To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
kmat napisał(a):   To jest nieuniknione. Ewentualna płaska Ziemia wymagałaby potwornej konspiracji.

Żaden spisek nie wymaga "potwornej konspiracji". Wymaga tylko ogłupienia mas, rzeszy pożytecznych idiotów i niedużej liczby wtajemniczonych, ale dobrze ustawionych, tzn. ulokowanych na kierowniczych stanowiskach. To tak jak w wojsku. Prawdziwy cel, całościowy obraz, np. jakiejś ofensywy znają generałowie. Szeregowy zna tylko to co mu na temat tej ofensywy podano do wierzenia. Może nawet nie wiedzieć, że został przeznaczony na mięso armatnie, aby "związać w pewnym miejscu przeważające siły wroga....i zginąć", po to by innym miejscu poszło główne uderzenie.



Cytat:Ino trochę to głupio wygląda, gdy wszechpotężny wróg trzymający za jaja całą światową naukę w każdym kraju niezależnie od systemu politycznego,

No coż naukowiec jest takim samym człowiekiem jak każdy z nas. Podlegał od urodzenia takiemu samemu praniu mózgu, jak każdy z nas. I uwierzył w to co mu powtarzano odkąd tylko zaczął rozumieć mowę. Naukowca można wpuścić w maliny tak samo, jak każdego innego człowieka. Trzeba go tylko zainteresować czymś pożądanym (dla spiskowców). Np. tym, żeby "odkrywał czarne dziury" zamiast dokonywać prostych obserwacji świata (np. analogicznych do moich). Dokonuje się tego na dwa główne sposoby: przez nagrody -strumień pieniędzy i nagród (tytuły naukowe, odczyty, oklaski, sława) płynie w kierunku np. "czarnych dziur". I przez system kar:  automatyczne ośmieszanie niepożądanych teorii, szybki ostracyzm (nie zrobisz "kariery naukowej" na takich obserwacjach jak np. te moje); nie zdobędziesz też tytułu naukowego (choćby magistra) jeśli nie wyrecytujesz i nie powtórzysz tego, co naukowcy powtarzają od kilkuset lat- po prostu nie zdasz egzaminu i naukowcem na uniwersytecie nie będziesz. [Ciekawe czy zdajesz sobie sprawę z tego jak wielka ilość "wiedzy" powstaje przez zwyczajne przepisywanie tego co ktoś wcześniej napisał? Np. podobno Arystoteles powiedział w starożytności, że "w czasie zaćmienia księżyca cień ziemi rzutuje się na księżyc". Więc mądrzy profesorowie przepisują to w podręcznikach, jako "dowód na kulistość". A czy któryś z nich udowodnił, że to jest cień ziemi ? Inny przykładem jest "teoria grawitacji Newtona". Mówią o "grawitacji", na którą nie ma żadnego przekonującego empirycznego dowodu !].
Jeśli więc naukowcowi w głowie zaszczepisz "jedynie słuszne założenia" (np. że "ziemia to kula o promieniu...") przez powtarzanie ich "od kolebki" , no to on odtąd będzie pracował na tych właśnie założeniach i najczęściej nie ośmieli się ich zakwestionować, nawet nie przyjdzie mu do głowy by mogły być fałszywe. Np. w jaki sposób jakiś astronom ma zweryfikować swoje błędy jeżeli on nigdy nie dokonywał obserwacji geodezyjnych powierzchni ziemi ? No jak ? Z nieba kształtu ziemi nie da się wyczytać. [Już tłumaczyłem dlaczego].

Cytat:wszystkie linie lotnicze, operatorów autostrad,

Tak ? A co linie lotnicze, czy operatorzy autostrad mają do kształtu ziemi ?



Cytat:pasażerów lotów stratosferycznych

Ilu ich jest ?



Cytat:i z miliard mieszkańców południowej półkuli, którym gwiazdy kręcą się wokół Krzyża Południa.

A co to ma do kształtu ziemi ?





