Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
ZaKotem napisał(a):    A więc mówisz, że to cię zdumiewa. Takie zdanie twoje. Otóż widzisz, ludzie uczą się odczytywać motywacje innych osób wcześniej, niż uczą się mówić.  

Tak ? A jak ? Po "westchnieniach, minach, grymasach, uśmiechach, gestach, drżeniu rąk, poceniu się, poklepaniu po plecach..." Jeśli po tym, to jak możesz odgadnąć intencje osoby będącej w ukryciu, "po drugiej stronie łącza sieci internetowej" ?


Cytat:Wcześniej nawet, niż poznają geometrię. To taka właściwość naszego gatunku. Już takie braki kadrowe mają, że wysyłają na front takich, co tego nie wiedzą?

A to nie rozumiesz tego, że intencji ludzkich nie można poznać w ten sposób, by mieć absolutną pewność, podczas gdy prawidła geometryczne można ?


Cytat:My, tacy jak ja, jesteśmy ludźmi i bardziej nas interesują inni ludzie, niż "proste fakty i geometria". Z prostych faktów i geometrii niewiele konkretnego w moim życiu wynika, a to, czy ktoś jest moim przyjacielem, czy wrogiem, jest sprawą życia i śmierci.

Z prostych faktów i geometrii niewiele wynika ?  A to powiedz mi: jak chcesz poznać czy ktoś opowiada Ci fałsz ? Po "westchnieniach, uśmiechu, robieniu dobrego wrażenia", po 'tytule naukowym' przed nazwiskiem, po tym że jest 'powszechnie szanowany' ?  Ale westchnienia i grymasy można wyćwiczyć do perfekcji, aktorstwo-sztukę udawania można opanować w stopniu umożliwiającym ukrycie dowolnej intencji, największej nawet obłudy, 'tytuł naukowy' można kupić lub nawet profesor może się pomylić, a wielu zbrodniarzy-oszustów było w swoim czasie powszechnie szanowanych i podziwianych, np. taki Adolf Hitler. Więc jak chcesz poznać ?
Jeżeli fałsz poznaje się po tym, że słowa nie zgadzają się z rzeczywistością, to jak Ty możesz poznać, że ktoś mówi Ci rzeczy fałszywe jeżeli Ty lekceważysz fakty, geometrię i proste obserwacje ? Jeżeli fakty lekceważysz to jak możesz poznać kto przyjaciel, a kto wróg ?

Jeżeli Ty psychologiczne zgadywanki na temat ludzkich intencji, wnętrza drugiego człowieka stawiasz wyżej, niż fakt, prostą obserwację, geometrię i logikę, to jest oczywiste, że Ty musisz być oszukany przez cynicznych oszustów. I jesteś. Jeśli lekceważysz niezgodność czyichś słów z rzeczywistością, bo bardziej cenisz dociekania "dlaczego miałby kłamać?"- to musisz być oszukany. 


Cytat:Teraz dopiero poruszyłeś moją wyobraźnię. Co jest tak szalone, że płaskoziemca uznałby to za zbyt szalone?

Jeżeli chodzi o kwestię zachowania ludzkiego, to nic. Wszystko jest możliwe. Największe nawet szaleństwo. Ludzie są zdolni do wszystkiego, do każdej zbrodni, każdego kłamstwa, każdej obłudy, każdego podstępu. A światem jak dotąd z zasady rządzą szaleńcy. Patrz historia. XX wiek jest świetnym tego przykładem. Już tłumaczyłem dlaczego tak się dzieje: żądza władzy , chęć wywyższenia się ponad innych ludzi odbiera rozum.
A zresztą co ja piszę takie głupoty: chęć wywyższenia się, pożądanie władzy już są znakami skazy na rozumie, wady duszy. Nie tylko że taka żądza "odbiera", ale ona już jest wadą, rodzajem choroby. To znak niedowartościowania i wielkich kompleksów, które uleczyć najskuteczniej może tylko to "gdy cały świat będzie mnie podziwiał lub będzie się mnie bał".
Jest więc oczywistością, że do władzy z reguły dochodzić muszą szaleńcy. I historia bardzo dobrze to potwierdza. Sprawdź w historii. Zwłaszcza tam gdzie jest "walka o zdobycie władzy". [Jest więc jasne, że w tzw. "demokracji" musi to być najsilniej wyrażone, ponieważ nieustanna walka różnych klik zwanych "partiami" o zdobycie władzy jest zasadą, regułą demokracji. Wiadomo, że najgorszy jest okres bezkrólewia, gdy nie ma następcy tronu- wtedy buldogi gryzą się, jak wściekłe. W demokracji permanentne bezkrólewie jest zasadą.]


