To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Sofeicz napisał(a):
Maciej1 napisał(a): Zresztą, jedź sobie i sprawdź samemu. Gdy znajdziesz się na miejscu, to na pewno natrafisz "na falę symulującą płaską ziemię".

Z miłą chęcią - stawiasz przelot i pobyt, nie ma sprawy.

 W dawnych czasach, gdy mężczyźni byli jeszcze mężczyznami i gdy mieli honor, to nie napisaliby czegoś takiego. Dla normalnego człowieka jest dyshonorem domagać się jałmużny od drugiego człowieka. Tym bardziej dla zdrowego mężczyzny jest dyshonorem wyciągać rękę po jałmużnę i mówić "zafunduj mi wyjazd".Teraz jednak, jak widać żebractwo, wyciąganie ręki i mówienie "daj, daj.. należy mi się, należy mi się." jest czymś "normalnym i zwyczajnym". [Stąd całe to "państwo opiekuńcze" i socjalizm. Oszustwo takie samo jak "kulista ziemia"]

W ogóle nie zależy mi na tym by Cię przekonać. Jeśli zaś Ty chcesz udowodnić mi błąd lub oszustwo, to się wysil. Wyłóż pieniądze, zainwestuj. Podobnie jak i ja zainwestowałem w jeżdżenie po świecie i sprawdzanie różnych rzeczy. Jeśli zaś wystarczy Ci wiara i powtarzanie tego, co Ci powtarzano od dzieciństwa ("ziemia-kula, ziemia-globus, ziemia kulista...."), to chociaż uszanuj tych, którym to nie wystarcza.

zefciu napisał(a):   Nigdy nie napisałem żadnej z tych wypowiedzi. Jeśli jeszcze raz przypiszesz mi słowa, których nie wypowiedziałem, będę się domagał osta dla Ciebie.

Domagaj się tego czego chcesz. Twoja sprawa. Lepiej jednak byś zrobił gdybyś napisał coś sensownego, coś do rzeczy.

Cytat:Konkretnie z jakim założeniem?

Z takim:
Ziemia jest idealną płaszczyzną, w znaczeniu: powierzchnia mórz (uśredniony poziom morza) tworzy idealną płaszczyznę.

Moja obserwacja, która pokazuję nie jest sprzeczna z takim założeniem (taką idealizacją). Natomiast jest sprzeczna z takim: "ziemia jest kulą o promieniu ok. 6371-6378 km".


Cytat:Przecież jeszcze niedawno pisałeś, że żadnym konkretnym modelem płaskoziemskim nie dysponujesz. A nagle zacząłeś dysponować. Więc się podziel.


Nie, nie dysponuję. Ale Ty nie potrafisz zrozumieć słowa pisanego.  Nie dysponuję żadnym prawdziwym modelem świata (wszechświata), w którym ziemia byłaby płaska.


Cytat:Przecież ironizowałem na temat Twojej sugestii, a nie wyrażałem własnej opinii.


Zacznij mówić do rzeczy, zamiast "ironizować". Racja nigdy nie należy do szyderców.


Cytat:
Cytat:"obiektyw patrz z wysokości 4 metrów" to mewa ma tak około 1 metr wysokości (niecały metr). Całkiem spora mewa. Nieprawdaż ?
Uzasadnij.


To nawet tego nie rozumiesz ? Przecież wszystko masz pod nos podstawione. I mimo to nie rozumiesz ?

[Obrazek: keJxndM.jpg]

Który już raz pokazuję to zdjęcie ? Jak widać niektórym ludziom nie wystarczy raz pokazać. Wysokość obiektywu nad poziomem morza jest równa odcinkowi g=EF (dlaczego tak jest? a to już wcześniej tłumaczyłem i udowadniałem). Wysokość mewy= odcinek f=CD. Rozumiesz po angielsku ? Jeśli tak, to resztę masz wyjaśnione na schemacie. Jeżeli odcinek g= 4.06 metra, to odcinek f (wysokość mewy) = 4.06/4.2= 0.966 cm. Czyli prawie 1 metr.
[Długości odcinków są automatycznie zmierzone przez program GeoGebra, więc nie usiłuj kombinować. A zresztą co mi tam, zmierz sobie linijką]




Cytat:
Cytat:Tu akurat wymiary są podane w stopach.
Co wskazuje, że nie Ty robiłeś te obrazki.

Ja robiłem. A jest w stopach, bo oprócz was (i Ciebie) dyskutuję też z osobami zza granicy. Na potrzeby anglojęzycznych zrobiłem wymiary w milach i stopach.
A zresztą, co to ma za znaczenie czy ja, czy nie ja ? Nawet jeśli zdjęcie zrobił Jaś Fasola, to ono mówi samo za siebie. I mówi tak: "z całą pewnością to zdjęcie nie może być wykonane z wysokości 4 m. npm. No chyba, że wierzysz w istnienie 1 metrowej mewy". Oczywiście tak mówi tylko do tych, którzy rozumieją proste kwestie geometryczne. Do tych, którzy nie rozumieją niczego nie mówi. Takim można wmówić wszystko. Choćby to, że "ziemia jest kulą o promieniu ok.6371-6378 km".


Cytat:Najwyraźniej musisz, skoro robisz.

 Robię bo chce, bo sprawia mi to przyjemność. Kwestie matematyczne zawsze sprawiały mi przyjemność. Podobnie jak demaskowanie fałszywych stereotypów., czy fałszywych teorii (jak np. tej, że "ziemia jest kulą o promieniu...itd.". czyli takim, jak już wielokrotnie wymieniłem). Można powiedzieć, ze sprawia mi przyjemność chodzenie pod prąd fałszywych opinii, wbrew większości.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez Maciej1 - 21.06.2018, 17:10
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 30 gości