Cytat:Choćby nawet znali Prawdę przez duże G.


Chyba przez duże "P"?


Cytat:Prawdziwe spiski są sensowne.


Czyżby ? (Ale podobno Neron spalił Rzym dla "poetyckiej fantazji" ?) Ponadto zastanawianie się nad "celem i sensem spisku" jest bez większego sensu jeśli się nie ma pełnych danych....o tym co komu w głowie siedzi oraz innych danych (innych, niż to co komu w głowie siedzi). Ludzie mają nieskończenie wiele motywacji i takich tajemnic (w swoich wnętrzach), że innym do głowy nigdy by nie przyszło.
Z tego więc, że Ty nie potrafisz sobie czegoś wyobrazić, że coś nie mieści Ci się w głowie- z tego nic nie wynika. Na pewno nie ma takiej zależności:
"Skoro ja nie umiem sobie zracjonalizować takiego zachowania Jasia Kowalskiego, jakie mu przypisują, to znaczy że Jaś Kowalski nie mógł się tak zachować".
Ale skąd Ty możesz wiedzieć co Jasiowi w głowie siedzi ? I dlaczego zakładasz, że wszystkie motywacje ludzkie muszą być racjonalne ? Czasami ludzie robią różne rzeczy, bo "głos im mówi w głowie" albo "anioł im mówi". Myślisz, że wariaci nie mogą dochodzić do władzy ? Bo ja twierdzę, że jest dokładnie na odwrót: z zasady to wariaci i oszuści dochodzą do władzy, bo żądza władzy z reguły odbiera rozum. Zapoznaj się z historią, zwłaszcza tą najnowsza, z XX wieku.


Cytat:Ponadto realne spiski zawsze były lokalne i temporalne, nastawione na konkretny cel, a nie jakieś wielowiekowe, czy wręcz tysiącletnie kombinacje matsuka wie po co.

Wręcz przeciwnie. 
Po pierwsze celem spisku z zasady jest zdobycie władzy, wywyższenie się. Jeżeli ktoś chce zdobyć władze np. nad jakimś krajem, to pogardziłby zdobyciem włądzy nad kontynentem ? A jeśli nie pogardziłby kontynentem, to czy nie zechciałby więcej, to czy pogardziłby zawładnięciem całym światem?
Jest więc oczywiste, że jeżeli żądza władzy istnieje i jeżeli wciąga, odbiera rozum tym, którzy na nią zapadają, to spisek ogólnoświatowy musi być logiczną jej konsekwencją.
Po drugie: spiski mogą być wielowiekowe z wielu powodów. Np. jeden z nich: spiskowcy mają dzieci, a dzieci z zasady są dziedzicami poczynań rodziców. Stąd powstają całe dynastie oszustów (np. rodziny lichwiarskie tzn. "bankierzy").

zefciu napisał(a):   Ależ ja w moim życiu dokonałem już wiele obserwacji. I dotychczas wszystkie zgodne są z tezą, że Ziemia ma kształt kuli.

Tak ? Np. jakie ?

Cytat:I żadne nie są zgodne z tezą, że jest płaska.

Podziel się zatem jedną z nich, taką która "jednoznacznie wyklucza możliwość tego, by ziemia była płaska".


Cytat:Podobnie i obserwacje wszystkich poważnych ludzi,

Którzy ludzie zaliczają się i dlaczego do kategorii "ludzi poważnych" ?




Cytat:a także technologia, z jakiej korzystam (GPS, samoloty) oparta jest na tezie, że Ziemia ma kształt zbliżony do kuli.

GPS jest oparte na "kulistości ziemi" ? Czy tylko zwyczajnie połykasz bez głębszego namysłu to, co Ci mówią ? Bo do tego by dokonać pozycjonowania w przestrzeni za pomocą fal elektromagnetycznych potrzeba tylko: minimum 4 nadajników zlokalizowanych w różnych punktach, odbiornika tych fal i obróbki danych. Niczego więcej nie potrzeba. Nadajniki wcale nie muszą "latać w kosmosie". 

