To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
zefciu napisał(a): Nie podałeś, jakie kryteria taki dowód miałby spełnić, więc argument z dupy.

Nie podałem też definicji kompasu czy bieguna magnetycznego, czy to znaczy że nie wolno mi posługiwać się tymi terminami?
Co to są kryteria naukowe wie każde dziecko. Jest też stosowne hasło na wikipedii w tej sprawie, więc sobie sprawdź, bo nie chcę powielać tego co jest ogólnodostępne.

Zróbmy inaczej : podaj jakiś dowód na kulistość Ziemi a ja Ci podam których konkretnie kryteriów naukowego dowodu nie spełnia.


zefciu napisał(a):Gdzie opublikowanych?
Na stronie internetowej.

Cytat:Co to jest „prawdziwe zdjęcie” też nie podałeś kryterium.
Bo to jest akurat trudno ściśle określić. Ale jeśli przyślę Ci kółko i kreskę pokolorowaną w programie graficznym to będziesz mniej więcej wiedział, że nie jest to zdjęcie tylko grafika.

zefciu napisał(a):Od tamtych czasów Ziemia zmieniła kształt? Kształt Ziemi jest na tyle potwierdzony, że nikt poważny nie robi eksperymentów po to, by udowodnić po raz któryś, że Ziemia nie jest płaska.
Nie. Tamto doświadczenie było nieprawidłowo, nieprecyzyjnie wykonane, zawierało ukryte założenia, a wnioski były nieuprawnione.

zefciu napisał(a):A to ciekawe. Uważasz, że Ziemia jest monopolem magnetycznym?

Wątpię, ale oś może być np. prostopadła względem płaszczyzny Ziemi.

zefciu napisał(a):Niewyjaśnialne dzięki refrakcji?
Ja mogę to przyjąć, ale Ty? Jak Kali stosować refrakcję to dobrze. Kalemu stosować refrakcję niedobrze. I ty tu jesteś Kali.

zefciu napisał(a):Udało się wielokrotnie. Jeśli masz jakieś własne kryteria powtórzenia tego eksperymentu, napisz jakie.

Widziałem eksperymenty powtarzające eksperyment Cavendisha przeprowadzone wbrew zasadom logiki, w pomieszczeniach z przepływem powietrza, gdzie mechanizm wprawiony był w ruch już na wstępie.

Skandaliczne w ogóle wały, ale nie zamierzam formułować dokładnych kryteriów, bo szkoda mi czasu.

zefciu napisał(a):Ruchu Ziemi względem eteru kosmicznego. Koncepcja eteru została odrzucona, więc argument ten świadczy o tym, że albo nie masz pojęcia o czym piszesz, albo uważasz nas za idiotów.
Piszesz o eksperymencie Michelsona- Morleya, po którym Michelson stracił wiarę w ruch Ziemi.
Był też eksperyment Airy'ego, który w ogóle nie uwzględniał eteru.

Było to wszystko eksperymenty mające dowieść ruchu Ziemi i jej prędkości, a się nie powiodły
Zapominasz też o eksperymencie Sagnaca, generalnie przemilczanego przez świat nauki.

Znasz jakieś nowsze eksperymenty XX wieku, które w końcu dowiodły ruchu Ziemi?


zefciu napisał(a):Czy na ziemi kuli nie da się wyszukać bloga człowieka z Alaski? Przecież światłowody pozwalają na przesłanie informacji z Alaski do Polski. Zupełnie nie rozumiem tego argumentu.

Ten argument świadczył o tym, że model Ziemi kulistej i faz księżyca nie zgadza się z obserwowanymi faktami, potwierdzonymi stosownym dowodem.

zefciu napisał(a):
matsuka napisał(a):Dlatego, że kulistość Ziemi nie zgadza się z rozchodzeniem się fal sejsmicznych
Uzasadnij. Mam wrażenie, że to jest już typowe rzucanie gównem w nadziei, że coś się przyklei.
Była o tym rozmowa wcześniej, bez Twojego udziału. Uzasadnienie jest bardzo proste. Gdyby była zgodna nie wymyślano by idei niewidzialnego jądra Ziemi, które ma za zadanie ten fakt wyjaśniać.
zefciu napisał(a):Żeby kompas „mylił” wschód za zachodem trzeba być na południe od bieguna południowego. Dosyć łatwo to sobie wyobrazić.
Nie ma czegoś takiego jak południe o bieguna południowego w modelu Ziemi kulistej.

zefciu napisał(a):Dlatego, że kalkulacje, które wykonują urządzenia GPS zakładają, iż Ziemia jest kulą.

Po pierwsze tego nie wiesz, po drugie są dowody na to, że GPS źle działa na półkuli południowej, po trzecie GPS ma prawo działać na płaskiej Ziemi, jeśli kalkulacje wykonywane są inaczej niż Ci się wydaje, po czwarte GPS jest kontrolowany przez USA. Jakby były kontrolowane przez Koreę Północną to pewnie twoje wątpliwości byłyby większe.

Christoff napisał(a):Tylko tyle? Między tymi miastami nie ma bezpośredniego połączenia. Lata się przez Santiago.

Dlaczego?

Christoff napisał(a):Widocznie nie ma popytu na loty przez cały kontynent. Bo i po co?

Nie ma popytu? Na loty na księżyc też nie ma popytu i dlatego nikt tam nigdy nie "wrócił"?
Poza tym, nie sprawdzałem tego, ale chyba mylisz podróż na Antarktydę z lotem przez Antarktydę. Lot na Antarktydę kosztuje 50 000 dolarów, ale nie ma popytu, żeby jednak przez nią przelecieć?

Christoff napisał(a):Będziesz mnie przekonywał, że tam jest ciepło i bezwietrznie? To jest wiedza dostępna w szkole podstawowej.
Nie, będę Cię przekonywał, że górzystość terenu to jednak wymówka, w innych miejscach górzystość terenu nie powoduje różnicy temperatur rzędu 70 stopni Celsiusza.
Drastyczna różnica temperatur między Arktyką a Antarktydą jest logiczna w modelu płaskiej Ziemi, w modelu kulistej trzeba szukać sobie wymówek "bo tam jest górzysty teren".


Christoff napisał(a):W czasach Amundsena i Scotta żadnych map sięgających poza wybrzeża Antarktydy nie było. Nie było żadnego punktu na mapie. Skąd wiedzieli, że są na biegunie i w jaki sposób dotarli różnymi trasami w to samo miejsce?

Nie trzymaj mnie tak w niepewności. Wyjaśnij skąd wiedzieli. Czy kierowali się gwiazdą betlejemską, czy kompasem. Nie wiem.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez matsuka - 18.05.2018, 13:31
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 30 gości