To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
zefciu napisał(a): Każda transformacja z płaszczyzny na kulę czy z kuli na płaszczyznę powoduje zniekształcenie. Albo kątów albo powierzchni albo odległości. Więc nie da się stworzyć takiego modelu płaskoziemskiego, który by dawał wszystkie kąty, powierzchnie i odległości takie jak w rzeczywistości. Dlatego np. w modelu przedstawionym przez matsukę Australia jest wielka jak Eurazja.

Mylisz się. Ja nie przedstawiałem żadnego modelu płaskiej Ziemi. Jedynie w jednym ze 150 postów wkleiłem przykładową mapę płaskiej Ziemi, mapę Gleasona, gdzie za chwilę przyznałem zresztą, że jest podejrzana.

To po pierwsze.

Po drugie
GPS nie daje prawidłowych rezultatów na Ziemi kuli, lecz naznaczony jest błędem, od kilku do nawet kilkuset metrów.Było Ci to zresztą już mówione, ale strugasz idiotę. Z tego też pewnie powodu większość samolotów nie polega na GPS i niektóre nie mają go nawet zainstalowanego.
To wskazuje, że Ziemia nie jest kulą taką, jaką znamy ze szkoły.

Po trzecie
Z góry zakładasz, że Ziemia kulista jest prawidłowa i wszystkie mapy płaskiej Ziemi powinny się do niej dopasować. Nie masz prawa robić takich założeń jeśli chcesz być uznawany za osobę myślącą.

Po czwarte
Australia według danych do których dotarłem istotnie jest większa niż wynikałoby to z globusa.
Np. trasa z Perth do Sydney, według osób które ją przejechały, zupełnie niezwiązanych z tematem płaskiej Ziemi, według google maps powinna mieć długość 4 tyś. km. a w praktyce miała 5 tyś. km.

Spotkałem się z taką informacją umieszczoną wiele, wiele lat temu w internecie. Możesz sobie sam znaleźć zresztą. Ja nie potrafię jej zweryfikować, ale może ktoś to zrobi.


Zefciu napisał(a):Łżesz chamie! Powiedziałem, że jeśli będziesz mi przypisywał słowa, których nie wypowiedziałem, to zgłoszę do moderacji. Zatem zgłaszam, by z gęby dupy nie robić. Napisałem, że jest widoczne morze ponad nagryzdaną na Ciebie w losowym miejscu linią.

Czemu mnie to nie dziwi, że rudy koleś zgłasza Macieja1 na moderację.


Żarłak napisał(a):A strona i rok wydania? Czegoś to ma dowodzić?

Przypomnę Ci, mój ty bohaterze filmu Memento.
1. Napisałem, że Maciej1 nie odkrył spisku, bo o tym mówiło się już od dawna, np. George Orwell
2. Na co ty poprosiłeś, bym to udowodnił wskazując odpowiedni cytat
3. Na co ja wskazałem odpowiedni cytat.

Czego to ma dowodzić? Tego co jest wyraźnie napisane : że mówiło się o tym od dawna, iż Ziemia nie jest kulą.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez matsuka - 25.06.2018, 21:57
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 35 gości