A w jaki to niby sposób "samoloty są oparte na tezie, że ziemia jest kulista"?



Cytat:Obecnie więc jedynym argumentem za tym, że Ziemia jest płaska jest jakieś nieostre zdjęcie, które podobno wykonał Maciej podobno w określonym miejscu.

Czy masz złą wolę, czy nie jesteś zdolny do rozumienia tekstu pisanego ? Nie "jedyne zdjęcie" tylko jeden rodzaj obserwacji: obserwacje powierzchni ziemi, obserwacje geodezyjne, pomiary powierzchni ziemi, "mierzenie ziemi", geometria. Moje zdjęcie jest tylko jednym z przykładów tych obserwacji. Takich obserwacji dokonano wiele, są dokonywane i będą dokonywane. Wrzuciłem kilkanaście linków do filmów z takimi obserwacjami. Przeglądałeś ? A może mam Ci pokazać kolejną moją obserwację, z innego miejsca ziemi ?

Ponadto jeśli tak piszesz, to znaczy że nie rozumiesz podstawowych kwestii. Liczba argumentów "za" i "przeciw" nie ma znaczenia. Jeżeli jest tylko jeden argument "przeciw", to model jest fałszywy. Prawdziwy model nie jest bowiem sprzeczny z żadnym faktem, nie może być sprzeczny z żadnym faktem. Gdybyś rozumiał czym jest model, teoria naukowa, to byś rozumiał że z zasady znanych argumentów "za" musi być więcej- ponieważ to wynika z tego jak jest konstruowany dowolny model. Mam Ci tłumaczyć jak jest budowany ?


Cytat:Jeśli masz zatem jakieś argumenty na swoje kuriozalne tezy, to je przedstaw.

Mam. I właśnie Ci pokazuję (przykład takiej obserwacji) Jeszcze raz powtórzę: obserwacje powierzchni ziemi są sprzeczne z oficjalnym modelem.



Cytat:Jeśli nie – to nie każ nam odwalać roboty za Ciebie.

Ja Ci niczego nie każę. Ja tylko zachęcam ludzi dobrej woli do samodzielnego zbadania sprawy. Jeśli jednak Ty chcesz spać nadal, łudzić się, okłamywać samego siebie i być okłamywanym, to jest to Twoja sprawa. Ale nie łudź się: rozczarowanie złudzeniami i konfrontacja z rzeczywistością przyjdą nieuchronnie.




Cytat:No i jeszcze jedna sprawa – twierdzisz, że nie można oceniać rzeczywistości po czymś co się „wyświetla na niebie”. Ale skoro nie możemy ufać temu,

Ale ja nie napisałem, że masz nie ufać temu co świeci na niebie! Tylko tak napisałem: to co wyświetla się (świeci) na niebie to zależy od co najmniej dwóch czynników: od ziemi i od nieba. Bez znajomości jednego z nich (tu: nieba- jego budowy i funkcjonowania) nie da się zawyrokować o kształcie ziemi na podstawie samego tylko oglądania tego co się wyświetla (świeci) na niebie.




Cytat:to na jakiej podstawie mam ufać czemuś, co się wyświetla na matrycy Macieja. Bądź w swoim irracjonalizmie konsekwentny.

Czy Ty masz złą wolę, czy zwyczajnie nie jesteś zdolny do rozumienia słowa pisanego ? Tyle razy pisałem i nie dotarło do Ciebie ? Nie o to chodzi, że "masz mi ufać" tylko o to, że pokazuję Ci to co sam zaobserwowałem (i nie tylko to) i zachęcam Cię do samodzielnego sprawdzenia w rzeczywistości i do samodzielnego myślenia. Nie do "bezgranicznego ufania mi" i nie do "pójścia za mną" tylko do samodzielnego sprawdzenia.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez Maciej1 - 24.06.2018, 21:59
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 36 gości