To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Dragula napisał(a): No i dalej nie napisałes jaki konkretnie interes. Jaki konkretnie interes mieli w tym starożytni wladcy praktycznie wszystkich cywilizacji świata, żeby okłamywac w dokladnie ten sam sposob swoich poddanych?

No i nadal nie zrozumiałeś, że zastanawianie się nad "intencjami i celami", nad tym co komu w duszy gra i jakie są jego plany jest nieważne w porównaniu z prostymi faktami, obserwacjami, logiką i geometrią.

Co Ci przychodzi z tego, że zadajesz sobie i innym te niedorzeczne (od rzeczy, nie na temat) pytania "jak to możliwe, dlaczego, po co" ? Czy z tego coś konkretnego może wyniknąć ? Jeżeli Tobie "nie mieści się w głowie" to z tego nic konkretnego w kwestii kształtu ziemi nie wynika. Jedynie tylko to, ze "Ci się wydaje i nie mieści Ci się w głowie."

Jeśli chodzi o ludzkie zachowania i motywacje, to wszystko jest możliwe, dokładnie wszystko. Istnieje taka mozliwość by jedni oszukiwali drugich i istnieje taka mozliwość, by jedni zwodzili innych nawet i bardzo, nawet i przez wiele lat.
Natomiast nie istnieje taka możliwość by to co sprzeczne z logiką, geometrią i prostą obserwacją było prawdziwe. Nie ma takiej możliwości. Nawet jakby cały świat twierdził inaczej.
Każdy kto przedkłada pytania "po co, dlaczego, jak to możliwe" ponad proste fakty, logikę i matematykę tak naprawdę udowadnia, że on niczego nie rozumie, ze nie rozumie zagadnienia, że całe jego poznawanie świata opiera się na wpatrywaniu się w to co robi większość, zwłaszcza większość tzw. "autorytetów". Opiera się na odczuciach, na tym jakie kto robi wrażenie, a nie na zrozumieniu logicznych zależności rządzących światem.
Co Ci przychodzi z tego, że Ty nie umiesz sobie zracjonalizować ludzkich zachowań i nie mieści Ci się w głowie ? Czy to daje Ci odpowiedź na pytanie o kształ tziemi ? Na żadne pytanie nie daje Ci odpowiedzi, bo ani nie wiesz co komu w głowie siedzi (a skąd miałby wiedzieć?) ani wcale nie jesteś pewien czy "kulistość ziemi" jest prawdą, czy współczesny model jest fałszywy.

Natomiast ja rozumiejąc, że tylko  logika, prosta obserwacja i geometria się liczą w kwestii kształtu ziemi, ja wiem że współczesny model jest fałszywy.  Ja nie wiem "po co, dlaczego, co komu w duszy gra", ale wiem, że współczesny model jest fałśzywy, a wiedząc to wiem również i to, że wśród tych którzy głoszą współczesny model są kłamcy (których jest mniejszość) i są pożyteczni idioci (wprowadzeni w błąd i tkwiący w błędzie).
Ja nie wiem dlaczego kłamią i po co, ale wiem że kłamią, a wiedząc to nie jestem przez nich oszukany.

Do rozpoznania fałszu nie jest konieczna wiedza o ludzkim wnętrzu (psychologia), ale wystarcza stwierdzenie faktu, że słowo (np. model) nie zgadza się z rzeczywistością.



Cytat:No i czy nie ryzykowali, że znajdzie się kiedyś, w jednym z tylu spiskujących państw świata, niepokorny astronom, matematyk, geodeta, informatyk, inżynier, podróżnik, który zdemaskuje ich kłamstwo, z krórego i tak nie czerpią korzyści? Dlaczego np wrogie sobie państwa jak USA i ZSRR zgodnie podtrzymywały ten spisek?

No i nieustannie zastanawiasz się nad tym co od rzeczy. Tymczasem prawda jest taka:
Kształt ziemi poznajemy przez badanie geometrii powierzchni ziemi, a nie przez studiowanie ludzkiego wnętrza.

