To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Maciej do Zefcia napisał(a):To moje zdjęcia i moje obliczenia. Ale Ty musisz wreszcie zacząć pisać do rzeczy.  A o tym rozmawiamy: o kształcie ziemi. Nie rozmawiamy o tym: "czy ja jestem kłamcą?". Tylko o tym: o kształcie ziemi.  Sprawdź tytuł wątku. Czy w tytule stoi "czy Maciej1 jest oszustem i kłamcą?". Jakie więc znaczenie ma to kto zrobił te zdjęcia ?  Rozmowa z Tobą to w gruncie rzeczy strata czasu.

Mylisz się Macieju w tej kwestii. Twoja wiarygodność ma tu bardzo duże, zasadnicze znaczenie. Rozmawiasz w większości wypadków z ludźmi, którzy prawdopodobnie są ciągle oszukiwani co do kształtu Ziemi - więc musisz być krystalicznie czysty, żeby się czymś zasadniczo różnić od ich oprawców.

Tak jak Żarłak był raczył napisać : podaj parametry aparatu i ustawień, po pierwsze, żeby udowodnić swoją wiarygodność, po drugie, i ważniejsze, by można było zreplikować Twój eksperyment. To jest cała esencja prawdziwej nauki - możliwość powtarzania i weryfikacji danego eksperymentu. Tylko w tym jego wartość.

Christoff napisał(a):Pusta retoryka. Bardziej mi się podobał matsuka. Trollował bardziej konkretnie.

Po pierwsze chciałem zaznaczyć, że rozmów z Tobą, Bertem, Fizykiem czy ZaKotem szczególnie mi brakuje, bo były dysputami oryginalnymi, na poziomie, na argumenty, przy zachowaniu zasad kultury i szacunku do rozmówcy, często doprawione dawką dobrego humoru i docinek.
Wasze argumenty były ciekawym wyzwaniem, wymagały ode mnie odrobiny wysiłku intelektualnego i wznosiły tę rozmowę na wyższy poziom, a dzięki Tobie sporo dowiedziałem się na temat Antarktydy i nawigacji morskiej.
Szkoda, że zamknąłem Ci buzię tą Australią, której 5 tyś. km. wpakowałem prosto w Twoje usta.

Zefcia, pomimo jego niewątpliwych zalet, nie zaliczam do tego szacownego grona z jednego prostego powodu: nie tylko nie potrafi się przyznać do błędu, ale ma też niezwykle podłą manierę stosowania nikczemnych, żenujących sztuczek retorycznych :
- bezpodstawnego oskarżania rozmówców o kłamstwo
- udawania, że nie widzi podawanych mu na tacy faktów i oczywistości
- desperackiego sprowadzania tematu na nieistotne tory by tylko zakopać dowody swoich przewinień
- stosowania nieuzasadnionej agresji słownej
- stawiania bezzasadnych ultimatów
- oskrażania o wyimaginowane kubusiostwo etc.
- grożenia domagania się banem za nic
- prawdopodobnie umyślnego przekręcania słów rozmówcy
itd.

Nieźle jak na kogoś, kto chyba uważa się za chrześcijanina.

Pięknym przykładem kłamstw zefcia i hipokryzji jest ten oto post https://ateista.pl/showthread.php?pid=672340#pid672340
w którym zefciu został złapany za rękę - bezczelnie i z premedytacją stworzył fałszywy cytat jakiegoś biednego użytkownika, co samo w sobie zasługuje na bana, przynajmniej tymczasowego z uwagi na jego zasługi dla forum.

Dlaczego jest to też przykład hipokryzji ? Bo gdy Maciej zasugerował, że zefciu coś jego zdaniem twierdził - ten natychmiast zagroził, że będzie domagał się bana dla Macieja, za przekręcanie jego słów.

Ale wróćmy do Macieja i rozmowy o kulistości Ziemi.

Maciej1 wniósł zdecydowanie nową jakość -  przyszedł tylko z jednym, ale za to bardzo silnym argumentem - dowodem, który ma znaczenie kolosalne.  Pokazując obliczenia wykazał, że Ziemia jest widoczna na odległość znacznie większą, niż miała prawo by być, gdyby znana ze szkoły kulistość Ziemi była prawdą.

Jeśli dodamy szereg innych eksperymentów, które tu często przytaczałem potwierdzające fałszywość tezy o kulistości Ziemi, jak np. ten film http://convexearth.org/documentary/wypuk...-polish-hd (dostarczający wielu takich eksperymentów)

i zestawimy z brakiem możliwych do zreplikowania eksperymentów, które miałyby potwierdzić tezę o kulistości Ziemi to każdy rozsądny, uczciwy i odważny intelektualnie człowiek powinien przynajmniej zacząć w tym momencie samodzielnie myśleć, zamiast powtarzać utarte schematy o rzekomej kulistości Ziemi.

Gdy już zacznie samodzielnie myśleć i przeczyta całą tę naszą rozmowę bez swoich różowych okularów, to zobaczy, jak obalałem, jeden po drugim, wszystkie znane i dostępne "dowody" na kulistość Ziemi, a było ich z kilkadziesiąt (więc rozmowa jest długa) - i zrozumie, że żył jak wszyscy w matrixie -w jakini Platona.

Tylko z jednej rzeczy bym się wycofał dzisiaj - pomyliłem się co do mapy Gleasona -  raczej nie jest ona prawidłową mapą Ziemi.

Należy tylko pamiętać o tym, że nie jest to rozmowa o płaskiej Ziemi. Udowadniamy tylko, moim zdaniem dość skutecznie,  że Ziemia nie jest kulą taką, jak nam wmawiano, po której zewnętrznej stronie chodzimy.

Czy jest inną kulą, jajkiem, gruszą, płaskim naleśnikiem, wazą czy może jest wklęsła - to już zupełnie inna rozmowa.

Dowody na fałszywość dzisiejszego przekonania większości naukowców są naprawdę silne i o tym rozmawiamy, a nie o płaskiej Ziemi.

Ja podjąłem się obalenia wszystkich znanych dowodów na kulistość Ziemi, Maciej z kolei przyszedł z jednym, bardzo silnym, konkretnym dowodem na to, że Ziemia nie jest kulą.

Mi się wydaje, że ładnie się to uzupełniło w spójną całość.
Pozdrawiam


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez matsuka - 22.06.2018, 14:32
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 34 gości