To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
zefciu napisał(a):
matsuka napisał(a): Z dwóch powodów. Rozpraszania i zakrzywiania się światła w atmosferze.
Mimo wszystko gwiazdy nisko nad horyzontem, które znajdują się dalej niż obiekty „zniknięte” za horyzontem widzimy. A przecież po drodze jest znacznie więcej powietrza.


Po pierwsze spójrz na ten obrazek, już kilka km. od obserwatora statki stają się efemeryczne, zanikają w atmosferze, co jest dowodem na to, że mój argument ma podstawy :

[Obrazek: image7.jpg]

Po drugie gwiazdy jednak same są źródłem bardzo mocnego światła, więc mają prawo być widoczne ze znacznie większej odległości niż ziemskie obiekty

Po trzecie obiekty znajdujące się nad obserwatorem są znacznie lepiej oświetlone tak, jak pokazałem na tym schemacie :
[Obrazek: odbicie2.png]




zefciu napisał(a):
matsuka napisał(a):To że obraz nie znika za rzekomą krzywizną Ziemi zostało udowodnione ostatnio eksperymentem z teleskopem newtonowskim
Przez kogo i gdzie opublikowano dowód?

Na razie jest to strona internetowa i dokument telewizyjny. Żeby był to klasyczny dokument naukowy musiałby zostać zrecenzowany i zaakceptowany przez cały świat nauki, a jasne jest chyba, że wtedy cały świat musiałby nagle uznać, że Ziemia jest płaska, więc będzie to jednak trudniejsze do wykonania. Który naukowiec potwierdzi badanie i zaryzykuje całą swoją karierę?

zefciu napisał(a):
matsuka napisał(a):Światło może świecić od spodu, żadne prawo fizyczne mu tego nie zabrania.
I to jest właśnie kwintesencja Twoich luźnych myśli, które uważasz za „wyjaśnienie”. Cały czas tkasz nam do łba model, w którym Słońce znajduje się cały czas nad naleśnikiem ziemskim. I nigdy poniżej niego nie schodzi (jakby zeszło, to by była noc nad całą Ziemią). A nagle jak trzeba wyjaśnić inne zjawisko, to się okazuje, że schodzi.

Ja mam w głowie bardzo wiele różnych modeli, pomysłów i koncepcji, które wyjaśniają dane zjawiska na niebie. Po pierwsze nikt nie mówił, że to co świeci od spodu to musi być znane nam słońce, po drugie to może być Słońce, gdy nad nami jest zwierciadło. W praktyce tak właśnie jest według mojej wiedzy, choć to miała być tajemnica. To co widzisz na niebie jako słońce jest tak naprawdę tylko jego odbiciem w zwierciadle.


ZaKotem napisał(a):Od spodu świeci jezioro ognia, które pseudonaukowcy głupio interpretują jako jądro Ziemi.

Z jakiegoś powodu wydaje Ci się, że jeśli zmyślonemu, nieudowodnionemu bytowi, takiemu jak jądro Ziemi nadasz naukową, mądrą nazwę - to jego istnienie staje się bardziej prawdopodobne.

Jezioro ognia, jądro Ziemi, czarna dziura, grawitacja, krzywizna Ziemi, skrzaty i Wróżka Zębuszka należą do tego samego baśniowego świata.
Jeśli moc Lorda Vadera pozwalającą przyciągać obiekty do siebie nazwiesz grawitacją i opiszesz ją ładnym równaniem nie oznacza, że staje się ona bardziej realna. To jest ta sama bajka, tylko pisana przez innego autora, w tym wypadku Newtona, wspaniałego bajkopisarza i twórcę sci-fiction.



Quinque napisał(a):A niby po co mieliby nam wmawiać że Ziemia jest kulą?

Cieszę się że pytasz. Dla pieniędzy. Mało kto wie, ale koncepcja kulistej Ziemi, nie licząc hellenistycznych inspiracji, powstała w kręgach średniowiecznych hermetyków. Byli to najwięksi ściemniacze w historii ludzkości. Jeździli po dworach królewskich i przekonywali królów, żeby dawali im pieniądze na badania nad nieśmiertelnością, zamienianiem minerałów w złoto i leczeniem. Przy okazji uprawiali astrologię i próbowali opisywać świat duchowy ezoterycznym językiem. Dorabiali do tego piękną filozofię, a inspiracje czerpali ze greckich i staroegipskich manuskryptów.

