To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
matsuka napisał(a): @Żarłak
Pominę Twoje argumenty w tematach płaskiej Ziemi, bo raczej nie jesteś w nich mocny (więc nawet nie zamierzam ich czytać) i skupię się na ciekawej kwestii psychologicznej, którą poruszyłeś.

Nie ma czego pomijać, bo żadnych argumentów za płaską Ziemią nie wygłaszałem. Cały też czas czekam na odpowiedzi na moje pytania, których nie raczyłeś udzielić.


matsuka napisał(a): Mam głębokie, wewnętrzne poczucie, że dokonałem czegoś ważnego w dyskusji o płaskiej Ziemi, ale może jest to tylko moja pusta satysfakcja,

Niestety tak właśnie jest. Tylko ci się wydaje, bo nie dokonałeś niczego szczególnego.

matsuka napisał(a): że wygrywam merytorycznie dyskusję sam przeciw kilkudziesięciu osobom, można powiedzieć w "przegranej sprawie". Gdybym ją przegrywał, to wiedziałbym o tym, bo w moim własnym odczuciu jestem uczciwy.

I to jest właśnie błąd, który popełniasz nie wiedząc o tym. Wydaje się tobie, że "wygrywasz", że jesteś "merytoryczny", że "wiesz", i że "jesteś uczciwy", itd., itp.

Właśnie dlatego skupiłem się na "psychologizowaniu", bo zauważyłem, że jest ono dla ciebie ważniejsze niż cała dyskusja, i dlatego właśnie odpowiedziałeś do mnie w tym tonie. Jesteś transparentny jak celofan, a ulegasz złudzeniu, że trudno ciebie przejrzeć. No niestety, ale tak nie jest. To tylko tobie wydaje się, że jesteś taki wyrafinowany. Reszta uczestników widzi twoje błędy i próbuje cię popchnąć w kierunku, który pomoże tobie ich unikać. Dobrze, że ograniczasz się do bredni na forum, a nie np. sprawdzania głębokość studni albo palność substancji.

matsuka napisał(a): Usystematyzowałem też swoją wiedzę o fizyce i sprawdziłem się w najgorszych możliwych warunkach do rozmowy, w miejscu w którym wszyscy mnie nienawidzą i nie ma żadnej taryfy ulgowej - gdzie najmniejsze potknięcie wykorzystane jest przeciw mnie.

Wiesz co? Warunki jakich doświadczasz na forum wcale nie są najgorszymi w jakich mógłbyś podejmować wyzwania (z tego też nie zdajesz sobie sprawy).


matsuka napisał(a): Nienawidzę  szablonowego myślenia i tu mogę się trochę spełniać - napisać coś, czego nie napisałbym publicznie.

Właśnie gdybyś faktycznie był nonkonformistą to pisałbyś takie rzeczy pod własnym nazwiskiem, bo to dopiero jest wyzwanie. Anonimowa pisanina w internecie, gdzie jeszcze kasujesz sobie swoje komentarze, żadnym wyzwaniem nie jest.

matsuka napisał(a): Na pewno jest to jakiś defekt psychologiczny ... podobnie jak tych, którzy chodzą po górach wysokich i tych, którzy osiągają wielkie rzeczy.

Osobowość narcystyczna i megalomańska. I nie piszę tego o "tych którzy chodzą po górach wysokich".

matsuka napisał(a): Pytanie to jest też do Ciebie : co ty tu robisz, co Ty osiągasz wchodząc tu tylko po to, żeby napisać mi, iż jestem idiotą i plusować tych, którzy wyzywają mnie od kurew.

Po pierwsze, nie przypominam sobie abym nazwał cię idiotą.
Po drugie, chyba nie punktowałem żadnej wypowiedzi nazywającej cię kurwą.
Po trzecie, nawet gdyby taka sytuacja miałaby miejsce to nie ma to żadnego znaczenia dla dyskusji.
Po czwarte, taki geniusz jak ty powinien mieć gdzieś oceny oceniające cudze oceny nt. ciebie samego. Dlaczego przejmujesz się cudzymi plusami eugeniuszu?
Po piąte, wyolbrzymiasz na miarę swoich megalomańskich możliwości.
Po szóste, bawi mnie to co wypisujesz.
Po siódme, piszę do ciebie z ludzkiego miłosierdzia żebyś się opamiętał.
Po ósme, pewnie rozczarują cię punkty szósty i siódmy. No trudno, mogę z tym żyć.

matsuka napisał(a): No tośmy sobie pogadali. Faktycznie złapałem doła.

To następnym razem go nie łap.

matsuka napisał(a): Ciekawi mnie jednak naprawdę jak tłumaczycie sobie takie fakty :

1. podróż samolotem Tokio - New Delhi (5800 km.) trwa o godzinę dłużej (9 godz.) niż podróż Johannesburg - Sao Paulo (7500 km) (8 godzin)
Może mi ktoś to zechce wyjaśnić.

Christoff napisał(a): Na tym flightradarze można sobie obejrzeć trasę lotu. Z Tokio do Delhi leci łukiem przez Birmę i Bangladesz, żeby ominąć Himalaje i Tybet.

Co wiąże się z tym, że dystans wzrasta o, bagatela!, 884 km. Z Sao Paulo samoloty latają szybciej, a różnica w faktycznie pokonywanym dystansie nie jest tak duża.


Japonia do Indii napisał(a):Speed Filed: 619 km/h
Actual: 6,799 km (Direct: 5,915 km)
https://flightaware.com/live/flight/JAL7...P/tracklog

Brazylia do RPA napisał(a):Distance
Distance
Actual: 7,562 km (Direct: 7,447 km)
Speed Filed: 922 km/h
https://flightaware.com/live/flight/SAA2...R/tracklog


Normalnie Japońce okradają swoich pasażerów z życia ;-)  Zdziwko
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez Żarłak - 01.05.2018, 19:55
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 31 gości