To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Maciej1 napisał(a): Nie prosiłem o "wyjaśnienie". Prosiłem o dowód na "absolutną niemożliwość tego by ziemia była płaska".
Jaki dowód by Cię zadowolił? Jeśli istnieje „okrągłoziemskie” wyjaśnienie tego co obserwujemy, a nie istnieje „płaskoziemskie” to dla nauk przyrodniczych to jest właśnie „dowód”. Przedstaw model płaskoziemski, to pogadamy.
Cytat:Jak zamierzasz udowodnić, że cokolwiek "chowa się za horyzont"
Jak wyżej. Skoro fakt że jasne ciała niebieskie chowają się za Kulę Ziemską tłumaczy, dlaczego ich czasem nie widzimy, a żadnego płaskoziemskiego wyjaśnienia tego zjawiska nie mamy – to jest to dowód, że tak właśnie jest.
Cytat:1. Udowodnij, że "w ogóle powinno być to widoczne".
Nie mam żadnego płaskoziemskiego modelu, którym mógłbym się do tego celu posłużyć. Jednakże skoro wybuch bomby jądrowej jest najjaśniejszym naziemnym zjawiskiem, to powinny być (według tego co piszesz) takie miejsca, z których normalnie nie widać miejsc wybuchów (czy to w Japonii, czy testowych w USA), a w wybuchy widać było. Niczego takiego nie zaobserwowano.
Cytat:Jeżeli udowodnisz punkt 1, to wtedy jeszcze udowodnij, ze "nie widziano"
Tak tak. Widziano, ale nikt o tym nie powiedział. A tych co chcieli powiedzieć usunęli agenci z NASA.
Cytat:No i co ? Co z tego ?
No i to z tego, że potrzebujemy wobec tego lepszego wyjaśnienia.
Cytat:Jak zamierzasz udowodnić, że słońce i jowisz to w ogóle są jakieś ciała ?
Ależ jest to niedowodliwe, że w ogóle coś poza moim umysłem istnieje. Tym niemniej, jeśli założymy, że światem rządzi złośliwy demiurg, który nam na niebie „wyświetla” światełka, które wyglądają dokładnie tak, jakby nad Ziemią były jakieś ciała niebieskie, to w zasadzie żadnemu pomiarowi ani obserwacji nie możemy wierzyć i skazani jesteśmy na całkowity irracjonalizm.
Cytat:A ten trzeci ? Jest prawdziwy ? Który to jest ?
Ten trzeci to normalna kosmologia wywodząca się w prostej liinii od kopernikańskiego heliocentryzmu.

Cytat:
Kod:
[quote]
[color=#333333][size=small][font=Tahoma,Verdana,Arial,Sans-Serif]N[/font][/size][/color][color=#333333][size=small][font=Tahoma,Verdana,Arial,Sans-Serif]atomiast nie ma [/font][/size][/color][i][color=#333333][size=small][font=Tahoma,Verdana,Arial,Sans-Serif][i]żadnego[/i][/font][/size][/color][/i][color=#333333][size=small][font=Tahoma,Verdana,Arial,Sans-Serif]
Całkiem Cię już pojebało?
Cytat:No i co ? Co z tego ? Czy z tego, że nie ma wynika, że "w takim razie ten kuloziemski musi być prawdziwy" ?
Nie. Nie musi. Nauki przyrodnicze nie posługują się w ogóle „matematyczną pewnością”. Ale skoro coś wygląda jak kaczka, kwacze jak kaczka i pływa jak kaczka, to dopóki nie mamy istotnych przesłanek by uznać, że to nie jest kaczka – przyjmujemy iż jest to właśnie kaczka.
Cytat:Nie, nie przestane pisać tak jak mi się podoba.
Nie przestaniesz być chamem. No trudno. Skoro rodzice tak Cię wychowali, żebyś był, to nic nie poradzę.
Cytat:Nie musisz czytać moich postów. Nie ma takiego obowiązku.
No bo właśnie o to chodzi. Żeby zniechęcić wszystkich interlokutorów swoim chamstwem, abyście sobie tutaj mogli z macką prowadzić płaskoziemskiego bloga.
Cytat:Tak ? To pokaż mi ten model.
No ten model jest taki jak mówiłem. Niebo to olbrzmi wyświetlacz we władzy złośliwego demiurga, który celowo wyświetla na niebie takie światła, że wygląda to, jakby Ziemia była kulą krążącą wokół Słońca.
Cytat:No właśnie tak nie jest. I nie musze sobie wyobrażać. Bo sprawdzałem. W różnych miejscach ziemi i wiele razy.
Tak tak. I jeszcze fruwałeś na kuli armatniej i wyciągnąłeś się z bagna za własne cholewki.
Cytat:Udowodnij, że system GPS "zakłada, że nadajniki są w 'przestrzeni kosmicznej'
Jaki dowód by Cię zadowolił?
Cytat:W jaki sposób z mojego twierdzenia, że samoloty z reguły latają po prostych wynika, że "mam jakiś model" ?
Z takiego, że jeśli jesteś w stanie wykreślić na płaskiej Ziemi „prostą”, to znaczy iż wiesz, jak ta płaska Ziemia wygląda. Potrafisz nakreślić jej mapę.