Próbujesz mnie wciągnąć w czcze dywagacje na temat psychologii wnętrza ludzkiego. Na dodatek kompletnie źle myślisz, kompletnie niczego nie rozumiesz, także i w kwestii ludzkiej psychologii. Wychodzisz także z zupełnie fałszywych założeń na temat tej psychologii i na temat w zasadzie wszystkiego.
Przykład ".No i czy nie ryzykowali, że znajdzie się kiedyś, w jednym z tylu spiskujących państw świata, niepokorny astronom, matematyk, geodeta, informatyk, inżynier, podróżnik, który zdemaskuje ich kłamstwo,"
Oczywiście, że ryzykowali. I co z tego ? Zanim się znajdzie może upłynąć dużo czasu. Kłamstwo i fałśz, owszem zawsze przegrywają w ostatecznym rachunku, prawda zawsze na jaw wychodzi, ale kłamstwo zawsze jednak jakiś czas się utrzymuje, czasem nawet stulecia i tysiąclecia. Cóż więc ztego, że wykryją mój przekręt po mojej śmierci ? [Jeśli kto nie wierzy w sąd duszy po śmierci i karę po śmierci, to przecież dla niego żaden problem, zgadza się ? Czy są ludzie którzy nie wierzą? Zdaje się, że na tym forum powinno ich być na pęczki]
Inny przykład: "z krórego i tak nie czerpią korzyści?"
Co Ty nie powiesz? A np. takie agendy kosmiczne nie otrzymują nieustannie zastrzyków finansowych z budżetu ? A np. tacy astronauci zyją w biedzie ? Czy raczej chodzą w glorii i sławie bohaterów ? A ci "którzy jako pierwi lądowali na księżycu" ? Nie skosztowali sławy i bogactwa ? No to niektorzy z nich już pomarli.
I co? Cóż im teraz szkodzi, że ich kłamstwa wyjdą na jaw po ich śmierci ? No jaka to dla nich szkoda ? Jeśli "po śmierci nic nie ma" (a to zdaje sie podstawowy dogmat tego forum), to co im szkodzi, jaka dla nich szkoda ?

Zacznijże więc myśleć logicznie. Bo nawet w tych kwestiach, które najbardziej Cię interesują  (intencje, psychologia ludzka, ludzkie zachowania) wykazujesz głębokie niezrozumienie zagadnień oczywistych.


Cytat:Btw jaki konkretnie impakt i dlaczego miałoby wywołać zrzucenie zasłony, skoro ani odkrycie grawitacji, sformułowanie teorii ewolucji, czy heliocentryzmu, lub STW, loty w kosmos  nie  wywołały światowych przewrotów?

Nie wywołały przewrotów ? Co Ty nie powiesz ? A to współczesny świat jest taki sam jak np. świat średniowieczny ? A to nie słyszałeś o rewolucjach i przełomach ? Każda głoszona idea, każde słowo może spowodować wielkie zmiany na świecie, jeśli zostanie przyjęte przez ludzkie masy.
Również idea dotycząca kształtu ziemi może zmienić światopogląd ludzi, zatem sposób ich myślenia, zatem i sposób ich zachowania się.
Zresztą co ja tam mówię, że "może". Nie tylko może ale zmienia. Inaczej myśli ten kto wierzy w "ewolucję", a inaczej ten kto wierzy w stworzenie przez Boga.
Np. to, że współczesne społeczeństwa tzw. Zachodu są w przeważającej mierze niereligijne- jest także (bo nie tylko) skutkiem głoszenia "prawd naukowych" o tym jak wygląda nasz świat, choćby "prawdy o kuli ziemskiej"
To jest olbrzymi przewrót, ogromna zmiana w porównaniu z tym co było. Głoszenie słowa o wyglądzie świata w ogromny sposób zmieniło społeczeństwa.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez Maciej1 - 30.06.2018, 16:42
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 34 gości