Cytat:Przecież podczas przewrotów i rewolucji swój interes tracą tylko stare marionetki, które się odrzuca. Ludzie, którzy naprawdę mają władzę, zyskują jej tylko więcej.

Czyżby ? Czy na pewno "zawsze i z całą pewnością" ? Nawet trzymający władzę z ukrycia jest zależny od swoich marionetek. Nawet one mogą się zbuntować. Zwłaszcza w czasie chaosu, gdy "wszyscy zdradzają i sypią wszystkich". Nie znasz takie sytuacji ? Gdy "wszystko się wali", więc ludziom "przestaje zależeć", bo nie mają już nic do stracenia, lecz wciąż jeszcze mogą zakosztować "rozkoszy bogów" to jest zemsty, razem z sobą pociągając do przepaści swoich protektorów i mocodawców?  
Nawet generał zależny jest od szeregowych. Nawet szeregowi mogą się zbuntować i ściąć głowę generałowi.
Niepewność dnia jutrzejszego to jedyna pewna rzecz na tym świecie. Ta "pewność niepewności jutra" dotyczy wszystkich, nawet tych którzy dzisiaj z ukrycia trzęsą światem. Niepewność wzrasta w czasie chaosu i zamętu. Chaos- z definicji- jest najtrudniejszy do kontrolowania.
Cytat:Wymyślę kłamstwo o kształcie Ziemi, potem wybiorę parę ofiar losu na kozły ofiarne, tzw. polityków i naukowców (chyba każdy inteligentny człowiek widzi, że nie ze względu na kompetencje są oni w dzisiejszych czasach wybierani), którzy to kłamstwo będą podtrzymywać, a następnie zacznę wprowadzać do obiegu "głosicieli prawdy", którzy stopniowo, krok po kroku, będą udowadniać ludzkości, że żyje w kłamstwie. Następnie zorganizuję "przewrót", który obali skorumpowanych polityków, przy okazji oskarży się ich o masową pedofilię, bo to zawsze śmieszne. A wdzięczny lud padnie na kolana przed "głosicielami prawdy", którzy uratowali ich przed tak potwornym spiskiem, i dobrowolnie, bez szemrania, da "głosicielom prawdy" pełnię władzy nad światem. Tak, oczywiście, przecież uratowaliście nas przed Złym Szatanem, oczywiście, że sami wejdziemy do waszego portalu nadprzestrzennego, śpiewając "alleluja".

I tak jest zapewne robione. Trzymający władzę nad światem chcą i usiłują kontrolować wszystko, każdą ideę, akcję i reakcję, rządzących i opozycję, przenikając wszędzie. Tylko że Ty popełniasz taki błąd, że w tym powyśzym rozumowaniu przypisujesz im wszechmoc równą Bogu. Nikt jak dotąd, żaden człowiek nie miał pełni władzy nad światem, nad myślami i nad wolą wszystkich ludzi. I nikt z ludzi nie będzie miał. Choć wielu usiłuje.
Dlatego, gdy patrzysz na władzę, choćby tę zakulisową ukrytą (tajne służby, mafie i loże), to warto byś i to rozumiał: największa nawet władza skupiona w rękach ludzkich nie oznacza wszechmocy. Nigdy nie oznaczała i nigdy nie będzie. Nawet monarcha absolutny też zależny jest od swoich poddanych i swoich sług.


Cytat:I teraz właśnie widać, jak na dłoni, dlaczego, a raczej dla kogo działa tu matsuka z Maciejem. Zgubiła was, jak was wszystkich, pycha i przekonanie, że opór wobec was jest bezcelowy, bo tacy jesteście niesamowicie sprytni, że to wymyśliliście. I dlatego składam ci teraz propozycję, jawnie i otwarcie, bo wiesz, że teraz jakakolwiek byłaby twoja odpowiedź, nie odzyskasz już w pełni zaufania szefostwa. Przejdź na naszą stronę. Przecież jesteś Nordykiem, prawie człowiekiem. Możliwe nawet, że nie wiesz, że działasz ze smyczy. Nie jesteśmy uprzedzeni. Skontaktuj się z najbliższą komórką Iluminatów - to ci, którzy od roku cię śledzą, starając się robić to tak, żebyś zauważył. 

No cóż, pozwól że odpowiem na ten żart w taki sposób: mam w d... tę propozycję. Wolność i prawdę kocham bardziej niż kłamstwo i towarzystwo tych którzy kłamstwem wojują. Bo kłamstwo zniewala, a prawda wyzwala. Ponadto kłamstwo po "spektakularnym sukcesie" i po narobieniu wielkiego hałasu jest skazane na ostateczną klęskę, a prawda zwycięży.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez Maciej1 - 30.06.2018, 19:43
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości