuje interlokutor jest znaczącym faktem. Ty tylko wygłaszasz zasłyszane opinie (bzdurne w dodatku), obiecujesz, że coś potrafisz i myślisz, że ktoś się nabiera na twoje gadki. No niestety, ale w tym wątku na razie dowodzisz tylko bycia oszustem, tchórzem i osobą z zaburzeniami.

Nie, nie potrafisz wymyślić "niejednej teorii". Po prostu nie jesteś w stanie i przestań pisać, że mógłbyś, bo nikogo to nie rusza. Tak samo jak nie potrafisz łączyć faktów. I tak samo jak nie potrafisz weryfikować zdobytych informacji. I tak samo odrzucasz dowody na kulistość Ziemi, bo nie potrafisz ich zrozumieć, a co za tym idzie, nie potrafisz podać kryterium, wg którego oceniasz rzeczy realne od nierealnych, dlatego żadne dowód ciebie nie zadowoli, bo żadnego dowodu nie jesteś w stanie zrozumieć.

Czy teraz już rozumiesz dlaczego nikt nie potrafi tobie udowodnić, że Ziemia jest ciałem niebieskim potocznie nazywanym "kulą"?
Wątpię.  Cwaniak


Edycja:
Aha.
I z łaski swojej, matsuko, przestań powoływać się na brazylijskich naukowców z jakiegoś nagrania, bo o żadnych naukowcach nie ma tam mowy. Nie wiadomo kto spreparował to twoje ulubione nagranie także daruj sobie wyrażenie "brazylijscy naukowcy".


O liniach na różnie odwzorowanych mapach:
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez Żarłak - 01.05.2018, 13:38
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 30 gości