To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Galahad napisał(a): Rozumiem, że ćpunowi na głodzie też byś fundował dragi?
No wiesz, to zależy. Gdyby ten ćpun był moim przyjacielem, albo kimś, kogo chociaż lubię, to nie. Ale w innym wypadku... co ja, chrześcijanin jestem, czy co? Bierz, chłopie, częstuj się, mam tego hektolitry.

Maciej1 napisał(a): Uważajcie! Kiedy się przekonacie, że się mylicie, a niechybnie się kiedyś przekonacie, to głupio będziecie wyglądać. Bo jeśli wasi adwersarze  "byli durniami", to kim wy byliście ?

Choćby z tego powodu nie należy obrażać oponenta i nie należy umniejszać jego inteligencji:  zawsze istnieje (choćby teoretyczna) możliwość porażki na argumenty. I co wtedy ? Jak wtedy będę wyglądał, jeśli swego przeciwnika nazywałem "debilem" ? Jak będę wyglądał po porażce z debilem ?
Powiem więcej, nawet wtedy, gdy porażka nie wchodzi w grę, to i tak niewiele lepiej będę wyglądał po zwycięstwie z debilem. Przecież to tak, jakby sklepać inwalidę. Dlatego dbający o swą reputację rycerz zawsze wychwala przeciwnika, że to olbrzym i siłacz, co jednym ciosem konia wali.

Cytat:Odczytujesz ludzkie, ukryte myśli ?! To zdumiewające. To powiedz mi jaka jest moja motywacja.
A więc mówisz, że to cię zdumiewa. Takie zdanie twoje. Otóż widzisz, ludzie uczą się odczytywać motywacje innych osób wcześniej, niż uczą się mówić. Wcześniej nawet, niż poznają geometrię. To taka właściwość naszego gatunku. Już takie braki kadrowe mają, że wysyłają na front takich, co tego nie wiedzą?

Cytat:Dlaczego zatem wy, tacy jak Ty jesteś bardziej cenicie "psychologiczne zgadywanki" na temat tego "co komu w głowie siedzi, co planuje", niż proste obserwacje i prostą geometrię ?
Co ma większą siłę i większą wagę: proste fakty i geometria, czy psychologia ?
My, tacy jak ja, jesteśmy ludźmi i bardziej nas interesują inni ludzie, niż "proste fakty i geometria". Z prostych faktów i geometrii niewiele konkretnego w moim życiu wynika, a to, czy ktoś jest moim przyjacielem, czy wrogiem, jest sprawą życia i śmierci.

Cytat:Ja wiem to: ja sam miewam w głowie takie rzeczy o których nikt nie wie, których nigdy i nikomu nie powiedziałem, takie różne myśli, których nawet wstydziłbym się powiedzieć lub bałbym się. Ponieważ więc używam logiki, mam rozum, to wiem, że skoro ja tak mam i skoro ja jestem człowiekiem takim samym jak inni, to najprawdopodobniej i inni ludzie tak mają. Najprawdopodobniej i inni ludzie mają we własnych wnętrzach "takie rzeczy", których ja się nawet nie domyślam, które do głowy by mi nie przyszły.
Teraz dopiero poruszyłeś moją wyobraźnię. Co jest tak szalone, że płaskoziemca uznałby to za zbyt szalone?

Cytat:Niezależnie od tego jakie były intencje tych co żyli przed nami, jakie były ich intencje istnieje coś takiego jak status quo, tyrania status quo. Jest pewien stan zastany, w tym pewien stan ludzkiej świadomości. I to jest realna rzecz, to jest wielka siła ! Dlatego gdybyś Ty teraz był przy włądzy, był takim człowiekiem który lubi włądzę i chce ją utrzymać, to najpewniej nie miałbyś żadnego interesu w tym aby szerokim masom ujawniać prawdę o kształcie ziemi.
Ponieważ to jest wielki przełom światopoglądowy. A tam gdzie jest wielki przełom światopoglądowy tam jest zamieszanie i tam z reguły spadają głowy i traca władze ci którzy ją mają. Dlatego- niezależnie od tego jak to się zaczęło, czy ktoś jest w spisku, czy zwyczajnie się myli- jest bardzo wielka rzesza ludzi którzy są zainteresowani w utrzymaniu status quo. Bo boją się utracić swoją pozycję.
Streszczając: niezależnie od motywacji i intencji tych ludzi, którzy żyli przed nami zawsze jest cos takiego jak status quo, stan zastany i zawsze jest duża grupa ludzi, która ma żywotny interes w tym by ten status utrzymać, bo na tym opiera się ich pozycja. Grupa, która boi się zamieszania, bo to wiąże się z ryzykiem straty tego co mają.
Albo jesteś strasznie naiwny, albo nas masz za frajerów. A przecież udowodniłeś swoją inteligencją, że ty frajerem nie jesteś. Przecież podczas przewrotów i rewolucji swój interes tracą tylko stare marionetki, które się odrzuca. Ludzie, którzy naprawdę mają władzę, zyskują jej tylko więcej. Sami to robiliśmy nieraz, wymyśliliśmy katolicyzm, islam i ateizm, wymyśliliśmy kapitalizm i zwalczaliśmy go jako komuniści, wymyśliliśmy nazizm i robimy pieniądze na antyfaszyzmie. Pieniądze, które są potrzebne nie na luksusy, ale na walkę z wami. Wiesz o tym doskonale i wiesz, że my wiemy, że ty wiesz. Dlatego, gdybym był prawdziwą Grupą Trzymającą Władzę, zrobiłbym tak:

Wymyślę kłamstwo o kształcie Ziemi, potem wybiorę parę ofiar losu na kozły ofiarne, tzw. polityków i naukowców (chyba każdy inteligentny człowiek widzi, że nie ze względu na kompetencje są oni w dzisiejszych czasach wybierani), którzy to kłamstwo będą podtrzymywać, a następnie zacznę wprowadzać do obiegu "głosicieli prawdy", którzy stopniowo, krok po kroku, będą udowadniać ludzkości, że żyje w kłamstwie. Następnie zorganizuję "przewrót", który obali skorumpowanych polityków, przy okazji oskarży się ich o masową pedofilię, bo to zawsze śmieszne. A wdzięczny lud padnie na kolana przed "głosicielami prawdy", którzy uratowali ich przed tak potwornym spiskiem, i dobrowolnie, bez szemrania, da "głosicielom prawdy" pełnię władzy nad światem. Tak, oczywiście, przecież uratowaliście nas przed Złym Szatanem, oczywiście, że sami wejdziemy do waszego portalu nadprzestrzennego, śpiewając "alleluja".

I teraz właśnie widać, jak na dłoni, dlaczego, a raczej dla kogo działa tu matsuka z Maciejem. Zgubiła was, jak was wszystkich, pycha i przekonanie, że opór wobec was jest bezcelowy, bo tacy jesteście niesamowicie sprytni, że to wymyśliliście. I dlatego składam ci teraz propozycję, jawnie i otwarcie, bo wiesz, że teraz jakakolwiek byłaby twoja odpowiedź, nie odzyskasz już w pełni zaufania szefostwa. Przejdź na naszą stronę. Przecież jesteś Nordykiem, prawie człowiekiem. Możliwe nawet, że nie wiesz, że działasz ze smyczy. Nie jesteśmy uprzedzeni. Skontaktuj się z najbliższą komórką Iluminatów - to ci, którzy od roku cię śledzą, starając się robić to tak, żebyś zauważył. Pozdrowienia z ruchu oporu.
[Obrazek: llfseal.gif]


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez ZaKotem - 30.06.2018, 07:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 34 gości