To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
zefciu napisał(a):A wyjaśnienia mechanizmu powstawania zaćmień Księżyca jak nie było tak nie ma.

Sam przyznałeś, że są trzy. Gdzie jest Twoja głowa?


zefciu napisał(a): Tutaj ilość nie przechodzi w jakość. Masz podać jedno wyjaśnienie, konkretne, spójne z resztą Twojej kosmologii, a nie trzy luźne myśli.

Kolejne kubusiowe ultimatum. Nie prowadzimy normalnej rozmowy - ty mnie przesłuchujesz, ode mnie wymagasz, zalewasz pytaniami i jeśli choćby na jedno najgłupsze nie odpowiem, to projektujesz na mnie swoje kubusiowe fobie.

Wiedz, że to Ty tu jesteś na kozetce.

Ja postawiłem jedno jedyne ultimatum trzem dziubaskom, gdy z rozpaczą odkryłem, że nie rozumieją kompletnie niczego, poza słowami na k.

zefciu napisał(a):Nie. Tak nie jest. W poście, w którym było obrazek z kaczkokrólikiem nie ma odpowiedzi na żadne pytanie żadnego użytkownika.

Post z kaczokrólikiem jest spełnieniem obietnicy wyjaśnienia faz i zaćmień księżyca, którego domagano się ode mnie bardzo brutalnie i bardzo stanowczo, choć w sposób nieuprawniony.
Jest więc odpowiedzią na pytanie, które zresztą kilka osób zadowoliło.


Dodam jeszcze do kolejną bronią w Twoim arsenale kubusiowych zagrań poniżej pasa jest nie zwracanie uwagi na bardzo rzeczowe odpowiedzi i oskarżanie swoich rozmówców, że ich nie udzielają.

Nie chcę mi się podawać przykładów, ale mam kilka przygotowanych na wypadek, gdybyś się rzucał w tej sprawie.
Skończmy na chwilę rozmawiać o Twoim wyimaginowanym przyjacielu, kubusiu.


zefciu napisał(a):Zadaję pytania nt. Twojej teorii. Nie doczekuję się na nie odpowiedzi. Nigdy natomiast nie robię tak, że ukrywam jakieś tajemnice do czasu, aż ktoś odpowie na bezsensowne pytanie.

Nigdy nie obiecałem ujawnić co naprawdę uważam na temat tego jak wygląda kosmos, nie stawiam w tej kwestii też żadnego ultimatum. Nie rozmawiamy tak naprawdę o tym co ja uważam.
Podkreślę teraz coś :


Rozmawiamy o tym czy istnieje naukowy, laboratoryjny (możliwy do powtórzenia w kontrolowanych warunkach) dowód na to, że żyjemy na ruchomej, obracającej się olbrzymiej piłce.

Odpowiedź na tę chwilę brzmi : "nie istnieje"

Jako substytut prawdziwego dowodu istnieje kilka nieuczciwych , nienaukowych wyjaśnień :

* statki znikają za horyzontem (gdy nie ma dowodu, że akurat znikają z powodu krzywizny a nie załamania światła w atmosferze)
* eksperyment sprzed 2000 lat dowiódł kulistości (kłamstwo)
* istnieją zdjęcia z kosmosu (istnieją też zdjęcia kosmitów z obcych cywilizacji)
* różne narzędzia działają tylko w oparciu o kulistość Ziemi (nieuprawnione przekonanie)
* istnieje ISS (i co z tego, David Copperfield latał na żywo na scenie już 30 lat temu, tuż przed nosem widowni)
* naukowcy przecież by nas nie oszukiwali (owszem, ale mogą się mylić, skoro nie opierają się na dowodach naukowych na kulistość Ziemi tylko na przekonaniach)


Nie chodzi o to, czy Ziemia jest płaska, bo istnieje całe spektrum innych możliwości :
- mogłaby być wklęsła
- mogłaby być płaska
- mogłaby być trochę płaska, trochę wklęsła, trochę wypukła


Powinniśmy się opierać na dowodach. To, że nie mamy na coś wyjaśnienia, nie znaczy, że musimy zmyślić pierwsze lepsze.
Np. jeśli nie wiemy co powoduje burze wcale nie musimy zmyślać, że skrzaty.

Problem w tym, że świat nauki ciągle zmyśla (nie opiera się na dowodach), np. zmyślił istnienie jądra Ziemi, żeby wytłumaczyć dlaczego dane sejsmiczne nie zgadzają się z przekonaniami o kulistości Ziemi, zmyślił kulistość Ziemi, żeby wytłumaczyć zjawiska na niebie itd.

Wygląda to tak, że zwykły naukowiec wymyśla teorię i słusznie, a gdy nie jest obalona i inni naukowcy się do niej przychylają, to sprzedawane jest to wyjaśnienie jako fakt reszcie świata i zamieszczane w podręcznikach jako obowiązujące.

Tak nie powinna wyglądać nauka i o tym rozmawiamy. Nie mam obowiązku wyjaśniać na forum jak moim zdaniem wygląda świat, bo w sumie nie ma to znaczenia co ja uważam.

Nie przyszedłem tutaj z wątkiem pt. "Mam alternatywne wyjaśnienie dla heliocentryzmu". Przyszedłem tu z pytaniem : "skąd wiecie, że wygląda tak jak wam powiedziano".


Uściślijmy wyjaśnienia dotyczące zaćmienia...

ZaKotem napisał(a):Ten wklęsły księżyc? No i? Widziałeś kiedyś przechylającą się okrągłą lampę?

Jeszcze raz spójrz na ten fim, tym razem na minutę 4:33
https://youtu.be/dLvcjgOGs9s?t=4m33s

Widzisz co się dzieje? Fazy wynikają z obrotu wokół świecy, ale jeśli nagle przechylisz lampę, jak to zrobił autor nadgarstkiem otrzymujesz coś, co może być wyjaśnieniem zaćmienia.

ZaKotem napisał(a):Co to jest ta kopuła Ziemi, jak wygląda i jakie ma właściwości?

Szklana kopuła, słynny, wielokrotnie opisywany firmament nieba. Zagina światło.
Demonstracja w tym wideo, z cudowną muzyką

https://youtu.be/L6cI5T-zs8o?t=40s

ZaKotem napisał(a):No to jeszcze wystarczy wyjaśnić, dlaczego nikt tego Rahu nie wykrył poza czasem zaćmienia księżyca.
Tak się generalnie wykrywa ciemne obiekty, gdy przechodzą na tle czegoś jasnego i z czymś interferują.
Gdyby NASA ogłosiła, że wykryła jakiś obiekt przy tranzycie z czymś to od razu byś łyknął, bo nie lubisz myśleć samodzielnie.

Dokończ proszę słynne zdanie : "Zasadniczo samodzielnie myślą tylko ..."
Wiesz kto to powiedział?


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez matsuka - 09.05.2018, 15:47
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 37 gości