To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Christoff napisał(a): Znaczy których? Filmiku nie mam. Było coś jeszcze?

Chodzi mi o dowód na to, że magnetyczny biegun południowy istnieje.

Christoff napisał(a):Nie. Ewentualnie do powodu numer 3 można się przyczepić. Zarówno potencjalne trasy, jak i warunki lotu są skrajnie różne.
Do wszystkich można się przyczepić
1. istnieją potencjalne trasy, dzięki którym można by bardzo skrócić drogę
2. odbywają się loty zwiedzające Antarktydę, więc jakoś warunki pogodowe im nie przeszkadzają
3. mamy już ustalone.

Pytanie do Ciebie : dlaczego warunki pogodowe są skrajnie różne na symetrycznych biegunach kulistej Ziemi?


Christoff napisał(a):Lol. Czy ty w ogóle wiesz, skąd odkrywcy bieguna wiedzieli, że na niego dotarli?

Przypominam Ci, że oni osiągnęli geograficzny biegun południowy, co nie ma nic wspólnego z magnetycznym, o którym rozmawiamy.

Christoff napisał(a):EDIT: Filmik o opłynięciu Antarktydy dam jeszcze raz, bo może przeoczyłeś. https://www.youtube.com/watch?v=C7v3HBkdpE8 Wyszło im 14 000 mil morskich. Są w spisku?
Dziękuję. Nie przeoczyłem, po prostu zapomniałem o nim, bo gość, który tam gada uważa się za mesjasza, wcielenie Jezusa.

Przyznaję nie obejrzałem tego, bo zakładam, że film opowiada o opłynięciu Antarktydy, a o opłynięciu Antarktydy już mówiłem przy osiągnięciu polskich żeglarzy - jak można to zrobić nie będąc w żadnym spisku, a jednocześnie jej nie okrążyć. Po prostu kierując się wskazaniami GPS, zamiast kompasem.


Christoff napisał(a):I dawaj tą płaskoziemską mapę Antarktydy, żebym se mógł odległości pomierzyć.

Generalnie płaskoziemcy wierzą, że Antarktyda nie istnieje jako kontynent, ja mam swoją teorię. Uważam, że Antarktyda istnieje jako kontynent znajdujący się na południe od Ameryki Południowej, ale stanowi on tylko małą cząstkę olbrzymiej ściany lodu otaczającej świat.

Wtedy opłynięcie Antarktydy w ogóle nie jest kontrowersyjne.




zefciu napisał(a):Oprócz wiedzy z góry, że coś jest prawdziwe i wiedzy z góry, że jest fałszywe istnieje jeszcze postawa sceptyczna – nie wiem czy sąd jest prawdziwy czy fałszywy, bo nie mam ku temu przesłanek. Albo: przyjmuję, że dany sąd jest prawdziwy/fałszywy, bo mam ku temu przesłanki, ale umiem sobie wyobrazić dowody na sytuację przeciwną.

Gdy piszesz, że Ziemia jest kulą i wydaje Ci się, że masz prawo tak twierdzić, to zapewne jesteś przekonany o tym, że masz rację ... i nie ma w tym nic złego.
Ja przypuszczam, że ludzie nie chodzą po kuli i mam ku temu przesłanki, a gdy je wyrażam zakładam, że mam rację, choć nigdy nie wykluczam, że mogłem się pomylić.

Rozmawiamy więc, porównujemy swoje racje, wymieniamy logiczne argumenty i na tym polega dyskusja. Problem, który zgłosiłeś występuje jednak nie po mojej stronie, a po stronie przeciwnej  - tzn. bez względu na moje argumenty, bez względu na siłę moich racji większość i tak nie przyjmie do wiadomości, że Ziemia nie jest kulą.

Dlaczego? Bo doszli do takiej konkluzji o kulistości Ziemi nie ze względu na samodzielne myślenie i porównywanie argumentów. To była inna motywacja i argumenty ich nie przekonają.
Jestem tu dla tej garstki myślącej samodzielnie.


zefciu napisał(a):Łżesz. Nigdy niczego takiego nie przyznałem. Ale widać musisz uciekać się już do tak niskich zagrywek, jak wmawianie innym, że Ci przyznali rację.
Łganie nie leży w mojej naturze, dlatego właśnie miewam poczucie wyższości nad niektórymi moimi rozmówcami.

Napisałeś mniej więcej coś takiego, że potrafię znaleźć sobie wytłumaczenie na moje rację, a ja napisałem, że prawdopodobnie właśnie dlatego, że być może mam rację.
Jeśli źle się zrozumieliśmy i zależy Ci na uściśleniu tego to masz tutaj pole do popisu.


zefciu napisał(a):Idealnie na biegunie południowym idealny kompas położony idealnie poziomo nie powinien się w ogóle poruszyć.

Tak, ale świadomie lub nieświadomie zapominasz o trzech rzeczach :
1. Przy obrocie wokół własnej osi wskazówka również nie powinna się poruszyć, czyli powinna wskazywać północ w innym kierunku niż przed obrotem.
2. Rozmawiamy w pewnym określonym kontekście i nie wiem czy palisz głupa, czy faktycznie o tym zapomniałeś.
Płynie sobie żaglówka, nie stoi wiec w miejscu, natomiast kompas konsekwencje wskazuje północ w jednym określonym kierunku. Na tej podstawie już można stwierdzić, że łódka nie znajduje się na biegunie południowym (magnetycznym)
3. Łódka przepłynęłaby ewentualny biegun magnetyczny w ciągu sekundy lub dwóch, więc problem wskazań kompasu występowałby przez sekundę lub dwie.

Teraz wiedząc, że łódka praktycznie nigdy nie znajduje się na biegunie magnetycznym (pomijalny problem) wytłumacz dlaczego znajdowanie się w pobliżu bieguna magnetycznego zaburza działanie kompasu.
Bo moim zdaniem nie zaburza.

Inaczej : dlaczego żeglarze postanowili przestać kierować się wskazaniami kompasu ze względu na znajdowanie się w rzekomym pobliżu bieguna magnetycznego?

zefciu napisał(a):Proszę zatem o alternatywne wyjaśnienie, dlaczego GPS jest tak skuteczny w codziennym życiu.
Dlaczego jest skuteczny na co dzień to wiadomo, jego nieskuteczność jest natomiast potwierdzona na Antarktydzie i właśnie dlatego o tym rozmawiamy.
A jego nieskuteczność na Antarktydzie wynika prawdopodobnie z błędnego założenia, że Ziemia jest kulą.


Smok E napisał(a):Porównując mapę z rzeczywistością. Każda przekłamuje.

Ja zweryfikowałem trasami lotów fakt, że model globu nie pasuje do rzeczywistości na przykładzie lotu z Tokio do New Delhi i Johanesburga do Sao Paulo .
Dodatkowo mamy potwierdzone nieprawidłowości GPS ze wskazaniami kompasu na Antarktydzie, co też potwierdza nieprawidłowość modelu globu.
W jaki inny sposób chcesz weryfikować rzeczywiste położenia każdego punktu na Ziemi?


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez matsuka - 17.05.2018, 18:24
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 33 gości