To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Dragula napisał(a):   Jaja sobie robisz czy to już ciężka schizofrenia? Co jeszcze wiesz lepiej ode mnie na temat tego co w życiu robiłem a czego nie?

Wiem, że na pewno nie obserwowałeś "statków chowających się pod horyzont". Tyle wiem. Dlaczego- to Ci już tłumaczyłem. [Bo to jest niemożliwe, bo ziemia nie jest "kulą o promieniu ok. 6371-6378 km". Wiem, że nie jest taką kulą bo sprawdzałem, dokonując obserwacji jak np. ta, którą pokazałem]. 



Cytat:
Cytat:Z przyczyn czysto logicznych
mały hint, bo poprzednio chyba nie załapałeś. Nie ma takiego bytu jak przyczyna logiczna. Wyskakiwanie z logiką w każdym poście średnio ci wychodzi i mądrości nie dodaje.

Oczywiście, że jest. Przespałeś na lekcji logiki ? Czy teraz już nie uczą w szkołach?
Jeżeli mamy zdanie   ' n oraz z => k  '  to znaczy że k wynika z dwóch (n i z).  Bez względu na to czym jest zdanie n oraz czym jest zdanie z  jest tak, że k wynika z dwóch.  Zatem bez znajomości jednego (n lub z) nie można zawyrokować o k.  Logika. Przespałeś ? Czy nie miałeś lekcji logiki ?

Z przyczyn czysto logicznych wynika więc to, że bez znajomości budowy i funkcjonowania nieba nie można zawyrokować o kształcie ziemi na podstawie samego tylko oglądania zachowania się świateł na niebie. Bo to zachowanie wynika z dwóch: z kształtu ziemi i z budowy/działania nieba.

Jeśli więc ktoś rozgłasza Tobie i światu, że on "udowodnił kulisty kształt ziemi, bo obserwował zachowanie się świateł na niebie", to powiedz mu by odrobił lekcję z logiki i zechciał zrozumieć, że popełnia prosty błąd logiczny, że bredzi. [No chyba, że ktoś taki był w niebie i zna dokładnie jego budowę i funkcjonowanie]




Cytat:
Cytat:Wszelkie wiec dowody "z nieba" na "kulistość ziemi" tj. ze świateł na niebie są tylko znakiem tego, że macie kwestię źle przemyślaną i nie rozumiecie o czym piszecie.
niestety o tobie bardzo przykro świadczy niezdolność do kompleksowego składania faktów do kupy i łączenia ze sobą skutków i przyczyn powiązanych zjawisk. Także kompletna nieznajomość geometrii i perspektywy, choć dla mnie nigdy nie pojęta i jest oznaką skrajnego debilizmu, to jednak wszyscy płaszczacy cierpią na to samo

Zamiast oceniać inteligencję innych zastanów się nad własnym myśleniem. Jeżeli nie rozumiesz tego, że na temat nieba Ty nie masz żadnej wiedzy, lecz tylko swoje wyobrażenia i niesprawdzone założenia, to jest to przykre i smutne.
Nieodróżnianie niesprawdzonych założeń własnego myślenia (czy modelu) od faktów to ciężkie zaburzenie myślenia.
Jeszcze inaczej: wszelkie wasze "dowody z nieba na kulistość ziemi" są prawdziwe wtedy i tylko wtedy jeżeli prawdziwe są wasze wyobrażenia na temat nieba , tego co tam jest , "u góry" i jak to działa.

Vanat napisał(a):  
1. Jak dokładnie widać ta powierzchnia wody była zmierzwiona kilkumetrowymi falami Uśmiech Jaja se robię, oczywiście że to nie fale. To dowód, że twoja metoda pomiarowa ma ogromny zakres błędu  


Jaka "metoda pomiarowa" ? Jest zdjęcie na którym widać, że latarnia jest przed linią horyzontu wodnego. Ty idziesz w zaparte robiąc z siebie głupiego, udając że nie widać tego, co widać. [Czy warto się tak wygłupiać ?]


Cytat:2. Górna granica powyżej, i świadczy to o tym, że na pewno tam nie było lustra wody, tylko szum.

Dlaczego ten "szum" wcina się za latarnię ? Dlaczego nie nachodzi, nie nakłada się na kamienie na których stoi latarnia ?



Cytat:Zastanów się wreszcie czy to wada twojego narzędzie pomiarowego, czy jakieś zjawisko optyczne, które sprawia że światło zamiast lecieć po linii prostej do matrycy aparatu, zaczyna meandrować i leci sobie jakoś inaczej. I jakie to ma konsekwencje dla twoich wniosków.

Co Ty w ogóle mówisz ? Odpowiedz po prostu na pytanie: czy latarnia jest widoczna przed linią horyzontu wodnego, czy za linią horyzontu wodnego ?




Cytat:3. Dolna granica jest mi potrzeba, żeby widzieć zakres błędu pomiarowego, który jak widzą wszyscy poza tobą,

Jacy "wszyscy" ? Jesteś rzecznikiem tych "wszystkich" ? Zrobiłeś sondaż wśród tych "wszystkich" ? 
Ja widzę, że latarnia stoi przed linią horyzontu wodnego. A kto chce robić z siebie głupiego i udawać, że tego "wcale nie widać, bo to tylko szum" ten przecież sam się dyskredytuje. 


 
Cytat:Nigdy w życiu, sama latarnia też jest rozmyta!


Gdybyś cokolwiek rozumiał z fotografii dalekich obiektów, to byś wiedział, że z takiej odległości nie uzyskasz idealnej ostrości na zdjęciu.




Cytat:Tak więc podstawowe pytanie, to gdzie zaczyna się obszar błędu pomiarowego, bo może zaczynać się wszędzie, wszak z uroczą naiwnością przyznałeś, w żadne sposób nie zbadałeś jakie błędy daje twoja metoda pomiaru, oraz że nie znasz się na takich pomiarach.

Ty naprawdę wierzysz w to, co wypisujesz ? Naprawdę wierzysz, że "latarnia wcale nie jest przed linią horyzontu wodnego" ? Nie wstyd Ci robić z siebie głupiego ?


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez Maciej1 - 07.07.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 27 gości