Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
zefciu napisał(a): Skoro z założenia masz rację i zawsze istnieje wytłumaczenie, to rozmowa z Tobą nie ma sensu.
Każdy wychodzi z założenia, że ma racje, łącznie z Tobą. Dyskutowałeś kiedyś z kimś, kto wyrażał poglądy z góry wiedząc, że są fałszywe? Po prostu to, że jak sam przyznałeś jestem w stanie znaleźć fakty potwierdzające moje racje, odróżnia nas dwóch od siebie.

zefcio napisał(a):
matsuka napisał(a):Dlaczego nikt nie dotarł nigdy na magnetyczny biegun południowy
Przecież dotarł. A że kompas na biegunie magnetycznym nie zachowuje się tak, jakby chciał macka, tylko zachowuje się tak, jak wynika z praw fizyki, to już jest macki problem tylko i wyłącznie.

Jak według Ciebie powinien zachowywać się kompas na biegunie południowym i z jakich praw fizyki to wynika? Bo ja wytłumaczyłem jak, moim zdaniem, powinien zachowywać się kompas i dlaczego.

Na razie, z tego co zrozumiałem, stoisz na stanowisku pt. "Jeśli kompas wskazuje to co USA i ich satelity twierdzą, to nie jest na biegunie, jeśli kompas twierdzi coś innego niż USA to jest na biegunie".
Nie wycieraj sobie buzi prawami fizyki jeśli stosujesz taką logikę.

Opowiem Ci dowcip, który usłyszałem będąc dzieckiem.

Rozmawiają dwaj krasnale i jeden mówi do drugiego :
- wiesz, ostatnio spadła mi na ziemię kromka chleba masłem do góry, a Sierotka Marysia mówiła, że kromka chleba zawsze spada masłem do dołu.
Na to drugi :
- widocznie posmarowałeś kromkę masłem od złej strony.

Rozumiesz analogię? Na wszelki wypadek wytłumaczę. Sierotka Marysia to GPS.

Christoff napisał(a):A skąd informacja, że nikt nigdy tam nie dotarł?
Żeby odpowiedzieć na to pytanie odwrócę je. Skąd Ty wiesz, że żaden człowiek nie dotarł na Wenus? Mniej więcej  z tych samych powodów ja wiem, że nikt nie dotarł do magnetycznego bieguna południowego.

Christoff napisał(a):Nie ma tras pasażerskich. Powodów jest kilka, same banalne.
1. Mała ilość potencjalnych tras.
2. Niekorzystne warunki pogodowe (gwałtowne wiatry).
3. W razie awarii samolotu nie ma warunków do lądowania i wszyscy giną od razu lub po lądowaniu w krótkim czasie zamarzają.

Po pierwsze nie odpowiedziałeś na żaden z zarzutów dotyczących braku dowodu na obecność bieguna magnetycznego południowego.
Po drugie wszystkie Twoje powody dotyczące tras samolotów to tylko wymówki, biorąc pod uwagę fakt, że analogiczne loty przez biegun północny się odbywają.

Jeszcze raz :

czekam na dowód na to, że istnieje magnetyczny biegun południowy. Czekam na informacje, filmy wideo z kimś, kto dotarł na magnetyczny biegun południowy.

Christoff napisał(a):Amundsen i Scott dotarli różnymi trasami w to samo miejsce

W taki sam sposób, jak można by dojechać do Warszawy różnymi trasami zarówno z Krakowa jak i z Poznania, nawet na płaskiej Ziemi.

Christoff napisał(a):I jak przeprowadzono ten rejs dookoła Antarktydy z filmiku?

Nie wiem o który film chodzi. Czy pytasz o to ostatnie polskie osiągnięcie? Mniej więcej już to wytłumaczyłem, ale mogę powtórzyć z poglądowym rysunkiem.