Tutaj wykład o tym przeprowadzony w Centrum Kopernika przez doktora filozofii Łukasza Lamżę : https://www.youtube.com/watch?v=N_Jn3PxvwkE

Krótko mówiąc teoria heliocentryczna została stworzona przez hermetyczne środowisko hochsztaplerów, cwaniaków i oszustów. Alchemia, hermetyzm i ezoteryka to pojęcia najbardziej kojarzące się z tym środowiskiem.

Nowoczesnym Okiem Saurona całego tego heliocentrycznego przedsięwzięcia jest oczywiście Agencja Kosmiczna NAS(sssss)A.
Choć nie wypada mi tak pisać na forum ateistycznym, ale Biblia wyraźnie mówi w swym profetyczno-mistycznym objawieniu Księgi Rodzaju, że po wygnaniu ludzi z raju (czyli odłączeniu człowieka od prawdy) światem będzie rządził kłamliwy wąż, który zwiedzie ludzkość.

[Obrazek: NASA%2BSerpent.jpg]


wszystkie inne, pomniejsze agencje kosmiczne też mają język węża w swoim logo


[Obrazek: vector-Space-Agency-Logos.jpg]

to nie jest specjalnie, to są oczywiście symbole rakiet, ale proszę zrozumieć -  W mistycznym objawieniu sprzed 2600 lat nie było jak przedstawić tego zwiedzenia ludzkości inaczej niż przez tajemniczą opowieść o wężu, który kusi ludzi by zbuntowali się przeciwko Bogu i sami byli jak Bogowie sięgając gwiazd. Objawienie nie mówi wyraźnie o jaki konkretnie owoc chodziło w tym wężowym kłamstwie, ale myślę, że symbol kulistego jabłka (reprezentujący kulistą Ziemię) też nie jest bez znaczenia.

To dlatego tak wielu bardzo mądrych ludzi wierzy w prawdziwość Biblii w naszych czasach. Jej dosłowność jest dla plebsu, prawdziwe tajemnice kryją się głębiej w jej symbolice. Są setki takich dziwnych opowieści w Biblii, które ukrywają tego typu skarby.


Dlaczego można powiedzieć, że światem rządzi ta "wężowa" sekta? Bo przekonała wszystkich, bez żadnego dowodu na kulistość Ziemi, że nie mogą ufać własnym zmysłom, a to co oni ogłoszą, np. przez agencję NASA brane jest bez dowodu za pewnik i fakt. Poza tym dzięki ich "odkryciom" każdy myśli, że jesteśmy tylko nic nie znaczącym pyłkiem we wszechświecie, "pierdem kosmosu, który niechcący poszedł z gruzem" i nie ma nawet sensu szukać swojego stwórcy, czy tym bardziej się z nim kontaktować.

To jest moja intymna interpretacja i odpowiedź na to co się dzieje i dlaczego. A Wy możecie zrobić z nią to co chcecie, wyrzucić do kosza i wrócić do swojego zwykłego życia, naznaczonego dożywotnią pracą w korporacji, lub dorzucić jakąś cegiełkę do ostatecznego zmienienia tego świata swoim własnym, indywidualnym, ciekawym pomysłem, ideą lub nawet konstruktywną krytyką.

Wszystkiego dobrego i przepraszam za czasem bardzo ostry język i agresywną debatę. To miejsce wydawało mi się świetne by poddać moje argumenty najmocniejszej, krytyce z możliwych i sprawdzić czy przetrwają takie hartowanie.

Wydaje mi się, że dowiodłem wielu moich punktów, ale też w kilku nie miałem racji. Tak bywa w życiu. 
Dopóki nie powstanie pełna, spójna teoria tłumacząca świat alternatywnie chyba nie ma sensu dalej przekonywać do swoich racji na tym forum.

Dziękuję za dyskusję. Wiele się z niej nauczyłem. Hejt na mnie nawet mnie bawił. Do widzenia.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez matsuka - 25.05.2018, 14:48
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 32 gości