Cytat: No i co ? I co z tego ?
To z tego, że jeśli Ziemia jest płaska, to każdy jej kulisty model będzie gdzieś mocno zniekształcony. A jeśli jest kulista, to każdy jej płaski model będzie gdzieś mocno zniekształcony.
Cytat:Jak zamierzasz udowodnić tę tezę ?
Ta teza jest już udowodniona. Jest to twierdzenie o nierozwijalności sfery.
Cytat:Takiego, jak każdy dowód. Każdy dowód polega na tym: 
Prawdziwe założenia  => poprawne rozumowanie => konieczność prawdziwości (dowodzonej) tezy.
Aha. Twoim zdaniem dowód polega na tym, że zakładamy prawdziwe założenia. Czyli od początku wiesz co jest prawdą, zakładasz to i wychodzi Ci z tego założenia, że jest to prawdą. Zaiste geniuszem rozumowania jesteś.
Cytat:Poprowadź poprawne rozumowanie z którego wyniknie w sposób nieodparty i jasny teza, że "GPS czyni założenie, że ziemia jest kulą i na tym bazuje".
Dla mnie poprawnym rozumowaniem jest takie, że każdy uzdolniony człowiek może w swoim zakresie dokonać deasemblacji kodu, jakim posługują się te urządzenia. I żaden nie zauważył, że urządzenia te są skonstruowane dla płaskiej Ziemi.
Cytat:A jak mogłyby się okazać innymi ?
Normalnie. Jeśli zniekształcimy powierzchnię, to odcinki które oryginalnie były krótsze mogą stać się dłuższe, a dłuższe – krótsze.
Cytat:Sam także przyznałeś, że pod czerwoną linią są jeszcze widoczne ciemne obszary (że linia nie leży w całości pod tymi obszarami).
No właśnie. Miejscami widać pod nią czasem ląd, a czasami wodę. Więc linia ta nie pokazuje niczego. Jest przez Ciebie nagryzdana zupełnie arbitralnie, byle gdzie.
Cytat:Jak zamierzasz udowodnić, że niezgodność z modelem kuli ziemskiej wynika "z refrakcji" ?
Nie zamierzam tego udowodnić, bo nie mam żadnego pojęcia, gdzie robiłeś zdjęcie, jak robiłeś zdjęcie, jak nagryzdałeś kreski i gdzie jest tak naprawdę powierzchnia wody. Fakt, że zignorowałeś refrakcję jest tylko jednym z faktów wskazujących na to, że cały ten „eksperyment” można do kosza wyrzucić.
Cytat:Wcześniej twierdziłeś coś innego.
Łżesz. I znowu zgłaszam do moderacji, jak obiecałem.
Cytat:To Ty uwzględnij. I udowodnij, ze to "refrakcja symuluje płaską ziemię". Jak zamierzasz to zrobić ?
Refrakcja nie symuluje płaskiej Ziemi. Refrakcja powoduje, że horyzont jest trochę dalej, niż by to wynikało z modelu, który ją ignoruje. Nie na tyle dalej ile Twoim zdaniem jest dalej na tamtym zdjęciu.
Cytat:Że za latarnią, tj. dalej niż latarnia nie może być widać żadnej wody, żadnej powierzchni morza. Że latarnia ma stać "za horyzontem wodnym" (za granicą widoczności powierzchni morza. Udajesz głupiego, że trzeba Ci tyle razy powtarzać to samo ?
Aha. Model Kuli ZIemskiej przewiduje, że nigdy za żadną latarnią nie ma prawa być widać żadnej wody.
Cytat:Ale to jest fałszywy model. Bo w tym modelu "ziemia jest kulą o promieniu ok. 6371-6378 km". A gdyby ziemia była taką kulą, to potwierdzałyby to obserwacje geodezyjne.
No i obserwacje geodezyjne potwierdzają. Twoja idiotenkamera narzędziem geodezyjnym nie jest.
Cytat:Ten bowiem, który pokazujesz jest fałszywy.
To już chyba 30 raz. Brakuje 970 do liczby Goebbelsa.

matsuka napisał(a): Mylisz się. Ja nie przedstawiałem żadnego modelu płaskiej Ziemi. Jedynie w jednym ze 150 postów wkleiłem przykładową mapę płaskiej Ziemi, mapę Gleasona, gdzie za chwilę przyznałem zresztą, że jest podejrzana.
No jest podejrzana. Bo Australia jest na niej wielkości Eurazji, co z pewnością zostałoby zauważone przez Australijczyków.
Cytat:GPS nie daje prawidłowych rezultatów na Ziemi kuli, lecz naznaczony jest błędem, od kilku do nawet kilkuset metrów.
Proszę zatem przedstawić model płaskoziemskiego GPS, który te błędy tłumaczy.
Cytat:Z góry zakładasz, że Ziemia kulista jest prawidłowa i wszystkie mapy płaskiej Ziemi powinny się do niej dopasować.
Nie. Nie zakładam.
Cytat:4 tyś. km. a w praktyce miała 5 tyś. km.
Co jam km? Pisz po polsku.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez zefciu - 26.06.2018, 07:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 29 gości