Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Osiris napisał(a):
Maciej1 napisał(a): Oczywiście, są też konsekwencje sprawdzenia. Np. jeśli ja już wiem i rozumiem, że ziemia nie jest taką kulą, jaką ją malują, to automatycznie wiem, że żadnego "lądowania na księżycu nie było", czyli wiem, że ci którzy mówią, że "lądowali" po prostu kłamią itd. wraz ze wszystkim co z tego wynika.

Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że słowo"kłamią" dotyczy tysięcy pracowników NASA i zaanagażowanych innych osób przy 6 załogowych misjach księżycowych, którzy przez lata musieliby utrzymać całe to "fałszerstwo" na ogromną skalę w tajemnicy do dziś. Plus kolejne tysiące przy innych misjach załogowych i bezzałogowych w kosmos. Plus sfałszowanie wszystkich zdjęć i filmów satelitarnych. Plus przekupienie wszystkich pracowników obserwatoriów astronomicznych na całym świecie itp itd. Pikuś.

1. Tak, zgadzam się "tysięcy pracowników NASA". 
Ilu kłamców dałoby się znaleźć na całym "globie" ziemskim" (mając odpowiednie możliwości, czyli kasę-"marchewkę" oraz "haki"- czyli "kij")?  Otóż ja twierdzę, że tak kilkadziesiąt milionów- bez problemu. Dla pieniędzy, sławy oraz z  powodu "haka" lub groźby ["jaką ładną ma pan córeczkę, takie miłe dziecko. jak patrzę na to miłe dziecko, to przypominam sobie tę smutną historię, pewnie pan o niej słyszał? wie pan tę sprzed tygodnia, co to media mówiły i pokazywały...no wie pan czteroletnia Rebecca wypadła z 10 piętra...takie nieszczęście, zrozpaczona matka zamknięta w zakładzie psychiatrycznym..?" Niczego nawet nie trzeba mówić wprost. słuchacz złapie aluzje. Tak to działa.] Kilkadziesiąt milionów podzielone przez 7 miliardów (nie wiem ile dokładnie jest ludzi na świecie) to wychodzi tak poniżej 1% ludzi. Dobrze policzyłem ? W grupie stu ludzi nie dałoby się znaleźć jednego chętnego (lub zmuszonego) do kłamstwa ? 
Jak tak patrzę na historię ludzkości to stwierdzam następująco: kłamcy istnieli. Ty stwierdzasz inaczej ? Jeżeli istnieli, to dzisiaj już nie istnieją ?
Nie dałoby się znaleźć kilkunastu-kilkudziesięciu -kilkuset kłamców, którzy powiedzą, że "chodzili po księżycu/latali w kosmosie" ? [Policz sobie jaki to procent ludzkości]

2. ….musieliby utrzymać całe to "fałszerstwo" na ogromną skalę w tajemnicy do dziś.    No coż, tajemnicy nie da się utrzymać. Sprawa szybko wyszła na jaw. Taka jest zasada- szybko ktoś wtajemniczony coś chlapnie. Tacy są ludzie. Więc już w latach 70-tych XX wieku chlapnęli. Proszę pooglądać stosowny film z J. Bondem [nie pamiętam tytułu, ale jest taka scena jak J. Bond wkracza na coś w rodzaju planu na którym kręcą "lądowanie na księżycu". Już wtedy wiedziano]. Ale problemem nie jest to, że ktoś puścił parę. To się w ogóle nie liczy. Liczy się to w co ludzie uwierzą. Zgadza się ? Póki ludzie wierzą, że "tylko oszołomy mogą kwestionować lądowanie na księżycu", to jakie ma znaczenie to, że ktoś coś chlapnął ? Przecież żadne. Czyż nie tak ? W internecie można pooglądać jak to fałszowano i gdzie. Rzecz szybko wyszła na jaw, bo zawsze prędko wyjdzie. Ale co to ma za znaczenie ? Liczy się to w co ludzie (większość) wierzą. Oraz to co mówi się w mediach i w szkołąch. Tylko to.

3. "Plus sfałszowanie wszystkich zdjęć i filmów satelitarnych."
Współczesna technika pozwala na pokazanie w telewizji dowolnej rzeczy. Nie tylko "lądowania na księżycu", ale nawet "widoku ze stacji ISS" i to "na żywo". Moc obliczeniowa współczesnych komputerów jest wystarczająca do przekształcenia i to "na żywo", na bieżąco tego, co jest płaskie w sferyczne. Wątpisz w to ?
Dlatego właśnie zachęcam do sprawdzania samemu. W realu, nie w internecie. Jeśli się wierzy, że rzeczywistość nie jest podrobiona i jeśli się wierzy w to, co samemu się zobaczy i sprawdzi, to łatwo można się przekonać samemu o prawdziwości/fałszywości współczesnego modelu. Nie trzeba wtedy polegać na wierze w zapewnienia innych ludzi.

4.  "Plus przekupienie wszystkich pracowników obserwatoriów astronomicznych na całym świecie itp itd. Pikuś."   E tam, wcale nie wszystkich. Uczeni po prostu się mylą. Pracują na fałszywych założeniach, które im wprowadzono do rozumu od dziecka, od kolebki. Astronom jest takim samym człowiekiem jak każdy z nas. I tak samo można go wpuścić w maliny. Astronom patrzy w niebo. Ale z nieba nie da się odczytać kształtu ziemi. Kształt powierzchni odczytuje się przez badanie geometrii powierzchni, czyli przez obserwacje samej powierzchni. Ale na obserwacjach analogicznych do tych o których ja mówię nie zrobi się "kariery naukowej".  (A na opowiadaniu bajek o "czarnych dziurach" - zrobi się) .Który z astronomów zajmuje się mierzeniem powierzchni ziemi (obserwacjami analogicznymi do tych o których ja piszę) ? Jeśli żaden, to skąd oni mają wiedzieć, że są wpuszczeni w maliny, w fałszywy model ?
Niektórzy z naukowców zapewne są świadomymi kłamcami. Ale znakomita większość po prostu się myli. I tyle. Nie trzeba żadnego "wielkiego spisku", w znaczeniu, że "musiałoby być wielu wtajemniczonych". Trzeba tylko wyprać ludziom rozum, wbić człowiekowi do głowy przez nieustanne powtarzanie od dzieciństwa, że "ziemia jest kulą". tak aby nie śmiał tego nawet kwestionować. I wystarczy. Dla kłamstwa (spisku) największe znaczenie mają pożyteczni idioci. Liczba wtajemniczonych jest zawsze mała, ale liczba pożytecznych idiotów jest zawsze wielka. Wtajemniczeni muszą tylko chołubić, chwalić i nagradzać pożytecznych idiotów, a ośmieszać tych, którzy coś podejrzewają. I rzecz się kręci sama.

“It's easier to fool people than to convince them that they have been fooled.”Mark Twain Jest to zupełnie zrozumiałe. Trudno jest się przyznać nawet tylko przed sobą, że było się głupcem. Psychologia.No coż, Ciebie bardziej interesują kwestie "psychologiczne". Ale ja np. uważam, że geometria i proste obserwacje są ważniejsze, niż psychologia. Nawet jednak psychologia powinna Ci pokazać, że w zasadzie wszystko jest możliwe, tym bardziej to by ktoś kłamał z różnych powodów, a inni byli masowo ogłupieni przez jego kłamstwo.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez Maciej1 - 16.06.2018, 14:50
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości