To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Maciej1 napisał(a): Dlaczego argumentujesz do osoby zamiast do rzeczy ? Nie rób tak.

Oceniam twoje zachowanie. Nie przypisuj mi rzeczy, które sam napisałeś.

Cytat:Nawet na powyższym zdjęciu jasno widać, że latarnia jest przed horyzontem wodnym. Poniżej wykadrowany fragment tego zdjęcia:

To tobie się wydaje, że widać. Ja widzę rozmazany obraz, który nie wyznacza równoległej linii. Ignorujesz zniekształcenia, które wyraźnie widać na twoim zdjęciu. Twoje zdjęcie nie jest eksperymentem naukowym. Twoja obserwacja nie zawiera dowodów i nie wyklucza wszystkich wątpliwości.


Cytat:Co Ty nie powiesz ? Dlaczego zatem przed latarnią morze nie faluje ?

Zdziwko Nie, wcale nie faluje...   Cyklop  

Cytat:Bardzo dziwne zachowanie wody: za latarnią wysokie fale, by "podnosić poziom morza", aby powierzchnia mogła być widoczna na zdjęciu (by symulować płaską ziemię ?), a przed latarnią fale niższe, morze prawie nie faluje.

I tak to z tobą jest. Raz napiszesz, że "nie faluje", potem "prawie nie faluje". Za tydzień się dowiemy, że fale były sztucznie wywoływane itd. Wypisujesz niedorzeczności. Nie panujesz nad spójnością własnej wypowiedzi, a chcesz dowodzić bardziej skomplikowanych rzeczy. Nie ma absolutnie żadnej potrzeby żebyś kontynuował swoje wywody, bo nikogo nimi nie przekonasz posługując się sofizmatami. No, jedynie takich wyznawców matsukoidalnych treści jak kolega matsuka.


Cytat:No i co z tego ?  Najpierw "nagryzdałem" strzałki (używając złośliwej terminologii zefcia), starając się pokazać, gdzie na pewno jest plan latarni, miejsce w którym latarnia sterczy z wody. A następnie wyrysowałem linię między nagryzdanymi strzałkami. Być może gryzdając strzałki nie trafiłem idealnie, tak by powstała linia równoległa do linii zbiegu. I co z tego ?

To z tego, że na "chybił trafił" nie dowodzi się natury obserwowanych zjawisk. Twoje podejście jest niedorzeczne.


Cytat:Z całą pewnością ponad narysowaną przeze mnie linią widać wodę, powierzchnię morza. I to wystarcza.

Nie, nie wystarcza. Nie wykluczyłeś wszystkich możliwych wyjaśnień.


Cytat:To, że nie udało mi się idealnie nagryzdać, to nie ma żadnego znaczenia. Nie to co ja wyrysowałem na zdjęciu jest istotne, tylko to co widać.
A z całą pewnością widać, że poza latarnią (dalej niż ona) jest widoczna powierzchnia morze. Ty będziesz udawał, że nie widać ? Ale nie tylko to jedno zdjęcie z nagryzdanymi strzałkami wkleiłem. Jest jeszcze dużo innych i na każdym widać, że latarnia jest przed linią horyzontu wodnego. Zamierzasz iść w zaparte  i udawać, że nie widać ?

Przykładowo: nie wykluczyłeś wpływu refrakcji, sposobu wykonywanego zdjęcia (z ręki, kucając), wysokości fal oraz jaka wysokość skał pod latarnią została zakryta dla obserwatora.


Cytat:No nie wiem. Oświeć mnie. Twierdzisz, że na każdym ze zdjęć które pokazałem latarnia jest widoczna przed linią horyzontu wodnego "tylko ze zniekształcenia" ?

Na bazie twoich obliczeń, które jeśli są poprawne to wskazują, że dane miejsce i wysokość uniemożliwiają obserwacje całej wysokości (od skał przy poziomie wody). Zniekształcenia pokazują, że "woda za latarnią" wcale nią nie musi być, a z pewnością nie na całym odcinku.

Cytat:Na "kuli ziemskiej o promieniu ok. 6378 km", przy wysokości patrzenia 1.4 metra npm horyzont wodny (granica widoczności powierzchni morza) jest w odległości 4.226 km. Obiekt znajdujący się w odległości 7.19 km jest od dołu schowany "za horyzont wodny" (granicę widoczności powierzchni morza) na 69 cm= 0.69 metra.

Jeśli soczewka aparatu znajdowała się wyżej niż 1,4 metra to znacznie mniej głazów zostało zasłonięte, a więc różnice w wysokości fali przed i za latarnią mają wpływ na widoczność wody, ale ty tego nie rozumiesz.



Cytat:Jaki "plik ze współrzędnymi" ? Współrzędne podawałem. Wróć, poszukaj.

Plik jpg. Jeśli posiadasz te zdjęcia to zamieść je na serwerze, aby każdy mógł sobie odczytać z nich współrzędne. Najwyraźniej nie posiadasz tych zdjęć.


Cytat:Na podstawie historii. Tak się ma: NASA wciąż kontynuuje kłamliwą działalność Von Brauna.

No ale wyjaśnij na czym to polega. Co było kłamliwego w działalności v. Brauna, a co jest kłamliwego w działalności NASA. Pokaż swoją analizę i zrób porównanie. Nie zrobisz, bo potrafisz najwyraźniej ograniczasz się do wygłaszania durnych "prawd wiary".


Daruj sobie wklejanie zdjęć statków i latarni. Zamieść odsyłacze do plików ze zdjęciami zawierającymi współrzędne. To łatwe.



matsuka napisał(a): 1. Napisałem, że Maciej1 nie odkrył spisku, bo o tym mówiło się już od dawna, np. George Orwell
2. Na co ty poprosiłeś, bym to udowodnił wskazując odpowiedni cytat

A roku wydania i strony nie ma w twojej pirackiej wersji książki?

matsuka napisał(a): 3. Na co ja wskazałem odpowiedni cytat.

Orwell najwyraźniej dobrze opisał skretyniałe tłumaczenia płaskoziemców, nie sądzisz?
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez Żarłak - 01.07.2018, 14:12
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 30 gości