Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
matsuka napisał(a): Zróbmy inaczej : podaj jakiś dowód na kulistość Ziemi a ja Ci podam których konkretnie kryteriów naukowego dowodu nie spełnia.
Przecież kilka dowodów Ci wskazano. Np. ten związany z układem gwiazdozbiorów widocznych z różnych punktów Ziemi. Albo dowód geodezyjny.
Cytat:Na stronie internetowej.
Czyli nigdzie nieopublikowanych. Dziękuję.
Cytat:Bo to jest akurat trudno ściśle określić.
No to trudno. Zatem argument nie ma wartości.
Cytat:Nie. Tamto doświadczenie było nieprawidłowo, nieprecyzyjnie wykonane, zawierało ukryte założenia, a wnioski były nieuprawnione.
Uzasadnij.
Cytat:Wątpię, ale oś może być np. prostopadła względem płaszczyzny Ziemi.
Wówczas byśmy to obserwowali. Blisko Bieguna Północnego pole magnetyczne skierowane byłoby w płaszczyźnie pionowej, a nie poziomej. Nie obserwujemy tego.
Cytat:Ja mogę to przyjąć, ale Ty? Jak Kali stosować refrakcję to dobrze. Kalemu stosować refrakcję niedobrze. I ty tu jesteś Kali.
Nie. Jak Kali stosować refrakcję odwrotnie niż refrakcja działa – źle. Jak Staś stosować refrakcję zgodnie z jej rzeczywistym działaniem – dobrze.

Cytat:ale nie zamierzam formułować dokładnych kryteriów, bo szkoda mi czasu.
No to trudno. Zatem argument nie ma wartości.
Cytat:Piszesz o eksperymencie Michelsona- Morleya, po którym Michelson stracił wiarę w ruch Ziemi.
Był też eksperyment Airy'ego, który w ogóle nie uwzględniał eteru.
A zatem, Twoim zdaniem, względem czego ruch Ziemi mierzyły te eksperymenty, jeśli nie względem eteru?
Cytat:Zapominasz też o eksperymencie Sagnaca, generalnie przemilczanego przez świat nauki.
Nie przemilczanego, to raz. Dwa – czego niby ten eksperyment dowodzi Twoim zdaniem?
Cytat:Ten argument świadczył o tym, że model Ziemi kulistej i faz księżyca nie zgadza się z obserwowanymi faktami, potwierdzonymi stosownym dowodem.
Ale co mają fazy księżyca do możliwości znalezienia bloga z Alaski? Nie kumam nadal.
Cytat:Była o tym rozmowa wcześniej, bez Twojego udziału. Uzasadnienie jest bardzo proste. Gdyby była zgodna nie wymyślano by idei niewidzialnego jądra Ziemi, które ma za zadanie ten fakt wyjaśniać.
A czy płaska Ziemia ten fakt wyjaśnia? Też nie wyjaśnia. Podobnie jak model kulisty, ale jednolity. Natomiast dlaczego chciałbyś, aby jądro było widzialne, to już nie mam pojęcia.
Cytat:Nie ma czegoś takiego jak południe o bieguna południowego w modelu Ziemi kulistej.
Można być na geograficzne południe od magnetycznego bieguna południowego. O tym pisałem.
Cytat:Po pierwsze tego nie wiesz
Wiem.
Cytat:po drugie są dowody na to, że GPS źle działa na półkuli południowej
Australijczycy się jakoś nie skarżą.
Cytat:po trzecie GPS ma prawo działać na płaskiej Ziemi, jeśli kalkulacje wykonywane są inaczej niż Ci się wydaje
Ale nie są. Gdyby były, potrzebny byłby spiseg wszystkich producentów urządzeń GPS. A Ty podobno w spizgi nie wierzysz.
Cytat:po czwarte GPS jest kontrolowany przez USA
Satelity, które nadają sygnał może tak. Urządzenia, które określają położenie – nie.
„Przybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu”

– Spięty

Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez zefciu - 18.05.2018, 13:49
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38