Ja też zadam pytanie : dlaczego nikt z Was nie potrafi odpowiedzieć na proste pytania, omija je i w kontrze zadaje swoje. Na co ja odpowiadam logicznie, a w odpowiedzi słyszę jęczenie : "spizgi spizgi"

Przecież ja nie tłumaczę niczego spiskami, poza oczywiście rozsądnym przekonaniem, że nie można zakładać z góry iż imperium Stanów Zjednoczonych jest inne niż wszystkie imperia i zawsze mówi prawdę, więc jak ich agencja kosmiczna (oraz zaprzyjaźnione) coś ogłoszą bez dowodów, to od razu musi być fakt niezaprzeczalny, niepodważalny.

Jeśli USA kłamią to i tak dopiero po upadku tego imperium ich kłamstwa wyjdą na światło dzienne, do tego czasu każdy ich przekręt będzie tylko teorią spiskową. Podobnie jak było z ZSRR, nazistami  i wszystkimi innymi imperiami w historii.

Zwycięscy dyktują światu co jest prawdą a co nie. Zawsze tak było.

Nie rozumiem jak można tego nie rozumieć i przyjmować wszystko za fakt, bez uzasadnienia. Kompas mówi coś innego, USA coś innego, więc kompas się myli. To jest po prostu żałosne.
Gdzie są wasze jaja i głowa?

Dragula napisał(a):Nie ma to jak wymienić garść faktów, stwierdzić, że są zgodne jedyne z hipotezą płaskiej ziemi ale z żadną inną już nie i wypinać się na setki faktów przeczących płaskiej ziemi, jakie tu padły. I to zaczynając o takich, które każdt ziemianin obserwuje codziennie lub raz w miesiącu na własne oczy, bez podróżowania na antarktydę i latania do RPA

Te setki rzekomych faktów zostało już obnażonych jako nieprawdziwe w tym wątku. Dlatego on tyle trwa, gdyż nie wypinam się na nie tylko cierpliwie odpowiadam.
Ty natomiast wypinasz się na wszystko, tak jak teraz. Nie potrafisz odpowiedzieć na żadne pytanie, nawet najprostsze.

Dlaczego brak jest dowodów na istnienie bieguna magnetycznego południowego?
Słucham.

Smok E napisał(a):Nie trzeba jechać na Antarktydę, wystarczy mieć 2 pancerniki i stoczyć bitwę między nimi. Już przy odległościach powyżej 20 km trzeba poważnie brac pod uwagę kulistość ziemi. Pancernik wyłania się zza horyzontu swą wieżą dowodzenia i masztem, a dopiero potem reszta.

Jesteś nie w temacie. Już obaliliśmy argument wyłaniania się obiektów od góry, na przykładzie statków.

Smok E napisał(a):Edgeworth David to jest nikt?
A mamy jakiś dowód? Kolumb kiedyś dotarł do Ameryki i myślał, że to Indie. Nie ma jakichś wideo z nowszych ekspedycji, gdzie pokazują wskazania kompasów? Skoro 110 lat temu się udało czemu nikomu do dzisiaj się nie udaje, gdy jest 1000 razy lepszy sprzęt?

Smok E napisał(a):E matsuka wystarczy że spróbujesz zrobić se mapę, nie musisz nigdzie jechać. Ponieważ mapa jest rzutem sfery na płaszczyznę to zawsze będzie miała kłamliwe: albo odległości, albo powierzchnie, albo kształty. Albo wszystko naraz. Spróbuj zrobić wierną mapę, tak jak się robi plan.

W jaki sposób ocenimy, że są kłamliwe? Bo będą się różnić względem tego co Ty uważasz, że jest prawdą? Pokazałem trasy lotów, np. z Japonii do Indii, które według globusa nawet pomimo omijania Himalajów powinny trwać krócej niż między Afryką a Ameryką Południową, a trwają o godzinę dłużej.

Zawsze można to usprawiedliwić wymówką : "bo widocznie samoloty latają wolniej" ale nie masz gwarancji, że aktualnie obowiązujący model jest prawdziwy.

Druga kwestia jest taka, że gdyby płaska Ziemia była lokalnie wypukła lub wklęsła, ale miałaby krańce, to też byłby problem z wykreśleniem mapy płaskiej Ziemi.
Obecnie nie jestem w stanie wskazać która mapa jest całkowicie poprawna bo nie mam jak tego zweryfikować.

Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez matsuka - 17.05.2018, 14:00
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17